|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дормео или обичен душек?
15.3.2012 18:27:33   
Sarah
cipi ripi ti mislis li deka pak ke go davaat nautilusot na saemot so istata cena kako prethodno? JAs mislam deka namesto 20% popust kako sto bese ke bide po novava cena samo so 10% popust. I ke recat deka toa e saemski popust user posted image . Ama toa ti e. Iako mi se sviga vaka ic ne mi se dava povise pari. POsebno koga znam deka podolgo vreme go drzea vo 20 % pa sea im tekna. Ama edvaj go cekam saemot pa ke vidime so ke se odlucime na krajot.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Дормео или обичен душек?
15.3.2012 18:53:48   
Cipi Ripi
Sarah, ne mozam da znam za sigurno, ama nisto ne te kosta da pocekas uste malce. Jas licno mnogu go sakam saemot bidejki kaj ima popust, mozes i so plus popust da pomines ako plakas vo gotovo.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Дормео или обичен душек?
15.3.2012 18:57:38   
Џесика

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

NIe taman se resivme da si go kupime Nautilusot o Simpo i mu ja ripnaa cenata. Gluposti. se nerviram. Od 17 150 sega e 19 280 mislam za 160 na 200. Sega ke cekam saem mislam sega vo mart ima pa ke vidam i drugi opcii od drugi firmi.

Му ја рипнале цената за на саемот да дадат попуст и да им дојде исто како претходно user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Дормео или обичен душек?
16.3.2012 23:17:39   
suzeto
uh duso sega jas vidov deka si mi pisala...dusekot se uste ne ni e stignat bideki bese po naracka,evo pominaja 55 dena pa kaj i da e treba da stigne inace naracavme ADMIRAL 120-200cenata bese 8200-8300...sto storivte vie dali se odlucivte za nekoj drug dusek...pozdrav i izvini
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

Сузето го добивте ли душекот од Симпо? Што марка е ако не е тајна? И како ти се погоди. Сега треба да купиме па се мислам и ја од Симпо да земам па да прашам.


(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Дормео или обичен душек?
17.3.2012 9:13:43   
Sarah
Suzeto fala sto mi odgovori. Uste ne sme kupile. Ako citnes malce pogore pisav deka se resivme da go kupime Nautilusot ama taman otidovme spremni da go vkupime i mu ja kacija cenata i nekako inat ne mi dade da dadam poveke pari koga cela godina im bese so 20% popust. I taka sega go cekame saemot pa ke vidime dali ke go dadat pak so 20% popust. A da te prasam za Admiralot? Zasto bas za nego se resivte? KOja mu e visinata? Lele jas sakam da napravam dobar izbor pa zatoa samo gnjavam u temava otepav vise user posted image

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Дормео или обичен душек?
19.3.2012 23:50:59   
suzeto
visinata mu e23-25neznam tocno kolku bese....i ni go preporacaja kako dobar a isto vidov i na stranicata od simpo deka e the best......a nautilus e memori pena taka ....nie deka po naracka so 10% popust go zedovme a inace bese 20% popustot ...a neznam za memori ne sum bas nekako mi e novo i nekoj vika deka za deca ne se

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Дормео или обичен душек?
21.9.2012 20:51:34   
razocaran
Zarem ne ste cula deka na 80% im muvlosaa dusecite ne e letvickite. Jas imam od pocetok letvicki za 2 god e vece muvlosan se razbolev od nego. Dosega znam 20 lugje sto vece gi imaat vrateno i jas go vrativ i skeptik sum deka i drugiot ke muvlosa. Me izmaltretiraa so cekanje na zamena spieme so decata vo detskite sobi so denovi dodeka da go ispitaat a do koga? ne se znae. Imam kupeno i vo detskata soba eden ako muvlosa posle ovaa maltretiranje sega ne go reklamiram kaj niv tuku na televizija ke go isecam sloj po sloj da vidi narodot dali nema mikrobi i na sto ke spiete ako imate dormeo.Pa muvlata ne li e stetna za vdisuvanje. A najinteresnoto bese sto gazdata koga go vrativme rece deka ne e mnogu muvlosan moze uste 2 god. da se koristi dodeka da se zafati celiot dusek so muvla. Interesno za dve godini neznam kakva boles ke dobijam ako ima nekoj strucen neka mi kaze. A da ne ve davam so zalenje da go pofalam udoben e za spienje hahaha. Znaci ne e do letvickite do dusekot e. A imam eden vo druga detska soba od Per Dormire e toa e dusek ludje. Nema reklami za nego. Pa sega razmislete Reklamata pravi cuda.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Дормео или обичен душек?
13.2.2013 16:16:29   
anaana
ajde predlozi
ke kupuvame dusek 160x200
ne sakam dormeo, pa kazete nekoj dobar. i ako moze da mi kazete kaj da go najdam i kolku pari e
vo simpo mi rekoja deka ubavite duseci im bile okolu 25000den. mene toa mi e mnogu skapo :)))

(Одговор на членот razocaran)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Дормео или обичен душек?
14.3.2013 12:25:48   
arh_diz
Obicen dusek

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Дормео или обичен душек?
14.3.2013 12:33:24   
temjanuska75
Dormeo memori, mi ja opravi kicmata, kako na rekalamata, stanavum bez bolki, odmorena i naspana.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Дормео или обичен душек?
15.3.2013 11:45:39   
hopeless
Никогаш не би можела да го заменам Дормео

