|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Нема свадба?!
3.6.2011 9:47:53   
Maca25
Кај нас сите беа зачудени кога рековме дека нема свадба, она класична свадба, зимање од дома, бла бла, хотели, 250 души, народна музика....да не набројувам.
Ние сакавме МЛаДа свадба, односно само со млади. И така и направивме. Едно 2 месеци се расправавме и нагодувавме со домашните околу тоа и на крај јас и мм победивме.
Направивме журка, во кафич, со шведска маса, пиење и наша музика ( почнавме со малку нешто латино, па реге, па панк некој руски...user posted image ). Сите беа зачудени!!! Покани немавме, на сите им се јавивме да им кажеме, ама тоа беа наши 50 најблиски луѓе ( од кои 10 души беа родителите и по некоја тетка).
Си поминавме онака како што ние сакавме!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Нема свадба?!
3.6.2011 9:56:23   
temjana
user posted image user posted image user posted image Незнам што сакале да постигнат со тоа, но освен што самите се изрезилиле и нормално направиле сопствениот син да се срами никому ништо не докажале. Глуперди нецивилизирани, многу ме вадат од контрола такви без мозок работиuser posted image со умисла да сакаш да му наштетиш некому а тој некој е ни помалку ни повеке сопственото твое дете, луда работа. Инаку јас во принцип многу си ги сакам свекорот и свекрвата погодени сме ептен, ни помогнаа навистина многу и вечно ќе им бидеме бладарни. Сеа што си имаат некогаш по некоја бубачка во глава и јас имам па ме издржуваатuser posted image За среќа не живееме заедно и еднаш неделно гледање само за убави работи ни поминува, разумни се многу можеби е така бидејќи имаат и ќерка мажена па гледаат неа како и е со старците понекогаш кога се жали од нив и гледаат да не ги прават истите грешки. Незнам која е причината но секако барем сега засега ми е во прилогuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Нема свадба?!
3.6.2011 9:59:29   
temjana
Одлично маца тоа и за мене е вистинска работа, секако не дека имам нешто против свадбите меѓутоа доколку мене не ми е ок таков концепт нема потреба да ми го натураш само зошто ти ја плаќаш свадбата

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Нема свадба?!
3.6.2011 10:04:42   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

nie ne pravevme svadba prvo poradi toa sto doticnite nemaa pari i lazea za toa taka sto nie nemavme pojma.nie barame restoran i kazuvame so sme videle a oni su kjutat.posle koga sfativme so mm kolku e saat rekovme deka nema da pravime svadba oni se nalutija pa me prokolnaa i  na kraj morase radi niv da ja otkazuvame vekje zakazanata vencavka vo crkva.Na kraj edvaj se pojavija na registracija ona u edna smrdliva bluza a on u edna smrdliva kosula i u eden smrdliv djemper so by the way ja nosea istata kombinacija koga dojdoa da mui go popravat sporetot doma kaj nas.ama iskreno moze da mi se fatatuser posted image user posted image user posted image user posted image


Nemozam da veruvam kakvi luge ima
Vo sekoj slucaj golem borec si  dostickage ,  postar clen na RR si i gi imam citano tvoite postovi ti se voshituvam edno golemo bravo za tebeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Нема свадба?!
6.6.2011 10:45:54   
dostickage
voda da ni nosat ,vo sabotata se vencavme vo crkva na prviot rodenden na naseto sonce!!!!!
taka da stvarno ne vredi covek da se zamara sto podaleku toa podobro:)

