|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Педијатар
23.7.2010 15:00:06   
blue_blue
А Д-р Филип Чкрипески дали е педијатар или општ лекар? Дали дава антибиотици за „добро утро„ или знае кога треба, а кога не да даде антибиотик. Нас матична ни беше Карталова, ама сега сакав да ги земам картоните од Интермед иако ми е блиску до дома. Јас ги носам кај Д-р Смоковска ама таа не работи со сини картони па ми треба некој што работи за препишување боледување, потврда за здраво дете, итд..

ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Моите долго време ги лекуваше Карталова од Интермед ама сега веќе не работи во пензија е . Продолжив да ги носам исто во Интермед кај Филип Чкрипески.Млад доктор, кој знае и да комуницира со Вас и да ви објасни конкретно и детално. Задоволна сум. А имам лошо искуство од диспанзерот во Карпош 1 . Бегајте и од двајцата доктори. Ми го упропастија првото, пред да го префрлам во Интермед, заради нивното несовесно лекување, 5 пати лежевме во болница

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Педијатар
23.7.2010 15:11:28   
anedespo
Тој е општ лекар, меѓутоа за било каква инфекција прво прави крвна слика и врз основа на тоа дава антибиотици. Не ги дава без врска ти гарантирам од лично искуство зашто претходно имав проблеми со претходниот матичен на моето дете (од диспанзерот Карпош) кои го упропастија. Пробај па види, ем добар доктор (работи скоро секогаш втора смена и е дежурен скоро секогаш во сабота и недела), ем со картончиња, ем лабораторија. 

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Педијатар
23.7.2010 15:22:07   
Џесика
ИЗВОРНА ПОРАКА: anedespo

Тој е општ лекар, меѓутоа за било каква инфекција прво прави крвна слика и врз основа на тоа дава антибиотици. Не ги дава без врска ти гарантирам од лично искуство зашто претходно имав проблеми со претходниот матичен на моето дете (од диспанзерот Карпош) кои го упропастија. Пробај па види, ем добар доктор (работи скоро секогаш втора смена и е дежурен скоро секогаш во сабота и недела), ем со картончиња, ем лабораторија. 


Збориш за Школската амбуланта позади Симпо? Јас се лечам таму, и син ми откако е роден е во таа амбуланта... во кој поглед не си задоволна? Јас се мислам да се префрлам, меѓутоа не заради докторите, за далечината....


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Педијатар
23.7.2010 15:24:39   
Viktori
А бе сите имаме различни искуства со различни доктори. Да не фрламе ептен со камења на форумов по докторите.
_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Педијатар
27.7.2010 14:30:34   
denim
ИЗВОРНА ПОРАКА: jovanka

Dr.Mitka Trenceva vo poliklinika Jane Sandanski prezadovolna sum kerka mi od samoto raganje eve celi devet godini a sega i sin mi nemam zborovi ama nekogas ako ima guzva ke si pocekas ama toa e ako sakas kvaliteten sovet vredi [sm=bravo.gif


Dr. Mitka Trenceva vo J.S. go odbila brat mi (za vnuk mi), so obrazlozenie deka brojot na pacienti i bil popolnet. Pa sega se vo potraga po pedijatar kako i nie. Jas kerka mi ja nosev vo Voena bolnica kaj Dr. Violeta Angelovska, za koja imam apsolutno pofalni zborovi vo sekoja smisla, no poradi rabotnoto vreme i dalecinata morame da barame drug pedijatar po moznost nekade vo Aerodrom. Dali nekoj ima iskustvo so Dr. Karmen Cekik?

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Педијатар
27.7.2010 14:44:38   
Sandric
Daj stvarno kazete zosto ne ste zadovolni od pedijatarot vo dispanzerot vo Karpos 1?
Vcera bevme na kontrola i doktorot mi se vide ok, ama pa i rutinska bese kontrolata, pa sega me stavivte vo nedoumica dali da go zapisam tamu ili neuser posted image

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Педијатар
28.7.2010 10:36:54   
anedespo
Вака во Карпош и докторот и докторката, значи кога се болни децата не прават крвни анализи , само ако инсистираш, исто и за брис. Одма антибиотик. После препишуваат само Оспен, Амоксиклав и ако не е успешно инекции Линкомицин. Ако и тоа не е успешно те препраќаат на клиника и дигаат раце тука. Значи со терапија која во картонот е пишана дека не помага кај едно дете, се оди на појака. Алицеф, панцеф. Ама они не ги препишуваат зашто од Фондот или им намалуваат од парите  (нешто имаше со тоа). Од чиста материјална гледна точка не го лекуваа како што треба, му го ослабеа имунитетот од еден куп антибиотици. Верувајте добар педијатар злато вреди. Здравјето и имунитетот на вашето дете се најбитни од се. Е сега и друг практичен аспект: иам приватни педијатри и поликлиника(со картончиња) во кои дежурни лекари и саботи и недели. Ова е одлично од аспект што ќе ви го прегледа детето некој што веќе го знае, а не дежурна служба со милион деца и биолести каде што можеш да присобереш уште нешто. 

