|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Седиште за автомобил
15.6.2011 14:37:31   
mila mama
Nie imame sediste na Maxi Cosy za nad 6meseci I e mnogu udobno. Uste od prv den otkako go stavivme vo kola,kerka mi go prifati i si se vozime bez problem. Nekogas koga ne moze da zaspie na drugo mesto, vo sedisteto za azvtomobil zaspiva vednas,pa mi se slucuva I da se vozam niz grad samo za ona da spieuser posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Седиште за автомобил
15.6.2011 14:50:44   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama

Nie imame sediste na Maxi Cosy za nad 6meseci I e mnogu udobno. Uste od prv den otkako go stavivme vo kola,kerka mi go prifati i si se vozime bez problem. Nekogas koga ne moze da zaspie na drugo mesto, vo sedisteto za azvtomobil zaspiva vednas,pa mi se slucuva I da se vozam niz grad samo za ona da spieuser posted image


Ехеее сум слушнала за овој феномен многу родители го практикуваат кога user posted image не сакаат да спијатuser posted image
Ние полека треба да си купиме ново седиште за автомобил од групата 1+. Тоа што го имаме од Чико иако пишува дека е до 13 кг на син ми му е мало иако има околу 9кг. Мене најмногу ми фаќа око ова на  Maxi Cosi Priori user posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Седиште за автомобил
15.6.2011 14:59:02   
dostickage
top e sedistevo.da ne mi trebase mene od 0+ kje kupev takvo

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Седиште за автомобил
21.6.2011 20:52:07   
bombica
Mamicki imam edno prasanje.Dali transporterot treba da se popolni so nesto za da se izramni koga se zima bebusot od bolnica?Edna prijatelka mi rece kao obavezno posto bebeto ke bilo mnogu svitkano, a sega se sretnav so eden poznanik pedijatar e on mi rece netreba kao bebeto sakako bilo svitkano vo meneuser posted image Ajde davajte sovet da kupuvam kebe za da popolnuvam ili neuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Седиште за автомобил
21.6.2011 21:23:35   
rina13
nie ne go popolnivme so nisto sepak toa e anatomsko i e pogodno za transportiranje za do doma,pa doma ke si se raskomotite,uste ja vozime vo nego ama barem jas mislam deka nema potreba od kjebe i onaka e dovolno toplo chat pat stavam tetra pelenka za da ne se poti direkno na nego.kaj nas imase samo edeno ko dodatno pernica za fiksiranje na glavceto

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Седиште за автомобил
21.6.2011 23:39:34   
bombica
Fala Rinauser posted image Bas vecerva mi go donesoa transporterot na Bertoni e i gledam ima nesto ko dodatok kaj glavceto valjda e toa za fiksiranjeuser posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Седиште за автомобил
22.6.2011 9:19:49   
Maca25
додатокот се става помеѓу раменцата и главата, за да се фиксира, затоа што знаете дека малечките не можат да ја држат главата цврсто.
Со среќа возењето во новото седиштеuser posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Седиште за автомобил
23.7.2011 14:08:24   
penelopa
Денес го купивме user posted image многу е убаво на изглед се довоумевме меѓу ова  и Romer  ама user posted image само си го избра. После ќе го наместиме во кола и ќе направиме тест вожња.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Седиште за автомобил
23.7.2011 14:10:23   
Felly RR
Пријатно возење во новото седиште!

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Седиште за автомобил
23.7.2011 14:11:53   
Felly RR
Дали некој знае - ако автомобилот нема каиши на задните седишта, дали може дополнително да се постават? (за да може да се стави и седиште)

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Седиште за автомобил
23.7.2011 14:18:04   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Пријатно возење во новото седиште!


Фала user posted image се надевам дека и господинот ќе ужива во возењетоuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Седиште за автомобил
9.8.2011 14:31:17   
vanessa30
Mamicki, ajde pomagajte. So soprugot sakame da kupime sediste za vo kola, ama sakame istoto da bide i bezbedno. Pa malku surfavme na internet i konstatiravme deka spored ENCAP, germansiot avtmoto sojuz ADAC, i niza trugi test labaratorii vo Germanija kako najbezbedni sedista gi preporacuvaat odredeni tipovi na sedista od Britax, Kiddy i Maxi Cosi.
E sega Maxi Cosi znam deka kako brend moze da se najde kaj nas vo ENCI MENCI i nekoi drugi prodavnici, megutoa dali moze nekoj da mi kaze kade kaj nas moze da se najde od drugive firmi pred se Britax i Kiddy. Ovie dva brenda imaat svoi generalni zastapnici za Grcija (Atina) i Bugarija (Sofija), megutoa dali kaj nas vo nekoja prodavnica mozat istite da se najdat.