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Нема свадба?!
7.7.2011 17:03:25   
dzigimigi
od sekogas sum zamisluvala kako ke bide mojata svadba,vencanica ise drugo okolu toa i tocno sum znaela sto ke bide i kako .No koga se sretnav so mojot decko koga se rodi nasata ljubov i koga mi rece deka se moze samo svadba ne saka user posted image mojot son se urna no sepak pojaka bese ljubovta kon nego otkolku poimot SVADBA.e posle 4 meseci odlucivme da ziveeme zaedno ( da se preselam kaj nego ) se razbira kako decko i devojka po eden mesec me pobara za zena,onaka so bi se rekolo mi dade prsten kako simbol na nasata ljubov koja ke ja neguvame zaedno cel zivot user posted image (znaci ne napravivme nikakva proslava so najbliski).posle eden mesec ostanav bremena i si go imame nasiot princ koj sega ima 14 meseci.Dve godini sme zaedno kako vereni, potajno mislam kako bi bilo da pravevme svadba i zalam za toa 

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Нема свадба?!
20.7.2011 15:17:33   
Maca25
dzigimigi а регистрација не правевте? мислам граѓански брак, нешто? 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dzigimigi)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Нема свадба?!
7.2.2012 15:43:03   
jana81
eeeee i jas edno vreme mectaev za toa kako ke izgleda mojata vencanica, ama se se srusi.Mm bese razveden (znaci imase praveno svadba), no velese deka pak ke pravi ako treba za mene, iako mene ne mi se dopadna toa "poradi tebe" sepak prifativ.Arno ama negovite se zamesaa i mu ja srusija zelbata da mi ugodi.Nisto ne bidna od svadbata, (i mislam deka sekogas ke mi bide krivo), registracijata vo maticno pomina bezveza nabrzina poradi nekoi dokumenti, i ostanuva uste vencavkata koja planirame da bide vo istiot den koga ke go krstime sinceto, pa ke vidime dali ke mi se ispolni i taa zelba ili toa ke padne vo voda.Inaku mm e dusa covek i imam prekrasen brak, ama ete malku mi e krivo sto gi propustiv tie ubavi momenti od zivotot

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Нема свадба?!
7.2.2012 15:52:25   
AnnaMolly RR
јана, едни наши комшии правеа свадба во ист ден кога правеа прв роденден и крштевка на ќеркичката. Мажот беше разведен, исто како во твојот случај. Ама прославата им беше мнооогу убава. Колку беше прекрасно кога првиот танц си го играа со ќеркичката!
Ќе си облечеш венчаница и ќе си славите заедно!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 11:31:57   
marijam
Drugarki...!
jas sum senes izbezumena ...neznam sto da pravam i sto da mislam. So verenikot ziveeme zaedno 3 godini,ored 2 me pobara za zena i se ok odlicno muabeti za svadba za sve ...koga nema pari svekrva mi a tatko mi napnuva ... ajde se odlozi za pokasno ,megutoa jas veke imav podadeno dokumenti za IN VITRO poradi zdravstveni pricini endometrioza za ovaa godina februar.toa in vitro me kostase celi 3500 evra troskovi do sega za koi nikoj ne mrdna so prst sve sama si snosev troskovi i site pari sto gi imav zastedeno si gi potrosiv .plus doma kupiv spalna dnevna i red drugi raboti sve sama jas ni mama ni tato pomos.
trebase da se pravi svadba ama se sluci nesto so tatko mi a i sveki pak nesto matese i se odlozi sve. jas bev patoloska i seuste sum ,sega veke bremena 29 nedela i dva meseci sum kaj majka mi na cuvanje ,eden meses bese i verenikot tuka zaedno so mene . Se mislevme sto da pravime da ne ni se rodi bebco dolgoocekuvano so ne slkucen brak. Pocnaa rabotite po nagorna linija i pocnavme da zakazuvame da kupuvame ,t.e zakazavme vencavka vo crkva i maticno i restorance za 40 luge tolku pari imavme i toa sega za 21 septemvri.
E se ok jas si spremam poleka si kupivme odela ,fustani burmi spremiv bovci za kum starosvat dever itn.. koga sinoka idniot soprug moj pocna da previ presmetki kolku kako sto pari imame nemame... zasto tolku za ova zasto za ona a veke sve dogovoreno kako ke bide ,pa da se skrati na ova ova e mnogu i jas pocnav da se nerviram mnoguu. si rekovme mnogu raboti i pocnavme da si prefrlame ,koga na kraj rekov deka nemam jas veke pari bidejki si gi potrosiv site za sve za doma i za in vitro ... dobiv odgovor sto ni na kraj pamet ne mozav da predpostavam deka ke go dobijam.
Jas vaka bremena 29 nedela so in vitro patoloska tolku ocekuvano i od prv pat uspesno zasluziv verenikot na 10 dena pred svadba da mi kaze E KOJ BE TE TERASE DA PRAVIS IN VITRO...?????
go iskluciv telefonot i mu rekov da ne me bara poveke i da si bara tatkovstvo preku zakon ,mnogu sum nervozna .
zakazana mi e svadba za drugata nedela ,znam deka se e vo nervoza kazano mozebi ama sepak treba da se biraat zborovi ...mozam da popustam i da se smiram i se da bide ok ... ama neznam i cela nok ne spijam i razmisluvam dali ke mozam da prodolzam da ziveam so ti zborovi koj te terase da pravis in vitro ... lele pobudaluvam neznam dali ke uspeam da bidam istata posle ova go sakam znam deka me saka ama ova ne go ocekuvav.
Pozdrav do site vas !!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 13:05:44   
Barbicki2
lele nemoj samo da se nerviras,zaradi bebceto tolku sto si se macela za nego,te razbiram potpolno,i kaj mene svekor i svekrvica ne mrdnuvaa so prst za nas i decata,ne zboram za svadba tuku opsto za se,ama ja se naviknav i otupev. nemoj da se nerviras za bebeto,pa son na sekoja zena e da bide nevesta. ti razgovaraj so tm i kazi mu nekoj raboti i kolku te povredil so toa,pa toj neka se zamisli,ne bilo stvarno fer toa sto ti go rekol,pa kaj se sama si plakas,i toa da ti rece? bez nervozi,smiri se. Pozdrav

