|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
25.1.2010 23:37:44   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

дечки, мислам да ја спуштиме топката и да и дадеме крилја на позитивната енергија и на љубовта кон дечињата кои не зближуваат сите на тука на рр. немојте ве молам кланови, кој со кого, повеќе-помалку. сите ни сме едно. ако некој се дружи со некого и приватно вон рр тоа е само плус. пријателството денес, она вистинското, е веќе поскапоцено од злато. треба да го чуваме она што го имаме. еве, со мами ни тргна дружбата уште од моментот кога се видовме во парк на напред розово. па беа со лука на роденден кај стефан. тоа си се развива полека. јас би бил среќен да можам со сите вас така. и ќе биде, само трпеливо. треба време, како впрочем и за се друго. но, затоа сме, верувам, сите ние тука.
user posted image user posted image user posted image user posted image


Така е бе Боцко...кланови глупости...овде сме да се здужиме а не да се делиме и надмашуваме еден со другuser posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
25.1.2010 23:39:21   
mother 29
user posted image za Bocko i za taa so maicatauser posted image
ajde cao ........

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
25.1.2010 23:45:28   
Боцко
таа со маицата
user posted image user posted image user posted image
маицата...ех, маицата,
зошто ли зошто остана
маица недоносена,
маица беше убава
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
25.1.2010 23:47:01   
Enika
Маицата ке се искине од носње и перење...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 54
   Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 0:08:07   
Bitolcanka
Добро женски, можеби малку повеќе забегав со одговорот на темата и отидов подалеку од темата, sorry... На сите некогаш ни се случува од разговор за дом, на пример, да "заминеме" до Америка.

Мојот одговор на прашањето: Имете ли некој од рр во кој имате целосна доверба и прво нему му кажувате нешто па потоа објавувате на тема???

на пр, толку сте се зближиле па можете да му кажете се !!!

e:

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Значи се што објавувам е објавено за сите, а кој прв ќе дознае зависи од неговата ажурност и интерес за моите постови. Секако дека постојат членови кои по она што го пишуваат повеќе ги ценам од другите, но сеуште никого лично немам запознаено и со никого специјално до толку се немам врзано за прво нешто нему да му кажам па потоа да објавам на форум.


потпис



Имам контакти од РР и на фб, skype, но не сум многу вклучена таму (повеќе сум тука user posted image последно време), така да не сум се зближила многу со некоја од оваа страна за да и пренесам било каква вест итно. Ако нешто сакам да споделам, споделувам со сите тука, јавно, како и на пријателките со кои се дружам подолго време. Секој човек има барем по еден пријател на кого може да смета во било кое време од денот, 24 часа, исто и јас. За среќа јас не 1, имам неколку такви. И кога имам радосна или тажна вест ја делам со сите нив и многу посреќна сум.

mother 29 тоа со анонимноста не мислев во секој поглед, тотален анонимус... Примерот со анкетите беше дека за да се добие повистинит, подетален одговор за било што подобро е човек да е анонимен. Колешка моја работеше труд за социјалната дискриминација на учениците. Во рамките на истиот спроведе анкета на ученици од ОУ со прашања од типот: кој со кого сака/не сака да се дружи (слично на оваа тема), притоа објаснувајќи им на учениците дека не треба да го пишуваат своето име и презиме и со тоа ги ослободува децата. Всушност и самата тема тоа го бара (анонимност), а и самиот збор-анкета значи анонимна. Да не должам, има многу да се зборува за оваа, како и за сите теми.

< Поракaта ја уредил Еца -- 26.1.2010 12:02:49 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 55
   Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 0:12:47   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

ИЗВОРНА ПОРАКА: Боцко

дечки, мислам да ја спуштиме топката и да и дадеме крилја на позитивната енергија и на љубовта кон дечињата кои не зближуваат сите на тука на рр. немојте ве молам кланови, кој со кого, повеќе-помалку. сите ни сме едно. ако некој се дружи со некого и приватно вон рр тоа е само плус. пријателството денес, она вистинското, е веќе поскапоцено од злато. треба да го чуваме она што го имаме. еве, со мами ни тргна дружбата уште од моментот кога се видовме во парк на напред розово. па беа со лука на роденден кај стефан. тоа си се развива полека. јас би бил среќен да можам со сите вас така. и ќе биде, само трпеливо. треба време, како впрочем и за се друго. но, затоа сме, верувам, сите ние тука.
user posted image user posted image user posted image user posted image


