|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку го облекувате детето?
21.10.2015 11:03:48   
sandriana RR
Ајде, зимска сезона user posted image
Големо дете: маичка на прерамки, памучна блуза со полги, тенки хулахопки и хеланки. Навечер плус елече или дуксрече. За надвор активиравме јакна.
Мало дете: боди со долг ракав, хулахопки, тренерки. Навечер - плус елече. За надвор - дуксер и елек-јакниче.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Колку го облекувате детето?
21.10.2015 13:34:09   
tincule
Долна маица, боди и блузичка, доле хулахопки ако е потопло и без аматогаш со 2 пара чорапчиња, трењерчиња или хеланки. За надвор дуксерче ако е потопло со елекот ако е поладно јакничка како џепрече е со крзненце внатре многу е убава

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Колку го облекувате детето?
21.10.2015 13:51:02   
AnnaMolly RR
Има 5,5 години, го облекувам доле во тенки тренерки, долна маица и тенка блуза по долги. За до градинка со јакна, дома вака со тенки си седи. ептен е склетчија, не трпи многу да е наоблечен.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот tincule)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Колку го облекувате детето?
21.10.2015 13:56:54   
vezilka RR
И двајцата со тренерки долу, уште не сме активирале хулахопки. А горе долна маичка или боди малово и блузичка. Никола уште ми се соблекува по кратки по дома, не може да се прешалта на „зима моуд“. За надвор + есенски јакничиња. Па топло е некако уште. Ниту греење не сме пуштиле уште.

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Колку го облекувате детето?
21.10.2015 17:38:30   
lukajana RR
Лука облекува мајца и гакички и тренерк со блузичка а за надвор дуксер или тенка јакна ,а Јана најчесто носи боди и хулахопчиња и тренерки или хеланки со блузичка а некогаш и џемперче

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Колку го облекувате детето?
21.10.2015 21:54:05   
MamaKiki
везилка ма какво топло ??? user posted image ние грееме со парно сме уште на средина од септември тогаш само на вечер сега од утро и тоа на турбо и додека јас седам по куси тоа после ручек малово е по тренерки долни најчесто плишани или така подебели , бодиче со долги горе или блузчка или тренерка плишана
а на утро му ставам боди, халохопки ,тренерки некогас блуза и ексра елече ама не е баш загреана собата и тешко се загрева оти цела нок имам искипана балкунска врата да се луфтира дневната оти по цел ден сме тука скоро.

(Одговор на членот lukajana RR)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Колку го облекувате детето?
23.10.2015 10:50:26   
marchi
Nie sme 2ipol godini a se oblekuvame po holahopcinja bodi/maicka pantoloncinja i bluza so dolgi rakavi, jas sum po kratki doma zasto sum vo dvizenje toplo mi e. user posted image

(Одговор на членот MamaKiki)
Непосредна врска до пораките: 57
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?