(Одговор на членот marijam)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 13:19:28   
Yummy Mammy
Lele se e toa vo nervoza kazano. I jas t.e. jas i mm imavme takov ispad pred svadba i poveketo sto gi znam imale nekakvi ispadi pred svadba.

Zaklucok, svadbata e edno od najstresnite nesta sto mozat da i se slucat na edna vrska. user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 13:38:16   
marijam
dusi moie fala na poddrskata se nadevam se ke se resi vo brzo vreme ...od doma me pritiskaat da mu se javam a jas ne sakam , nego go nema nikade ni traga ni glas ,mene snajderkata mi se javuva od fto studio isto taka ,treba da dokupam kup raboti neznam veke glavata kade mie sedam pred kompjuter i si slusam muzika

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 14:33:41   
temjana
Никако нервирање во таква состојба. Ќе се јави тој штом велиш дека се сакате, и него му е стресно и се ново. Ти фино лепо ќе си одиш на проба за венчаницата и ќе си се спремаш за свадбата како ништо да не било бидејќи па и нее некоја голема работа. Сега и од хормоните секој збор ти изгледа трипати полош одошто еuser posted image Мораш само да се смириш заради бебчо ако ништо друго, немаш појма колку многу чувствуваат тие мали души

(Одговор на членот marijam)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 15:00:34   
sandra_
Драги рр, незнам дали моево прашање ќе одговара на оваа тема ама незнаев каде да го поставам.Имено, сега за 2 недели ќе правиме веридба со дечко ми, а за свадба моите предлагаат наместо голема свадба, по регистрација да ги поканиме најблиските и да направиме како вечера со музика и фотографирање, со фустан невестински или свечена тоалета тоа ќе видам што избор има тука кај мене и без многу трошоци да помине сето тоа.
Е сега прашањето ми е, дали така да направиме интимна вечера со околу 50 луѓе најблиски од 2- те страни и пари да ми дадат моите да си инвестирам во куќата што ја правиме со дечко ми или да правиме класична свадба со сите адети?Ќе ве молам да одговор и ваше мислење кое многу ќе ми значи.


