|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Седиште за автомобил
1.1.2013 0:46:55   
Natuska85
До 18 кг е,со две нивоа.Би требалоо да го користиме негде до 2,5-3 години па после ќе купуваме од статичните за до 36 кг што се.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Седиште за автомобил
1.1.2013 10:01:03   
Ikana
Ние си земавме седиште од 9кг до 36кг, на Фишер Прајс, и да ви кажам право многу ни се погоди. Не морам ни да и го ставам делот за бебиња што е (како подметач). Со тоа што М има 11 кила, одлично ни се вклопи седиштето, а и по висината супер одговара.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Седиште за автомобил
1.1.2013 22:18:10   
Ring
Ikana , a od kade go kupivte toa sediste na Fisher Price ?
Iskreno jas do sega ne sum sretnala od taa marka user posted image ....koja cena e ?

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Седиште за автомобил
2.1.2013 9:51:26   
Ikana
Ние го земавме од наша Маки од РР, можеш на интернет да го најдеш инаку ние го земавме по различна цена (нормалноuser posted image ) , но мислам дека до 100 евра некаде се движи цената, најмногу.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Седиште за автомобил
5.1.2013 20:51:34   
ivemace
http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299183_2366317594603_2571881_n.jpg
nie go imame ova, ima i poseben del sto se montira za deca do 5god. i mn sme zadovolni

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Седиште за автомобил
6.1.2013 3:11:43   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivemace

http://sphotos-f.ak.fbcdn.net/hphotos-ak-ash4/299183_2366317594603_2571881_n.jpg
nie go imame ova, ima i poseben del sto se montira za deca do 5god. i mn sme zadovolni


user posted image

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот ivemace)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Седиште за автомобил
6.1.2013 8:33:02   
meU87
Ние земавме на Nania од Jumbo , 3000ден е и навистѕина ни е погодено.
user posted image

< Поракaта ја уредил Maca RR -- 15.3.2013 18:19:17 >

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Седиште за автомобил
13.3.2013 0:52:32   
cleo
Mamicki imam edna dilema na ovv tema i bi sakala da slusnam vase mislenje. Od kumovite dobivme na podarok sediste na Chicco model Eletta, od 0-18 (za zal ne znam kako se postavuva slika za da vi go pokazam). E sega, malata napravi 7ipol meseci i go montiravme, ja sednavme, no nekako mnogu bre dlaboko, detevo celo skifleno vo nego, so nodzinjata nagore...voopsto ne mi se dopagja koga ja gledam koga sedi., imam vpecatok deka e strasno neudobno user posted image . Dali mozebi deka e od 0 pa e tolku vdlabnato? Vase mislenje..sovet?

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Седиште за автомобил
13.3.2013 3:55:26   
bucko mal
Da deka e od 0 zatoa e taka vdlabnato,i naseto e takvo i bebusov od bebe e vo nego samo ne ni preporacuvaa mnogu vreme da pominuva vo nego,samo da go preneses do negde na kratko,mada nie go vozevme podolgo za na odmor.E sega naseto e do 10kg i na 20 ke go smenime so normalno sediste sto e za pogolemi deca kako ova sto e pogore na slikava bidejki ke pravime 6meseci i ke moze da sedime.
Jas mislam deka mozes da go koristis zasto da neuser posted image ovde bebe od bolnica direkno vo takva kapsula odi, strogo e zabraneto bebe da se drzi vo raka user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: cleo

Mamicki imam edna dilema na ovv tema i bi sakala da slusnam vase mislenje. Od kumovite dobivme na podarok sediste na Chicco model Eletta, od 0-18 (za zal ne znam kako se postavuva slika za da vi go pokazam). E sega, malata napravi 7ipol meseci i go montiravme, ja sednavme, no nekako mnogu bre dlaboko, detevo celo skifleno vo nego, so nodzinjata nagore...voopsto ne mi se dopagja koga ja gledam koga sedi., imam vpecatok deka e strasno neudobno user posted image . Dali mozebi deka e od 0 pa e tolku vdlabnato? Vase mislenje..sovet?


