|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Барам работа
13.3.2011 18:52:34   
mosa
i jas baram rabota,imam uste nekolku ispiti od faks(soc rabota),no bi rabotela i nesto vo market ili prodavnica bidejki znam deka tesko ke najdam po struka osobeno mojata bransa.user posted image

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Барам работа
16.3.2011 15:09:53   
mosa
znaci ako vi naleta nesto slobodno izveste me.pisete u privatna poraka ili na temava .

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Барам работа
26.7.2011 0:28:51   
ljubicicaaa
незнам дали го погодив вистинското место за ова прашање,ама се надевам ке ми одговори некојuser posted image
инаку ме интересира дали некој е запознаен за практиканската работа во прокредит банка, т.е каде се одвива,колку се плака, и најбитно дали има некакви шанси да те вработат ако се покажеш нормалноuser posted image
јас одамна се мислам да аплицирам ама се се мислам....
се надевам ке ми одговори некој
фала поздравче

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Барам работа
26.7.2011 8:54:14   
Maca25
љубица, додека си на обука во прокредит (тоа обично кај нив трае и до 6 месеци) платата е 6000 денари, односно храна, превоз и нешто ситно. додуша ова беше пред 3 години кога јас бев кај нив на разговор. ти слободно јави си се и распрашај се. Се надевам дека ти помогнав малце user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот ljubicicaaa)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Барам работа
26.7.2011 9:20:28   
blue_blue
Прокредит не е баш некој пожелен работодавец од информациите кои ги имам. Многу лоша атмосфера владее помеѓу вработените, сите на сите им забиваат нож, нема доволно вработени па се седи до ниедно време (пред 7 никогаш не си одат дома). Платите се смешно мали, а дали ќе те вработат - не верувам пошто лани затворија 7-8 експозитури и отпуштаа луѓе и сите што им беа на договор не им ги продолжија договорите. Ако баш сакаш работ аво банка види во шпаркасе, халкбанк, ТТК...

(Одговор на членот ljubicicaaa)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Барам работа
26.7.2011 10:19:08   
kuklica

ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

Прокредит не е баш некој пожелен работодавец од информациите кои ги имам. Многу лоша атмосфера владее помеѓу вработените, сите на сите им забиваат нож, нема доволно вработени па се седи до ниедно време (пред 7 никогаш не си одат дома). Платите се смешно мали, а дали ќе те вработат - не верувам пошто лани затворија 7-8 експозитури и отпуштаа луѓе и сите што им беа на договор не им ги продолжија договорите. Ако баш сакаш работ аво банка види во шпаркасе, халкбанк, ТТК...



potocen odgovor za procredit nikoj ne mozese da ti dade i plus toa mozes da dobies otkaz navecer vo 7 fala na sorabotkata ama od utre ne si na rabota ne sme zadovolni od tebe a za sto ne ste zadovolni ???? nema objasnuvanje ne im se znae na kutrite od denes za utre dali ke ostanat bez rabota

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Барам работа
26.7.2011 10:36:06   
ljubicicaaa
фала многу на сите што ми помогнавте малку со вашите одговориuser posted image
инаку јас век аплицирав за таа праксата, ама ајде од кога аплицирав ми вратија пак некое писмо од службата за човечки ресурси, да напишам незнам мотивационо писмо зошто сум сакала да работам таму, а јас веке тоа го направив и претходно кога аплицирав, некако мн ја комплицираат работатаuser posted image а знам дека затворија доста експозитури. незнам јас си мислам пак да му го испратам тоа мотивационо писмо шо ми го бараат пак ке ако ме викнат на разговор ке видиме шо е како еuser posted image
п.с би сакала за во било која банка да работам ама некако за др банки нема баш некои огласи за тоа за прокредит се лажемеuser posted image

(Одговор на членот kuklica)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Барам работа
27.7.2011 18:40:33   
Nadezna
ИЗВОРНА ПОРАКА: ljubicicaaa