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Педијатар
28.7.2010 10:54:37   
Џесика
Па јас веќе година и пол го лечам син ми таму и на секоја настинка или симптом не ме пушта без крвна анализа... прво тоа ми дава да правиме, да види од каде и од што е жариштето, па после одлучува дали е за терапија... досега сум презадоволна, на Борјан и на мене матичен ни е Златко, и немам никаква замерка... секогаш ми е достапен на мобилен, телефонски консултации (што е нормално)... и секоја препорака од него, за ортопед, хирург, никогаш не е погрешна...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Педијатар
28.7.2010 14:18:50   
Sandric
Jasmina, Zlatko e toj eden doktor malku povozrasen taka?
Jas go zapisav bebusot kaj nego ( doduse uste nemame kniska no go zapisaa) i nekako na prv pogled ok mi lici , sega me zbunivte skrozuser posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Педијатар
28.7.2010 15:06:22   
Џесика
да, само двајца се, Златко и Верица

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Педијатар
29.7.2010 8:44:35   
anedespo
Ние бевме кај Верица мада и докторот го прегледувал. докторот е подобар од докторката. Може научиле нешто у меѓувреме , зашто многу пациенти им избегаа во Интермед. Еве уште еден пример, ме праќа на кожно за детето(почна да му паѓа косата во кругови), а докторката во Румунска почна да ми продава витамински препарати по 3000 денари. Се враќам назад и му го кажувам тоа на докторот и барам второ мислење (друг упат да ми даде за на клиника) зашто со оваа ништо не направив, а тој ми вика не може. само економија гледаат, а не здравјето на пациентите. 

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Педијатар
8.8.2010 20:40:18   
DONE06
DR.VRAGOTEROV JANI VO SISTINA

(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Педијатар
21.9.2010 11:10:15   
Sarah
Jas gi nosev moite dve deca vo Sistina kaj Jani Vragoterov. I epten mi se sviga doktorot, ima golemo iskustvo i se grizi za decinjata. Megutoa koga se otvori novata Sistina i mu se javiv da zakazam za pregled mi rece deka sega samo rabotel so deca do 1 godina a za deca nad godinka imalo drugi pedijatri. Moite deca se 2 i 3.5 godini. Toa e tolku golema glupost sto ja napravi Sistina sto nemam zborovi. Nikade ne sum cula nekoj taka da pravi. Pa ako sum zadovolna od pedijatar koj mi go gleda deteto cela godina posle raganje zosto da ne prodolzam i posle barem do predskolska vozrast? user posted image
I sega lutam samo po pedijatri i nikako da najdam soodveten. A bas bi skakala da mozev da si prodolzam kaj Jani.

(Одговор на членот DONE06)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Педијатар
27.9.2010 10:57:26   
blue_blue
odi kaj Dr Nada Smokovska. Raboti samo privatno, pregled e 600 denari. Zenata e zakon, epten ja biva, sto ke ti kaze - taka e...ima ordinacija vo areodrom, pozadi trgovskiot skopjanka. Raboti sekoj den od 8 do 14:00

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Педијатар
27.9.2010 12:04:11   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Sarah

Jas gi nosev moite dve deca vo Sistina kaj Jani Vragoterov. I epten mi se sviga doktorot, ima golemo iskustvo i se grizi za decinjata. Megutoa koga se otvori novata Sistina i mu se javiv da zakazam za pregled mi rece deka sega samo rabotel so deca do 1 godina a za deca nad godinka imalo drugi pedijatri. Moite deca se 2 i 3.5 godini. Toa e tolku golema glupost sto ja napravi Sistina sto nemam zborovi. Nikade ne sum cula nekoj taka da pravi. Pa ako sum zadovolna od pedijatar koj mi go gleda deteto cela godina posle raganje zosto da ne prodolzam i posle barem do predskolska vozrast? user posted image
I sega lutam samo po pedijatri i nikako da najdam soodveten. A bas bi skakala da mozev da si prodolzam kaj Jani.


Мене Јани ми ја препорача Славица! За син ми уште пред 6 години.

еве телефончиња:
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Славица Тодоровска
„Пантелејмон„ тел. 3233-067
супер тетка! Не труе деца со антибиотици, бара причина а не лечи симптоми. Никогаш не дава лекови превентивно. Супер е.
+ работи со плави картони!