(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Седиште за автомобил
13.3.2013 4:01:57   
bucko mal
cleo nasiot e slicen na ovoj vaka nesto izgleda pozzzzz
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka RR

Епа транспортерот уствари може да се става на исо фикс кој се купува одделно .некои седишта еве како на луци имаат исо фикс а на некои се купуваат плус така да ако имаш транспортер за бебето најди само исофикс па транспортерот ке го прицврстиш на него.
user posted image

еве на сликата имаш како изгледа тоа после кога ќе порасне можете само седиште да земете без тоа исофикс


(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Седиште за автомобил
10.6.2013 14:38:45   
Ring
Kade vo Skopje moze da se najde sediste za kola Chipolino osven vo Loco Croco vo Kisela Voda ?

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Седиште за автомобил
10.6.2013 16:16:13   
meU87
Koga se vrti sedishteto nanapred??? Od kolku mesci???
Nie imame 8 polni so nekoj den, a seuste e nanazad svrteno.

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Седиште за автомобил
10.6.2013 17:49:59   
Slagjana

ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87

Koga se vrti sedishteto nanapred??? Od kolku mesci???
Nie imame 8 polni so nekoj den, a seuste e nanazad svrteno.

Мислам дека од 1 година треба да се заврти нанапред. Инаку ние го завртивме на 10 месеци.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Седиште за автомобил
10.6.2013 18:58:22   
meU87
Значи за месец време можам да го свртам на напред.
Искрено страв ми е малку , ради нагло кочење едно друго да не направиме беља, ама пак не и ги собира ноџињата веќе user posted image

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Седиште за автомобил
10.6.2013 19:01:12   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87

Koga se vrti sedishteto nanapred??? Od kolku mesci???
Nie imame 8 polni so nekoj den, a seuste e nanazad svrteno.


Мислам над 9 кг. се врти седиште напред. Всушност така и пишува на нашето седиште.

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Седиште за автомобил
10.6.2013 19:05:27   
meU87
ufff znaci spremni sme za vrtenje, ako e po kilazata user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Седиште за автомобил
13.6.2013 10:35:42   
Jana9
Sediste da nie malata od 6 meseci ja stavavme neli se prilagoduva sprema vozrasta i eve do den denesen nie nikade ne se vozime bes sedisteto.Odlicna rabota nema da pogresite ako kupite bidejki racionalno ke si go iskoristite...

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Седиште за автомобил
27.8.2013 22:25:51   
anaana
sakame da kupime sediste za avtomobil. imame edno ama toa e za od 15kg, pa nema polozbi na naslonot i e komplicirano koga saka da spie.
ajde vasi predlozi.
me interesira iskustva so sedistata na NANIA, BERTONI ili CHIPOLINO

ako znaete i nekoj prodavnici so popusti na sedista slobodno kazete

(Одговор на членот Jana9)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Седиште за автомобил
29.8.2013 1:50:49   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: anaana

sakame da kupime sediste za avtomobil. imame edno ama toa e za od 15kg, pa nema polozbi na naslonot i e komplicirano koga saka da spie.
ajde vasi predlozi.
me interesira iskustva so sedistata na NANIA, BERTONI ili CHIPOLINO

ako znaete i nekoj prodavnici so popusti na sedista slobodno kazete


И мене ме интересира, зашто и ние треба да купуваме, ама ние имаме уште еден проблем, нема каиши на колата на задното седиште, па треба да местиме. Дали некој има местено и да ми каже како ги наместиле, дали сами или некој мајстор ви ги намести и какви каиши местевте?

