|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали имате фобија од нешто?
16.3.2010 18:43:45   
BILE.F
Имам фобија од затворен простор и од пијани луѓе!
Од една страна да одат десет кучиња, а од другата страна, за мене сомнителен човек, јас ќе поминам од кај кучињата!user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Пред да скокнеш, кажи оп!

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Дали имате фобија од нешто?
4.4.2010 21:15:17   
omorfo89
od insekti ( osi , pceli , strsleni..) :S

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Дали имате фобија од нешто?
4.4.2010 21:24:28   
caci20
Isto, od se sto leta i lazi( mislam na insekti)

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот omorfo89)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Дали имате фобија од нешто?
4.4.2010 22:44:25   
Annabel
Пајак, земјотрес и забар

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Дали имате фобија од нешто?
5.4.2010 12:08:51   
Leonida
Пајак, бумбар, забар.

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Дали имате фобија од нешто?
5.4.2010 15:53:29   
lukas
pajaci..i sekakvi polzecki insekti posebno skakulci...i mnogu tesen prostor

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Дали имате фобија од нешто?
5.4.2010 16:23:28   
ikipp
bubackiiiii

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Дали имате фобија од нешто?
23.4.2010 8:59:51   
mami
Убедливо најмногу се плашам да не некој ми го украде Лука...Со сите дешавки во последно време не го испуштам од вид ни за миг. Многу ми е страв, ко што знае да ми трча, дека во некоја гужва некој ќе ми го украдеuser posted image

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Дали имате фобија од нешто?
23.4.2010 13:59:43   
Bogdancanka
у последно време многу ми е страв од наркомани и од крадци по се што селучува во последно време кај нас во мало почнаа да влегуват крадци и кога има луге дома уф страшно и многу ми е страв сега да останувам сама дома,кога можел некој да влезе кај девер ми дома додека сите спиеле.......страшно 

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Дали имате фобија од нешто?
17.11.2010 17:54:54   
anebebe
za mene najgolema fob ija e koga ke pocne da grmi i svetka.Ne go
                                                                                                                                                                                                                                                         i togas mi doaga da se skrijam na nekoe mesto kade sto ne dopira ni svetlina ni zvuk brrrrrrruser posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Дали имате фобија од нешто?
11.8.2011 18:54:50   
Olivia
Strasna fobija imam dodeka se vozam vo avtomobil koga mi se priblizuva golemo prevozno sredstvo na pr. bilo koj vid na kamion, avtobusi i slicno, seto toa mislam deka e od doziveana sobrakajkauser posted image .


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Дали имате фобија од нешто?
11.8.2011 19:12:23   
kapina
insekti i visocini 

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Дали имате фобија од нешто?
11.8.2011 22:27:33   
temjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia RR

Strasna fobija imam dodeka se vozam vo avtomobil koga mi se priblizuva golemo prevozno sredstvo na pr. bilo koj vid na kamion, avtobusi i slicno, seto toa mislam deka e od doziveana sobrakajkauser posted image .


Isto uzasno chuvstvo i toa fala mu na boga do sega nemam doziveano soobrakajka ama ne da se plasham posebno koga mm preticuva kamion lellele vednash se fakam za vratata, i me ubiva od zezanje mm kaj ke odish mi vikauser posted image

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Дали имате фобија од нешто?
11.8.2011 22:55:11   
rina13
prilicno sum hrabra osoba nemam fobii od insekti bubacki duri gi fakjam ne gi ubivam gi pustam da si ziveat,za nekoi raboti sum pogolem maz i od nekoi mazi,ama od temnica,duhovi,svetci imam uzasen strav.recisi sekoja nok sonuvam umreni,grobista, duhovi, crkvi svetci,i ako se razbudam vo temnica mi se cini tuka ke umram se prepotuvam,srcevo ke mi izleta 200 na saat mnogu cesto se plasam i da zaspijam,neznam dali nekoja od vas imala nokjna mora da ste budni i da nemozete da mrdnete so nitu eden del od teloto i da osekjate gusenje i ton tezina vrz vas a da nemozete nisto da napravite...Od koga pamtam za sebe si toa e mojot najgolem strav,duri da se omazam ja terav majka mi da spie so mene,a posle so mm...mojov strav izgleda e za nekoja seansickauser posted image user posted image user posted image kaj psihijatar...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Дали имате фобија од нешто?
12.8.2011 10:43:40   
AnnaMolly RR
Имам фобија од возење во кола. Секогаш кога мм ме вози јас сум стегната, се плашам, едвај чекам да се симнам од кола. Само му диригирам Полека, пази кола, пази црвено е, пази пешак... А човекот баш убаво и смирено си вози, не е до него. Кој и да ме вози, јас се тресам од страв. Не знам зошто е така, никогаш не сум била во сообраќајка и слично, ете тоа е посилно од мене. Можеби и затоа се уште немам возачка дозвола, ама мислам дека кога би возела јас, нема да ми биде толку страв.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Дали имате фобија од нешто?
12.8.2011 10:50:25   
Џесика
Баш напротив, кога ќе возиш повеќе страв ќе имаш user posted image Јас откога возам, многу ми се страв кога ме вози некој друг, цело време кочам, гледам низ ретровизор, се вртам, за зборење да не праам муабет, поготово со Борјан во кола, цел пат викам „Пази, имаме дете“ user posted image
Он топик, имам фобија од природни катастрофи, најмногу земјотрес, а после тоа и од грмотевици...


