|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пасоши за деца
25.2.2010 15:37:18   
BILJANA_G
Oooo ne sum procitala ima ubavo napisano sto se e potrebno.No ajde kazete mi za postapkata za vadenje izvod od maticna kniga na rodeni, dali se ceka ili odma go izdavaat.Ve molam koj znae da mi odgovori bidejki planiram vo ponedelnik da odam za slikanje.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Пасоши за деца
27.3.2013 12:26:04   
meU87
Синоќа пратив барање преку интернет за пасош и ми закажаа за утре во 8ч. Као демек пратив повратен маил дека се работи за бебе па да е покасно, ама изгледа маилот им е инаку сетиран, не ќе да е за читање пораки user posted image
Сега незнам што да правам. Денес повторно испратив барање но немам порака за термин.
А жал ми е да го носам детево во 8ч на сликање, да почнам да ја спремам во 6ипол, за едно сликање, ќе биде кенкава никаква user posted image
Што да правам, имате некој совет???
Дали да одиме директно таму???

А прочитав и за ова барањето за пасш, треба да го составиме ние или го има некаде готово само да го испечатиме??? Претпоставувам дека ќе ни требаат лични карти и од мене и од сопругот и извод од малата???

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Пасоши за деца
27.3.2013 13:35:45   
Octavia
Барањето го има на интернет, само испринтај го и пополни го. Плаќањето може директно таму, со картичка, не мора да се губи време по пошти и по шалтери. Мора да се присутни двајцата родители со важечки лични карти. Бараат и извод од детето, ама всушност тие треба да си го извадат по службена должност (јас на пр. не носев, и реков таму Ми рекоа не треба јас да носам и толку, завршивме работа и без изводот). Ако сакаш да смениш термин подобро јави се на телефон и презакажи. Ние и доцневме „малку“ (20 мин) и немаше никаков проблем кога влеговме со малата за сликање.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Пасоши за деца
27.3.2013 14:29:41   
meU87
Odlicno. Ke te zamolam samo da mi dades lenk od baranjeto i telefon za zakazuvanje. Ti blagodaram

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Пасоши за деца
27.3.2013 14:34:54   
dostickage
Me potsetivte deka na V pasosot mu istekuva vo maj. Alal da vi e user posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Пасоши за деца
27.3.2013 16:20:36   
Octavia
Телефон за закажување е 0800 192 92.
Барањето го има на http://www.mvr.gov.mk/DesktopDefault.aspx?tabindex=5&tabid=184&parent=100

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Пасоши за деца
28.3.2013 10:45:58   
meU87
Gotovo zavrsivme rabota, odime denes vo 15:15h user posted image

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 17:00:25   
Felly RR
Колку време важат пасошите за деца после 4 год. ДО 4 знам дека се 2 години, а после?

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 10.6.2013 17:12:12 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 18:02:46   
Slagjana
И јас истото сакав да го прашам. Оваа година не одиме надвор од државава и нема да ни треба, ама кога ќе има 4 ќе треба да вадиме нов.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 18:07:16   
Maca25
Добро, нормално ли е да ми закажат од денес за утре? па немам ни време за да упплатам! Не се нормални! Буквално денес онлајн пријавив, ми стигна мејл за утре во 9. Ќе ми презакажат за друг ден?

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 20:55:50   
Mihaela 2010
i jas treba na M da i vadam,koleska moja u maj rece deka od denes za utre i zakazale za nejzinive deca,se nadevam deka letovo nema da ima mnogu guzva,treba mm da se vrati od teren pa da zakazam,da ne se mkneme sami

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 21:03:19   
miana
Mene mi zakazaa od vtornik za petok ..inaku mi rekoa deka ke mi stigne sms ama nisto,treba da odam da si go zemam...

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 21:06:49   
Hunny
И нас ни закажаа од денес за утре, а готов беше за 5-6 дена.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 22:00:40   
Felly RR
Ние воопшто не ни закажавме, само појдовме таму, имавме пополнето барање, и одма завршивме работа. и сега многу е добро ова со плаќањево со картичка, ептен се заштедува време, и не мора да трчаш по банки.
Така да Маца, не се секирај, ќе си платите таму со картичка.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 22:04:57   
rina13
Ние закажавме во петокот за денес. Немаше воопшто гужва и за 10 работни дена ги даваат.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 22:25:24   
moni teo
i nie treba da vadime pasos

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 23:07:05   
katerinceb
барем да ги направеа на подолг период пасошиве а не на 2 години...овој сега за неполни 2 недели ни испадна брзо..

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 23:08:01   
katerinceb
без закажување набрзина е сликан и фаца е спаднат

(Одговор на членот katerinceb)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Пасоши за деца
10.6.2013 23:10:00   
Felly RR
па јас за тоа прашав погоре, после 4 години колку ќе важи? - ама изгледа никој не виде тоа...

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот katerinceb)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Пасоши за деца
11.6.2013 21:02:47   
Maca25
Ние не отидовме денес. Ем јас не можев да излезам од работа (кај мене мора да се најави искачањето неколку дена порано), ем маж ми не можеше да излезе. Пробав вчера на тел број да вртам, ама не ме поврзуваше, па пишав мејл за да презакажам, ама не ми вратиле. Се надевам дека нема да има проблем пак ако закажам термин.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Пасоши за деца
25.6.2013 13:26:14   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

па јас за тоа прашав погоре, после 4 години колку ќе важи? - ама изгледа никој не виде тоа...


Од 4 до 27 години пасошите важат 5 години. Над 27 години, важноста им е 10 години.

Нас ни закажаа за два, три дена. Денес бевме се сликавме. Ни рекоа дека за десет дена ќе не известат со смс. Немаше ич гужва завршивме за десет минути. Си имав уплатено од предходно.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Пасоши за деца
25.6.2013 13:45:03   
rina13
Бидејќи нема гужва ги даваат многу брзо нашиот беше готов за 6 работни дена.
Ова за со маливе деца некако ми има логика децата брзо растат и ликот се менува, ама за ова до 27 и над 27 поим немам зашто е направено.

< Поракaта ја уредил rina13 RR -- 25.6.2013 13:46:39 >

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Пасоши за деца
25.6.2013 13:51:54   
Felly RR
Ние си го зедовме - точно за две недели беше готов како што ни рекоа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Пасоши за деца
25.6.2013 13:58:39   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13 RR

Бидејќи нема гужва ги даваат многу брзо нашиот беше готов за 6 работни дена.
Ова за со маливе деца некако ми има логика децата брзо растат и ликот се менува, ама за ова до 27 и над 27 поим немам зашто е направено.


Заради разликата во пари нормално. Демек различно е, па поише паринад 27 години.

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Пасоши за деца
25.6.2013 14:14:56   
Mihaela 2010
I jas moram kaj i da e da se javuvam za kerka mi,pa znaete kaj da vlezam da vidam za ziro smetkite da si gi platam da ne idam do televizija da gi zimam?
fala bogu sto brgu gi davaat

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?