|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку го облекувате детето?
30.9.2011 9:46:17   
Mihaela 2010
Momentalno ja oblekuvam vaka:edno bodi so kratki rakavi,i bluzicka so dolgi rakavi i paltence,djemperci bidejki ja nosime vo gradinka.ne ja oblekuvam mnogu,kako jas taka i taa,Tamo ja presoblekuvaat izgleda im se poti.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Колку го облекувате детето?
20.6.2012 18:07:19   
Felly RR
Моментално е облечена само по гаќи, и кратки хеланки. Откако јас и реков дека само машки седат без блуза - таа и татко и се соблекоа, и вика - ние сме машки, двајцата. И сега лумпуваат низ дневната.
А за спиење, носи само пижами - горна и долна, или долни пижами со боди. Спие откриена, не ја покривам со ништо.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Колку го облекувате детето?
20.6.2012 18:12:11   
Fiao
Na zestinive vo pogolemiot del od denot sme po bodi na kratki, a ako e pustena klimata stavame i corapcinja user posted image .
Spieme po bodi na kratki i kratki pantaloncinja. Nadvor obavezno iskacame bosi, i mnogu slabo obleceni, ama dzabe e se poti epten, kosickata i e kako da sme ja banjale user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Колку го облекувате детето?
24.6.2013 22:46:16   
Felly RR
Гледам од лани ова време никој не пишал во темава.
За спиење јас се мислам - спиеме со отворена врата од тераса (ја затворам некое време кога ќе залади) и ја облекувам само во пижачиња, без маичка. Ја покривам со чаршафче, ама таа го турка и спие така. И не знам како да ја облечам - ем и е жешко, ем со отворена врата user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Колку го облекувате детето?
24.6.2013 22:56:49   
niki
na leto sekogas spiela vo gakicki i maicka na preramki, pokrivanje ne trpela nikogas na gorestini, vrata od terasa ne ostavam otvorena koga ke si legneme bidejki sme na 1 sprat i strav mi e da ne ni vleze nekoj
vecerva e samo na gaki, ima carsavce ako i zastudi da se pokrie no obicno ne go pipka, pekol e, vnatre ima 30 stepeni taka da ne se sekiram


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Колку го облекувате детето?
24.6.2013 23:08:42   
zzaa
Jas i lani letoto Eva koga bese bebe (sega demek golema e user posted image )si go pomina na bodi i sega e po cel den vo bodi i za spienje vo bodi i ne ja pokrivam so nisto,i sinoka prv pat spijevme so otvorena tarasa,i kaj nas doma e 30 stepeni.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Колку го облекувате детето?
24.6.2013 23:11:28   
Bethany
Сега спие во боди на краток ракав и кратки панталончиња. Непокривен.
Плус цела ноќ прозор е отворен така на кант, додуша подалеку е од него, ама мора воздух да има малку, инаку не се дише во собата.
Преку ноќ го покријам со чаршафче, ама тој бргу то тргне тоа, па всушност цела ноќ е така непокриен.
Приметив кога го облекувам со долги ракав, или во пижами, се будеше почесто, му беше жешко.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Колку го облекувате детето?
25.6.2013 8:30:45   
Mihaela 2010
navecer spie so kratki pizamcinja ama cela nokj e otkriena,i mnogu se poti,do dusa u spalna ni e zesko dosta taka da razbirlivo e
vo gradinka denes e po helancinja 3/4,kratka maicka,corapcinja kratki i sandalcinja

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Колку го облекувате детето?
25.6.2013 9:31:30   
sandriana RR
Преку ден ми е полесно да го решам двоумењето за што и колку да облечеме , но навечер за спиење и мене ми е дилема. Облекуваме боди со куси ракави, и долни тенки пижами. Прекривач не трпи во никој случај, бидејки собата е многу топла. Клима пуштам само дур заспие, да направи попријатно за заспивање, а после оставам подотворена врата од балконот, да циркулира воздух.
Инаку преку ден е само со боди или фустанче по дома, а за во градинка маичка и бермуди.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Колку го облекувате детето?
25.6.2013 9:48:26   
AneLav RR
Моиве спијат по боди по кратки ракави и долу пижамчиња, боси. Вратат од тераса ни е отворена цела вечер ставам едно тенко кебе на мрежата за комарци да не дува многу и така. Инаку цела вечер се откриваат, ги покривам со тенка памучна прекривка.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Колку го облекувате детето?
25.6.2013 9:56:18   
Malecka23
M spie samo po bodi navecer.Kaj nas e premnogu zesko i non stop ni rab klimata i navecer.probuvavme i so balkonskata vrata otvorena dzabe ne se ladi.Preku den isto e samo po bodi samo prikvecer koga sme nadvor i oblekuvam i kratki sorcevi ili fustance.A navecer ja pokrivam so tenka pelenka.I za 2sek se otkriva taka da otkriena spie celo vreme

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Колку го облекувате детето?
25.6.2013 12:04:37   
rina13
Навечер маица по кратки ракави и гакички или боди.Преку ден исто за надвор нормално со хеланки,шорцеви...Ја покривам со памучно ќебенце во 100% од случаите завршува под неа.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Колку го облекувате детето?
15.11.2013 19:42:00   
marchi
bas dobra tema,moeto bebe e rodeno vo mart pa dosega mnolu ubavo gi podnesovme godisnite vreminja i se pogodivme vo oblekuvanje no jas se mislam kako sega vo zima so ogled deka mu e prva zima...doma go oblekuvam po bodi i bluza so dolgi rakavi ili ako e prostorijata potola (nekade okolu 24 stepeni) po bodi so dolgi i elek ama neverovatno se poti pa zatoa ne znam kako da mu pogodam user posted image sto predlagate vie?

