|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
6.2.2010 22:34:00   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: tereza

мене не ми се допаѓа баш,повеќе ми е по ќејф стариот изглед на фб


И мене исто, можеби дека сме навикнати на стариот изглед. Ќе помине некое време, па ќе се навикнеме и на овој. Постојано во животот за се треба да се прилагодуваме, од старо на ново, од едно на друго, од подобро на полошо и обратно.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
6.2.2010 22:36:40   
BEBICA
Lele zenski sabajle koga otvoriv se uplasiv, noviot izgled na fb katastrofa.Voopsto ne mi se dopaga, a kaj mm e seuste stariot ne znam sto e rabotava.jas dosta sliki i izbrisav od Monika i na kraj ke gi izbrisam site posto nema nikakva privatnost na fb.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
6.2.2010 22:37:12   
nadica
ј мене уште е стариот фб нема ништо ново user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
6.2.2010 22:39:24   
lilit
i kajmene e se uste stariot samo sin mi ima nov.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
6.2.2010 22:39:33   
mother 29
i kaj mene e stariot seuste ,ama nesto preska sto zirnav kaj sestra mi..mnogu stesnat prostorotuser posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
7.2.2010 12:32:47   
Enika
Кај сите ке стигне новиот не се секирајте...на почеток на ниој не му се свига ама ке се навикнме и таман ке се навикнеме ете ти нов...кај мене  еновиот, кочи, ми дава статуси од пред 3 дена...ама приметив од пред некое време дека така праи а тоа е знак дека мењаат...ке се стабилизира за некое време :)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
7.2.2010 13:57:45   
mis.
Воопшто не ми се свиѓа новиот изглед на фб,како низгубена сум.Ај може со тек на време ќе се навикнам на новиот изглед но апликациите долу што се лево порано постојано беа таму а сега ги нема.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
7.2.2010 17:37:00   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

Кај сите ке стигне новиот не се секирајте...на почеток на ниој не му се свига ама ке се навикнме и таман ке се навикнеме ете ти нов...кај мене  еновиот, кочи, ми дава статуси од пред 3 дена...ама приметив од пред некое време дека така праи а тоа е знак дека мењаат...ке се стабилизира за некое време :)


потпис

првата, најпрвата верзија им беше најдобра...сигурно се менуваат од причини што постојано расте бројот на корисници...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
7.2.2010 18:10:24   
BEBICA
Pa toa sigurnoi april no mene mi e nekoko bezveze.Se sto bese na desna strana sega e na leva i prv pat dodeka otrkijam kade e logout se iznervirav.Stariot fb bese super duri i onoj pred toa bese super.Sto go menuvaat bezveze.Eve kaj mm uste e stariot.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
7.2.2010 19:23:27   
Enika
Иначе едно предупредување за тиe кои не приметиле(незнам сеа со оваа промена на фб како ке е) мин пат кога променија требаше да се прочита упатсвотот што се менува( а се менуваше приватноста демек по видливи профили за да створиш повке пријатели) и да се кликне  зачувување на старите поднесувања( save old settings).Најверојатно како и секогаш мн го скокнаа тој дел така да мн профили се сег аполу отворени или целосно отворени...проверете во делт privacy settinngs.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
7.2.2010 19:44:25   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

ј мене уште е стариот фб


Ајде ќе се навикнеме и на новиотuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
10.2.2010 10:07:52   
kasapce
i jas sum zaclenata na fb i mislam deka do nekade ja narusuva privatnosta mene ne mi e deseno nesto ama  nasestrami da,edna nepoznata licnost od italija mislam deka bese i kopiral sliki i gi stavil na svojot profil a sestrami go nema vo prijateli i da ti e namesteno samo prijatelite da ti gi gledaat slikite sepak mozet i drugi da ti gi gledet ako si na nekoja slika obelezen so nekogo pa toj so go imas belezano prijatelite negovi mozet da ti gi gledet i sestrami mu pusti pokana za da mu napisi na profilot da gi izbrise slikite e deka toa ne e dobro sto go pravi i taka napravi i toj gi izbrisa ama so ogled na toa deka fb ke pocne da se plaka od juni mislam po 4evr mesecno mislam deka site ke se izbrisime heheh pozdrav do site

