|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Барам работа
17.2.2010 18:26:01   
ripce
Овој факултет да го завршам, обавезно запишувам втор фармација, како што отворија кај нас во Штип, а прва братучетка на татко ми сега стана професорка таму, штета ќе биде да не завршамuser posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил ripce -- 17.2.2010 18:28:10 >


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Барам работа
17.2.2010 18:27:12   
ripce
Ама мене ме интересира колку земаат како техничари, што ќе правам додека да завршамuser posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Барам работа
17.2.2010 18:36:37   
Slagjana
Во Скопје може повеќе, а во другите градови околу 8-10000ден.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Барам работа
17.2.2010 18:41:54   
ripce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Slagjana

Во Скопје може повеќе, а во другите градови околу 8-10000ден.



да, и јас имам слушнато дека отприлика толку земаат.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Барам работа
17.2.2010 18:42:24   
Enika
Еве и јас да ви се придружам...иако кога се работи за превод на пример екад губам самодоверба и мислам дека никогаш нема да преведам како што треба...поготово симултан...а неам мн искуство со симултан...знам искуство...и сеа ми светна да се записхам понатаму на постдипломски за превод...незнам ке видиме...да зеам уверениието сл раб ке биде полагање за судски...и барање работаuser posted image

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Барам работа
18.2.2010 1:09:43   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: April

user posted image каков јазик???

пола од тие таму се неписмени или воопшто не се лингвисти...user posted image






mi bese muabetot za luge sto rabotat kako preveduvaci (so zavrsen jazicen faks) po firmi,kompanii.......

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Барам работа
20.2.2010 22:24:43   
Cacko
mi trgna so konkursive ovie dva -tri denauser posted image user posted image user posted image ima konkurs za prehranben tehnolog za vo Melpek proizvodstvo,ke pratam CV,ako ima uste nekoj...bujrum

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Барам работа
20.2.2010 23:12:57   
mami
OoooБраво Ццко, само напред, па побрзо да не израдуваш со нова работаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Барам работа
20.2.2010 23:18:57   
Тања РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: ripce

Ама мене ме интересира колку земаат како техничари, што ќе правам додека да завршамuser posted image

Рипче каде и кога заврши средно фармација? Да не се познаваме?user posted image

Во Струмица фарм.тех. земаат 12000 денари во најголем дел од аптеките.
Е, да. Види таму со роднината како се влегува на новоотворениот факултет како асистент. Мене тоа ми е животна желба.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Барам работа
21.2.2010 10:33:26   
ripce
Завршив во средно медицинско кај нас во Штип, 2008/09 година.

Пред некое време на najdirabota.com.mk имаше конкурс од Универзитетот ама мислам дека бараа професор значи д-р на фармацевтски науки.



_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Барам работа
24.2.2010 11:22:54   
Cacko
vo vrska so temava,vcera sum se iznervirala do nemaj kade.firmata vo koja sakam da se zaposlam e Vodovod,vo laboratorija;em se super so plata,em se raboti samo 1 smena,em majka mi ima 32 god staz tamu i ne mozam da se piknam posto nemam vrski,vcera od edna koleska razbrav deka tamu se zaposlil eden kolega koj btw ne e od skopje i go NEMA zavrseno faksot.da ti pukne piuser posted image zila ti se vika toa.ne sakam nikoj da se naluti ali sto mislev so toa nee od skopje,so treba sea ja da pravam da baram rabota voi kumanovouser posted image user posted image user posted image ne e feruser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Барам работа
24.2.2010 11:25:26   
mami
тоа ти е Цацко...секогаш ке има такви луѓе кои со дебели кабли ке успеат да влезат на место кое не им припаѓа реално..

