|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: сексот после породување
10.11.2011 14:50:18   
sonja1987
sakav samo da prasam dali posle poragajot moze da se zabremeni dokolku se ima nezastiten odnos pred da se dobie prvata menstruacija posle poragajot....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: сексот после породување
10.11.2011 15:02:01   
miana
Jas imav redovna posle 40 te dena....I ni se sluci istoto kako i na vas...Se javi kaj doktorot da go prasam sto da pravam - vednas me prasa dali sum dobila - mu kazav deka sum pocnala da si dobivam i mi rece - nemaj gajle ,samo doi ja poveke malata i nemas problem..No prvo me sovetuvase da si zemam NOR LEVO i otkako ne go najdov mi go rece ova prethodnoto...

(Одговор на членот sonja1987)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: сексот после породување
10.11.2011 18:40:33   
mamicki
И за време на бременоста и по пораѓајот, јас се чувствувам како манијак! Не да ми е до секс, туку речиси го прогонувам мажот ми, ќе почне да се вади дека го боли главата уште малкуuser posted image ... Интересно е што тоа не беше случај по првата бременост, тогаш 3-4 години ми требаа да се вратам во нормала, можеби затоа што тогаш имав трауми, и физички и психички, од пораѓајот?, а сега, по царскиот рез, за 1,5 месеца се чувствував и изгледав исто како и пред бременоста, само што имам мала розова линија на стомакот, ама таа веќе не се ни гледа, се сокри под фризуратаuser posted image . Сепак, сеуште избегнуваме мисионерска поза, ама барем станавме поинвентивни.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: сексот после породување
15.11.2011 0:56:18   
Jule0712
porodena sum veke 2 meseci a ne sme probale mislm deka mn ke me boli i samo izbegnuvam...nekako i zelbata mi se namali a privlecnosta kon mazot mi ostana no nekako nemam zelba mozebi od toa sto se plasam...samo smisluvam izgovori izbegnuvam ..no neznam do koga ...user posted image

(Одговор на членот sonja1987)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: сексот после породување
23.12.2011 21:57:17   
ana mari
a zasto mora posle 40 dena da se ima sex,

(Одговор на членот Jule0712)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: сексот после породување
23.12.2011 22:19:17   
Calypso
A be mozes i porano, ako si sposobna, ako dobro si zazdravela. Bez razlika dali si porodena prirodno ili so carski rez, ti treba vreme tkivoto da se vrati vo normala, da zazdravi kako sto treba, za da ne te boli i da mozes da uzivas vo seksot.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: сексот после породување
23.12.2011 23:31:09   
ana mari
Calypso
fala ti

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: сексот после породување
27.1.2012 13:13:01   
Ikana
Eve 7 nedeli kako sum porodena i vekje mi vrie vo glavata, i sakam da pocneme ama nekako strav mi e, a uste poveke poradi toa sto krvaram seuste.

(Одговор на членот ana mari)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: сексот после породување
16.2.2012 23:53:10   
Mrs.Tinka
Na tocno 2 meseci od poroduvanjeto, imavme odnosi ama voopsto ne mi se dopagjase. Mnogu me bolese, a posle toa pak pocna krvarenjeto (inaku ne krvarev 7 dena pred odnosot). Nesto i nemam zelba,kako bez hormoni sum i se plasam deka vaka ke ostane...A mm nesto vo ubav film, pa kupil kondomi vakvi-takvi... :(

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: сексот после породување
17.2.2012 0:37:26   
kikicka
user posted image после 3 месеци и после прва менструација имавме односи,хормони непроменети исти ми се не сум ги изгубила фала богу user posted image и нормално ми беше убаво.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: сексот после породување
17.2.2012 2:20:53   
Ikana
Bidna na tocno 9 nedeli od poragjaj!user posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: сексот после породување
17.2.2012 12:44:35   
miana
Kaj mene pominaa i dva mesece posle poragaj ama nisto user posted image  Ovie na GAK so epizootomijata me osakatija za dooooolgo vreme user posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: сексот после породување
18.2.2012 19:23:22   
Mrs.Tinka
mm me udavi so komplimenti, demek mnogu sum bila ubava, stomakot mi splasnal, mnogu zgodna itn. I non-stop insistira da imame odnosi a jas ne mozam user posted image Se cuvsvuvam nesposobna da go zadovolam svojot maz user posted image I posle glupaviot sex sto go imavme, pak se raskrvariv i pak so uloskite. Ziv uzas user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: сексот после породување
19.2.2012 15:04:23   
fetusce
I mene mi e strav. Baska mi e i stram bebeto da ne ne vidi, takvo cuvstvo imam. Ama i toa ke bide.

