|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Еднократни пелени
1.2.2010 15:36:08   
ripce
Ги имам пробано и Кан Бебе и Бекутан и Виолета и Памперс...

И според мене најдобри се секако Памперс, а после нив Виолета... Бекутан и кан Бебе не се за нас ептен бргу ни пропуштаат, па поради тоа ептен често ги менував, па на крајот ни испаѓаше поскапо во однос на Памперс да купиме.

моментално сме на Виолета преку ден, а Памперс преку ноќ.


< Поракaта ја уредил ripce -- 1.2.2010 15:38:01 >


_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Еднократни пелени
1.2.2010 15:39:37   
Весна
user posted image

A сега? Се надевам дека се гледа :)
Туку, и ние ги пробавме Виолета и не можам да направам некоја драстична разлика од на пр. Бекутан...сепак Памперсите се најфини, но знаеме и најскапи :( Па затоа Виолета крпи работа денски, а ноќе и’ ставам Памперс 3.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Еднократни пелени
1.2.2010 15:42:05   
profesorica
виолета не сум ги пробалаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Еднократни пелени
1.2.2010 15:42:09   
ripce
Весна не и се големи Памперс 3? Мислам дека тие беа 6-9 кг или Јана веќе пораснала? user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Еднократни пелени
1.2.2010 15:45:23   
ripce
Инаку што се однесува до платнените јас пред некое време ги гледав овие на еден хрватски сајт и фино ми изгледаат...

user posted image user posted image user posted image




_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Еднократни пелени
1.2.2010 15:49:49   
Весна
Оиииј, прекрасни се, леле колку сакам вакви да си имамееее...уф!
Инаку Рипче, Јана расте ли расте, пу пу пу, и еве баш проверив - Памперс - Premium Care 3, midi од 4-7кг, а Јана веќе има 5 кг буцла маммина :)

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Еднократни пелени
1.2.2010 15:53:53   
caci20
Mislam deka vo Anzi ima vakvi, ne vaka sareni ama toj tip

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Еднократни пелени
1.2.2010 15:56:02   
acka
nie prvo gi koristevme od Bekutan ama ne bev mnogu zadovolna.a sega koristime Pampers Sleap & Play od 4 do 9 kila i mnogu sum zadovolna.

_____________________________

sekoj go gleda nadvoresniot izgled a mnogu malku znaat koi sme navistina.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:34:26   
mom
Jas vo pocetokot koristev pampers new baby super bea duri i izmetot go vpivaat, sleep and play ne bea losi, ama za ako sakate da ne vi protece bekutanot nemaat gajle. Do 4 meseci iako so kilaza od 8 kg koristev bekutan 2 i nemase gajle, mozes slobodno so 2 kom dnevno da pomines.Bekutan e brend ne e zafrkancijauser posted image

(Одговор на членот acka)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:39:42   
mami
Со 2 пелени дневно???Мом да не си грешка? мислам и памперс да е па не би го оставила повеќе од 3-4 часа со една пелена

Ние планираме кога ке го потрошиме памперсот за ноќе да пробаме со бекутанот. Пошто не пие веќе ништо навечер пелената сабајле е сува, па може и со бекутан за спиење да помине

(Одговор на членот mom)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:42:27   
Adrijana
Jas na Eva gi menuvam sekogas pred jadenje, znaci na sekoi 2-3 casa, samo preku nok deka si spie pa ja ostavam so ista pelena, ama taa ne mocka voopsto noke, sabajle sekogas i e cista pelenata, ama pak i ja menuvam.

_____________________________



(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:45:55   
mami
така де..тоа правев и јас до некои 9 месеци, после малку проретчивме. Ама сепак 2 пелени за цел ден е user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:45:58   
ripce
На 3-4 часа , а памперсот му е 100 кг мочки, ако не му сменам на 3-4 часа обавезно прокиснува.

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:47:32   
nadica
mozes slobodno so 2 kom dnevno da pomines


каква и да е пелена не е препорачливо да не се смени повеќе од 6ч тоа кога е поголемо а до 4 месеци се менуваат мах на 4ч

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:50:20   
amelbebe
najiskreno koristev pampers do 8 meseci,se dodeka golemiot sin ne mi progovori inaku e 18 godini deka za peleni davam po 1000 den ,atoj mozel farmerki da kupuva so tie pari,sto e tocno,na pazar najdov svajcarski peleni mnogu udobni i ne propustaat kostaat 160 den a ima 20 parcinja user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:51:10   
mom
Eve vi kazuvam mi se sluci da ne sum vo moznost da mu smenam pelena, ne bese pokakano i so istata pelena bekutan ostana od 11 do 10 casot navecer. I jas se zacudiv pelenata tezese 1 kg. Probajte gi.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:53:55   
Adrijana
Nie koristime bekutan, i znam deka vpivaat mn.dobro, ama mi e greota da ja ostavam poveke od 3casa so ista pelena, kolku  da vpiva sepak po malku e vlaznicko a i mirisauser posted image

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 18.2.2010 13:54:34 >


_____________________________



(Одговор на членот mom)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:56:35   
ripce
Аууу јас толку да го оставам целиот ќе се воспали, па на 3-4 часа му менувам и некогаш има црвенило, а не пак да го оставам 12 часа user posted image

_____________________________

"Кога сте мајка никогаш не сте сами во своите мисли. Мајката секогаш мора да мисли два пати, еднаш за себе и еднаш за своите деца."

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:56:39   
mom
Tocno da ne me svatite pogresno sigurno ke mu smenis pelena na 3-4 casa, moabetot bese da vi predocam deka stvarno vpivaat mnogu.

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:57:09   
amelbebe
i jas goprobav bekutanot ama mnogu propustase i smrdese

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 13:59:17   
Adrijana
Bekutan mi se extra super, prezadovolni sme, ama malku mi se po kruti, mi predlozija da probam so can bebe, znam deka se pomeki, ama dali vpivaat???Mnogu se dvoumam.

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 18.2.2010 14:00:02 >


_____________________________



(Одговор на членот mom)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 14:04:44   
mom
Tocno pokruti se i ne lezat taka kako pampersot poglomazni se, ama za propustanje me cudat nekoi sto kazuvaat deka propustaat. Jas vi kazuvam za bekutan br.2 i 3, a za drugite neznam

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 14:05:05   
mami
Јас сум си задоволна од Бекутанот, ама не би го оставила во него 12 часа..премногу е..мислам знам дека впиваат и се, ама на мојон некогаш и за два чаша му е тешка 3 кила а не па толку времеuser posted image

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 14:10:01   
profesorica
бекутанот 2-3 саати и мора да се смени.памперс си е памперсuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Еднократни пелени
18.2.2010 14:28:06   
mis.
јас порано користев кан бебе како новороденче па и до годинка но почнаа да протонуваат и ги сменив во виолета и до сега не нема случено да претоне.Цела ноќ од 12 саати може да помине со неа.од 9 ноќе до 9 наутро и нема гајле.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?