(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 15:01:54   
meU87
И ние сеуште немаме правено свадба. Не правевме ни веридба ,ни ништо.
Мене ми е супер, ако јас се прашувам вака би терала засекогаш. Но, маж ми не се осеќа воопшто пријатно , пред се поради моите. Многу се потрудија, ни помогнаа на секој можен начин и сега тој се осеќа должен да им возврати со тоа што ќе ги направи среќни и исполнети со таа венчавка и регистрација.
Но, јас кажав, додека не се вратам во нормала ништо не правам, барем на сликите што ќе ги имам да се радувам кога ќе ги гледам понатаму во животот.
Така нас се ни е спремно, требаше порано да се завршат овие работи, но од оправдани причини се одложија , па сега не ни планирам да форсирам... бурмите се купени(уште не сум ги видела, тоа мајка ми среди), чевлите мои се купени, уште останува фустан за мене и одело за маж ми... Повеќе сум изиритирана дека многу работи неможев сама да си ги средам, туку мајка ми секаде трча и се пика, но од друга страна како што ми е сеедно што и како би било , па си викам можеби подобро што не се оптеретувам.
Здравје Боже ,ако се прави , би сакала тоа да биде наредното лето, кога крштевката и венчавката со прославата би биле во ист ден, само со најблиските(нормално повеќе млади), и на отворено. Да ми се роди цуцка здрава и жива, па после ќе ја планираме некако.
Викаат како така детето ќе се родело во вонбрачна заедница, па што има врска тоа дете ќе си знае кој и е татко ,која мајка , додуша не дека ќе разбира нешто туку ајде.... паметот на старите. Јас и онака не би менувала презиме па не гледам никаов проблем ниту пак разлика од сегашната ситуација и потоа како би било.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 15:06:57   
meU87

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandra_

Драги рр, незнам дали моево прашање ќе одговара на оваа тема ама незнаев каде да го поставам.Имено, сега за 2 недели ќе правиме веридба со дечко ми, а за свадба моите предлагаат наместо голема свадба, по регистрација да ги поканиме најблиските и да направиме како вечера со музика и фотографирање, со фустан невестински или свечена тоалета тоа ќе видам што избор има тука кај мене и без многу трошоци да помине сето тоа.
Е сега прашањето ми е, дали така да направиме интимна вечера со околу 50 луѓе најблиски од 2- те страни и пари да ми дадат моите да си инвестирам во куќата што ја правиме со дечко ми или да правиме класична свадба со сите адети?Ќе ве молам да одговор и ваше мислење кое многу ќе ми значи.




Јас лично си ја избрав практичната страна. Свадба огромна со сите тракатанци ми е повеќе за “ај да видат луѓево“, а ако веќе се размислувате и за друга варијанта тогаш би ти препорачала да си ја средите куќата, зошто никој нема да дојде и да ти помогне утре.
А оние кои ќе сакаат ,пак ќе кажат дека нешто на свадбата не чинело.
Ние со парите си купивме дневна, спална, трепезарија и кола. Да бидам искрена за ништо не жалам, веќе пишав дека и кога ќе ја направиме прославата ќе биде нешто сосема минимално и интимно, но по мој ќејф.

(Одговор на членот sandra_)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 22:24:38   
marijam
Sandra i nasata zamisla bese mala proslava minimalna ama iskoci ete so 44 luge da bide ,imame burmi ,kostum ,nesto slicno na vencanica bidejki sum bremena ,kupiv podaroci za kum starosvat ,ke se fotografirame vo maticno i crkva se vo eden den i na kraj malo restorance za 40setina luge . toa e sve ama sepak ima troskovi veruvaj ... site troskovi se isti osven dali ke imas 50 gosti ili plus uste 50 ti ostanuvaat porciite i pogolema torta neli so bomboncinja sto odat so tortata.
mene vaka mnogu mi se dopaga se nadevam i ke se sluci seto toa kaj mene tocno za edna nedela e se ama eve dojde i nokta momceto nikade go nema , bebco mrda kako ludo sto vika temjana toa najveke oseka . doma se pravat kolaci na veliko koj secka koj mele orevi heheh se smeam so site a mi se place neznam kako ke sikoci celava rabota lelleeeeeee!!! daj boze pomagaj