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Барам работа
24.2.2010 11:27:04   
Cacko
mnoooogu mi e krivo,a jas so bebe 6 meseci se a baram rabota i sve konkuriram(tamu ima mesta) vo proizvodstva so 3 smeni,toa ti e

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Барам работа
24.2.2010 11:28:25   
mami
те разбирам мила како ти е...ама тоа е..нема што да правиме..на крај му викам на мм ке почнам такси да возамuser posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Барам работа
24.2.2010 11:29:50   
Cacko
user posted image user posted image user posted image
ja na mm mu vikam ke se zaposlam ko kasierka u vero,em do gz mi e em elence ke me trpi samo u 2 smeni a ne u 3user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Барам работа
24.2.2010 11:33:44   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image баш такаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Барам работа
24.2.2010 13:59:54   
n i twins
Proveruvajte na www.vrabotuvanje.com jas tamu si ja najdov srekata. Bez vrski i poznanici!!!!
A sega bas baraat zamena za moeto rabotno mesto (office manager) bidejki ke treba da odam na porodilno za nekoj mesec. Pozzzz i so sreka na site.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Барам работа
25.2.2010 14:50:14   
riba79
vo sto se sostoi taa rabota?gi citam tie oglasi i me interesira sto rabotevte i kade (ako ne e tajna).fala i pozdrav

(Одговор на членот n i twins)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Барам работа
25.2.2010 14:52:08   
caci20

ИЗВОРНА ПОРАКА: n i twins

Proveruvajte na www.vrabotuvanje.com jas tamu si ja najdov srekata. Bez vrski i poznanici!!!!
A sega bas baraat zamena za moeto rabotno mesto (office manager) bidejki ke treba da odam na porodilno za nekoj mesec. Pozzzz i so sreka na site.

sto spagjase vo rabotni obvrski i koj e toj oglas?

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот n i twins)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Барам работа
25.2.2010 22:26:02   
Cacko
inace mnogu sum smesnauser posted image pocnav denes da prakam CV i na firmi kaj so nema pusteno konkursiuser posted image mozda nekoj ke rece daj blesavav da ja vikneme
ne,sala na strana ,za proba pari ne zimame,taka da moe e da si probam
koa mu kazav na mm se ubi od smeenje

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Барам работа
25.2.2010 22:47:59   
mami
Цацко ич да не му ја мислиш и јас така пуштив Цв во амбасадиве, ми е гајле што немаат конкурс, за проба пари не зимаат...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Барам работа
26.2.2010 12:42:01   
n i twins
Да, навистина го нема огласот сега на вработуванје.цом, беше на насловната срана. Утре излегува огласот во Дневник, а за фирмата неможам да зборувам, претпоставениот не би го сакал тоа.
Патем офис менаџер е модерен назив за секретарка, значи се бара познавање на Мicrosoft office (word, exel, outlook), англиски јазик (не е пресудно, но се бара во огласот) и останатото е веќе нешто што не се учи во училиште: општа култура, снаоѓање, комуникативност, толерантност, трпение, лојалност. Тајница што би рекле хрватите user posted image . Ако можам да помогнам некако со други информации, а да не го изговорам името на фирмата, повелете.

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Барам работа
26.2.2010 12:50:54   
zami
Cacko ic ne se sekiraj i jas go imam praveno istoto i duri ednas i mi uspea, iako samo honorarno, ama paricki si zemav.
A rabotata sama doma ne doaga treba da se bara


_____________________________

Allways look on the bright side of life!

(Одговор на членот n i twins)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Барам работа
26.2.2010 14:59:01   
BILJANA_G
Na site sto baraat mu posakuvam sto pobrzo da si se vrabotat, ama ne li e poubavo da si vrabotena a da si sedis doma,da si osiguran da si zimas platicka,stazceto ti odi...ha,ha,ha  user posted image  user posted image  user posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Барам работа
15.3.2010 22:37:18   
Cacko
denes mi se javija od vrabotuvanje.com vo vrska so toa so konkurirav za rabota za vo melpek utre da idam sabajle na intervjuuser posted image user posted image user posted image mnogu sum srekna i vozbudena.ke vi pisam kako sum prosla.btw pojma nemam nisto za firmava,prvpat slusnav za neauser posted image cirkuz ke bidamuser posted image

(Одговор на членот BILJANA_G)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?