|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 14:26:41   
betpet
Многу фали,слободното движење, со кога сакаш и каде сакаш.
Дневните прошетки по велешките кафулиња.
Доцните вечерни излегувања, и седенки по маалските улици на бетонските зидчиња.
Убавите и топли простории од мојот детски дом, исполнети со смеа, радост и љубов.
Секако и моите родители, кои веќе ги нема.Тоа ми е најтешко и најмногу ми фали, затоа што бев многу блиска со нив и можев да им се доверам за се.


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 14:46:44   
majka 79
mi fali mladosta, ne deka sega sum mnogu ostarena, mi fali lupanjeto na srce od vozbuda a ne od nervoza kako sto e sega.
a najmnogu od se mi fali smeenjeto, kikotenjeto. i sega se smeam ama ne pamtam od koga se nemam smeeno do solzi.

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 14:58:54   
STRUMFETA
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica

од младоста ми фали тоа што секогаш можев да одам кај што сакам



E toa najmnogu.Bez torbi spremanja so saati,PLACENJE DODEKA DA SE OBLECEME, pa studeno/zesko bilo ....user posted image
I drugo-spienjeto kolku ti dusa saka.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 15:00:06   
zami
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

mi fali mladosta, ne deka sega sum mnogu ostarena, mi fali lupanjeto na srce od vozbuda a ne od nervoza kako sto e sega.
a najmnogu od se mi fali smeenjeto, kikotenjeto. i sega se smeam ama ne pamtam od koga se nemam smeeno do solzi.



potpis


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 15:09:03   
lilit
Veke kazaa Enika i mami

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 16:49:33   
penelopa
Сега за сега апсолутно ништо не ми фалиuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 16:51:51   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

Mene najmnogu mi falat kafenisovanjata sekoj vtor den vo Leptokarija so uste tri drugarki vo Dzovani ili Cezane.user posted image user posted image user posted image user posted image


а да знаеш сега Џовани како е реновирано? user posted image па летно време со фонтаната, милина за деца, само да се брцкаат во неа, а ти да викаш и сите да гледаат во тебе user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 16:54:31   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

уф, колку убава тема..ми фали дружбата, смеата и безгрижноста од младоста..јас сеуште се дружам со истите луѓе од пред 15 и повеќе години, но ја нема безгрижноста..тогаш секоја наша дружба беше исполнета со смеа и весело расположение, денес често пати средбите ни се сведуваат на раскажување за различни проблеми..ми фали мноооооогу Zizi, ми фали мнооогу Music Garden, ми фали Lady Blue.. МИ ФАЛИ МЛАДОСТА!


сосема истите места + New Age + стариот Бастион + најдобрите другарки кои веќе не живеат во МК...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 16:55:25   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Mi fali dusata na Skopje.


user posted image user posted image user posted image пред се' останато

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 20:31:09   
ananikol
Mi fali... mi fali staroto dobro drustvo ona drustvo kade site bevme site za eden,sega sekoj e za sebe user posted image -so e i normalno..ama ete mi fali.

Mi fali... bezgriznosta,silata i hrabrosta,se so ke zamislev-ostvaruvav bez nekoj poseben napor se mi odese od raka....a sega razmisluvam za posledici i so bi bilo koga bi bilo..

Mi fali... mi fali vkusot na hranata site onie sendvici,pici,pastrmalii koi so ne se taka poveke vkusni i slatki....

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 20:47:11   
Bibi_S
Ми фали да пуштам музика дома на цел глас, да играм и да пеам колку ми душа сака. Ми фалат вечерите кога сме се спремале со другарките за излегување, па ќе сме земеле за пиење, за грицкање, па шминкање, па дотерување, зезање за симпатии, за дечковцки. И потоа до раните утрински часови супер сме си поминувале каде и да одиме. Бидејќи живеев со цимерки во Скопје, до следното утро не сме спиеле од муабети и смеење.
Ми фали мојата најдобра другарка која се омажи во Србија.


_____________________________

Every cloud has a silver lining

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
2.2.2010 21:38:16   
nadica
Ми фали да пуштам музика дома на цел глас, да играм и да пеам колку ми душа сака. Ми фалат вечерите кога сме се спремале со другарките за излегување, па ќе сме земеле за пиење, за грицкање, па шминкање, па дотерување, зезање за симпатии, за дечковцки. И потоа до раните утрински часови супер сме си поминувале каде и да одиме. Бидејќи живеев со цимерки во Скопје, до следното утро не сме спиеле од муабети и смеење.

+ ми фалат безгрижните денови ноќи станувашето на пладне...