Така е бе Боцко...кланови глупости...овде сме да се здужиме а не да се делиме и надмашуваме еден со другuser posted image




Едноставно некогаш погрешно се разбираме и без потреба се препираме. Не рекле залудно: "Дури се разбериме ќе се опериме". user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 26.1.2010 12:03:06 >


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 56
   Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 1:43:18   
nadica
гледам добра дискусија сте воделе денес user posted image user posted image user posted image
сета комуникација ја водам тука на рр но тоа не значи дека сето тоа е само површно сепак имам доверба во сите вас се разбира дека со некои повеќе со некои помалку можам да дискутирам

< Поракaта ја уредил Еца -- 26.1.2010 12:03:20 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 57
   Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 7:52:45   
BILE.F
ИЗВОРНА ПОРАКА: caci20

I uste nesto tuka sme da im se raduvame na decinjata kako rastat, so majkite koi iscekuvaat i so onie koi se nadevaat i sakaat eden den da stanat majki


Браво Цаци!user posted image user posted image user posted image user posted image
Комплетно се сложувам со тебе! Јас лично се зачленив во рингераја,зашто го очекувам моето прво детенце. И мислам дека на најголем дел од форумов се битни дечињата и само дечињата!
Да споделиме мислење како сегашни и идни мајки!

А да додадам дека со никој приватно не комуницирам, сеуште!

< Поракaта ја уредил Еца -- 26.1.2010 12:03:33 >

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 58
   Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 8:55:39   
profesorica
Значи некои од вас многу добро ме разбралеuser posted image user posted image

Ако со некој меѓусебно сум се пронашла на повеќе полиња нормално дека ќе се дружам и ќе го развивам пријателството во уште попозитивна насока.Работава е што јас сум таква, кога ќе се зближам со негого се приврзувам за него/неа.

Поентата ми беше што јас со многу од рр контактирам, но само на тие што ги именував можам да им лупнам што се вика чиста глупост и никому ништо...верувам дека е така и помеѓу мами и палешка или меѓу еца и јулие.

но...ова не значи дека сега не сум блиска со други на пр. штрумфета, арх_диз, билјана16, богданчанка, јулие, Еника, Еца...

и друга работа-не мислите дека со темата-ајде да кажам со именувањето на конкретни ликови дека и кај други членови ќе се појави желба да се зближат со нив?

лесно можат да ги побараат на фб, скајп и слично, фино рече БЕБИЦА-ко воли нек изволиuser posted image user posted image user posted image

а со тоа ќе се створат многу нови пријателства и надвор од рр.






< Поракaта ја уредил Еца -- 26.1.2010 12:03:45 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 12:07:41   
Еца
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

По сугестија на одредени членови сметам дека дискусијата може да продолжи, но со променет наслов "Со кој имате контакти и надвор од рр"? Значи се запознаваме на рр и дали продолжуваме да се дружиме и комуницираме, приватно. Еве јас сега можам да кажам дека имам многу пријателки со кои одвреме навреме се допишувам и на скајп и фб,а знам дека бројот на моите пријателки ќе расте секојдневно, како што расте и семејството на рр.


Се цитирам самата себе во која насока треба да оди темата, затоа секој нареден пост кој ќе се надоврзе на претходната тема, ќе биде избришан без да го известам корисникот. Ве молам нека продолжи темата. Благодарам на разбирањето.user posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 12:14:58   
Mammy
И го прочитав постот на Ники пред да го избрише Еца.
Јас се сложувам со неа и ја разбрав.
Но нека тера темата вака како што треба.

Јас сеуште не сум запознала ниту една од вас, ама се надевам набргу. Ако ништо друго веќе ве имам 4 пријателки на ФБ.

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 12:21:13   
Bitolcanka
Би ги замолила модераторките и администраторката на РР - Еца кога планира да ја брише темата да извести. Вчера кажа дека ќе се промени името на темата, но се продолжи на истата тема, со истото име. Вторпат ова ми се случува - да напишам порака и баш кога сакам да ја испратам, се јавува проблем - темата е избришана. Прво ова фали на форумот.