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: сексот после породување
19.2.2012 18:38:06   
Mrs.Tinka
hahahah fetusce, me iznasmea. mm veke ne spie po dolen ves, oblekuva pizami, da ne go videla malata :)))

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: сексот после породување
19.2.2012 18:51:03   
kremco
user posted image Nie na tocno 40 dena,super bese..A stalno mi se vrakjaat filmovi kako da sum na pregled kaj ginekolog stom si gi vidam nozete rasireniuser posted image user posted image vednas pred oci mi e doktorot i re medika,moze zatoa sto posle 20 dena skoro sekoj vtor den me pregleduvaa,mi ispadna parce nekoe i krvarev pa inekcii,,,Ama aj vekje ne gi siram..
So prvoto posle 3 nedeli
user posted image kako sum mozela,i dobro mi bilo se sekjavam super volja imav...

Zamislete dobiv menstruacijauser posted image

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: сексот после породување
19.2.2012 19:02:14   
Natasa981
off samo jas li be nemam zelba za seks posle poroduvanjevo..? da ne nesto ne e vo red so mene??

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: сексот после породување
21.2.2012 13:11:23   
kikitina
Јас се породив со царски рез и секс имавме дури по 3 месеци од породувањето. Јас крварев цел месец и не се чувствував спремна, а и маж ми не инсистираше порано, бидејќи ние секс си имавме до пред да се породам, значи последно во четврток, а јас се породив во недела user posted image .

_____________________________

Господ постои само ако веруваш во него!

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: сексот после породување
22.2.2012 11:56:20   
Mrs.Tinka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Natasa981

off samo jas li be nemam zelba za seks posle poroduvanjevo..? da ne nesto ne e vo red so mene??


Ne si sama :)))

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: сексот после породување
22.2.2012 12:03:01   
Natasa981
pa Tinka, izgleda jas i ti sme samo.. :)

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот Mrs.Tinka)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: сексот после породување
15.3.2012 12:44:29   
nade85
И ние после 4 месеци конечно имавме секс и супер ми беше user posted image само ме фаќа шубе тоа што имавме не заштитен однос а и затоа поминаа 4 месеци зошто мм не сакаше да слушни за заштитен однос ми вика како можевме да имаме толку време секс со пазење кога не сакаше да останиш бремена па можиме и сега така да имаме со пазење тој не ни помислува да имаме со кондом нормлно дека ке се пази.Па сега ми е прашањето дали можи да останам бремена ако имаме секс со пазење не заштитен а уште немам добиено менстрѕација од ко се породив??? user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: сексот после породување
15.3.2012 16:19:30   
Fiao
Kaj nas bidna posle ramno 2 meseci i iskreno povekje mi bese strav deka ke me boli, otkolku sto realno me bolese user posted image .

(Одговор на членот nade85)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: сексот после породување
27.5.2012 9:18:24   
majmunce
ИЗВОРНА ПОРАКА: karla

Читам и неможам да најдам некој со проблем како мојот. Еве веќе еден месец помина откако се породив а јас немам никаква желба за било каков близок контакт со мм а камоли за секс. Тој постојано има желба да се гушкаме и сл. а јас не ни помислувам на такво нешто. Не ми е јасно што ми се случува???

Исто и јас, баш сакав да напишам за ова. Дури мажот ми ми вика дека сум го избегавала, демек да ме баци јас му го вртам образот.
Во текот на бременоста имав огроооомна желба за секс, а што е најтрагично ми беше забранет поради проблемите што ги имав и мислев дека сега после толку време едвај ќе чекам? Па баш и не е така, хормониве ми се на нула паднати, никаква желба за интимност да се немало, незнам во што е проблемот, ама јас го зезам мажот ми дека ќе мора мнооогу да се потруди да ме придобие пак хахаха. Се надевам ќе се среди се набрзо, ова не сум јас.

luge ne mozam jas sum najzagrozena 14(od kako se porodiv) meseci nemam zelaba ama ic ne deka sme nemale seks no toa e bez volja kolku da da ne se pocustvuva mm navreden ili da mu ja isplonam zelbata svarno e mnogu vnimatelen, jas si imam mnogu vo glavata ogorcenost omraza imavme mnogu problemi soo negovite i toj bese toj sto sekogas si kutese i me ervirase za se i koga ke go vvidam se mi e preku glava i samo na toa mislam i niako da se opustam da mislam i da se koncentriram na seksot
puknav vaka sekoj den user posted image user posted image user posted image

_____________________________

И кога ти е најтешко не покажувај слабост. Има лоши луѓе кои од рушевините на твојата среќа ќе изградат споменик на нивната победа!

(Одговор на членот Fiao)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: сексот после породување
23.7.2012 9:06:09   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: miam

Kolku vreme e potrebno da pomine posle poragaj so carski rez za da se ima sex ? Mene rezot mi e horizontalen i koncite sami se razgraduvaat. user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: сексот после породување
23.7.2012 9:06:24   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: miam

Kolku vreme e potrebno da pomine posle poragaj so carski rez za da se ima sex ? Mene rezot mi e horizontalen i koncite sami se razgraduvaat. user posted image


Јас кога бев на контрола за раната и матата на 40 дена, доктор ми рече..слободно за секс...секако со заштита user posted image



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?