|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 27 [28] 29   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде се...?
28.5.2014 23:16:52   
Defne90 RR
Баш и јас си мислев на Танјат7880 дека навистина ја снема.Ајде да се надеваме дека е при крај со средувањето дома па наскоро ќе ни се придружи пак.А точно и ззаа ја нема одамна.После нова година дури можам да кажам дека слабо се уклучувала,каде ли ја снема пак неа.Да се надеваме дека во скоро време и таа ќе почне да не дружи пак.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 676
   RE: Каде се...?
28.5.2014 23:23:10   
bucko mal
Ja mislam Bebence te cekame,ajde ako ne citash kazi kako si?

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 28.5.2014 23:25:19 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 677
   RE: Каде се...?
29.5.2014 8:52:08   
princessa
Defne kasno palam, navistina me snema izvesen period no sekako od opravdani pricini. Najgolema pricina bese sto neplanirano ni se sluci da se preselime vo nov stan. Ovde bese haos a cekavme dolgo da ne priklucat na internet. A druga pesna i so bebusot moj. Sega sednuvam koga spie ili koga e nesto zafaten.
Gushki, pa milo ke mi bide da se zapoznaeme naskoro(za dva meseci) a i mnogu sakam i drugite da gi zapoznaam. Sekogas mi davate pozitivna energijauser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Каде е princessa,се изгуби ич ја нема да се уклучи,ептен ми фали нејзината харизма и позитивизам.



_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 678
   RE: Каде се...?
29.5.2014 9:32:42   
Tanjat7880
user posted image user posted image user posted image tuka sum I jas milicki moi,ete bolesti I dete po doma pa nedoagja red na komp.da sednam

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 679
   RE: Каде се...?
29.5.2014 10:41:21   
LoveableMe RR
ете вие ќе повикате некого и ќе се појави, Тањаuser posted image , а моиве од ИВФ да не се повторувам ги нема никаде откако станаа бремениuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 680
   RE: Каде се...?
29.5.2014 11:12:07   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

ете вие ќе повикате некого и ќе се појави, Тањаuser posted image , а моиве од ИВФ да не се повторувам ги нема никаде откако станаа бремениuser posted image


LoveableMe RR ќе се јават и тие тука,најверојатно пролетново сонце сите ги влече надворuser posted image user posted image па дури да фати жешкото ќе шетаме,после ќе се криеме под сенкаuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 681
   RE: Каде се...?
29.5.2014 11:17:03   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

Defne kasno palam, navistina me snema izvesen period no sekako od opravdani pricini. Najgolema pricina bese sto neplanirano ni se sluci da se preselime vo nov stan. Ovde bese haos a cekavme dolgo da ne priklucat na internet. A druga pesna i so bebusot moj. Sega sednuvam koga spie ili koga e nesto zafaten.
Gushki, pa milo ke mi bide da se zapoznaeme naskoro(za dva meseci) a i mnogu sakam i drugite da gi zapoznaam. Sekogas mi davate pozitivna energijauser posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Каде е princessa,се изгуби ич ја нема да се уклучи,ептен ми фали нејзината харизма и позитивизам.



Баш убаво што ни се придружи принцеса и јас едвај чекам дасе запознаеме.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 682
   RE: Каде се...?
29.5.2014 11:24:10   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

ете вие ќе повикате некого и ќе се појави, Тањаuser posted image , а моиве од ИВФ да не се повторувам ги нема никаде откако станаа бремениuser posted image


Се согласувамuser posted image мрзливки се user posted image се нешто ги боли user posted image ама кога ќе дојде user posted image ќе се вратат user posted image


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 683
   RE: Каде се...?
10.7.2014 10:24:50   
Mila mamicka
Каде се niki и mami? Ми недостигаат нивните коментари.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 684
   RE: Каде се...?
10.7.2014 10:32:20   
Felly RR
Да ники баш ни фали, сигурно е зафатена со работа. А на која мами мислиш, мамичке? Баш mami со години не е активна, ако мислиш на неа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 685
   RE: Каде се...?
10.7.2014 10:45:21   
Mila mamicka
Да, на таа mami мислам Felly, затоа што скоро се зачленив на форумот и гледам дека била многу активна, а сега ја нема никаде. А зошто не активна, знае некој?

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 686
   RE: Каде се...?
11.7.2014 10:12:15   
princessa
анаана ја нема одамна и гвендолин од лани ја нема. А што бидна со лара2224 мислам дека беше.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 687
   RE: Каде се...?
11.7.2014 20:02:45   
niki
nikogas ne pisuvam od rabota, em sto imame rabota, em sto non stop bi me prekinuvale, em sto neprofesionalno izgleda
no redovno ve citam
od noemvri ke se javuvam redovno
do togas ve pozdravuvam user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 688
   RE: Каде се...?
14.7.2014 8:19:09   
Mila mamicka
Добро е, niki се јави. Ќе те чекаме од есен пак да не дружиш.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 689
   RE: Каде се...?
15.7.2014 10:17:05   
ivoni4ka
eve me i mene posle dolgo vreme gledam ne sum vi bas falelauser posted image

_____________________________



(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 690
   RE: Каде се...?
15.7.2014 13:15:38   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

eve me i mene posle dolgo vreme gledam ne sum vi bas falelauser posted image

Ивоничка баш си мислев дека те немаше долго време и тамам ќе пишував гледам си коментирала.Ајде и тебе да не те мислиме.user posted image user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 691
   RE: Каде се...?
15.7.2014 14:02:15   
anaana
Tuka sum i jas.... so mnooogu obvrski i malku vreme
ama ve citam sekoj den... :))) aj se nadevam za skoro ke se aktiviram malku poveke :)))

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 692
   RE: Каде се...?
15.7.2014 15:43:41   
princessa
Добро е, еден по еден се окажуватеuser posted image user posted image user posted image .

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 693
   RE: Каде се...?
20.9.2014 14:03:11   
Mihaela 2010
Martins mom oddamna ne ni pisala nisto....

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 694
   RE: Каде се...?
20.9.2014 15:48:56   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

Martins mom oddamna ne ni pisala nisto....

Да Мартинс мам, нешто ја нема да ни пишеuser posted image А исто ја нема и принцесса, мамичка85, петра27, Јованај, Блонд...

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 695
   RE: Каде се...?
20.9.2014 21:46:17   
LoveableMe RR
Кај мене ги има еден куп, ги нема никаде одамна, а ми стојат на список кај мене на форум.....user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 696
   RE: Каде се...?
21.9.2014 8:04:41   
Felly RR
АЈде, ги чекаме да се јават!!!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 697
   RE: Каде се...?
22.9.2014 10:07:29   
sandriana RR
Лакримоса исто ни ја нема поодамна, и МММ27....каде сте?

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 698
   RE: Каде се...?
22.9.2014 14:28:40   
Felly RR
Лакримоса е тука, само ретко ни пишува. А баш не расположуваат твоите постови - пишувај ни почесто user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 699
   RE: Каде се...?
18.10.2014 19:34:15   
Dilina
Ни ја нема Defne90 подолго време. Јас стално и ги читав постовите ама ни ја нема бааги време ...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 700
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 27 [28] 29   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 27 [28] 29   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?