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 23:00:57   
nadica
mirijam mila spremaj se kako nisto da ne se slucilo a otkako ke zavrsi se ke ima moment koga da mu ukazes na tm deka te povredil i deka ne si zaboravila sto kazal
kako sto citam i se nadevam deka set_o toa go kazal vo afekt bez namera da te rastazi tolku mnogu i ke se javi samo mislam deka i toj neznae kako da kaze IZVINI

nie sme tuka za tebe mila koga i da ti treba nesto sigurno ke ima aktiven clen koj ke bide tuka za tebe

< Поракaта ја уредил nadica RR -- 13.9.2012 23:02:13 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот marijam)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 23:33:40   
mosa
marijam sega najvazno e da ne se nerviras bidejki bebusot toa najveke go cusvuva,a toa ne e dobro za nego.Pa tolku si pretrpela i sega da napravis li nekoja nedaj boze belja,najvazno e bebusot da bode ok,a se drugo ke dojde na svoe mesto.Nekoj pogore spomna deka svadbata za maldite e ogromen stres i veruvaj deka e ziva vistina.Toa sto toj ti go kazal e sigurno vo lutina kazano,pa neli site koga ke se razlutime kazuvame po nesto za koe podocna se kaeme.Spored mene mislam bi bilo dobro da mu se javis,no ne da se raspravate.razgovarajte smereno.SA koga ke se smirat rabotite posle svadbata i site spored mene gluposti koi gi optovaruvaat mladite ke mu kazes deka toa sto ti go kazal te povredilo mnogu,deka toa ne e samo tvoe dete i toa in vitro ti ne go napravi samo zatoa sto tebe ti bese zelba,tuku zatoa sto taka sakvte dvajcata.

jas draga ti posakuvam mnogu sreka i se da si dojde na mesto,jas sekogas sum na stranata na ljubovta. i obavestuvaj ne kako se odvivaat rabotite


Драги рр, незнам дали моево прашање ќе одговара на оваа тема ама незнаев каде да го поставам.Имено, сега за 2 недели ќе правиме веридба со дечко ми, а за свадба моите предлагаат наместо голема свадба, по регистрација да ги поканиме најблиските и да направиме како вечера со музика и фотографирање, со фустан невестински или свечена тоалета тоа ќе видам што избор има тука кај мене и без многу трошоци да помине сето тоа.
Е сега прашањето ми е, дали така да направиме интимна вечера со околу 50 луѓе најблиски од 2- те страни и пари да ми дадат моите да си инвестирам во куќата што ја правиме со дечко ми или да правиме класична свадба со сите адети?Ќе ве молам да одговор и ваше мислење кое многу ќе ми значи.


Draga Sandra moe mislenje e deka podobro ke bide ovaa vtorava varijanta sto ti ja predlagaat tvojte rodeteli.tebe nema da ti smeno nisto na svadbata dali ke imas 50 ili 500 gosti,no sepak tie pari sto ke ti go dadat tvojte da si gi vlozis vo kukata.Pa znaes li posle kolku pari ke ti trebaat za da ja napravis.I jas i mm pravevme svadba na koja ni bea pokaneti najbliski 40 luge od dvete strani.Se vencavme vo maticno i crkva i eden preubav restoran vecera i tolku.Spored mene svadbata e edna cista glupos na koja pokanuvas nekoj si babai i tetki koi nikogas ne te ni videle ama ke ti dojdat na svadba,a sigurno i nikogas nema ni da se vididte. Sepak i edna mala proslava moze da bide ubava,a ti i smata velis deka ke bides oblecena vo nekoj ubav fustan.Znaci draga podgotovkite ke bidet isti samo brojot na gostite ne. pozdravce i so sreka.I mozes da ni pises sto si odlucila koga ke si se dogovorite,bas ke ne interesira.


