|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
19.4.2012 11:35:40   
Ikana
Се расплакувам и бегам да не ме гледа никој. И ќе се соземам и ќе се вратам и ок сум. И после тоа не плачам веќе за таа работа. Ама ако го чувам во себе плачот, тогаш за некое време има да избие, да се изнаплачам, едно чудо солзи да потрошам. А инаку сентиментална сум и емотивна, па ми доаѓаат солзи на очи дали за убаво, дали за тажно нешто.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
19.4.2012 11:39:23   
mamicki
Плачам. Не мислам дека е срамота да имам емоции и немам проблем да ги покажам. И зошто никој не прашува и не се чуди што се смееме пред други луѓе?

< Поракaта ја уредил mamicki -- 19.4.2012 11:40:23 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
19.4.2012 12:15:12   
amateuress
порано ми беше прашање на чест да не се расплачам пред луѓе и тоа уште од дете, од забавиште. абе мислам дека и рака ќе си одгризев само да не покажам дека ми е тешко.
ама клучниот збор е пораноuser posted image
потоа имаше еден период кога и да сакав не можев да плачам, не ми доаѓаа солзи, не знам што ми беше.
е, откако умре баба ми во 2009, кога му ја удрив на плачење, абе за сите пропуштени години се имам изнаплакано. се може да ме растажи и одма - кродилски солзи течат.
мм вика дека со син ми иста фаца сме правеле за плачење user posted image

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
19.4.2012 12:52:49   
temjana
Искрено да кажам мислев дека ќе бидам поголема плачка кога ќе забременам, ама не бре братче ако порано плачев на се што ќе видев дал од среќа дал од тага, сега сум камен, карпа што знам што сум станала. Значи ептен нешто ретко да ме трогне, што син ќе носев кога и јас и мм сме емотивци невидени, ова некое намќорче ќе биде осечамuser posted image

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
12.6.2013 18:47:15   
sibela555
Pa da,sepak nemozeme da gi kontrolirame cuvstvata:)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
12.6.2013 18:57:03   
caciana
Pred drugi samo koga me iznerviraat...ne mozam da se vozdrzam na nervna baza koga ne mozam da dokazam deka sum vo pravo user posted image

(Одговор на членот sibela555)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
12.6.2013 19:03:12   
eleonorastrumica
Па да плачам кога ми е тешко не можам да се воздржам

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Дали плачете пред други луѓе?
12.6.2013 19:24:06   
Snowhite RR
Па не секогаш можам да се контролирам

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 12.6.2013 19:40:31 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот sibela555)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Дали плачете пред други луѓе?
12.6.2013 19:36:33   
sandriana RR
Многу често ми се случуваше порано, а сега успевам да се воздржам главно.

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 12.6.2013 19:40:16 >

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Дали плачете пред други луѓе?
12.6.2013 19:47:24   
Bethany
Зависи пред кого, ако ми е некој близок, да, си дозволувам, а овака пред непознати не.

Е последно се сеќавам дека заплакав на јавно место кога бев бремена, со стомакот до заби, во сред лето, и во матично ме мафтаа лево - десно по неколку поради некои документи, а се поради нивна грешка и неажурноста.
Кога пак ми кажаа дека нешто не е во ред, мислам од очај седнав на столче во канцеларијата и почнав да плачем - од мака user posted image плус труднички хормони и околности и ете. После ми викаат, ааа не плачи, не го нервирај бебето user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Дали плачете пред други луѓе?
12.6.2013 19:49:53   
Martins mom
Нема шанси, ќе го соберам во себе и кога ќе бидам насамо со себе user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Дали плачете пред други луѓе?
21.3.2014 0:49:56   
Defne90 RR
Сентиментална и емотивна личност сум и ако ми е тешко тогаш немам проблем да плачам пред други.Јас дури се нервирам затоа што ете сум таква и едноставно не можам да ги сопрам солзите во такви ситуации,ама пак така секогаш ми олеснува и се чувствувам многу подобро.Едно време пробав да се воздржувам и да се исплачам насамо но тоа кај мене не функционира,јас сум сепак тој тип на личност што му е потребна прегратка и топол утешен збор од некој за да се чувствува подобро.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Дали плачете пред други луѓе?
21.3.2014 11:05:58   
bucko mal
So tek na godinive stanuvam se pocvrsta,ladna i poretko placam.Ama ete kako i sekoj covek taka i jas nekogas nemozam da se vozdrzam.
Pred mesec dena se rasplakav pred covek koj dva pati vo zivotov go imav videna,ama tolku se cuvstvuvav izigrana,povredena sto nemozev da se smiram.
Iako dva sati set_av da mi pomine nervozata pa da razgovaram ama ednostavno ne pominuvase toe e cudno za mene ama ete se slucuva.
Toa e nepravdi kolku sakash....

< Поракaта ја уредил bucko mal RR -- 21.3.2014 11:08:04 >


_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Дали плачете пред други луѓе?
21.3.2014 23:20:52   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: Defne90

Сентиментална и емотивна личност сум и ако ми е тешко тогаш немам проблем да плачам пред други.Јас дури се нервирам затоа што ете сум таква и едноставно не можам да ги сопрам солзите во такви ситуации,ама пак така секогаш ми олеснува и се чувствувам многу подобро.


Потпис!! дефинитивно се согласувам со Дефне.
Кога сум среќна се гледа на моето лице,и кога сум тажна очите т.е солзите ме издаваат.Не можам да ги сопрам колку и да се трудам,дури и на моменти се срамам поради тоа,но тоа е моја емоционална особина.Едноставно бурата од емоции(добри или лоши )излегуваат од мене неконтролираноuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 64
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?