|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Муабетчилница:-)
10.4.2010 21:47:56   
nenicka
епа ај да ви се пофалам јас почнав назат на работа заврши моето породилно одсуство од 27 .март така да ке гледам секогаш кога ке бидам послободна да ви пишам

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Муабетчилница:-)
10.4.2010 21:51:25   
BEBICA
Eeeee ubavo bas mi e milo nenicka sto si se vratila na rabota.
Kako e sega na rabota?


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Муабетчилница:-)
10.4.2010 22:05:10   
nenicka
добро е нема ништо ново

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Муабетчилница:-)
10.4.2010 22:15:25   
Еца
еве ме, ќе ме дружите? Баш сум расположена за пиво, кој е за, ајде во кафе баротuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nenicka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Муабетчилница:-)
10.4.2010 22:27:25   
Викторија
Може и за мене чаша пиво не повеќ само една чашаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 8:43:00   
BILE.F
Добро утро Бебице! Како си ми ти?
Јас сум добра! Бебушот е добар! И еве сега официјално на породилно, па ќе си чекаме да се видиме!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Поздрав до тебе и Мони!
Убав ден на сите рр!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 13:51:51   
Тања РР
Ама е тивко.
Има ли некој да ме дружи? Јас и Јана останавме сами денес (мм е на именден кај брат му) а Јана не е баш муабетчика user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Тања -- 11.4.2010 13:52:20 >

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 14:00:48   
mother 29
еве ме мене.
само што заспа Марко..сега 2 саата мирна глава!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 14:34:35   
BILE.F
Поздрав и од мене! И јас сум сама, па денес уклучив машина со работите на бебушот! Пополека да се спремам. Сега се пере постелнината! А и времето е убаво надвор, па ќе се исушат брзо!
Ама затоа ви сте тука да се дружиме!


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 14:38:05   
Leonida
И јас сум тукаuser posted image   Мајка ми по дома чисти, мм ручек прави, а јас ја дојам user posted image и ве дружам васuser posted image   Мене ми е најубавоuser posted image

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 14:44:25   
arh_diz
Bravo za tebe Leonida si gi sredila po doma

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 14:53:43   
mother 29
user posted image
така треба,ами како?!!!!нема лабаво!


кажете бе нешто друго?што има ново?user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 14:58:58   
Тања РР
Eве јас ќе се пожалам. Мм од вторникот ке биде 10 дена службено отсутен. Не знам како ќе се снајдеме со Јана сами. Кој ќе оди да ни пазари, кој ќе ја држи за бањање, кој ќе мие чинии???...user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 15:01:00   
Leonida
Еве да си кажам. Се мислам како да почнам да учам. Ме чекаат испити, а некако абер немам да фатам книга. Башка со user posted image некако тешко ми се гледа. Али ќе морамuser posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 15:06:13   
Leonida
А колкав ти е бебушот? Кога ќе спие преку ден ќе подработуваш дома, а за бањање ќе мораш сама, па и не е така страшно. Јас сама си ја бањамuser posted image
Во продавница со се user posted image во количка. Ке се снаоѓашuser posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 15:06:22   
BEBICA
Eve i ja da se pofalam, ovie desetina dena posto majka mi mi e na gosti samo so Monika se zanimavam.Majka mi pegla, pravi rucek, sok od visni napravi za Monika, pravese Tarana da vidam kako ja pravi pa i ja pokasno da pravam, posto Monika mi jade.
Utre jufki leleeeee sram da mi e nisto nerabotam.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 15:11:16   
mother 29
Тања,никако не ја изнесуваш Јана од дома?
п.с.
Тања е нашата мамичка со предвремено родено бебче, малиот борец Јана,која е некаде 3 и пол месеци на тикерот нејзин видов.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 15:17:39   
Тања РР
Сеуште не сум ја изнела освен од врата до колата и обратно па се плашам. Чекам да се стопли уште малку, таман и она да потпорасне. За бањање нема шанси сама да пробам, ке морам да ја малтретирам свеки да доаѓа ама она па ич не ми е сигурна дека ќе се снајде user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 15:58:29   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29
п.с.
Тања е нашата мамичка со предвремено родено бебче, малиот борец Јана,која е некаде 3 и пол месеци на тикерот нејзин видов.



Тикерот да не е нов? Јас кога погледнав како да немаше, може и сум се помешала. user posted image Како и да е.
Тања ќе си ја викаш свеки да ти помага и да ти купува од продавница, тоа е, ќе мора и она да помогне.user posted image

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 17:27:14   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Сеуште не сум ја изнела освен од врата до колата и обратно па се плашам. Чекам да се стопли уште малку, таман и она да потпорасне. За бањање нема шанси сама да пробам, ке морам да ја малтретирам свеки да доаѓа ама она па ич не ми е сигурна дека ќе се снајде user posted image



Тањич зошто да не ја бањаш сама? јас Лука сама го бањав, дека имаше некоја инфекција од болница мораше наутро  и навечер да го бањаме. Па наутро сама, навечер со мм. Малечко е сега, не би требало да е тешко..Ќе и пуштиш еден туш и нема гајле..

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 17:33:31   
Тања РР
Леле мами, па јас навикнав мм да ја држи а јас да ја бањам, потоа тој ја вади од вода а јасја  плакнам, ја мотам во бањарка и ја облекувам и сето тоа се одвива во трпезаријата.user posted image
Би било убаво мајка ми да можеше да дојде ама и жената на брат ми се породи пред 20 дена па дома имаат бебче за бањање, плус не живее во Струмица. Како и да е ќе се снајдеме, мораме.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 19:23:08   
Mila na mama
Maca25 aj pls ukluci s ena fb

_____________________________

love u all

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Муабетчилница:-)
11.4.2010 21:10:57   
April
да не знае некој ***Лиде*** до кај е? терминот и' е утре user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Муабетчилница:-)
12.4.2010 11:01:15   
caci20
Mis najde li postelnina? I ke odi li nekoj na saem na knigata?

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Муабетчилница:-)
12.4.2010 11:06:29   
pacuvce
Јас ќе одам секако,само не знам кој ден ќе успеам да се организирам со индијанциве по дома...user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?