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Нема свадба?!
13.9.2012 23:33:48   
Ikana
Сигурно го кажал во афект, и сега е исплашен дека те повредил и затоа не се јавува, можеби чека ти да му се јавиш. Не знам, вакво нешто не ми се случило па да можам да кажам, но сепак остани смирена, најважно е тоа за бебето и за твоето здравје.

Смири се, свадба е само тривијалност, што воопшто сте се мачеле не знам, сега да организирате таква фрка, кога ти не можеш да мрдаш, а најважно ти е здравјето сега, не свадбата, извини на искреноста.

Иди регистрирај се, заврши работа, удри потпис, почасти твоите и неговите, и правац дома, па здравје кога ќе го крштевате бебето, и свадба направете, барем ние така направивме и многу ни беше убаво.
Имавме 70 гости, имаше од пиле млеко, кој што сакаше доби, сите весели, со сите се видовме, ние венчани, бебето крстено и сите дома среќни.
Друга работа, ни фотограф немав на свадбичето ми мое, ама знаеш како сме си поминале....по маси цел ресторан качен беше, вечер што никогаш нема да ја заборавам....дефинитивно беше храна за душа нашиот најубав ден, а не материјал за покажување. Тој што беше си знае како си поминал user posted image . Па и Бога ми, доста пазев со избор на гости, гледав да ми бидат само тие луѓе што навистина ги сакам, а не ојлевци дојлевци, колеги и петко станко од тук и тамuser posted image

< Поракaта ја уредил Ikana -- 13.9.2012 23:46:07 >

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 10:48:46   
marijam
Drugarki moi !!!
user posted image za Vas ne ocekuvav volkava poddrska si mislev nikoj nema da mi odgovori bidejki temava bese postara . Sepak fala Vi mnogu na solidarnosta i utehite. Jas pak si stanav osamena seuste nema novo mozebi kako sto velite se plasi i ne znae kako da se izvini neznam ni jas ... majka mi od sabajle samo me prasuva sto ke bide kako ke bide kade ke se smestime kako ke ukrasime kolku oredeveri da se spremat masata kade ke stoi ...koga ke dojdat po mene lelel eeeeee pobudalev mnogu sum nervozna .
Ima samo eden nov moment utrovo. tetka mi raboti na isto mesto so nego megutoa nemaat kontakt ,slucajno se slusnale za nekoe objasnuvanje po telefon koga prasal dali sme se videle ,ona go izlazala deka ne sme se videle i go prasala zasto ,i kazal deka sme se podkarale ama nekoj vlagol go viknal i ne dopravile muabet ,ostanalo na toa deka ke se cujat pak. Mi se javi tetka mi me prasuva sto da mu kazela ... lele e neznam i rekov sto ti dojde na um toa na drum ,pa ke ve izvestam sto ke isskoci od celava situacija ,jas sepak imam nadez deka se ke bide dobro i ke se zavrsi so ubava svadba na kraj . pozdrav

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 10:54:48   
Ikana
Јас мислам дека треба да му се јавиш...не знам мое мислење е тоа.

(Одговор на членот marijam)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 11:34:23   
miana
Jas bi cekala on da mi se javi,on e toj sto ja navredil,a ne sega ona kako od nemaj kade pa da mora da mu se javi..ke se javi toj i toa kako ...Ne se sekiraj ,ke se zavrsi se od ubavo,poubavo...Se svestil toj sto napravil....Ili pa ako ne se javi do den pred toa bi mu se javila da go prasam sto ke pravime utre ?Imas nesto da mi kazes ili...? Jas taka bi postapila nemoj da mislis deka taka te sovetuvam..

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Нема свадба?!
14.9.2012 12:15:34   
Barbicki2
da,pocekaj toj da ti se javi i ako ne se javi pred den od svadbata ti prasaj go sto misli kako sto rece miana,pa toj e kriv,toj neka se izvinuva

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?