Модератор: Пораката е уредена. Не се дозволени надворешни линкови.


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 9.8.2011 14:49:36 >

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Седиште за автомобил
9.8.2011 14:35:09   
miana
jas imam baby star
extra e 

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Седиште за автомобил
9.8.2011 14:37:04   
Natasa981
penelopa, mnooogu mi se dopaga vaseto sediste! ustvari,mene se na maxi-cosi mi se dopaga, abe sve. so zdravje da si go sluzite. Inace da si prasam, koga e najpogodno da se kupi sediste za bebe vo avtomobil..? na primer znam deka za novorodence nema odma potreba,zasto ke bide vo transporter..ili gresam mozebi?

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Седиште за автомобил
9.8.2011 14:48:02   
Mihaela 2010
Otkoga ke pocne samostojno ubavo da si sedi mozes da go stavis vo sediste slobodno.Posto Mihaela bese i se uste e slabicka mm go namesto sedisteto so pogled nakaj gepekot,da ne gleda napred,navodno za bezbednosta na bebeto,navodno do 8 kg treba taka da e namesteno.Sega e svrteno normalno napred i e super.Srekjna sum sto od sam start si go zasaka sedisteto i eve sekade kaj sto patuvame nema gajle si sedi.A i mene mi e poubavo da si sedam napred duri se vozamuser posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Седиште за автомобил
9.8.2011 14:55:34   
miana
moeto sedese od 6 meseci..Ubavo vrzana nema gajle

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Седиште за автомобил
29.8.2011 21:49:41   
MERUSHKA
Моето бебче е месец и половина старо.Имаме седиште за во кола од 0 месеци,но пак некако ми е многу вдлабнато во средина.Дали некој знае каде може да се купи специјална влошка за пополнување на тој вдлабнат дел!?


_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Седиште за автомобил
30.8.2011 6:48:55   
Felly RR
Мерушка, па пробај стави некое перниче, или некое кебенце, за да го пополниш вдлабнатиот дел.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Седиште за автомобил
28.10.2011 13:42:14   
lilicka
Некој да ми препорача седиште за автомобил освен maxi-cosy???

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Седиште за автомобил
28.10.2011 13:50:22   
dostickage
chicco ili cam.ja ne bi dr nisto

mozes da poglednes testovi za bezbednost.imas na net

inace vodat maxi cosi fabrikata so site svoi brendovi kako britax i sl

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Седиште за автомобил
28.10.2011 13:52:01   
JovanaJ
Sediste za kola nie kupivme "Cam". Ama za dete nad 1 god. I plus moze i pogolemo da sedi so toa sto samo dolniot del se ostava i sedi na povisoko i moze da se vrzi so kaisot. Ne e loso...A dodeka bese bebe imavme sediste za vo kola vo komplet so kolickata...

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Седиште за автомобил
28.10.2011 13:55:01   
miana
Nie imame baby star - go kupovme 6900 pred 4 godini
Super e sedisteto,zadovolni sme

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Седиште за автомобил
28.10.2011 15:33:12   
penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

chicco ili cam.ja ne bi dr nisto

mozes da poglednes testovi za bezbednost.imas na net

inace vodat maxi cosi fabrikata so site svoi brendovi kako britax i sl
tuka vo Slo testovi za bezbednost na detski sedista pravat barem dva pati godisno i ne bi rekla deka Chicco ili Cam dobro stojat duri pod prosek se... jas bi preporacala Maxi Cosi, Romer, Baby safe itn.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Седиште за автомобил
28.10.2011 15:43:21   
dostickage
da da definitivno.nego prasanjeto od pogore bese sto drugo osven maxi cosi.
nesto prosecno.inace prvi se maxi cosi so site svoi brendovi.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Седиште за автомобил
28.10.2011 15:50:06   
lilicka
Ви благодарам многуuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?