Инаку се сложувам со Ники. За да се разбереме добро е да биде појасна темата, прашањата, да се каже прво свој став, мислење, искуство... потоа да се бара од останатите. Немам објавено многу теми, но во тие што ги имам, го применувам погоре кажаното.

Сите РР-ки ми се подеднакво драги, ги почитувам и со секоја би сакала да се запознаам и испијам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 12:23:29   
Enika
Темата си е токку фина и убава...за тоа кој со кого разменил и приватно мислење, се пронашол за дружба...зашто мора кавги да се ствараат ? Пак ке кажам, на кого некоја тема не му се свига, нека ја скокне!!! Јас си створив пријателки и уште ке ставарам и мн ми е мило поради тоа...а кој не е способен нека не се лути..нека проба..супер еuser posted image

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 12:25:48   
Еца
Па темата не е избришана, друго јас го променив насловот, но едноставно имаме личности кои мора и мора да се докажуваат, па темата продолжи пак со стариот наслов, затоа убаво се цитирав самата себе и јасно кажав на која тема да продолжи дискусијата. Мислам дека не треба во јајце да бараме влакно, луѓе отворете ги срцата, зарем толку е тешко. Па сите некогаш едно мислиме, друго кажуваме, трето пишуваме, или не, постои некој совршен? И за да не морам да си го избришам постот кажувам дека имам контакти со многу од рр но сакам да можам да имам со сите. Мојот профил на ФБ е Елена Ели па слобдно барајте ме и можам со сите да комуницирам и надвор од ррuser posted image

< Поракaта ја уредил Еца -- 26.1.2010 12:26:57 >


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 12:29:15   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: Еца

Па темата не е избришана, друго јас го променив насловот, но едноставно имаме личности кои мора и мора да се докажуваат, па темата продолжи пак со стариот наслов, затоа убаво се цитирав самата себе и јасно кажав на која тема да продолжи дискусијата. Мислам дека не треба во јајце да бараме влакно, луѓе отворете ги срцата, зарем толку е тешко. Па сите некогаш едно мислиме, друго кажуваме, трето пишуваме, или не, постои некој совршен? И за да не морам да си го избришам постот кажувам дека имам контакти со многу од рр но сакам да можам да имам со сите. Мојот профил на ФБ е Елена Ели па слобдно барајте ме и можам со сите да комуницирам и надвор од ррuser posted image




Bravo Ecauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 12:36:25   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Темата си е токку фина и убава...за тоа кој со кого разменил и приватно мислење, се пронашол за дружба...зашто мора кавги да се ствараат ? Пак ке кажам, на кого некоја тема не му се свига, нека ја скокне!!! Јас си створив пријателки и уште ке ставарам и мн ми е мило поради тоа...а кој не е способен нека не се лути..нека проба..супер еuser posted image



Јас си створив пријателки и уште ке ставарам и мн ми е мило поради тоа...а кој не е способен нека не се лути..нека проба..супер е

Еника никој не навреди никого, така барем мислам. А тоа способен ... е дискутабилно. Не ти држи место реченицата. Сите сме способни и мислам дека не треба да се омаловажуваме - не е таква страната пред се. Секој си создава пријатели/ки порано или подоцна.

Не се продолжи со истата тема и истотот име...некој продолжи со исто темпо, не сите...

Се продолжи со исто име на темата (не зборував за темпото), баш го видов истото име до пред извесно време, кога пишав дека кога сакав да ја пратаам пораката - се блокира - тогаш беше сменето името (барем очите добро ме служат). Инаку знам убаво што пишав. Никој не е совршен, на грешките се учиме. Нели имаме право за забелешки за страната, или сум се излажала user posted image Членовите не можат секогаш да го кажат своето мислење макар и да е точно... Со критики, сугестии се подобруваат работите и се оди напред. Сите учиме едни од други и, како веќе блиски пријателки, семејство, треба и да прифаќаме.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 12:38:15   
Anushka
ццццц, не ми се верува, сте се изнапишале а никој ништо не пишал за мене!? Колку сум длабоко навредена... Јас, јас која знам да бидам и напорна и досадна, и да се повторувам, и да попувам и да се мешам... никој ни зборче за мене. Ќе плачам...user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ова беше шега. Е сега:
Рингераја ми стана пријател кога најмногу ми требаше пријател. Ако има некој проблем/решение кој лично ме поврзува со некој конкретно, пишувам меил. Па ако се најдеме, се најдеме.
Ви благодарам на сите за убавата дружба и размена на искуства!

