|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Пуканки
6.6.2011 20:45:54   
Maca25
Мм често прави пуканки во микро ама на Нина не и даваме да јаде. Мислам дека сега треба пред се да обрнеме внимание на поздрава исхрана, него на такви ствари како што се чипсови и пуканки. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Пуканки
6.6.2011 20:50:43   
mila mama
Pukankite megu drugoto se mnogu zdravi. Sodrzat esencijalni masni kiselini i vitamini. Od site ovie gricki, pukankite se najzdravi. Jas si jadam redovno user posted image  user posted image  user posted image
Inaku tie za vo mikro ne se zdravi, zasto sodrzat losi masti. Tuku kupete si pcenka vo market i ispukajte si vo tendzere.


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Пуканки
7.6.2011 22:51:23   
suzeto
pukankite jas mislam deka se zdravi pa toa e pcenka ...neli site zitarki se OK

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Пуканки
8.6.2011 15:44:05   
EciPeci
Пуканките се најздрави грицки од сите можни што постојат, меѓутоа треба да се јадат без додатоци ( сол, путер итн).




_____________________________

Pogledni kon sonceto i nasmevni se...

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Пуканки
7.8.2011 13:02:14   
Felly RR
Сега грицкавме заедно user posted image Ги обожаваuser posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот EciPeci)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Пуканки
7.8.2011 15:12:16   
Maca25
Јас уште не сум и дала на Нина. Ми е страв да не се задави, затоа што некогаш знае само да голта, без да џвака. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Пуканки
31.10.2012 11:51:09   
vezilka RR
Аууу, „пупанки“ ни се хит во моментов, ги јадеме, ги таманиме. Никола ги обожава, кога ќе запне, сакам пупанки, и крај, ќе отече додека не му дадеш. И сега ми се замена засмоките, мислам подобро пуканки отколку смоки.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Пуканки
31.10.2012 11:57:07   
Mihaela 2010
Na misla sum podolgo vreme za pukankive i se se mislam dali da i davam,definitivno se pozdravi od smoki i drugive gluposti,pa ke probam da vidam kako ke bide...pa ke vi kazamuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Пуканки
31.10.2012 11:57:17   
Natuska85
Мене ми е страв да му дадам пуканки да не се задави,или да му се залепи на грлотоuser posted image .Еднаш има пробано кај едни комшии и се стресе детето од што му беа убави,па мораа да ги тргнат луѓето од маса за да не јадеuser posted image .Вие од која возраст почнавте да давате?

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Пуканки
31.10.2012 12:00:55   
rina13
jas ne jadam pukanki taka da kaj nas ne bea na meni do pred 2 nedeli,i dade majka mi a imame skoro 20mes,ne se voodusevi mn mn,onaka isto kako da jde smoki.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Пуканки
31.10.2012 12:01:37   
Ikana
Mene mi rekoa na doktor nikako zrnesti gricki ili kikiriki do 4 ili 5 godini, da ne se zagushi slucajno, inaku jas od gricki samo pukanki jadam, ispukani vo tendzere so mnogu malku maslo.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Пуканки
31.10.2012 12:36:58   
Felly RR
Мислам дека пуканките не се толку опасни како кикириките, тие се мазни, и полесно залетнуваат, а пуканките се поголеми и погруби, па не може толку лесно да им залетне. Јас и давам од помала пуканки. Не памтам точно колкава беше, ама повеќе внимавам на тие топчести мазни грицки.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Пуканки
31.10.2012 12:47:36   
Calypso
Од пуканките може да им залетне од тие лушпите што ги имаат, сте ги забележале сигурно. Јас на син ми му давам понекогаш, ама само белиот дел, без лушпите. Детево многу сака „пупанки“, ама не јадеме често, сепак и дома да му ги испукаш во тенџере, пак е америчка пченка, полна со хормони. Ако имате домашна, најубаво. Ние порано само таква имавме, сега јок.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Пуканки
31.10.2012 12:56:49   
Felly RR
Кога беше помала лушпите и ги вадев, ама повеќе за да не и се тврди. Сега ги јаде цели и многу сака пуканки.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Пуканки
31.10.2012 13:10:17   
Pepelaska *
И Мартин многу сака пуканки , ама многу ретко му давам, ги јаде , ги голта ама сепак се плашам да не му залетне тоа зрнцето.Јас земам за во микробранова, ама мнооооооооооогу ретко.
Абе децава какви се само тоа што не треба сакаатuser posted image , ја избегавам и смоки, чиспови и счично

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Пуканки
31.10.2012 20:21:27   
Snowhite RR
Михаил обожава пуканки, нема шанси да излеземе, а да не побара да му купиме, најчесто чоколадни бара, а и дома од време на време правиме

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Пуканки
31.10.2012 20:47:31   
kikicka
Леона почна да јаде пуканки,но само ако направам дома или ако виде некаде.
Инаку специјално да и дадам НЕ!
Обично избегавам во нејзино присуство да има.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Пуканки
31.10.2012 20:54:31   
Snowhite RR
А зошто ги избегнувате пуканките, тие се житарка и се здрави, многу подобри од било која друга грицка

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Пуканки
1.11.2012 22:49:10   
majka na eva
а на дете кое штотуку наполнило 1год смее ли да се дава пуканки?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Пуканки
1.11.2012 23:10:35   
Kockicka
Pukankite se zdravi gricki no se mnogu opasni poradi luspite koi g imaat ne daj boze dete moze da se zasrkne zatoa isto kako kikirikite ne se preporacuvaat do 3 godini.Inaku jas gi obozavam i veruvale ili ne ama sekoja vecer sveki puka i zaedno jademe user posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Пуканки
11.6.2013 18:06:13   
Felly RR
И ние често си правиме по дома. Сметам дека пуканките се поздрави од сите други грицки како соленки,квики,смоки.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Пуканки
11.6.2013 18:53:16   
Bethany
Одамна немаме јадено пуканки, знам во бременоста јадев секоја вечер user posted image
И немам му се уште понудено на син ми, мада и не верувам дека нешто ќе ги сака, тој не е многу по грицките, бргу се заситува.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Пуканки
11.6.2013 20:18:55   
moni teo
mu imam dadeno pukanki na teo ali samo 2-3 pati ne sum jas nekoj ljubitel na niv pa zatoa a tatko mu gi obozava

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Пуканки
11.6.2013 21:29:38   
ole2004
Kerka mi pred mesec proba pukanki,i se dopadnaa,pa ke i davam samo bez sol.

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Пуканки
16.11.2013 15:54:03   
Mihaela 2010
preska bevme do prodavnica i kaj gi vide pukankite prepeka,gotovi vo kesa...letoska imase probano dur bevme na odmor so vnuk mi ,i mnogu gi bendisa...i ajde kupiv edna kesa,toa pa edni taze se topat vo usta...ednas doma pravev ama nekako so luspi bea pa mi bese strav da ne i se lepat ama ovie bea mnogu ok...

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?