|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
12.2.2010 15:19:05   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Jas nemam FB . Se nekako se mislam dali da otvoram ili ne.Na skype se druzam samo mada i tamu ne sum mnogu aktivna


Auuu edna od retkiteuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 11:49:13   
кирова
na zalost ima klanoviuser posted image

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 11:53:10   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: dina*

na zalost ima klanoviuser posted image


Сеуште не си не запознала драга, само неколку дена си со нас. user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 12:05:09   
Martins mom
можеби порано имало, но сега со сигурност нема !!!

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 12:15:35   
кирова
sigurna si zasto togas samo nekoi da ne gi spomnuvam "poznanicki" na doticnata osoba odgovaraat vo nejzina korist ve zamoluvam jas a ke se pronajdat tie koi se na spisok  user posted image

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 12:57:28   
mama26
nemora da znaci deka ima klanovi...ima mnogu koi se slagaat ama za nesto ne.e sega 100 % da se slozuvam so nekogo togas nesto ne e vo red so mene .toa znaci deka taa osoba nema svoe jas i odi kaj vetre ke duvne.do sega nemam primeteno takvi.licno jas bi se zapoznala ama bas so site....neznaci ako odgovorite se razlicni deka gi mrazam...a za ponataka vremeto ke si pokaze i voljata koj so kogo ke e poblizok kolku vreme ke moze da se odvoi za druzenje i taka...sepak site sme so obrvski duri i tie sto ne se utre ke si dobijat po edno user posted image i tie nema da se slobodni kako koga bile.....

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 13:10:49   
Martins mom
ИЗВОРНА ПОРАКА: dina*

sigurna si zasto togas samo nekoi da ne gi spomnuvam "poznanicki" na doticnata osoba odgovaraat vo nejzina korist ve zamoluvam jas a ke se pronajdat tie koi se na spisok  user posted image


Убаво рече мама26...ако моето мислење не се поклопува со мислењата на останатите, не значи дека се создал клан против мене.
Не знам за која дотична особа станува збор, само претпоставувам...Јас лично не ги сакам темите во кои има лични препукувања и оговарања (а верувам и останатите РР-ки)...Доста ми е од “рекла-казала“ во приватниот живот, така да не морам и на мојот омилен форум да читам такви работи...Поздрав


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот кирова)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 13:24:49   
Slagjana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom

Доста ми е од “рекла-казала“ во приватниот живот, така да не морам и на мојот омилен форум да читам такви работи...



user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 13:38:05   
Viktori
Виктори!  user posted image user posted image user posted image Фала, пријатно!!!

Инаку сите ги сакам подеднакво, некои ми се повеќе драги, некои помалку, ама имам проблем со доверба во живи луѓе што мрдаатuser posted image , а не па во имагинарни ликови, што ме запрепастуваат прво со појавата(ако ги видам некогаш), после со се друго user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 13:40:40   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: dina*

na zalost ima klanoviuser posted image


Ова најостро го демантирам!

На РР нема кланови. Секој член е подеднакво почитуван и третиран се додека со своите постови и однесување не ги крши правилата на форумот односно не пишува  „работи кои можат да влијаат врз човековото достоинство, да промовираат расна, сексуална или етничка дискриминација и верска или политичка нетрпеливост и дела и содржини штетни по здравјето и безбедноста на луѓето, заштита на животната средината и културното наследство, навреди поврзани со верски или политички убедувања или дела и содржини штетни за другите корисници на порталот Рингераја.мк.“ (цитат од Правилата на форумот КЛИК)
Затоа драга дина ако си почувствувала нешто такво тоа е сигурно како што рече Палешка бидејќи многу кратко си со нас. Продолжи да се дружиш со содржините на РР, вклучи се во дискусиите и ќе забележиш дека сите овде (вклучувајќи те и тебе) сме едно големо семејство.

< Поракaта ја уредил Тања -- 22.9.2010 13:42:24 >


_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 13:56:06   
lukas
ja sakam ringeraja posebno zaradi toa sto nikogas nikoj ne me ignoriral koga ke prasam nesto i  koga ke otvoram po 10 min pak vo taa tema ete za mene 10 mislenja odgovori od iskusnite mamicki  i kako mozam da recam deka ima klanovi koga site tie gore sto si se iskazaja deka se  slusaat na fb na skajp i  tie site mi odgovaraat toa znaci ne ne delat nas ostanatite,navistina ima likovi koi mu padnale vo oci primer poradi nivniot tvrd stav pozitiven bilo ili negativen no jas sum ovde za da se druzam i da ucam od vas mamicki idni kako da stanuvam se podobra mamicka i domakinka i zena,i SEKS BOMBA,hahaha,jas site podednakvo ve cenam i postovam ako ne ve cenev nemase dosega nisto da primenuvas sto ke prasam,i jas imam fb nekolku prijatelki ama retko komunicirame i toa samo sto ni pravat decinjata i tolku zosto da ne i sega ako tie nekolku prijatelki mi se na fb ne znaci deka akoi na nekoja tema odgovorat nesto sto mene ne mi drzi voda pa jas ajde sega ke bidam od kaj nea,toa ke znaci deka nemam svoe jas,SITE VE CENAM,i ovde sme sepak da se druzime da razmenuvame mislenja i da ne se osuduvame koj kako misli clen sum mi se cini 1 god i nesto i od koga sum clen i rucek pravam prema rr-ja i mislenja delam od doma i problemi,i sin mi veruvajte so vas go porasnav,i znam deka koga i da pisam za moment ke ima odgovor na moeto prasanje i nikogas ne ste me izvisile...pozzz do site moi rr-ki...