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Колку го облекувате детето?
15.11.2013 21:27:30   
Bethany
Marchi јас моето секогаш исто го облекував, дали помало, дали сега како поголем. Сега ова време по дома е со боди на прерамки и дукс/блуза, и тренерчиња долу, понатаму кога ќе фати ладното ептен ќе му облекувам боди со долг ракав под дуксот или џепмерчето, и ѕиври под тренерки/панталони.
Така секогаш правев, ова ќе му е трета зима.

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Колку го облекувате детето?
16.11.2013 0:21:30   
elenak
Јас ја облекувам сега само со боди на прерамки, тенка блузичка и хеланки доле, многу е склетџика, ептен. По цел ден трча и косата и е мокра од што се поти, не знам колку помалку да ја облекувам од оваuser posted image Боди на долг ракав и ѕиври не сме облекле од првата зима кога се роди.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Колку го облекувате детето?
16.11.2013 9:50:35   
AnnaMolly RR
Филип е невиден склетчија и малку го облекувам. Само маичка на прерамки и тенка памучна блуза со долги, а доле тенки тренерки и чорапи. Навечер воопшто не грееме, спиеме во мраз ладна соба, а тој е облечен во маичка, мнооооогу тенки памучни пижами и бос спие. И знае пак да се испоти.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Колку го облекувате детето?
16.11.2013 10:02:36   
Mihaela 2010
Bidejki ziveeme vo kukja a kujite se poladni od stanovite obavezno i oblekuvam hulahopcinja od tenkite i potenki corapcinja, gore e so maicka na tenki preramki,potenka bluzicka i obavezno nekoe elece na nea ima,i trenercinja...od sekogas sum ja oblekuvala spored mene,kako sum jas oblecena taka i nea ja oblekuvam,toa mi ostana od pedijatarot da ne ja natrupuvam so alista...sega e golema pa sama znae da si kaze koga i e zesko,koga se ispotila ili koga i studi

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Колку го облекувате детето?
16.11.2013 11:07:49   
Felly RR
И кај нас е поладно, па и јас и облекувам тенки хулахопки, тренерки, горе маица на прерамки, блуза и тренерка. Ако е потопло седи само со блузиче, ама ако е поладно (како сега на пр. уште не сме го запалиле каминот), па си седи и со горна тренерка.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Колку го облекувате детето?
16.11.2013 11:44:38   
Snowhite RR
Јас му обелкувам маица на прерамки, поткошулче и блуза, а долу само тренерки и топлинки на нозете, за надвор и вентијага и патики (без топлинки се разбира)
Заборавам дека имам уште едно дете, по навика само за едното си пишавuser posted image
Јана ја облекувам во боди на долги, блуза и елек, долу хулахопки и тренерки и топлинки, ако излегуваме, наместо елекот и ставав џемперче со ракави, а ако беше поладно и со количка ако бевме, вентијага и облекував

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 16.11.2013 11:47:20 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Колку го облекувате детето?
16.11.2013 11:49:31   
sandriana RR
За овој период и облекувам хулахопки, боди со кус ракав, блузичка со долги ракави и хеланки/тренерки.
За навечер, бидејки не ја грееме собата се уште - боди на долг ракав и памучни пижами.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Колку го облекувате детето?
16.11.2013 11:51:22   
AneLav RR
Јас близнациве ги облакам вака : боди по долги ракави, блузичка по долги и тренерка, хулахопки уште еден пар кратки чорапчиња и топлимнки, За надвор само јакна и патики, евентуално капа ако дува ветер.

_____________________________

Не плаши се од бавниот чекор, плаши се од стоење во место!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Колку го облекувате детето?
16.11.2013 15:27:13   
zzaa
Јас и облекувам боди на кратки, и блуза,и хеланки/тренрки, а ако излегувам плус хулахопки,или хеланки, палто и ако е поладно и капа.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот AneLav RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Колку го облекувате детето?
16.11.2013 15:30:32   
Calypso
Не го облекувам премногу. Боди на кратки или без ракави, памучни тренерки и чорапи. Ако има потреба, топлинки (ако му се ладни нозете). Исто и за во градинка. За излегување само подебел џемпер одозгора евентуално елек со капуљача и толку. За јакна ќе почекаме вистински да залади.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Колку го облекувате детето?
3.1.2014 18:31:57   
Mimi33
И јас секогаш сум во дилема....Кога ептен е ладно многу го наоблекувам и дури се поти понекогаш ама од страв јас се му облеквам хехех.....некои велат дека кога нас ни студи и нив им студи...ама пак мало дете мислам повеќе треба да се облеква не знамuser posted image можи јас многу паничам да не настине хехеххе

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Колку го облекувате детето?
3.1.2014 23:12:06   
Defne90 RR
Ni jas ne gi oblekuvam premnogu bodi na kratki ili bez rakavi na pogolemoto ne mu oblekuvam dzivricki no na pomaloto mu oblekuvam zatoa sto lazi i najomileno mu e da sedi na plocki vo kujna a tie se ladni.Na nozete preferiram termo corapi sega vo zima zatoa sto laminatot drzi ladno.Koga izleguvaat nadvor na pogolemiot mu gi oblekuvam dzivrickite,im oblekuvam po edna kapuljaca i plus zimskata jakna.Potoa kapce zimsko, salce, cizmi i toa.NO ako e potoplo kako ovie denovi sto bese ne im oblekuvam kapuljaca odozdolu pod jaknata i ne im stavam salce samo kapce i zimska jakna.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mimi33)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?