|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бурми
25.3.2012 11:02:46   
bombica
Икана и ние сме ист случај како вас.Прстени, воопшто накит не носиме ама за во црква кога ќе се венчаме мора бутми.На мм ич не му се даваат пари за работи што не ги носи и вика да позајмиме од некогоuser posted image ова озбилно го мисли не се зеза ама нема шанси бе бурми да позајмувамuser posted image Здравје боже кога ќе се венчаме ќе купиме некои нај ефтини колку ради реда па нека стојат

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Бурми
25.3.2012 11:07:02   
mamicki

ИЗВОРНА ПОРАКА: bombica

Здравје боже кога ќе се венчаме ќе купиме некои нај ефтини колку ради реда па нека стојат

Nie napravivme taka user posted image bidekji ne nosime nakit, nikakov, jas duri ni racen casovnik ne nosam. Pari ni se davaat samo za skitancija, da se seta, ama ne po meani, tuku vo dr. drzavi koga i da mozeme.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Бурми
25.3.2012 11:08:55   
Ikana
Ок, значи сепак, мора бурми за во црква.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Бурми
25.3.2012 14:12:55   
Viktori

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Хахаха Икана, кога ја видов темава ме потсети на мојата свадба. Мм викаше да си купиме мутерчиња од пазар место бурми.user posted image



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Бурми
25.3.2012 14:18:00   
Ikana
Ејјј па се гледа бе не можеш штраф да му дадеш на попот ипак user posted image user posted image
Ич нејќам бурми, ич! А златово скупо, прескупо, за бело зборам, жолто не ни помислувам. И леле сега ем нема да ја носам ем пари треба да давам, глупости. А оние шо се тетовираат, како прават? Машинката му ја даваат на попот??!user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Бурми
25.3.2012 14:39:00   
Џесика
Зашо бе, купете, венчајте се, па после претопете си ги не мора да ги носите после, нека си стои златото, или ланче за бебушот коа ќе порасне и готово, нит сте изгубиле вредност, а и ќе се најде кога-тогаш user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Бурми
25.3.2012 14:43:29   
Ikana
Е па да ама бурмите ќе ме коштаат колку венчавка и крштевка заедно....Ај здравје, рака што дава не се суши, така викаат user posted image

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Бурми
25.3.2012 14:57:02   
Cipi Ripi
Икана одете во Чаршија, јас и мм од таму ги земавме обични без шари и облици. Неговата беше 3500 (тенка) а мојата подебелка 4500 (пошто јас сакам да ја носам и сакав дебела) Ама во секој случај мислам дека супер поминавме. И сега здравје да се породам планираме да ја стопиме неговата и да земеме нешто за user posted image .

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Бурми
25.3.2012 15:09:52   
kikicka
user posted image

Еве ги нашите бурми ,јас сакав убави,дебели и исти да ни се со мм,мојата е со циркони а неговата не ,големината тука некаде ни е иста тенки прсти имаме. Скапо ги плативме,ги порачав да ми ги направат ,си ги одбрав од каталог .На почетокот ни беше чудно да ги носиме дека дебели гломазни ама потоа се навикнавме. Мм додуша ја вади нон стоп ,ама ја носи кога ке му текне јас си ја носам само за спиење вадам спиење.Сакавме со мм да ги смениме да земем помали скорото пошто тој неможе да игра со неа ,може да повреди некој ,додека со потенка ке може ама ни кажаа дека бурмите не треба да се мењаат или било што незнам од која причина и не ги зменивме.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Бурми
25.3.2012 15:20:35   
Ikana
Многу убави Кикичка! user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Бурми
25.3.2012 15:25:18   
mamicki
Inaku, burmite ne mora da bidat zlatni, moze i od srebro, kovano na pr. ako vekje ne gi nosite, nema pravilo deka mora da se zlatni.

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Бурми
25.3.2012 15:27:39   
Ikana
Пред едно година и пол скоро купував поклон за дипломска и купив сребрен прстен многу убав, така голем, и ме фати некои 2000-3000 денари.

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Бурми
25.3.2012 15:30:16   
kikicka
Еве поубава слика кај се гледаат по јасно...и брат ми си земаа исти само нивните потенки им ги направија

user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Бурми
25.3.2012 15:39:16   
Ikana
Лелеее многу се убави Кикичке! Ама и скупииииии сигурно изгор!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Бурми
25.3.2012 19:10:41   
kikicka
Да скапи беа ....
ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Лелеее многу се убави Кикичке! Ама и скупииииии сигурно изгор!



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: бурми
25.3.2012 20:30:32   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

 
Ova e mojata burma, na soprugot e ista bez briljanti. Na vnatrešnata strana gi izgraviravme našite  iminja.


