|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дормео или обичен душек?
5.1.2012 14:55:37   
AnnaMolly RR
Ние имаме Дормео веќе 4 години, супер е, јас сум многу задоволна. Го зедовме поради мојата алергија и навистина откако го имам не кивам насабајле, не ми солзат очите и слично, а претходно се утрепував од кивање буквално секое сабајле. И јас го препорачувам. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дормео или обичен душек?
5.1.2012 15:05:08   
suzeto
znam deka se dobri po toa sto site gi falat no ke vidime sto ke storime vo simpo ...prednost ima dormeo sto moze na rati pa ke vidime

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дормео или обичен душек?
5.1.2012 15:17:28   
Yummy Mammy
Dormeo i tocka!
user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дормео или обичен душек?
5.1.2012 15:59:56   
suzeto
a dali dormeo moze na rati i koj e podobar dusek dormeo memori 2+12 ...dormeo memori silver...dormeo komfort

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дормео или обичен душек?
5.1.2012 17:50:14   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

a dali dormeo moze na rati i koj e podobar dusek dormeo memori 2+12 ...dormeo memori silver...dormeo komfort


Nie go koristime classic-ot zatoa sto e najtvrd, nie takov si sakavme. Imame i za bracniot, i za bebeskoto i za detskiot krevet, prezadovolna sum.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дормео или обичен душек?
5.1.2012 23:10:11   
suzeto
koj e classic......negledam jas takov na stranicana od dormeo

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дормео или обичен душек?
9.1.2012 22:27:18   
suzeto
lele se iznacitav razlicni mislenja za dormeo
neznam sto da pravime vo simpo ni rekoja da cekame ... edna naracka trae od 40-60 dena .... neznam kade moze da ima na drugo mesto od simpo, vo gir-rig ima od andrijasevic bas 120-200cm taa sto ni treba i ni rekoja deka e leto zima kombinacija cenata e 8400den.ne e skap no neznam nisto za niv.....pomagajte

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дормео или обичен душек?
9.1.2012 23:30:31   
kikicka
Јасгоимам дормеото алипогрешни димензиинипратија игопродадов ,инаку е супер полу тврд и воопштионе крца Леона пие исто на дормео за деца и супер е .Сега гледам пак душеци али и потпори за по него пошто спалната не есалам потпрена овиеновиве со иверици гипотпираатuser posted image ,инаку ми треба виско душек дормеото беше низок за нашата спална и сега гледав на нет Перфекта некои душеци исто така со мемори пења без федери не сакам да смислам паќе видам со димензиив како ќе е.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дормео или обичен душек?
9.1.2012 23:33:47   
kikicka
сузето ај види овде во Скопје
Студио за здраво спиење
BLANSIdesign

Ул. Романија бр.24

јас денес гледав на нет душеци и имаат добриали.....цени не пишува,во размислување сум,сакам дормео пак али душекот е низок за мојата спална и тоа ме кочи ,мислам дека дормеотоимаопција за тврд ,мек илиполутврд душек опција

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дормео или обичен душек?
9.1.2012 23:44:03   
kikicka
а дакажам и за перницата детска на дормео мемори пења е три слојна којаможе да сенаправи на три мали ниски пернички како за бебе апотоа когаке порасне детето да се направи на два слоја памакар и три како што е.Леона спиеше какобебе само на едниот слој од перницата,сега на 15 месеци спие на дваслоја ,здравјепонатаму ке и ја подигнам на три.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дормео или обичен душек?
9.1.2012 23:47:33   
kikicka
http://www.dormeo.com.mk/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B8/%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B8%D1%86%D0%B0_%D1%82%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%BB%D0%BE%D1%98%D0%BD%D0%B0_%D1%98%D1%83%D0%BD%D0%B8%D0%BE%D1%80.html

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дормео или обичен душек?
10.1.2012 14:19:41   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka

сузето ај види овде во Скопје
Студио за здраво спиење
BLANSIdesign

Ул. Романија бр.24

јас денес гледав на нет душеци и имаат добриали.....цени не пишува,во размислување сум,сакам дормео пак али душекот е низок за мојата спална и тоа ме кочи ,мислам дека дормеотоимаопција за тврд ,мек илиполутврд душек опција

jas sum od struga
fala vi mnogu
ke pojdime da go vidime toj od andrijasevic imaat kaj edni prijateli vika super e ....no samo za odmor se tie tuka pa malce go koristat

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дормео или обичен душек?
10.1.2012 15:23:48   
kikicka
Вака како што ги гледавнанет имаат скоро исти состав ,мене ми е битно да не ена федери и да е полу тврд дане крца со се кревет и слично user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дормео или обичен душек?
23.1.2012 23:00:09   
suzeto
naracavme dusek od simpo pa ke vidime kakov ke bide

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дормео или обичен душек?
28.1.2012 23:13:00   
Bogdancanka
imame obicen ali sakam da go smenam imame pernici na dormeo i prezadovolna sum,e sega mm veli kaj gi najde pernicive sega zapna za dusekuser posted image ne deka ke go dobijam nabrzo ali jas da si kazam sto sakam