дружењето со 2 другарки кои сега ги гледам мнгу ретко бидејќи не живееме во ист градuser posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bibi_S)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
5.2.2010 22:47:23   
Матеа
Многу работи, слободата, независноста, друштвото, седенките до доцните часови во ноќта, пуштање на гласна музика, муабетењето со сестра ми до раните утрински часови, пеперутките во стомакотuser posted image user posted image гимназиските журки, и многу други нешта на кои не можам да се сетам во моментов.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
6.2.2010 21:46:51   
mother 29
хм па да ми фалат нешто посебно доцните излегувања и не ми фалат,ги изживеав,па не беше еден ден хехех.дури и на крајот пред да се земеме со мм ми, седевме кај него дома и гледавме филмови...........
јас би го формулирала поинаку прашањето за мои потребиuser posted image што ми фали од периодот пред да станам мама?
ми фали ден со плус 3-4 часа,а може и тогаш ке немам слободно време..
ми фали време за самата себе......спремење на рат со саати,без да помислам дали нешто се заборави или не е ставено во торбата..одење некаде без селењеuser posted image спиење до бесвест......ауффффффффф
ама пак, да не се распишувам што све добив и имамuser posted image

(Одговор на членот Матеа)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
5.3.2010 22:48:40   
Bogdancanka
ми фали многу како прво ми фалат школските денови мислам дека тоа беше мојот најубав период од животот......ми фалат долгите дружења со другарките.......доцните излегувања.....

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
18.3.2010 9:59:32   
Adrijana
Mi falat zurkite i bezgriznosta.

_____________________________



(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
18.3.2010 13:29:04   
Cacko
bezgrizniot zivot,i ne zamaranjeto so sto i kako ke bide utreuser posted image

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
18.3.2010 13:36:18   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: Adrijana

Mi falat zurkite i bezgriznosta.


Истоuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
24.8.2010 0:15:17   
beki RR
Ми фали смеењето, ми фалат журките...ми фали да се испијанам со балтик воткаuser posted image или  со некое евтино виноuser posted image и баш да ми е гајле за сеuser posted image Ми фалат родендените на кои идеа не се знаеше кој кого поканил, и кој од каде дошолuser posted image

Како ми фали тоа лудување. Камо да  се може , само уште еднаш. ..макар на само еден денuser posted image

< Поракaта ја уредил beki -- 24.8.2010 0:16:59 >

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
24.8.2010 0:28:45   
Julie1
Ми фали гледањето на светот розево... да ми фалат и сите оние младешки лудории, другарувања, слатки грижи...

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
24.8.2010 12:59:21   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

уф, колку убава тема..ми фали дружбата, смеата и безгрижноста од младоста..јас сеуште се дружам со истите луѓе од пред 15 и повеќе години, но ја нема безгрижноста..тогаш секоја наша дружба беше исполнета со смеа и весело расположение, денес често пати средбите ни се сведуваат на раскажување за различни проблеми..ми фали мноооооогу Zizi, ми фали мнооогу Music Garden, ми фали Lady Blue.. ми фали пивце пред црква, ми фали бурек во Жито Лукс пред враќање дома во 5 сабајле, ми фали дневната шема во Жито Луксот на ќошето во ГТЦ што ја теравме со една од друшките мои која се отсели од земјава, ми фалат пижама-party собиранките со другарките...МИ ФАЛИ МЛАДОСТА!


и плус ми фалат свирките и концертите..ова кога сум го пишала барем тоа не ми било скратено, сега не сум била на концерт од ZZ TOP кога беа..а најредовна бев по концерти и дешавки..

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
5.9.2013 22:29:53   
Bethany
Ми фали повеќе енергија, не сум толку стара нели, ама вероватно секојдневните обврски го прават своето.


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
6.9.2013 6:44:29   
bucko mal
Da mi fali energija,mi fali spienje do rucek,mi fali druzenje,setanje do utrinskite casovi.
Kamo I sega da mozev da gledam se rozovo okolu mene,kako togash se shto mi izgledashe sovrsheno.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
6.9.2013 8:19:42   
Tanjat7880
Pokraj energijata,bezgriznosta,drushtvoto mnogu mi fali MAJKA MI.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што најмногу ви фали од вашата младост?
6.9.2013 8:57:38   
Yummy Mammy
Drugarkite! Mi fali smeenjeto, bezgriznoto setanje so niv, zafrkavanjeto so deckovci... "ej denes e petok, aj da ideme za Ohrid... ajde be, a kaj ke spieme? pa ne znam, ke se snajdeme, mozeme i vo kola... aj, ideme..."

Site se zdravi i zivi fala bogu, ama nitu vremeto nitu obvrskite ni dozvoluvaat da se gledame tolku cesto kolku sto bi sakale user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?