незнам дали го погодив вистинското место за ова прашање,ама се надевам ке ми одговори некојuser posted image
инаку ме интересира дали некој е запознаен за практиканската работа во прокредит банка, т.е каде се одвива,колку се плака, и најбитно дали има некакви шанси да те вработат ако се покажеш нормалноuser posted image
јас одамна се мислам да аплицирам ама се се мислам....
се надевам ке ми одговори некој
фала поздравче


Jas bev kaj niv na dve intervjua, apliciraj, mene ne me primija , ama znam drugi koi vlegoa bez vrski. Posle te zadrzuvaat, ama platata ne e enesto posebno

(Одговор на членот ljubicicaaa)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Барам работа
27.7.2011 21:42:33   
ljubicicaaa
веке аплицирав, само ми се јавија требало да си го преправам мотивационото писмо, демек да напишам нешто повеке за банката, колку знам за неа, бла, бла.. сакале од потенцијалните кандидати да видат колку знаеле за банкатаuser posted image па сега да се седне и да читнам нешто плус за банката и да им пишамuser posted image па ке видиме шо ке бидитuser posted image

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Барам работа
27.7.2011 23:01:33   
Snowhite RR
Леле, аман веќе со тоа колку знаеш за банката, уште на тоа одат, јас пред 5 год аплицирав и тогаш тоа го бараа, како најважно за да те вработат да е тоа колку знаеш за банката. Еве јас ќе ти кажам, Прокредит е банка која се грижи за малите и средните претпријатија и нив им дава кредити бла бла, и се труди да биде поразлична од другите банки, со тоа што има поинаков пристап со клиентите и кажи си нешто со свои зборови или прочитај на веб странта 5 реченици се.
Инаку кога аплицирав јас бев во потесниот круг и заедено со мене аплицираше исто од мојот град познаник и тоа со ДИВ факултет и замислете него го примија, а мене неuser posted image
И сега пред неколку дена го сретнав и ми кажа дека се откажал, не го исполнувала работата, ниски плати, многу работа, без можност да просперираш, да напредуваш и сите што биле тогаш вработени откажале. И ми рече ич да не ти е криво што не те примија, мене ми е криво, можеби ќе беше подобро да не ме примеа
Ама како и да е, ако те примат како практикант и да не ти дадат решение, сепак ќе ти биде искуство плус за понатаму во животот. Се разбира ако немаш некоја друга шанса во моментот

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот ljubicicaaa)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Барам работа
26.12.2011 13:19:25   
SkCura77
Барам работа, имам искуство како секретарка и преведувачка, знам 3 странски јазика и компјутери, можам да приложам и препораки. Ако ви е потребен ваков профил, пишете ми приватна порака. user posted image

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Барам работа
15.3.2012 11:30:11   
zapce
Девојчиња дали го видовте огласот, еве ви мала помош од мене до вас.
Не знаев каде да го ставам, можеби треба да има посебна тема каде ке ставаме огласи кои ке ги пронајдеме а не одговараат на вашата струка, па да им помогнеме на останатите.
Лилипут има потреба од воспитувач со завршено соодветно образование. Познавањето јазик, посебно англиски ќе се земе како дополнителна вештина. Исто така имаме потреба и од друг вид на кадар за кој е потребно завршено средно образование. Квалификации: 1. Завршено педагошки факултет - предучилишна возраст, познавање англиски јазик 2. Заврешно средно образование.
Вашите податоци или CV-a испратете ги на наведената електронска адреса. Телефонските јавувања без дополнителни CV-a нема да се земат во предвид. Ќе бидете повикани на разговор. E-mail: julijana.liliput@gmail.com Tel: 075/274-979

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Барам работа
15.3.2012 13:01:50   
Maca25
Ај и јас да си се огласам овде - Толкувач по германски јазик, искуство во писмени преводи, до сега работев во текстилна компанија како рефернет за увоз/извоз. Брза и снаодливаuser posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Барам работа
15.3.2012 13:17:00   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Ај и јас да си се огласам овде - Толкувач по германски јазик, искуство во писмени преводи, до сега работев во текстилна компанија како рефернет за увоз/извоз. Брза и снаодливаuser posted image



Јас деновиве ги листам огласите оти мажле сака да ја менува работата па да видам што се нуди..хе,е ко божем така се наоѓало работа. Нема везе, еве на што налетав пред 15 минути..