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
10.2.2010 10:21:18   
mother 29
Има многу такви случаи ккао сестра ти ..а инаку и јас слушнав дека ке се плака фб..као и да е јас во никој случај нема да го избришам профилот!user posted image

(Одговор на членот kasapce)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
10.2.2010 10:23:39   
ripce
Јас и така ретко го користам... така да немам намера да плаќам


< Поракaта ја уредил ripce -- 10.2.2010 10:24:08 >


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
10.2.2010 10:29:28   
penelopa
Da epten na golemo se zboruva deka fb ke počne da se plakauser posted image ...ke vidime što ke bide od seto toa.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
10.2.2010 11:12:38   
Enika
Ке се плака? ма немооооооооој 

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
10.2.2010 12:25:47   
profesorica
мене сабајле ми се смени home pageto на fb.реално да кажам, изгледа пофутуристички, малце ме збунува ама ќе се навикнам...не е толку лошо

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
10.2.2010 12:32:37   
pacuvce
Мене ми изгледа сосема нормално и промената воопшто не ме збунува...Се е на свое место...user posted image user posted image user posted image за новиот look на FB...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
10.2.2010 12:43:12   
Annabel
Всушност и нема некои големи промени, мислам дека лесно се совладува

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
10.2.2010 13:11:28   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: mother 29

а инаку и јас слушнав дека ке се плака фб...user posted image


Паметно!!!А по посебна тарифа да им наплатуваат на оние што играат фарма или покер,затоа што се досадни со тие пораки што ги испраќаат...Те ваков поклон,те онаков поклон,те дај ми чипови...Бог да чува...Не можам да ги разберам луѓево...user posted image user posted image user posted image Немаат ли попаметна работа...Земете читајте Википедија или нешто слично...Не губете време за џабе...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
16.2.2010 18:26:35   
penelopa
Во последно време се повеќе се шпекулира дека услугите на овој популарен сервис ќе почнат да се наплаќаат, а на Фејсбук...  ... веќе околу 200.000 луѓе се придружија кон групите кои се обидуваат тоа да го спречат."Поради огромната популарност на сервисот, оснивачот и сопственик Марк Зукерберг има многу понуди да го продаде Фејсбук на компании кои ќе го наплаќаат неговото користење. Да се собереме 300.000 луѓе и да им покажеме дека ќе го напуштиме сервисот ако почне да се наплаќа", стои во изјавата на една од групите.Меѓутоа, челниците на Фејсбук ги демантираа овие шпекулации."Немаме намера да ги наплаќаме основните услуги. Фејсбук е бесплатен сервис за стотици милиони корисници, и така и ќе остане", изјави преставникот за медиумите.

Izvor: zazabava.com.mk


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
19.2.2010 21:00:47   
Тивко
Нема потреба да го наплаќаат, они веќе лапаат пари од нас, со реклами и други работи... приватноста е нарушена со него и тоа многу но ....незамисливо е без него по цел ден сум на него user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
18.3.2010 20:07:29   
April
Најновата измама која во последниве денови кружи по мрежата е е-маил порака која се претставува како да е наводно испратена од друштвената мрежа Фејсбук.

Корисниците кои во своите сандачиња добиле мејл кој наводно доаѓа од Фејсбук, а кој ги известува дека во прилог се наоѓа нова лозинка за пристап кон сервисот треба да знаат дека се работи за измама, која од компјутерите ги собира сите сочувани кориснички имиња и лозинки за било кој сервис.

Како што предупредија стручњаците од McAfee, лажната порака е насловена како "Facebook Password Reset Confirmation! Customer Support", a приврзокот е во .zip формат со наслов "Facebook_password_357".

Измамата е оценета како прилично сериозна и опасна, земајќи ги во предвид 400-те милиони корисници на Фејсбук кои би можеле да наседнат.

Д.Л. | Кајгана

(Одговор на членот Тивко)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
18.3.2010 20:52:15   
Bitolcanka
И јас добив таква порака на mail, но не го отворив документот каде што, наводно, бил новиот password. Прво пробав да се вклучам со мојата лозинка и успеав, па сфатив дека е лажна информација.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Дали Facebook ја нарушува приватноста!
20.3.2010 21:28:14   
malecka_
jas mislam deka fb ne ja narusuva privatnosta na bilo koj dokolku samiot clen na fb ne go dozvoli toa

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4] 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?