|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:34:34   
mami
Според новиот закон не..каде е по лична карта таму полага..Еве на менаџерот сестра му си имаше таков проблем. Они се од Пробиштип, а живеат овде, овде заврши факултет ама за возачка мораше таму да си оди

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:35:33   
ikipp
jas sega eve ke pocnam so casovi,od drugata nedela moze

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:37:42   
arh_diz
user posted image user posted image ikipp samo napred

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:46:25   
mis.
Мила на мама а како ја извади потврдата за постојано место во ск?Знам за тоа но како ќе докажам дека сум во ск веќе подолг период бидејќи не сум ни вработена.Малку и забегавме со темава

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:49:16   
Mila na mama
Па треба да сте пријавени во МВР во која општина живеете и да имате договор за закуп со оној што ви изнајмил куќа или стан а ако имате сопствена со купувањето станувате жители на општината во која сте купиле имот.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
20.3.2010 10:42:42   
majka 79
denes sum se iznavozila so svekrva mi niz centar duri nema guzva uste posabajle.
zadovolna sum.....
ama od sto sum drsla(strasliva) racete vo ramenata me zabolea od sto stegam na volanot.
i nema potpitanje na sedisteuser posted image user posted image user posted image  liceto zalepeno na sofersajbnauser posted image user posted image user posted image
ama znaete sto?staviv i tretauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
20.3.2010 10:54:42   
mis.
мајка 79 браво за тебе.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
20.3.2010 10:59:28   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: mis.

мајка 79 браво за тебе.user posted image user posted image user posted image


fala mis , ova mnogu mi znaci

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
20.3.2010 11:06:34   
Весна
Иха, машала, браво! Само така! Следниот пат и во четврта, врум врум! user posted image
Ајде мечка страв нас не, ние сме рингерајки, така ли е?!?! user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
20.3.2010 11:24:53   
Maca25
Јас веќе 3 години имам возачка, ама ич не возам. Кога положив немав кола, па брат ми ми ја даваше неговата ама само за до Веро или некаде поблиску. После брат ми имаше сообраќајка, па и он остана без кола. Па ја возевме на татко ми, ама јас секогаш со придружба и многу ретко. Од нив двајца на ред не можев да стигнам. Па остнав трудна и тука почна стравот. И еве не сум влегла во кола.
А треба и возачката да ја сменам, со ново презиме, а не ми се даваат пари. Пред да ја земам возачката возев повеќе. Треба да повозам малце. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
20.3.2010 23:59:46   
Izabella
Ve ohrabruvam site da ne se plasite, ne e nisto strasno,samo mora sakoj den da vozite,pa sto i da ja izgrebete golemo cudo.Jas ja imam mojata i izgrebano i cuknato, pa nikomu nisto user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
21.3.2010 0:40:34   
nutelizza
А мајка79 три пати user posted image user posted image user posted image за у третаuser posted image

Ја сум во потрага по некоја мала кола, еве нека каже некој со што е најаубаво да се учи да се вози.



(Одговор на членот Izabella)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
21.3.2010 1:16:22   
Mamicka3
nutelizza  мој совет немој со мала кола подобро е со поголема,зошто кога ќе се научиш на мала потоа ќе ти биде многу потешко да седнеш во поголема....сепак твој избор

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
22.3.2010 21:20:01   
Izabella
jas sum za mala kola, sekade mozes da se protnes i da se parkiras, mojata e kia pikanto i epten sum zadovolna,super e za pocetnici

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
11.5.2010 13:01:38   
majka 79
da vi se pofalam USPEAV  da go pobedam stravot od vozenje.
sega bez problem vozam sekade bez prethodno da go osmisluvam celiot pat sto treba da go pominam.
i ne samo toa tuku i uzivam vo vozenjeto.

toa sto ne ne ubiva, ne pravi posilni.

