|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
5.2.2010 11:41:39   
Enika
Ке чекаме пролет...не сега..не си ризикувам живот сеаuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
5.2.2010 12:04:44   
majka 79
da i jas cekam da se potstopli ,da nagolemi malku denot  i uste nekolku casa avto skola........i stravot ke go ostavam zad mene daleku,daleku
da se nadevameuser posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
2.3.2010 17:20:17   
vezilka RR
Абе јас заборавив да ви се пофалам..не ми јасно како можев да заборавам. Во неделата си возев низ насебла едно пола саат, со мажле до мене до душе. Е сеа и улиците беа полупразно оти недела попладене нели, ама јас тоа така намерно го смислив. Планирам наредниве неколку недели се така да возам и после зимам колата и јас го носам мажле на работа, место он мене user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
2.3.2010 17:44:08   
viksa
леле не сум седнала зад волан 10 месеци. После 5-ти месец од бременост не возев и еве сега откако се породив (пред 5 месеци) не сум возела. Имам голема желба за возење и мислам дека кога би седнала сега нема да имам голем страв. Се разбира првите неколку пати ќе си го возам и ммuser posted image . И јас мислам дека пролетта е супер време за ова

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
2.3.2010 17:50:59   
Mila na mama
Јас сум многу смирен возач, почитувам знаци и правила, знам да бидам безобразна само за паркинг местоuser posted image  не сакам никој да ми коментира за возењето и од такт ме вадат возачи кои ич не мислат на својата и туѓата бзбедност.
Што се однесува до стравот нема начин да се победи пред да седнеш зад воланот како што стекнуваш рутина така стравот се губи. Колку повеќе возиш толку повеќе уживаш.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
2.3.2010 17:57:19   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Mila na mama

како што стекнуваш рутина така стравот се губи. Колку повеќе возиш толку повеќе уживаш.


..абе истово и мажле ми го вика..ај ќе видиме..иначе јас не сакам да возам со него мнооооогу ми коментира и јас губам концентрација правам глупави грешки...треба да си најдан друг учителuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
2.3.2010 18:10:59   
Mila na mama
А да си возиш сама додека не стекнеш самодоверба?

_____________________________

love u all

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
4.3.2010 15:30:27   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka

Абе јас заборавив да ви се пофалам..не ми јасно како можев да заборавам. Во неделата си возев низ насебла едно пола саат, со мажле до мене до душе. Е сеа и улиците беа полупразно оти недела попладене нели, ама јас тоа така намерно го смислив. Планирам наредниве неколку недели се така да возам и после зимам колата и јас го носам мажле на работа, место он мене user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



bravo vezilka!!!!!!!samo napred!!!!

jas veke eden mesec vozam sekoe utro do rabota i mnogu se oslobodiv.
veke ne mi e strav od kolata tuku mi e predizvik za da si dokazam samata sebe deka MOZAM DA VOZAM!!!!!!!!
duri i dva tri pati sama pojdov do gradinka da gi zemam deckite. ama sum vozela so 20 duri ni treta ne kladov,bruka ,ama ne mi e gajle. na koj mu se brza neka me preteknuva.

ke bide, mora da bide!!!!!!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
4.3.2010 15:35:16   
nutelizza
user posted image user posted image user posted image браво за мајка 79
само напред
( и во трета) user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
4.3.2010 15:37:16   
arh_diz
Браво мајка 79 така треба нема од што да се плашишuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
4.3.2010 15:38:36   
Adrijana
Kolku poveke se sednuva zad volanot, tolku poveke se nadminuva stravot.Jas ic ne se plasam, i mnogu sum losa vo kola, nekoj ako me iznervira, sviram i vikam ko luda, znam i od takt da go izvadam toj sto me iznerviraluser posted image user posted image

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
4.3.2010 15:38:48   
mis.
јас викендот со брат ми се учев на стараа застава на татко и.успешно направив 2 круга околу мало,дури сменив и во втора.тоа е голем успех за мене за прв пат.

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 10:41:16   
vezilka RR
Дечки јас возев и во неделата и го проширив кругот, излегов од населбата :) Јас мислам не сум толку лоша..ама мажле, леле луѓе нон стоп ми коментира, те како сум можела вака, те кај се видело онака..Не знам што ќе правам, стварно ќе треба да си најдам друг учител..а шефицава ми вика сабајле, јас 20 години возам, па уште ги слушам коментарите од сопругот...ааааа не може така јас толерирам до првото возење самостојно, после викам и бркам од кола :)

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 10:51:40   
mami
Јас таман решив да возам- падна снегuser posted image user posted image user posted image user posted image сега ке го чекам да се стопи...
Мис- како помина? страшно беше?user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 10:59:58   
mis.
Воопшто не е страшно каде нема ни коли ни луѓеuser posted image но во град е не знам така страв ме фаќа но здравје прво да извадам лекарско па после на часови решив и одлучна сум.И кога прашував една копа пари треба да се дадат 400 евра се комплет

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:03:16   
mami
да да и јас така гледав..Ке одам во Селика- во Кисела Вода, па ке средам нешто и на рати...а лекарско каде ке вадиш? Колку разбрав секаде се различни цените, а истото пусулче го даваат

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:03:55   
Палешка РР
Еее и јас сакам, и јас, кај што нема луѓе и коли user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:05:44   
mis.
треба да полагам во гевгелија па комисијата од таму ми налага лекарско да вадам во Гевгелија а таму е 2500 што воопшто не ми одговара но ако го извадам во ск нема да ми го признаат.Тука возам само автошкола а останато во гевг. Во железара слушнав дека било најефтино прашај си убаво.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:09:16   
mami
леле ужас..па тоа е кражба..2500???аууу маче па ти ќе банкротираш...

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:19:19   
mis.
тоа е мами што сакаат тоа си прават и никој ништо му неможе,ако ти чини ако не не полагај работава.user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:23:23   
Mila na mama
Јас бев жител на Прилеп кога полагав па извадив лекарско, земав часови, одев на ПП и полагав во Скопје само возачката дозвола ми ја издадоа во Прилеп. Од Автошколата во која ќе платиш обично имаат соработка со некоја амбуланта и те носат таму. Јас бев во Железничар кај Беко и тогаш платив околу 2000 ден.
Мене цел пакет од старт до возачка ме чинеше 15 илјади ден со се положено од прва. Ама тогаш беше друг закон.


_____________________________

love u all

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:25:02   
mami
ехееее сега само часовите се 12 000 ден...

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:30:09   
Mila na mama
А ти мис зошто во Гевгелија па нели живееш во Скопје со години?

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:31:29   
mami
По лична карта се води во Гевгелија, затоа мора таму..

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Како да го победиме стравот од возење и х...
9.3.2010 11:32:52   
Mila na mama
И јас се водев по лична карта во прилеп па полагав во Скопје. Треба само да има 6 месеци постојано живеалиште во СКопје.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?