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Дормео или обичен душек?
15.5.2013 12:55:26   
Bethany
Дојде време да го префрлиме синко во голем кревет. Порачавме кревет да ни направат и порачавме душек. Се одлучивме за Симпо Адмирал, па ќе видам каков ќе биде, ама не се сомневам дека ќе е убав и удобен. Потврд е , антибактериски со летна и зимна страна. Кога ќе се рашири синчето по креветот, кај ќе му е крајот, ќе ужива. user posted image

(Одговор на членот hopeless)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Дормео или обичен душек?
15.5.2013 13:13:09   
dostickage
V vekje nekolku meseci si spie na golem krevet i za taa cel mu naracavme Dormeo Aloe Vera.
So kupeniot dusek plus doplata od 990 denari si dobivme pernica i jorgan. Spie bez pernica otkako e roden a si se pokrivase so jorganot cela zima. Idelana kombinacija.

Nie imame duseci na Simpo, majka mi eden od Kristina Damil, sme spiele i na dusek od Fatina ama realno nitu eden ne e ni blizu do Dormeoto.
Za nas stan definitivno Dormeo, drugo ne priznavam.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Дормео или обичен душек?
15.5.2013 13:17:45   
Bethany
Мене ми рекоа за Дормео дека треба да се внимава и да се од време на време става од друга страна бидејќи ќе мувлосал user posted image
Искрено, и овој го плативме 6000 и нешто и тоа на попуст, реално не можевме повеќе пари ни да дадеме за душек за кој мислам и да го сменам после неколку години.
А колку кошта отприлика Дормеото, мада мислам дека е поскап многу, нели?


(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Дормео или обичен душек?
15.5.2013 13:24:43   
dostickage
Bethany, Dormeoto so Aloe Vera so dimenzija 90x180 cinese 9990 denari samo dusek. Preporaclivo e i da se zeme navlaka za dusekot.Obicna pamucna e mi se cini 500 denari.
Aloe Vera dusekot e najeftin no i najpreporacliv za deca.
Inaku sekoj dusek treba da se rotira na nekoe vreme. Nas i za ovie od Simpo ni rekoa obavezno rotiranje.
Mozebi ne muvlosuvaat no se deformiraat. Kaj Fatina dusekot duri imase i strelki i objasnuvanje koga i kako da rotiras.
Realno Dormeoto e najeftin od ovie poskapite a dobri duseci od tipot Bernarda, Per Dormire i sl...

Nie sme za sega prezadovolni. Koga ne boli nesto prvo kaj V na krevet egnuvame 15 minuti user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Дормео или обичен душек?
15.5.2013 13:36:12   
Bethany
Е да, и овој има летна и зимска страна, па и ако заборавам ради мувлосање ќе го заротирам поради тоа user posted image

Не е многу голема разлика , со оглед дека е душек во прашање и ќе служи неколку години најмалку, ама во моментот нам ни беше разлика, па не се ни распрашував подетално за Дормеото. Како и да е, јас мислам дека добро ќе се спие и на овој, само да е нов, па и дете со толкава тежина не знам колку ќе осети разлика од еден до друг. Здравје, ќе менуваме пак user posted image
Фала Достич за инфото user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Дормео или обичен душек?
15.5.2013 13:46:41   
dostickage
Znam kako e , ima situacii koga mora da se kupi nestoto so izbrojani pari.
Samo rotirajte go disekot i nema da imas problem. Malo e detenceto i nema kilaza za da go deformira.
Inaku jas go kupiv Dormeoto na 12 rati bez kamata so penzionerskata kartica na majka mi pa posto zaedno ziveeme finansiite se na kupce inaku nemase sansi da im gi spruzam 200 Evra so se sve kolku sto me cinese user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Дормео или обичен душек?
15.5.2013 14:50:03   
Џесика
Зборувате за ротирање глава кај нозе и обратно? Јас го немам свртено воопшто, и не ни кажале дека треба да се ротира, освен ако нема летвички одоздола.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Дормео или обичен душек?
15.5.2013 16:20:56   
Bethany
Џесика, јас зборувам за ротирање отспротива, за 180 степени user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Дормео или обичен душек?
15.5.2013 16:31:09   
Џесика
Е така, де не знаев дали тоа ротирање или ова user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Дормео или обичен душек?
23.6.2014 14:57:47   
Mila mamicka
Дефинитивно Дормео и ниеден друг. Веќе 4 години спиеме на Дормео и сме презадоволни. Се будиме наспани, баш како на рекламатаuser posted image  Имаме и перници на Дормео, и од нив сум презадоволна. Син ми од раѓање спие на бебешкото душече од Дормео, и сега кога ќе му ја правиме детската соба, планирам исто така да му порачам душек од Дормео. Јас сум еден од нивните задоволни клиенти.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Дормео или обичен душек?
23.6.2014 15:18:19   
AnnaMolly RR
Ние имаме Дормео и супер е спиењето на него. Особено ми одговара за алергиите што си ги имам. Кога ќе одам да спијам на пример кај моите, има огромна разлика во спиењето на обичен душек.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Дормео или обичен душек?
23.6.2014 15:26:06   
miana
Јас го имам наддушекот од дормео и ептен врши работа...

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Дормео или обичен душек?
28.11.2014 21:01:21   
scared RR
Ние имаме обичен душек, купивме лежај од Алмак и сме презадоволни, супер е спиењето, ниту грб ме боли, ниту нешто друго. Дормео е сигурно подобар не велам не, ама сепак и со овој сме задоволни. user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 74
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?