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Седиште за автомобил
29.8.2013 9:04:21   
Ring
Nie kupivme na Bertoni pred 4-5 meseci za 4000 denari od City Mall. Sedisteto e do 18 kg so dva naslona i mnogu ni se pogodi. Meko e i ima dopolnitelni pernicinja okolu glavceto i nozinjata sto mozat da se isvadat za da e posiroko koga ke porasne.
Gledav i na Nania ...zabeleska na mm deka se mnogu tesni kaj glavceto i e ogranicen vidikot, deteto ke treba non stop da se tegne prema napred za da moze da gleda niz prozor (ako ubavo objasniv ).
Gledav i na Chipollino i ubavi se , ama moja zabeleska bese sto kaj sto se sedi ne e mnogu meko, nad plastikata ima samo eden sloj na materijal, na sunger i se se osekaat i mali dupcinja vo prastikata, se custvuvaat na dopir , i mislev deka koga ke sedi podolgo vreme ke ja pritiskaat na gazeto (nema dovolno sunger za da e meko )
Vo Prodavnicata od kaj sto go kupivme vo City mall (Baby blue mislam se vikase) ni dadoa 5 % popust , a ako e nad 5000 denari davale 10 %. ama toa treba da si prasas oti oni sami ne spomnuvaat , tuku mm koga trebase da plati im vika "a popust ne davate ?" i oni pa ajde moze 5 %. Ne e mnogu ama zosto da ne se iskoristi
Taka da jas preporacuvam Bertoni...mislam deka bese tip na sediste Lorelli , ama za ova ne sum bas sigurna.

_____________________________

Your children will become who you are...so be who you want them to be !

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Седиште за автомобил
29.8.2013 12:23:56   
sandriana RR
И ние имаме на Бертони, веќе една година, и во принцип задоволна сум. Тогаш чинеше околу 3500 денари. Ние најчесто се движиме низ градов, на куси релации, па не ми беше важно многу за позициите за наслонување, иако ова има 2 позиции, ама навалената никогаш не ја употребив досега.
Кога одевме месецов до Стење, на подолг пат (околу 200 км), седиштето го извадив, и тргнавме рано, дур Т спиеше, и ја ставив да спие на задно седиште, а јас до нејзе. Не знам дали правилно постапив, ама друг начин немав, зошто нема шанси да спие во седиштето.

А, ако нема каши на задно седиште, не знам дали истата функција ја има изофиксот? Кој има искуство со вакви седишта со изофикс, може да сподели.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Ring)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Седиште за автомобил
1.9.2013 20:25:55   
anaana
denes gledav edno sediste vo bebeconfort, na baby relax, taka se vika markata. ne znam sto marka e, sedisteto se vika baladin.
ima dve godinin garancija i uste denes so 20% popust e nekoj 5500 den.
ama jas ne znam sto marka e ova?? taa vika ne e kinesko, i sto e za pravo sedistevo e super. posebno delot za pozicii.
pa se mislam. isto go gledav na bertoni bumper, dosta dobro mi izgleda
ajde ako nekoj ima nesto iskustvo so ovaa marka - baby relax neka kaze
user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Седиште за автомобил
2.9.2013 8:29:58   
Slagjana
Ние имаме седиште на Бертони 0-18кг и сеуште го користиме. Многу сме задоволни од него. Е сега почнавме да размислуваме за ново заради моменталната килажа (17kg). За некој месец ќе треба да купиме од 18-36kg. Гледав на Maxi Cosi со можност за навалување на наслонот за да спие на подолги патувања. Инаку тие со една позиција не ми изгледаат практични. Ќе се здрви детето ако спие така исправено.

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Седиште за автомобил
3.9.2013 11:13:57   
anaana
dali nekoj kupuval sediste za avtomobil od jumbo ama grcija? i dali se isplaka da se odi do tamu?
kakvi se cenite, modeli na sedista i sl???
bidejki jas ne mozam da najdam nekoj katalog pa da se vodam od nego

(Одговор на членот Slagjana)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Седиште за автомобил
7.6.2014 21:58:11   
princessa
Незнам дали е в склоп на темата но ме интересира дали е задолжително да се има детско седиште за да се помине граница? Јас доаѓам со авион за мкд и ајде имам втор транспортер таму но немам дупликат седиште за ќерка ми која е над 3 години. Кој патувал во последно време па да ми каже, па да реагирам на време. За враќање не ми е проблем зашто мм ќе дојде со кола па имаме.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот anaana)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 6 [7] 8   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?