|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
18.9.2009 11:24:49   
profesorica
Да и јас на филмови ептен плачам хаха неможам да се воздржам.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
2.10.2009 15:35:45   
mina_m
golema placka sum mozam od smeenje da se prefrlam na placenje od sto sum nervno popustena,stalno imam vo mene solzi radosnici ili tazni solziuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
12.3.2010 23:35:46   
baby mama
 I jas sum golema  user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
12.3.2010 23:46:49   
jovanka
плаче, плачете, бидејќи достоинствено плачат само невините ангели
i jas sum golem emotivec-placka

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
12.3.2010 23:49:58   
Maca25
Јас најчесто пред мајка ми. Не сум тип на плачка по филмови и песни

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
12.3.2010 23:52:46   
lidijas
Da jas placam pred luge koi mi se pobliski

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
13.3.2010 21:16:22   
ananikol
Placam na filmovi-da.No vo zivotot dosega sum bila mnogu cvrsta i jaka da ne se rasplacam pred bilo koj,najcesto toa bilo pred mm.Znam deka ke me utesi onaka kako so treba ( pa makar i da sum kriva vo momentot ).
No sega vo user posted image  poslednive meseci mi se slucuva nesto sto i jas samata neznam da si go objasnam ( mislam ne mi e prva bremenost !?!?).Ama jas znam da zajdam od placenje poslednive 2 meseci.Pricina???Nemozam da vi kazam nikakva ozbilna pricina,placam i  koga sum srekna placam i koga sum tazna...ili ete kazuvam nesto i pocnuvam da placam...user posted image user posted image user posted image
Nikogas ne mi bilo vaka,se nadevam deka  so poragajot i toa ke pomine...

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
13.3.2010 22:37:44   
Cacko
placam kaj stignamuser posted image user posted image user posted image gleam i sakam da se kontroliram ali pusto nemozam.duri i koga se raspravam so nekoj i mi emaka radi toa,moze da si placam  ama produzavam da se karam i mu vikam zanemaruj mi gi solzive,karaj se ko da ne placamuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
13.3.2010 22:39:51   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

placam kaj stignamuser posted image user posted image user posted image gleam i sakam da se kontroliram ali pusto nemozam.duri i koga se raspravam so nekoj i mi emaka radi toa,moze da si placam  ama produzavam da se karam i mu vikam zanemaruj mi gi solzive,karaj se ko da ne placamuser posted image


Исто и јас со карањево, затоа одбегнувам кавги

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
13.3.2010 22:43:35   
Mila na mama
Јас не плачам пред никого само кога сум сама. А кога се карам се лутам се жестам и беснеам и таквата душевна состојба ич не ми оди накај солзи. Е после кавгата може да си поплачам ама во веце на само.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
13.3.2010 22:48:40   
April
јас не можам да се воздржам...се обидувам, ама тоа е...плачам од радост, од тага, на хепи енд, на тажен крај...и не ми е срам, воопшто, таква сум си user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
14.3.2010 10:08:10   
BILJANA_G
Jas sum mnogu cuvstvitelna,sentimentalna,golemaaaa user posted image  user posted image  user posted image ,na se sto ke me rastazi vednas mi potekuvaat solzite,ne mozam da se vozdrzam,ama koga sum vo prisustvo da podalecni luce gledam da go skrijam toa ili da se vozdrzam ama ako uspeam,vednas odam vo toalet ili ispagam nadvor,ama vo prisustvo na pliski ne mozam.Ponekogas duri koga gledam nekoj film so tazna sodrzina i na toa user posted image .

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
14.3.2010 12:00:01   
Enika
Порано да...одма плачев...кога се карав со моите, со дечко...ама сеа не...си плачам у себе повеке...сама кога сум.Несакам да покажувам слабост до толку.

_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
14.3.2010 12:21:38   
Viktori
Зависи за што. Ако нешто жално се случило ми доаѓаат солзи на очи.

