|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде се...?
21.1.2010 16:56:42   
STRUMFETA
Oooooo.Prvo pocna so mnogu visoka temperatura( nad39) i bolki vo usite poradi sto bez prestan vristese.Ne mu deluvase nitu paracetamol ni daleron,edinstveno ponstan,koj ekspresno ja simnuva temperaturata.Zatnato nose,crveno grlo,jaka kaslica.Pocnavme so sirup Augmentin,pa kapki vo nose ,inekcii nautro i navecer.Rezultat-nema.Temperatura postojano kacuva.Povtorno go odnesov na lekar,pa ni gi prodolzija inekciite,i sega nema temperatura no mnogu kasla.
Tolku se nema isplaceno site ovie 9 meseci kako ovie 2 denedeli.Nemavme nitu spieno a edvaj da najdam vreme da kasnam.Mnogu mi bese tesko.
I od seto toa (namalen imunitet) ,jas se razbolev.Ova mi e najstrasniot januari vo mojot zivotuser posted image user posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Каде се...?
21.1.2010 17:03:43   
pacuvce
ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA


I od seto toa (namalen imunitet) ,jas se razbolev.Ova mi e najstrasniot januari vo mojot zivotuser posted image user posted image



Не рекле старите за џабе-Како ќе остарат мајките...Од грижа за своите најмили...Кога го читам ова и  мене ми се user posted image  со тебе заедно драга моја...Ама ајде...Главата горе...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Каде се...?
21.1.2010 17:13:31   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

Мене одамна ми ја нема Мила на Мама. Каде е?

Некаде прочитав дека нема интернет дома дека го префрлуваат а на работа тешко наоѓа време од обврски.Ај наскоро ќе биде конектирана па ќе не дружи почесто.Ни недостига.user posted image user posted image user posted image
Штрумфета се надевам сега се е позади вас и Филип ги надмина сите проблеми.Ни недостигаше но сега не сме веќе сами и ти си со нас.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Каде се...?
21.1.2010 17:21:58   
Еца
Мене искрено најкриво ми е што Боцко има многу малку време да не дружи, бидејќи неговите постови се навистина посебно карактеристични и специфични, а тоа го прави самиот факт што е татко, кои на форумот, барем кои пишуваат се многу малкуuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Каде се...?
21.1.2010 18:09:40   
STRUMFETA
Taka e!
Se nadevam  nokite neprospieni od visoka temperatura i neutesen plac se zad nas i ke moze pocesto da ve druzam.Samo da se vratam vo forma, zosto posle ovie dve nedeli celata sum vo xaos.Strasna rabota

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Каде се...?
22.1.2010 0:49:14   
ananikol
Moi mili rr-ki,  i jas  user posted image  sme dobri no mnogu umorni..user posted image

Momentalno sme vo potraga po nov zivoten prostor  (neznam so tocno ke bide kuka ili stan,jas navivam za stan a mm za kuka) i posle sum mnogu umorna se samo krevet gledam.Ve pratam povremeno nemozam bez Vas....user posted image ama mnogu sum iscrpena za da zemam ucestvo,mozebi  i so gostite se izmoriv predhodno..neznam.
Mnogu Ve sakam i pozdravuvam user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Каде се...?
22.1.2010 1:42:53   
Mihaela
i mene nikoj ne primeti deka me nemaaaaaauser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Каде се...?
24.1.2010 14:15:12   
mother 29
kade e bibi?i taa e vo devetti!rece ke se grebe net od kaj komsivki,ama slabo nesto??????????????

bibi kade si?user posted image

(Одговор на членот Mihaela)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Каде се...?
29.1.2010 16:14:46   
Bogdancanka
тати ми ја нема нешто или не сме се сретналеuser posted image Тати кај си???

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Каде се...?
29.1.2010 16:21:20   
mis.
агнес ни се загуби словенката,????

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Каде се...?
29.1.2010 19:20:22   
mami
Агнес подготвува докторат а и секој момент чека целосно реализираање на процесот посвојување. Се пишуваме но ретко, има мноооогу работа но ве посдравува ситеuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Каде се...?
29.1.2010 19:44:31   
mis.
ни недостигаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Каде се...?
1.2.2010 17:32:58   
Enika
Веке неколку дена се прашувам каде е Мила на мама...не ја ледам да коментира на форумов...дали некој знае што се случува со Наташа?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Каде се...?
1.2.2010 19:34:35   
BILJANA_G
K.ade ste nema nikoj zarem samo jas sum uklucena ili mozebi ja gledate Gjumus.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Каде се...?
1.2.2010 19:41:12   
mis.
тука сум само неможам да дојдам на ред од син миuser posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Каде се...?
9.2.2010 18:41:05   
tereza
во последно време ја нема и деничка,или јас ја немам сретнато на рр? user posted image каде е,знае некој?

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Каде се...?
9.2.2010 21:36:16   
denicka
tuka sum tereza user posted image  sekoj den ve citam site sto ima novo i sto se slucuva, samo malku sum teska na pisuvanje. pozdrav do site. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Каде се...?
10.2.2010 12:02:00   
Mila na mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

kade e bibi?i taa e vo devetti!rece ke se grebe net od kaj komsivki,ama slabo nesto??????????????

bibi kade si?user posted image


bibi e vo devetti, veke e na pordilno otsustvo pa ne moze da ni pisuva bidejki se konektirase od rabota. Terminot i e na 11 pa ocekuvajte denovive da ve izvestam za uste edno rr devojcence.
Za onie na koi jas im nedostigam ke kazam deka i vie mi nedostigate mene. Na rabota sum mnogu zafatena a doma go iskluciv kabelskiot internet a seuste ne me uklucile od ONE mnogu se nerviram epten se spori i neangazirani.

Naskoro ke me ima poveke
pozz


_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Каде се...?
10.2.2010 14:05:29   
tereza
ИЗВОРНА ПОРАКА: denicka

tuka sum tereza user posted image  sekoj den ve citam site sto ima novo i sto se slucuva, samo malku sum teska na pisuvanje. pozdrav do site. user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


деничка мила пишувај ни,немој само да не читашuser posted image поздрав

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Каде се...?
15.2.2010 22:28:50   
pacuvce
Луѓе,подолго време ни ја нема Маца25...Десетина дена ни трага ни глас од неа....И роденден и честитавме на Нина,ама повратна информација нема...Знае некој нешто???user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Каде се...?
17.2.2010 9:45:49   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: pacuvce

Луѓе,подолго време ни ја нема Маца25...Десетина дена ни трага ни глас од неа....И роденден и честитавме на Нина,ама повратна информација нема...Знае некој нешто???user posted image user posted image user posted image


Сеуште никаков глас од нашите Маца25 и Нина???Каде ли се?user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Каде се...?
17.2.2010 9:58:31   
mami
И мамичка3 ни ја нема..требаше веќе да и е изваден гипсот така? се надевам сега повеќе ќе не дружи...

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Каде се...?
17.2.2010 10:13:36   
ripce
Не' дружи мами, можеби не си ја забележала дека јас ја среќавам поручек.


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Каде се...?
18.2.2010 15:30:45   
ripce
Ни ја нема Ники, таман се појави, пак ја снема или грешка сумuser posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Каде се...?
18.2.2010 15:38:33   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Не' дружи мами, можеби не си ја забележала дека јас ја среќавам поручек.



е може затоа, јас попладне поретко се вклучувам

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?