КОНКУРС Германска компанија има потреба од оператори за Call Center, со одлично познавање на германски јазик. Kompanija gjermane kerkon 20 punetor meshkuj dhe femra me njohuri gjermane ne Shkup. Deutsches Marketing- und Vertriebsunternehmen sucht 20 deutschsprachige mannliche und weibliche Mitarbeiter fur lhr Call Center. Bewerbungen unter: Tel. (+389 5296320) ab 10.00 Uhr

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Барам работа
16.3.2012 2:56:49   
jagodica
Baram rabota ,ama vo Bitola inaku sum diplomiran vospituvac i imam 3 godisno rabotno iskustvo so deca
imam raboteno i vo prodavnica
ako nekoj znae nesto neka pisi
znaci Bitola nema snasi da se vrabotis ako nemas vrskiuser posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Барам работа
16.3.2012 8:08:37   
rina13

ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca RR

Ај и јас да си се огласам овде - Толкувач по германски јазик, искуство во писмени преводи, до сега работев во текстилна компанија како рефернет за увоз/извоз. Брза и снаодливаuser posted image

Vo Okiteks baraat komercijalen referent so poznavanje na germanski jazik.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Барам работа
16.3.2012 8:54:38   
Maca25
vezilka i rina фала ви многу!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Барам работа
16.3.2012 15:22:52   
Pepelaska *
Јас барам работа која може да се работи од дома( било каква ) , значи онака хонорарно, ако знае некој нека ми каже.
Инаку сум дипломиран учител( одделенска настава ) , работно искуство референт за продажба во Тобако Together 24/7, две години

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Барам работа
16.3.2012 21:43:16   
ljubicicaaa
да не сакаш да се зачлениш во орифламе ??user posted image сега не е баш со седење дома, ама така некако, кога ке си пиете кафенце со пријателките ке им го понудиш каталогот...
јас сум неколку години и имам своја мрежа, па си земам парички без многу работаuser posted image
ако си заинтересирана кажи, т.е ова е за сите заинтересираниuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Барам работа
16.3.2012 21:47:08   
Pepelaska *
Уф не знам , бев додека бев на факултет и ако веруваш еден денар не заработив за мене,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот ljubicicaaa)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Барам работа
16.3.2012 21:54:28   
Andriance
Ako megju vas ima Programeri...ili popularno nareceni JAVA DEVELOPERI....neka prati mail na a.kulevanova@eos-matrix.com

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Барам работа
16.3.2012 22:03:11   
Viktori
да не ви требаат социјално работници? слушам од стрес се нарушуваат меѓучовечките односи во фирмите, па да припомогнам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Барам работа
16.3.2012 22:13:39   
ljubicicaaa
еххех изгледа не ти објаснале како може да се заработи user posted image заработуваш од разликата на производите, и плус со ширењето на мрежата и од тоа заработувашuser posted image
јас како што не одам на работа баш ми идат убо паричките од орифламе, си ги плакам производите што си ги порачувам за мене со разликата во цената, и другите ми се плус...
ако се решиш пак да пробаш тука сумuser posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Барам работа
16.3.2012 22:26:39   
Olivia
Балфин МК – компанија водач на најголемиот проект „Skopje City Mall“ – како прв најголем модерен трговски центар во регионот сигурно ќе има потреба од многу нови вработени, ако има некој некое инфо нека пише !

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот ljubicicaaa)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Барам работа
16.3.2012 23:39:16   
Тања РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Јас барам работа која може да се работи од дома( било каква ) , значи онака хонорарно, ако знае некој нека ми каже.


Потпис!

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?