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дормео или обичен душек?
29.1.2012 12:52:28   
Elena Eni
   Devojki, jas sum navistina vo nedoumica... neznam kakov dushek da kupam za bebeto shto ushte malku ke ni pristigne.Imam dilema zatoa shto edna prijatelka mi reche deka po sovet na pedijatar dushekot od dormeo ne e preporachliv za bebe. Druga rabota, kako ke stavam letvichki koga krevetcheto ne e drveno tuku od onie sto se kako ogradici- znaete?! Neznam shto da pravam, sega sum 33-ta nedela, a veke chustvuvam deka nemozam mnogu da se dvizam, pa zatoa sakam se da podgotvam dodeka mozam sama da si odberam se sho mi treba. Verojatno nema da mi skape za 2 godini ako e bez letvichki, bidejki polse 2 godini i ne planiram da spie ushte vo bebeshko krevetche, barem taka beshe so pogolemata kerka, koga napolni 2 godini si se preseli vo svoja soba vo pogolem krevet so dekorativna pregrada, bez nikakov problem do sega, a veke ima 7 godini. I dali efektot na dushekot e ist ako ne e postaven na letvichki, bar za 2 dve godini. Imate li takvo iskustvo ili da se obratam direkno na Dormeo za sovet.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дормео или обичен душек?
29.1.2012 13:51:10   
kikicka
Вака ние го имаме бебешкиот душек на дормео исто и перницата џуниор 3 слојна која се дели на ниво така да можеш и 3 одделни перници да имаш за user posted image а после постепено да ја зголемуваш,инаку креветчето ни е дрвено 70х90 кое подоцна се трансформира на обичен детски кревет со летвички е и можам да кажам дека од душекот сум задоволна Л. спие убаво и мирно за разлика од тоа што спиеше на нашиот душек кој не е дормео. Нашата спална нема летвички има подлога т.е дебела шперплоча а сега врз неа јас ставив летвичките што се од Дормео за да биде поцврста подлогата и со обичниот душек и дормео летвичките добро е се спие али сепак понатаму ке земам и дормео за нас така да ке има од каде да дише душекот. е сега збор ми беше дека немора да значи дека душекот ако не е на летвички дека ке скапи,мајками имаат дормео кој е ставен на иста подлога од дебела шперплоча еве веќе 3 години и душекот си е ист нити се подига од др.стр кога ке легнеш нити пак мириса на скапано,а не е на летвички. Јас воопшто не се мислев за дормеото за user posted image дури и јас некогаш си легнувам на него пошто доближено е до спалната и така ми е убаво не ми се станува user posted image .
Така да ако си од Ск отиди ако можеш до салоните на дормео и види ги поубаво.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Elena Eni)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дормео или обичен душек?
21.2.2012 0:02:42   
Grizlince
Devojki dali nekoj ima dusek ili znaj kakvi seod bernarda ili od meblo....mnogu gi falat, stvarno neznam so dusek da se kupi a treba brzo da se resime....ili sepak ke ostani odlukata na dormeo memori...vas sovet!!!!pozdrav

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дормео или обичен душек?
22.2.2012 7:44:08   
Sarah
Сузето го добивте ли душекот од Симпо? Што марка е ако не е тајна? И како ти се погоди. Сега треба да купиме па се мислам и ја од Симпо да земам па да прашам.

(Одговор на членот Grizlince)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дормео или обичен душек?
22.2.2012 9:51:06   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: Grizlince

Devojki dali nekoj ima dusek ili znaj kakvi seod bernarda ili od meblo....mnogu gi falat, stvarno neznam so dusek da se kupi a treba brzo da se resime....ili sepak ke ostani odlukata na dormeo memori...vas sovet!!!!pozdrav


jas imam za bebe dushek od Bernarda..a za nas jorgan i pernica..super se

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Grizlince)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дормео или обичен душек?
22.2.2012 9:56:33   
JovanaJ
Za krevetceto na sin mi imame Jogi dusek, saren detski. A za nas vo spalna e od Meblo i isto e Jogi mislam...zadovolni sme.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дормео или обичен душек?
22.2.2012 11:24:10   
Annet
dali nekoja koristi od dormeao kebe stone potu ustvari sprecuva potenje kaj decinja?ima li i takva pernicka???sakam da kupam da ne se poti poveke?

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дормео или обичен душек?
12.3.2012 9:53:06   
Sarah
NIe taman se resivme da si go kupime Nautilusot o Simpo i mu ja ripnaa cenata. Gluposti. se nerviram. Od 17 150 sega e 19 280 mislam za 160 na 200. Sega ke cekam saem mislam sega vo mart ima pa ke vidam i drugi opcii od drugi firmi.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дормео или обичен душек?
12.3.2012 12:21:43   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

NIe taman se resivme da si go kupime Nautilusot o Simpo i mu ja ripnaa cenata. Gluposti. se nerviram. Od 17 150 sega e 19 280 mislam za 160 na 200. Sega ke cekam saem mislam sega vo mart ima pa ke vidam i drugi opcii od drugi firmi.

Pocekajte, sega na krajot na mart ke ima saem za mebel pa ke mozete da si birate po saemski ceni.user posted image

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дормео или обичен душек?
12.3.2012 14:25:24   
kikicka
имам слушнато дека немало врска тоа
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

dali nekoja koristi od dormeao kebe stone potu ustvari sprecuva potenje kaj decinja?ima li i takva pernicka???sakam da kupam da ne se poti poveke?



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?