Инаку не. Гледам да останам на нозе. Во различни ситуации различно реагирам, ама не ми се случува да се расплачам. Порано некогаш по разни ситуации во животот, ми се случувало да плачам навечер, кога сум сама и слично, ама сега некако отрпната сум. Најверојатно спаѓам во повоздржани или ладни.
А и со тек на времето различно реагираме, животот не менува, па некако глупаво ми е сега да седнам и да плачам :) Некако плачењето, ако е заради некој проблем на пример, ми претставува показател на немоќ, а тоа не можам да го поднесам. Сакам и гледам секогаш да сум над ситуацијата. Нормално ако е во моја моќ.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
14.3.2010 13:31:40   
betpet
Eve uste edna placka vo grupata na  user posted image   user posted image  user posted image . Mnogu sum custvitelna po priroda i sentimentalana i tesko nekogas mozam da se vozdrzam da ne zaplacam ,ako nesto me rastazi. Bilo da e nekoja slucka, ubav nastan ili pak nekoja scena od film.  user posted image .Da ne zboruvam za moite slucuvanja vo zivotot, kolku sum se iznaplakala. Ama kako vikaat po nekogas e ubavo i da se iznaplaces, se opusta dusata

_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
14.3.2010 14:08:47   
arh_diz
Vo posledno vreme stanav golema placka nelicam sama na sebe. Za sitnica mozam da se rasplacam pred bilo koj

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
11.11.2011 12:45:11   
Bogdancanka
ehe i toa kakva placka sum,placam na filmovi,placam za raboti koj me povreduvaat,placam koga nekoj raskazuva nekoja tazna slucka...ednostavno nemozam da se vozdrazam...ponekogas koga gledame film mm me zezauser posted image user posted image user posted image ama toa e placka sum

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
11.11.2011 12:46:19   
miana
daaaaaaaaaaaa

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
11.11.2011 13:01:38   
temjana
охохооо крокодилски со се мрсули гратисuser posted image Ќе ми се вцрват носот, веѓите и почнувам, порано до липање ми требаше барем 2 саата да плачам, сега за 15 мин. почнувам и да липам абе драма квин сумuser posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
11.11.2011 13:03:02   
kikicka
неззз зависи ако многу ме погоди плачам пред други ако не си чекам дома сама да си бидам и така да си се изнарикам и ќе ми поминее!!

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
11.11.2011 13:21:37   
Annet
epten znaci epten nesto da e ne daj boze ili da se iznerviram za nekoja rabota placam,inaku ja sum jarec i kolku da mi e tesko si cuvam i posle ke se iznaplacam,ama pred drug ne. cvrst pred drugite iako srceto mu place;-)))

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
11.11.2011 13:47:47   
JovanaJ
Jas sum mnogu cuvstvitelna i mozam mnogu lesno da se rasplacam. Ama sum placela samo pred pobliski luge...
A koga posleden pat ste placele? Jas mislam deka bese na eden film pred 2-3 nedeli...user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
11.11.2011 13:53:51   
Calypso
Ne, pred drugi lugje ne... moze samo ako gledam nekoj tazen film, inaku ne. Ne sakam da pokazam slabost pred drugite, iako mi se ima sluceno pred mm da placam. A cesto se smeam koga dusava mi place.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
18.4.2012 21:46:56   
Snow Queen
Да...
2 патиод среќа, 2 пати од тага
од среќа плачев кога земав норма за олимпијада и кога настапив на светското првенство
а, од тага кога на еден натпревар очекував финале а не успеав, и кога имав многу тежок случај за тешка одлука во спортот-бев помеѓу два огна и на крај тоа пукна во мене дури мислам дека ако не почнев да плачам ќе пукнев-зошто осеќав дека воздух неможам да земам
И воопшто не се срамам од тоа што сум плачела, ако можам од радост можам и од тага (за жал) - тоа некаде мора да избие.

..имало и друг пат,да не набројувам

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали плачете пред дрги луѓе?
19.4.2012 11:27:05   
vezilka RR
Богами плачам секаде и пред сите. Ако ми дојдат тоа солзите не можам да ги запрам никако. Некогаш тоа знае да биде прилично непријатно, ама што да правам, не научив да ги враќам назад.Еднаш некаде прочитав дека ако сакаш да се воздржиш да не заплачеш, треба веднаш да ги пренасочиш мислите кон нешто друго, арно ама немаше упатство како да го изведеш тоа user posted image , така да не научив да се шифтам во секундата..

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?