|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: сексот после породување
15.1.2011 22:25:35   
Боцко
луѓе мои, што е ова. јас сум во прилично незавидна ситуација. имено откако жм е породена (а тоа беше пред повеќе од 4 години) можам на прсти да избројам. едноставно кај неа желба нема, кај мене да. на сите начини се обидува да избегне, оправдувањата не се со замор туку дека ја нервирам околу воспитувањето на стефан и дека расправиите што ги имаме ја спречуваат. а јас и покрај сето тоа ја посакувам. обидите за разговор завршуваат чудно, без завршница. искрено ги соопштувам своите намери, но повратно нема ништо. и објаснувам дека токму недостигот од секс и блискост не фрустрира, оддалелува и придонесува за расправиите, но без успех. дури и отворено прашав дали можеби постои друг а ако е така фер е да си каже. се изнасмеа. не сакам да го решавам тоа драстично бегајќи на друга страна.
now what?
user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: сексот после породување
15.1.2011 23:07:07   
Nadezna
Nikakvi problemi si nemame,user posted image
I se ni e isto, duri i poubavo user posted image
Tuku, navistina, koga se dobiva menstruacija po poroduvanje?
I kakva kontrqacepcija se preporacuva?

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: сексот после породување
15.1.2011 23:36:20   
Тања РР
Надежна еве тука имаме дискутирано за менструација по породувањето.

А во врска со контрацепцијата, останува вообичаено како и пред тоа.

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Nadezna)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: сексот после породување
16.1.2011 21:38:54   
hany
jas nemav odnosi 2-3meseci,bidejki maz mi se plasese imam ogromen rez,i nesakase se mu bese strav da ne me povredi,sega Teodor ima skoro 6meseci i si funkcionirame dosega normalno,ne kako sto bese pred toa no ne e za zalenje

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: сексот после породување
17.1.2011 9:54:01   
antonie
dali mora da koristis zastita psle bremenost, mnogu li e golema moznosta da zabremenis? nie imavme posle 40dena a ne koristevme nisto... sega citam i se isplasiv

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: сексот после породување
17.1.2011 10:03:24   
Calypso
Па според теоријата не можеш да забремениш, посебно ако доиш, бидејќи пролактинот го намалува дејството на прогестеронот (хормон задолжен за зачнување и одржување на бременоста). Ама праксата покажала поинаку, затоа е препорачлива заштита. Ако имаш менструација, секако дека има шанси за забременување. Бидејќи не знаеш сигурни кога после породувањето ќе добиеш менструација, подобро е да се заштитите.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот antonie)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: сексот после породување
18.1.2011 23:41:07   
pavcule
кај нас ситуацијата е заникаде.има поминато 42 дена ама кај мене никаква желба а исто и кај мм.
мислам дека му е страв да ја види лузната.незнам што си замислува,колку е страшно.а и некако сме преокупирани,или само се правдам........user posted image

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: сексот после породување
19.1.2011 9:38:41   
Pepelaska *
Рано ви е ќе биде user posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот pavcule)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: сексот после породување
19.1.2011 15:47:54   
Snowhite RR
Јас скоро една година како се породив, а желба за секс 0, ни сама не знам зошто такаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: сексот после породување
18.4.2011 1:12:21   
tnade
devojki jas se plasam user posted image   postelkata mi ja vadea so operacija, ima pominato dva meseca, do sega sme nemale odnosi,( me zezna vesterkata dojde porano od sto sakav), imam li prostor za strav da ne mi se otvori ranata user posted image ?

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: сексот после породување
18.4.2011 9:35:16   
anedespo
Јас бев царски и со двете и првиот секс беше после 2 месеца, со тоа што биравме начин како да не ја притиснеме раната, и обавезно со лубрикант.

(Одговор на членот tnade)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: сексот после породување
18.4.2011 10:12:17   
Yummy Mammy
Gi iscitav site komentari od 2009 pa navamu i ne mozam da sfatam sto ne e vo red so mene (edinstveno vo zena mu na Bocko si najdov uteha user posted image  )


Pominaa 2,5 godini posle poroduvanjeto, a mene zelbata za sex ne mi se povrati user posted image  Prvo, krvarev okolu 2 meseci, posle gradite mi bea premnogu oset__livi, posle uzasno me bolese, posle veke ne znam sto bese pricinata... Najcesto se prinuduvam sama sebe za da mm ne se cuvstuva zapostaven, no i toa e ednas vo 4-5 meseci, ako bas ima sreka. Posleden pat imavme sex pred 4 meseci i toa namenski, koga mi bea plodni denovi, i se fati i tolku. Zavrsivme rabota i tolku.

Mm probal so se, i so mazenje, i so kupuvanje dolen ves, i so kupuvanje drugi raboti, i so odenje sami na vikend, no ednostavno ne pali, ednostavno nemam zelba. Ne deka nesto mnogu mi se smeni teloto, ne deka nesto sum nezadovolna od svojot izgled... ednostavno potrebata za sex ja nema. Navistina sum zagrizena zatoa sto imam citano deka kaj golem procent od zenite posle poroduvanjeto nastanuva nekoe poremetuvanje na hormonite (i psihata) i gubat zelba za sex zasekogas. Taka da, Niki, ne e se do negata koja ja dobivame od mazite, ili izgledot so koj sme nezadovolni, ima i nesto drugo sto ne mozam da si go objasnam ni samata sebe. 