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 14:02:22   
кирова
vidi jas ne ja otvoriv temata vidi pogore zasto tolku vreva sigurno nekoj primetil saka da si kaze svoe mislenje kako i vie vaseto,bez nervozi  i panikauser posted image

_____________________________

najvazen e duhot na vasiot odgovor***

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 14:38:34   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања



Секој член е подеднакво почитуван и третиран се додека со своите постови и однесување не ги крши правилата на форумот односно не пишува  „работи кои можат да влијаат врз човековото достоинство




Ova ne bese ispocituvano vo temata sto ja ovtori ''kirova''

< Поракaта ја уредил ananikol -- 22.9.2010 14:39:22 >

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 14:42:15   
mama26
pa da.ima pravo ananikol za ova...imame i druga tema isto koja treba da e zatvorena.

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 14:53:17   
ananikol
 


Imam doverba vo rr-ki,do sega nikoja ne mi rekla da mu dadam mushomor na mm user posted image user posted image user posted image .
Oz bilno,..kontaktiram so nekolku.

Dina,bez razlika na tvoeto mislenje ke vidis deka koga ke ti e potrebna pomos site so svoeto mislenje ke sakaat da ti pomognat,duri poopsirni "üpatstva" ke stignuvaat na tvojata pp..e togas ke go smenis mislenjeto mila user posted image .
Samo vreme e potrebno i ke pocustvuvas sama deka sekoj e del od semejstvoto....e sega toa sto jas sum milenice e druga rabota-(sala).

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 15:05:37   
lukas
e sega toa sto jas sum milenice e druga rabota-



ahahahhahahauser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
22.9.2010 15:08:36   
prettygirl
jas sum nova tuka i ushte ne ve poznavam naj naj ama vaka ''od prva'' site mi izgledate srcki mnogu drustveni i ljubezni, ete toa e moj vpecatok dosega

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
17.11.2010 17:05:57   
anebebe
jas sum nova tuka i ushte ne ve poznavam naj naj ama vaka ''od prva'' site mi izgledate srcki mnogu drustveni i ljubezni, ete toa e moj vpecatok dosega
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                   I jas se pridruzuvam na ovaa objava user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
23.2.2011 17:05:37   
anebebe
Jas seuste nemam kontakti nitu so edna RR nadvor od forumot no eve veke nekoe vreme se dogovarame so STELA na sredba(bidejki ziveeme vo blizina) pa ke videme dali planot ke ni se realizira user posted image user posted image user posted image se nadevam DA.

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
24.2.2011 15:36:09   
Lalence
anabebe od veles li si?

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
24.2.2011 15:41:36   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Виктори!  user posted image user posted image user posted image Фала, пријатно!!!

Инаку сите ги сакам подеднакво, некои ми се повеќе драги, некои помалку, ама имам проблем со доверба во живи луѓе што мрдаатuser posted image , а не па во имагинарни ликови, што ме запрепастуваат прво со појавата(ако ги видам некогаш), после со се друго user posted image user posted image user posted image



Ова веќе не важи user posted image
После дружбата во декември неколку  РРки ми станаа драги пријателки и во живо! Kафето со Бетрис и Натушка треба да го повториме кај и да е, нормално и + со сладолед!

< Поракaта ја уредил виктори -- 24.2.2011 23:44:59 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
24.2.2011 20:10:18   
Pepelaska *
За жал не  сум запознала ниедна РР во живо се надевам ќе запознаам некогаш

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
24.2.2011 23:45:39   
anebebe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Lalence

anabebe od veles li si?

ne sum od veles,ama momentalno ziveeme vo skopje i vo blizina sme so stela

(Одговор на членот Lalence)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Од членовите на РР имам доверба во...
25.2.2011 1:06:20   
maki1
За жал не сум запознала ниедна РР во живо се надевам ќе запознаам некогаш



Isto taka,ama se nadevam vo najskoro vreme ke se smeniuser posted image


_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
25.2.2011 9:01:32   
skorpijana
dosega so niedna se nemam zapoznaeno se nadevam vo idnina ke se zapoznaeme



< Поракaта ја уредил Viktori RR -- 18.4.2012 20:44:55 >

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?