(Одговор на членот Izabella)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
13.5.2010 23:37:14   
suzeto
user posted image user posted image user posted image i jas se plasam da vozam se prepotuvam od stegajne user posted image od kako ne odam na rabota ne vozam i togas ne vozev redovno ama dovolno e od vreme na vreme,povozav malku dodeka go nosev sinceto vo gradinka ama mnogu mi trosese benzin bese nesto defekt i samo ostanvev na ulicauser posted image user posted image prekinav i sega nisto , i sega neznam dali ce pocnam pak nasata kola e mnogu niska i na sekoja dupka ce se obesam

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
13.5.2010 23:50:09   
marinka80
ajde mamicki hrabro samo jas sum vozac 10 god pa sto ako ja izgrebete kolata

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
11.3.2012 19:49:44   
kremco
Mamicki znaev deka imase vakva tema,mnogu ubavo vozev,ne go poznavam ubavo gradot ama ic nemav strav,a seka otkako se porodiv imam fobija od vozenje.ne znam i nemozam da se skoncentriram nevozmozno e,vleguvam v kola i se gubam se isklucuvam so svesta,minatiot pat zavcera ispiv 2 redbulli da vidam dali e do vremeto sto sum pospana i vozev so maz mi ,uzas bese,nikogas povekje!!! a mi se place zosto taka ? ednostavno me fakja trema i se gusam kpga vozam i duri pritisok mi pagja,neznam dali e toa normalno dobiv fobija od vozene...

(Одговор на членот marinka80)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
11.3.2012 20:49:34   
kikicka
Јас немам страв од возење туку неможам до кола да допрам сите ја зимаат а и мм некако не е навикнат јас да возам,одамна немам возено и некако ми е потребно еден ден да ја развозам колатада го осетам моторот user posted image за сигурно да се пуштам сама со неа.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
11.3.2012 22:12:04   
Cipi Ripi
Zdravje da se porodam, sea sum 33 nedela, da dade Gospod se da bide vo red, pa na site ke vi pomognam da go izgubite stravot od vozenje, opusanje, soveti i gratis casevi za site vas mamicki bezbedno da si gi vozite decinjata. (instruktor sum)

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
11.3.2012 22:53:53   
Џесика
Стравот само со секојдневно возење ќе го снема, и добар инструктор што ќе ве охрабри... Јас не сум доживеала никогаш страв од возење, туку одбивност од премногу возење user posted image активен возач сум веќе 11 години и мислам дека за тие што имаат возачка, навистина е штета да останат така, не знаеш кога ќе ти затреба...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
12.3.2012 14:34:28   
kremco
Imam vozacka 5 godini i vozev aktivno i trudna i stalno,ne kojznae kako ama sigurno vozev,stabilno ama sega neznam zosto nema sansi,nikako vednas mi se smacuva koga kje pomislam,moze treba so nekoja pomala kola pa i da ne e tolku nova da probam.Cipi Ripi kazi kako??? da ja izgubam taa treska i gusenje vednas koga treba ama i najobicek krug da svrtam,znam deka nisto nema da se sluci i porano tamu se parkirav vrtev ,sega se vkocanuvam,uzasno e...Ispiv red bull i bedoxin ama dzabe neznam sto e so mene? nema sansi vednas trema me fakja palam kola i op...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
12.3.2012 14:43:02   
JovanaJ
Samo sekojdnevno, redovno vozenje. Nema drug lek. Jas studirav nadvor od Skopje i za toj period samo po ednas mesecno vozev. I poretko duri. Koga pominaa tie 4-5 godini jas veke ne se cuvstvuvav sigurno vo vozenjeto. Mi bese mnogu strav. Vozev ama se nekako izbegnuvav. Ili vozev samo koga bese epten neophodno i seto toa so strav. No otkako se porodiv, neznam kako da vi opisam nekako dobiv takva sila vo mene, ednostavno sekogas samo mi se vrtese mislata deka bebeto nema da ima plasliva majka sto i e strav da go odnese na lekar sama so kola user posted image ...smesno ama nekako mnogu pottiknuvacko mi dojde. I pocnav so nego mnogu pocesto da vozam. I mi e milo koga ke rece deka mama vozi podobro od tato i koga se raduva deka jas ke vozam. Verojatno deka najcesto mm vozi koga odime nekade zaedno. user posted image

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
12.3.2012 14:47:19   
Cipi Ripi
Kremco samo vozenje, nisto drugo, i toa so nekoj sto nema da ti vika, posto toa e mnogu bitno, ili pak sama, posto ti imas vozeno i sama neli? Druga rabota, batali toa red buli i sl., ti treba svesta maximalno, svesno da se opustis a ne drugo nesto da te opusti. Pali kola i odi vo najgolemata guzva, ke mora sama da reagiras za se, ke se prestrasis i posle ke zaborais na stravot.

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
12.3.2012 14:51:13   
Maca25
Ципи Рипи, се договривме да ми бидеш инструктор откако ќе се породиш нели!! мора да ми одржиш некој час.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?