A kolku ubav sex imavme pred toa, pa duri i vo tekot na prvata bremenost... ah... user posted image

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 18.4.2011 10:19:00 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: сексот после породување
18.4.2011 10:30:20   
Viktori
а со чаша 2,3 вино да пробаш? Можеби ќе ти помогне да се опуштиш. Не да се очукаш па да заспиеш или да повраќаш, туку онака, да ти се збуричка малу во главата user posted image

едит: ова не важи ако си бремена или ако доиш user posted image
едит2: не важи дефинитвно! Сега видов дека си бремена уствари. user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 18.4.2011 10:32:19 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: сексот после породување
18.4.2011 11:38:14   
Yummy Mammy
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

а со чаша 2,3 вино да пробаш? Можеби ќе ти помогне да се опуштиш. Не да се очукаш па да заспиеш или да повраќаш, туку онака, да ти се збуричка малу во главата user posted image

едит: ова не важи ако си бремена или ако доиш user posted image
едит2: не важи дефинитвно! Сега видов дека си бремена уствари. user posted image user posted image



hahahahaahaaa...

edit: probano, ama ne deluva, me uspiva uste poveke user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: сексот после породување
26.4.2011 13:01:16   
mamamoni
и кај мене желба за секс нема, а 6 месеци сум породена, не знаете колку ми е жал за мм до сега си викам ме разбира јас го зафркавам немој да почниш да бараш на друго место,user posted image user posted image user posted image се надевам ова нема да трае долго

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: сексот после породување
1.5.2011 1:07:23   
mami 3.
Mene mi zabranija vo bolnica, posle carski 6 nedeli da ne pravime beljata nikako user posted image

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: сексот после породување
1.5.2011 21:06:14   
Simonne
izgleda samo so mene nesto ne e vo red, jas imam pregolema zalba za seks i edvaj cekam da mi pomine prviot pregled kaj ginekologot za da imame. edinstveno me plasi ranata od epizotomijata i izgledot na mojot stomak (vo posledniot mesec celiot mi ispuka i sega mi e nekako nasobran user posted image )


(Одговор на членот mami 3.)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: сексот после породување
2.5.2011 20:32:52   
Bubba
Lele od Simonne komentarov go prepisuvam i jas.
So maz mi spobudalevme, ne mi se ceka, ama mora zarad i ranata :(

(Одговор на членот Simonne)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: сексот после породување
20.7.2011 18:48:35   
medobruno
So prvata bremenos iskreno imavme redoven seks so mm i nemav nikakov problem dodeka sega so ftorata bremenos nekako tesko ni ide jas ja imam zelbata za seks dodeka mm nema nikakva zelba se slucuva vo 3-4meseci ednas a nemam problem so bremenosta do sto e problemot i samata nemozam da najdam resenie probav na nekolku nacini no bes uspeh neznam kako ke bide po poroduvaneto dali ke prodolzi vaka ili ke ima nekoja promena kaj mm.

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: сексот после породување
20.7.2011 22:50:30   
mamaana
nie so mazot mi sme ednoglasni vo nestata, pa i vo toa da posle carski poragaj da si prodolzime da si spieme na krevetce od 100x180, pa i vo toa posle cetirieset dena od poragajot da probame da imame seks i toa mnogu uspesno. ne razmisluvavme user posted image nitu na rezot nitu na nisto sto bi mozelo da iskomplicira. mnogu neznost i vnimanie i se pomina vo najdobar red.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот medobruno)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: сексот после породување
15.8.2011 15:32:12   
sunshine24
jas se porodiv so carski rez i posle dva mseci imavme odnosi i bese super duri i podobro od porano.ednostavno se iznauzivavme na raat posle tolku vreme 

(Одговор на членот mamaana)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: сексот после породување
16.10.2011 18:48:18   
my*daria*
nie imavme seks skoro do poragjaj :) na nekoi moze im zvuci cudno no nemavme nikakvi problemi i bas ni bese interesno.od koga se porodiv odvaj izdrzavme 1 mes. a seksot bese fenomenalen kako i pred toa

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: сексот после породување
30.10.2011 4:15:31   
jagodica
Posle prviot poragaj sexot pocna posle 40 dena i se bese vo red samo so togas imav mnogu mal rez ili rez so mi zazdravi mnogu pobrzo otkolku sega za vtoriot poragaj .Navistina deka zelbata za sex mi e namalena megutoa ednas nedelno se slucuva , no imam uste bolki na ranata user posted image Mi napravija tolku golema rana user posted image ....i higiena i suv ves i se no sepak ne se civstvuvam udobno nekogas poke me boli nekogas pomalku a veka sum porodena 3 meseci . Dali nekoja od RR mamicki imala vakvo iskustvo user posted image

(Одговор на членот my*daria*)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: сексот после породување
30.10.2011 17:56:51   
bombica
Porodena sum pred 4 neseci (carski) sex sme imale samo ednas ama tolku mnogu me bolese sto ne mi teknuva na sex .Koga bev na lekar i kazav na dr. mi rece kao normalno bilouser posted image Mene ne mi e normalno 3 meseca posle carski da osekam bolka pri sex.Imal nekoj vakvo iskustvo?

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: сексот после породување
31.10.2011 9:24:16   
miana
Nie edvaj cekavme da pominat 40 dena pa udriii..... user posted image user posted image user posted image user posted image Sega vo vtorava bremenost nekako nemam zelba a i mm nema mnogu vreme...edvaj cekam da se porodam pa ke mu kazam ubavo  user posted image

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?