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Дали имате фобија од нешто?
12.8.2011 10:50:28   
dostickage
od macka klasicna fobija

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Дали имате фобија од нешто?
12.8.2011 10:54:29   
Maca25
од грмотевици! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Дали имате фобија од нешто?
12.8.2011 11:01:18   
Lisica
Пред некое време неколку пати додека јас и Лука се возевме ми се сврти и ми се слоши, и од тогасш имам паничен страв да влезам сама во кола, недај боже нешто да ми се случи, а со тоа да си го загрозам и детето. Имам потреба од кола бидејќи живеам далеку, а не се осмелувам веќе поголго време да влезам во кола сама. Некоја идеја како да го надминам ова?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Дали имате фобија од нешто?
13.10.2011 12:33:13   
anedespo
Od zemjotresi i ubavo nekoj pisa, od voda na koja ne i se gleda dnoto. Mislam deka sekoj moment ke padnam na dnoto i ke se udavam iako znam da plivam.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Дали имате фобија од нешто?
13.10.2011 14:17:04   
temjana
за земјотресите имам најголем бисер тропнато. Во државата во која што студирав имаше еден период во кој што имаше доста често земјотреси слаби ама пак ги имаше и јас се навикнав ептен на нив. Една вечер така си спиеме со цимерките и наеднаш здрмува ама опасно, почнаа да викаат цимерките мои и јас само мирно станав поспана и им реков абе што викате кај се видело земјотрес во 3 сабајле да имаuser posted image user posted image user posted image Си легнавме сите и како ништо да не било, сабајлето кога станавме и ни текна се убивме од смеењеuser posted image user posted image битно немаше паника си продолживме да спиеме

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Дали имате фобија од нешто?
13.10.2011 14:21:42   
miana
ама опасно, почнаа да викаат цимерките мои и јас само мирно станав поспана и им реков абе што викате кај се видело земјотрес во
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

за земјотресите имам најголем бисер тропнато. Во државата во која што студирав имаше еден период во кој што имаше доста често земјотреси слаби ама пак ги имаше и јас се навикнав ептен на нив. Една вечер така си спиеме со цимерките и наеднаш здрмува ама опасно, почнаа да викаат цимерките мои и јас само мирно станав поспана и им реков абе што викате кај се видело земјотрес во 3 сабајле да имаuser posted image user posted image user posted image Си легнавме сите и како ништо да не било, сабајлето кога станавме и ни текна се убивме од смеењеuser posted image user posted image битно немаше паника си продолживме да спиеме


hahahhahahahahhahahahahhahahahha...Bas me nasmea...

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Дали имате фобија од нешто?
13.10.2011 14:23:57   
miana
Jas se plasam od temna voda..Na primer navecer da vlezam vo ezero ili vo more-ufffffffffffff strasno....Bev vo postojnska jama vo Slovenija i tamu vnatre neli ima reka ( kaj sto zivee coveckata ripka) i koga poglednav nakaj rekata nadole ( kako sto e mracno - se slusa samo voda onaka crnila) od togas koga i da se prisetam na slikata mi se ezi kozata..Si mislam deka najlosa i najbrza smrt bi mi bila da me frlat tamu..Pred da padnam ke umram ..Uhhhhhhhhhh

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Дали имате фобија од нешто?
13.10.2011 15:03:21   
JovanaJ
Jas se plasam od tesen prostor, i na primer ne se vozam so lift, avon i sl.....user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Дали имате фобија од нешто?
13.10.2011 15:23:13   
dostickage
fobija od macka i toa kakva brrrrrrrrr

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?