. user posted image
Најмногу ми се допаѓа што Златарна Цеље ни дадоа бесплатно чистење еднаш годишно дефинитивно добра работа и чисти прстениuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: бурми
25.3.2012 22:41:14   
Џесика
И јас барав нешто слично ко на Кикичка, таков рок-стил, ама се предомислив кога ми рекоа дека се неизводливи за стеснување-проширување и си земав клот златна ама широка...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: бурми
26.3.2012 8:58:04   
Luci
Нашите бурми се Булгариuser posted image Комбинација бело со жолто злато, внтарешниот дел е од жолто а надворешниот од бело. Чудна ми беше на рака на почетокот ама се навикнав. Ја вадам скоро секогаш за спиење а мм ја нема извадено ниеднаш до сега

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: бурми
26.3.2012 9:08:12   
Calypso
Nasite burmi se obicni, klasicni, od zolto zlato, na GoldMak Radovis. Se slozivme deka ne sakame glomazni i ukraseni prsteni, sakavme ednostavnost i klasika, ama i da ne ni precat pri bilo sto. I dvajcata si gi nosime burmite. Jas ja vadam koga se tintram so kremi po telo, lice ili race, seedno, a mm voopsto ne ja vadi, veli deka ne mu preci voopsto user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: бурми
26.3.2012 10:01:02   
Felly RR
И нашите се обични, комбинација од бело со жолто злато, ама тоа белото за многу брзо пожолте. Ама убава ми е за носење, не ми смета и цело време ја носам. Мм ја вади пошто не може да работи со неа.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: бурми
7.5.2012 15:35:55   
maki1

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

 
Ova e mojata burma, na soprugot e ista bez briljanti. Na vnatrešnata strana gi izgraviravme našite  iminja.


. user posted image
Најмногу ми се допаѓа што Златарна Цеље ни дадоа бесплатно чистење еднаш годишно дефинитивно добра работа и чисти прстениuser posted image


lele penelopa ne mi se veruva,isti burmi gledavme i nie>jas denovive mora da se odlucam veke ,mm ja bendisa ovaa ama mene nekako mi e keif za zolto zlato i nesto vo fazonot na kikicka,a mm neke da slusne,i sega care 2 burmi da se razlicni.ima li nekoj koj kupil 2 razlicni burmi?

_____________________________

Pantai Rai

-Heraclitus

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: бурми
7.5.2012 15:40:32   
mama_sk
Nie imame razlicni burmi. Dvete se od belo zlato, mojata e obicna so brilijantce a negovata e matirana... Mislam deka nema vrska toa dali se isti ili ne, vazno e da se sakame i pocituvame user posted image

(Одговор на членот maki1)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: бурми
7.5.2012 15:41:36   
Ikana
Леле колку се добрииииииииии!!!!!!
Сакаааамммммммuser posted image user posted image user posted image
Само бело злато, на жуто сум алергична!!!

ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Нашите бурми се Булгариuser posted image Комбинација бело со жолто злато, внтарешниот дел е од жолто а надворешниот од бело. Чудна ми беше на рака на почетокот ама се навикнав. Ја вадам скоро секогаш за спиење а мм ја нема извадено ниеднаш до сега



< Поракaта ја уредил Ikana -- 7.5.2012 15:43:08 >

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Бурми
7.5.2012 15:58:01   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Ikana

Ние не правевме венчавка во црква па и оттаму не носиме бурми. Е сега работата е во тоа што ни јас ни мм не сме типови што носат прстени, јас ни вереничкиот не го носам, страв ми е прво, второ со бебе мало, нема шанси од вадење ставање ќе го изгубам, а скап е. И во црква кога ќе ни побараат бурми, ако правиме венчавка, што да им кажеме? user posted image


Икана, и јас не носев прстени, мм па ич. Ама беше решен дека бурмата ќе ја носи. Па затоа тој имаше предност во бирањето бурми за да му биде комотна и да може да ја носи без да му пречи во работата. Еве вакви ни се.
user posted image

Од АЛтинбаш се, а не чинеа околу 250 евра зашто мојата е минијатурна, од најмалата бурма што ја најдов дури требаше да се тесни. Точна и е на братучетка ми што има 7 години, а на мм не му влегува ни на врвот на малиот прст. Значи не мора да бидат скапи бурми. Земете си најобични бело или жолто злато колку да се помине церемонијата, таквите беа и по 6000 денари комплет! Па и да не ги носите после, не е страшно.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Бурми
7.5.2012 16:06:17   
Beatris
Ние земавме од Дамиани Џио, еве ги
user posted image

До душа соленки беа, ама мене многу ми се свиѓаа, јас си ја носам бурмата со вереничкиот на еден прст, мм некогаш ја носи некогаш не, зависи од годишното време user posted image Ептен е склетџија и не трпи накит, саат итн...

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?