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Педијатар
27.9.2010 12:14:23   
Sarah
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

odi kaj Dr Nada Smokovska. Raboti samo privatno, pregled e 600 denari. Zenata e zakon, epten ja biva, sto ke ti kaze - taka e...ima ordinacija vo areodrom, pozadi trgovskiot skopjanka. Raboti sekoj den od 8 do 14:00


Blagodarenie na vas RR bev kaj Smokovska i stvarno e prekrasna zena. Mnogu sum zadovolna a i moeto dete e zadovolno i nekako so radost zboruva za nea a ne so strav. A i jas ne go plasam so doktori. Taka da najverojatno ke odime tamu. A najvaznoto i mnoooogu mi e bliisku.
Viktori fala za preporakata. Imam slusano i za taa zena deka e dobra. Ke vidime kako ke bide. Ovaa zena Smokovska vo komsii mi e sto mi odgovara. Fala ti uste ednas.< Поракaта ја уредил Sarah -- 27.9.2010 12:16:39 >

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Педијатар
27.9.2010 13:13:28   
blue_blue
Мислам дека не постои дете што се исплашило од Смоковска, нема шанси  - таква е жената. Сите мои пријатели одат кај неа и сите се топ задоволни, не труе деца со антибиотици и ептен има искуство и знае буквално се за деца...Јас имам ептен доверба во неа. Многу е сигурна во тоа што го кажува а и пријатна е со децата. Мене ми е сосема на друга страна од градот, ама па ако е за дете ќе го носам и на крај на свет само да има ОК доктор. И совет - оди секогаш после 11:00 тогаш нема гужва, од сабаје е секогаш хаос

(Одговор на членот Sarah)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Педијатар
18.10.2010 11:21:47   
Sara
Дали некој го носи детето во поликлиника МВР кај Др.Иван Соколов и како сте задоволни од него?
Нас тој ни е матичен, немам искуство но некако не ми остави впечаток, а баш сме болни сега, и незнам дали да продолжиме кај него, многу ми е битно.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Педијатар
26.10.2010 8:07:27   
eliniko
na site majki so deca koi imaat bronchotis obstructiva do edna godina 2 pati im preporacuvam da si gi odnesat kaj dr.badjakova vo sistina zatoa sto taa si ja znae rabotata.pozdrav na site
ИЗВОРНА ПОРАКА: majka 79

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

На сите прилепчанки им ја препорачувам Др. Ирена Москов user posted image


nasata doktorka, cista 5


(Одговор на членот majka 79)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Педијатар
26.10.2010 10:52:01   
tea
Sara nie bebuska ja nosime vo MVR ambulanta kaj d-r Sandra i sme extra zadovolni. Ednas bevme kaj Sokolov zasto Sandra ne bese na smena a ni bese mnogu itno i mi se vide covekot  OK. Lososto e sto se suska deka Sandra skoro ke odi vo penzija. Inaku toplo ti ja preporacuvam. A i zamena e za Sokolov taka da iako ti e Sokolov maticen, mozes da ja odneses kaj Sandra vo smena.

(Одговор на членот eliniko)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Педијатар
26.10.2010 11:34:33   
***Lide***
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

На сите прилепчанки им ја препорачувам Др. Ирена Московi nie odime kaj Dr.moskova i mnogu sme zadovolni

(Одговор на членот tea)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Педијатар
27.10.2010 9:28:15   
EciPeci
Jas go nosam kaj Jani vo Sistina.
Gi podelija na neonatologija i pedijatrija, i Jani raboti vo neonato so deca do 1 godina.
Tamu ke odime do 1 godina, a potoa planiram kaj Mitka Trenceva vo Jane Sandanski.

_____________________________

Pogledni kon sonceto i nasmevni se...

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Педијатар
28.10.2010 15:24:58   
danced
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

На сите прилепчанки им ја препорачувам Др. Ирена Москов


i nie odime kaj Irena Moskova, i prvoto since koe ima 8 godini go nosev kaj nea i sega za vtoroto pak ja izbravme.

(Одговор на членот EciPeci)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Педијатар
28.10.2010 15:37:20   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: eliniko

na site majki so deca koi imaat bronchotis obstructiva do edna godina 2 pati im preporacuvam da si gi odnesat kaj dr.badjakova vo sistina zatoa sto taa si ja znae rabotata.pozdrav na site
navistina. jas sum nemala potreba da gi nosam decata, no edna moja prijatelka e prezadovolna.
nejzinoto dete koga ke se pobolese samo so venski lendacin bese, od druga terapija ne ozdravuvase ili pak tolku znaea da go lecat kaj nas vo prilep.
otkako pojdoa kaj dr. badzakova kako prerodeni se.

(Одговор на членот eliniko)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Педијатар
1.11.2010 23:21:06   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: EciPeci

Jas go nosam kaj Jani vo Sistina.
Gi podelija na neonatologija i pedijatrija, i Jani raboti vo neonato so deca do 1 godina.
Tamu ke odime do 1 godina, a potoa planiram kaj Mitka Trenceva vo Jane Sandanski.
Koja e cenata na pregled vo Sistina?


_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот EciPeci)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Доење.
пеперутка16

Колку долго доеше?