|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Календар Лино
14.2.2011 19:57:09   
Twins
ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Јас пратив за лино календар и за мене и за дугарка ми, ама уште не ни стигнал, а пишува во рок од еден месец по завршувањето на наградната игра. Дали му стигнал на некого?


Jas isprativ za dva kalendari za nas i eden za devojceto na edna prijatelka od drug grad>Nasite kalendari stignaa pred nova godina a nejziniot go nemase pa jas se javiv nekade pri krajot na januari vo podravka i gi prasav sto e problemot .Mi zedoa nanovo adresa i mu ispartija.Gospogjata na tel.bese mnogu fina i kaza deka site kalendari bile isprateni veke pred nova godina i deka e mozno kaj lugje koi ziveat vo zgrada (se slucuvalo cesto) da im go ukradat dolu od sandace.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Календар Лино
14.2.2011 20:58:31   
Snowhite RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

ИЗВОРНА ПОРАКА: Snowhite

Јас пратив за лино календар и за мене и за дугарка ми, ама уште не ни стигнал, а пишува во рок од еден месец по завршувањето на наградната игра. Дали му стигнал на некого?


Jas isprativ za dva kalendari za nas i eden za devojceto na edna prijatelka od drug grad>Nasite kalendari stignaa pred nova godina a nejziniot go nemase pa jas se javiv nekade pri krajot na januari vo podravka i gi prasav sto e problemot .Mi zedoa nanovo adresa i mu ispartija.Gospogjata na tel.bese mnogu fina i kaza deka site kalendari bile isprateni veke pred nova godina i deka e mozno kaj lugje koi ziveat vo zgrada (se slucuvalo cesto) da im go ukradat dolu od sandace.



Јас живеам во зградаuser posted image а на кој број се јави, можеш по пп да ми пратиш да не барам плс


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Календар Лино
18.2.2011 11:25:49   
Twins
Snowhite sto napravi, se javi , dobi odgovor, ke ti pratat?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Календар Лино
18.2.2011 15:16:17   
Snowhite RR
Не се јавив, не знам до кога работат, затоа што можам да се јавувам после 16 часот од работа од фиксниот, па си велам да не е касно тогаш, ај можи ќе се јавам од мобилен понеделник, а сега бевме кај другарка ми заборавив да ја прашам дали нејзе и пратиле

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Календар Лино
8.2.2013 10:46:51   
Snowhite RR
И оваа година не ми стигна календарот од Лино, сега се јавив и рекоа дека 4000 календари имале испратено, ама со поштата имале проблеми, не ги испорачувале и дека не сум единствена што се јавува и дека секоја година се јавуваат со истиот проблем.
Па како може така, ние зошто купуваме, собираме, праќаме?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Календар Лино
2.11.2013 18:15:47   
Felly RR
Почнавте ли да собирате мечиња за Лино Календар???
Ние лани не испративме - не јадеше ништо од кашите, а оваа година па почна да ги сака, и купуваме одвреме навреме. Ќе си ги чувам мечињата за календар.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Календар Лино
2.11.2013 18:22:03   
Bethany
Ох Фели, јас сега да не прочитав од тебе немаше ни да знам.
Ние купуваме чоколино, и приметив на кутијата да пишува за календар, ама не обрнав многу внимание на тоа.
Еве сега станав да прочитам на кутијата user posted image Е па може да се играме и ние, ете од разонода, ама ако изеде до тогаш (30.11) уште пет кутији чоколино user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Календар Лино
2.11.2013 18:33:18   
Felly RR
Па ти купи ги кутиите, исечи ги мечињата, а кашите чувајте ги, тамам ќе си имате за ручкање и за после Нова Година.user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Календар Лино
2.11.2013 22:14:13   
Snowhite RR
Две години праќам ама календар нема, ај да видиме трета среќа
Ако ти фалат Фели мечиња кажи ќе ти позајмам, свеки ми носи од градинка, ајдее ќе ти позајмамuser posted image , ќе ти дадам де