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 12:45:57   
Bitolcanka
И јас сум една од напорните и досадните на РР - признавам - потпис !

Не мислев ништо за никој посебно, ништо лично, ништо против - кој како ме разбра - така нека е. Сигурна сум дека има такви што добро ме сфатија.

РР е една и единствена и нема потреба, жално е да се делиме. Еве мој skype, кој сака нека мe додаде: bitolcanka24

Поздрав до сите РР-ки user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 13:03:39   
Tanja K.
Konkretno so nekoj bliska ne sum,no zatoa sum otvorena za sorabotka.Inaku imam "komsivki" pp pa taka se nadevam vo idnina,deka poveke ke si se druzime.I na fb od pp isto taka imam prijateli,no zosto da nemam poveke i poveke.Tanja Krstevska e mojot profil,pa da se druzime.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 13:35:56   
BILE.F
Јас ќе додадам уште нешто!
Како прво, нашите дечиња не споија на форумот!
Мене ми беше мило што конечно можев да разговарам и споделам мислење со некој што е во иста ситуација со мојата, слободно, без да се замислам дали кажав/пишав правилно!(моите другарки абер немаат од мажење).
И затоа мислам дека никој не треба да се критикува или суди за тоа што го пишал, ако можеш да му помогнеш добро, ако не, ке му помогнеш со друга тема!
Мене сите ми се подеднакво драги на форумов!
И конкретно јас пробав да се зближам со поединци, но не осетив дека добив повратно!
Сите сте ми мили и со сите сакам да контактирам!
Јас форумов го гледам како едно убаво дружење, и не сакам некои ситуации да ми го сменат мислењето!

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 13:45:29   
jovanka
Da si go prodolzime druzenjeto kako sto bese pozitivno i mislam nieden forum ne e tolku vesel,kreativen kako sto e rr.Edno da ne zaboravime KOLKU POVEKE PRIJATELI ,DRUGARI COVEK E POBOGAT

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот BILE.F)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
26.1.2010 13:50:36   
pacuvce
Еј,луѓе ајде веќе доста...Јас предлагам

user posted image

И крај...Убаво рече Боцко вчера вечер...Цитирам...

„Дечки, мислам да ја спуштиме топката и да и дадеме крилја на позитивната енергија и на љубовта кон дечињата кои не зближуваат сите на тука на рр.„


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
12.2.2010 13:11:27   
Adrijana
Site na RR mi se podednakvo mili, nadvor od rr kontaktiram najmnogu so dragana_vane, zasto se poznavame od mnogu odamna, ednas ili dvapati se citavme na fb so mami,normalno so sestra mi,vo friends na fb mislam deka ve imam poveketo, tie sto ve nemam moeto ime e Adrijana Trpkovski, slobodno pratete mi reqest ke ve prifatam. I uste nesto, site onie koi patot ke gi navede vo Stip, bilo za kratko ili za podolgo vreme ili pak se na minuvanje, pisete mi vo pp, vi se nudam da vi bidam domakin.

_____________________________



(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
12.2.2010 15:03:10   
Cacko
breee,pocnuvame da se reklamirame,a?user posted image user posted image user posted image epa aj,ja sum Slavica Psaltirov Brankovic,veke imam dve frendiciuser posted image od rr a bi sakala eden kup posto site ve sakam isto,i tie so isto mislime i tie so ne mislat na mnogu temi kako mene,site ve sakam navistina i spremna za druzba so site vas vo sekoe vremeuser posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Со кој имате контакти и надвор од рр?
12.2.2010 15:04:41   
arh_diz
Jas nemam FB . Se nekako se mislam dali da otvoram ili ne.Na skype se druzam samo mada i tamu ne sum mnogu aktivna

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?