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Календар Лино
3.11.2013 8:02:43   
deluxe
Повторно се активирам за Лино календар,последниот го добивме во 2008user posted image Од тогаш пауза ,па сега повторно си збираме.Планирам да испратам за два календари,едниот за дома за во детската соба,другиот сум во план да го пратам кај ќерка ми на училиште да им ја краси училницата.Креативни идеи имаше во календарите порано,сега како се??Баш убаво ќе им дојдат некои идеи во училиштеuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Календар Лино
28.11.2013 18:42:46   
Snowhite RR
Ете нас конечно ни стаса календарот, после толку праќања и чекање оваа година конечно, убав има и игра една друштвена со коцка се игра, па ќе се позанимаваме некој ден

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Календар Лино
28.11.2013 22:16:32   
Felly RR
Ние па денес ги испративме мечињата. Се надевам за некоја недела - пред Нова Година - дека ќе стигне.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Календар Лино
28.11.2013 23:42:16   
elenak
Јас престанав да купувам такви каши, ѕверчето мое по соленото е повеќе кога треба да се јаде главен оброк. Инаку се сеќавам со цимерката на факс многу јадевме чоколино, пративме мечиња за два календари и ни стигнаа, се радувавме како мали деца.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Календар Лино
6.12.2013 6:48:22   
deluxe
Дали на некоја мамичка и пристигна Лино календарот??кај нас сеуште нема ништоuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Календар Лино
6.12.2013 10:34:49   
Felly RR
И кај нас не е пристигнат уште, ама пред две години кога имавме пратено мечиња, памтам дека некој ден пред Нова Година ни стигна. Така да има уште време.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Календар Лино
22.11.2015 1:37:42   
MamaKiki
jas godinava prativ ama ne mecinja user posted image
pisuva na stranata na podravka "lenticki" e kakvi deka ne znaev isekov od kutiite kaj sto pisuva koja gramaza se(da soberam 1kg) i plus ne isprataiv samo od cokolino, ne gi koristam tolku mnogu instant kutiite max 2 vo mesecot
isprativ od lino krem a tamu meceto nemozam da go isecam , i od lino zitarki Crunch nema mece kako na cokolinoto i edno celo paketce od lino griz za varenje user posted image
ako ne da probam da sobiram mecinja 5 do krajov na mesecot user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Календар Лино
23.11.2015 9:59:10   
miana
Луѓе, кога почнува награднава игра? Нели од денес? Нема сеуште ништо за кликање...Керками ме полуде за мечево, морам да се потрудам да освојам user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Календар Лино
23.11.2015 10:27:14   
MamaKiki
miana aj te molam kazimi sto e toa so klikanje...?
davaat i igracinja od lino...?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Календар Лино
23.11.2015 10:48:59   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Луѓе, кога почнува награднава игра? Нели од денес? Нема сеуште ништо за кликање...Керками ме полуде за мечево, морам да се потрудам да освојам user posted image


И јас чекам да почнат икончињата да се појавуваат, Филип има едно Лино меченце многу малечко и не го пушта од раце, особено за спиење без него не може да заспие. Ќе го израдувам ако му освојам ново поголемко :)

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Календар Лино
23.11.2015 12:02:22   
marchi

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

Луѓе, кога почнува награднава игра? Нели од денес? Нема сеуште ништо за кликање...Керками ме полуде за мечево, морам да се потрудам да освојам user posted image


И јас чекам да почнат икончињата да се појавуваат, Филип има едно Лино меченце многу малечко и не го пушта од раце, особено за спиење без него не може да заспие. Ќе го израдувам ако му освојам ново поголемко :)

i jas sega se ukluciv da vidam ama seuste nema nisto.stefan ne e prebirlniv za nagradi za igracinja takvi raboti,sto bilo neka e user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?