|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Еднократни пелени
18.11.2009 12:51:40   
mami
да да и јас ги видов пакувањата во рамстор..а Штрумфета, колкаво е кебенцето?

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Еднократни пелени
18.11.2009 13:02:03   
profesorica
аууу па супер, а само за 4ка има ваква промоција или за 5ка памперс, бидејќи нас ни се мали веќе 4ка.и колкаво е ќебенцето?

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Еднократни пелени
18.11.2009 13:03:44   
STRUMFETA
pa normalno, 80 na 100, od ednata strana e mnoooooogu mekicko a od drugata  zeleno platno, megutoa navistina mnogu mi se dopadna


< Поракaта ја уредил STRUMFETA -- 18.11.2009 13:12:09 >

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Еднократни пелени
30.11.2009 10:13:57   
profesorica
Деновиве Дамјан има црвенило на газето и се мислам дека е од пелените.
Јас користам исклучиво памперс, но кај свекор ми му стваат бекутан и некогаш му појавува црвенило.
Го мачкам со заштитна крема нивеа.


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Еднократни пелени
3.12.2009 2:00:59   
mami
Официјално поминавме на Бекутан бр.5...
професорице за црвенилото земи јекодерм или онаа на бекутан со цинк што е..ептен помага..

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Еднократни пелени
3.12.2009 14:18:25   
Sara
ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA

neznam dali  znaete,vo zegin vcera mm bese da kupi pampers 4, i mu dale pakuvanje od 82 pampersi +podarok vlazni maramici i meko preubavo kebence  plavo so zvezdicki i mesecina za 1300 denari.
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za pampers


Jas vidov vakvo nesto vo Vero so vlazni maramici i nesto meko ama mene kako ranec mi se vide i bea Pampers 3-ka, ama nesto kako da vidov deka ima 50% gratis peleni??? I se toa za okolu 1300 den??

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Еднократни пелени
3.12.2009 14:28:57   
@Mila@
ahaha vi se cudam i voshituvam..da ve prasham vaka mamicki za kolku vreme se uci da stavish pelena na bebe...jas zatoa sto so bebinja na drugarki se zanimavam...fazata na soblekuvanje obleka i peleni ja nauciv..ama imav eden neuspeshen obid na stavanje na pelena...a bre bebinjava mnogu mrdaat ova moeto imashe 6 meseci ama samo mrdka so nodzinjata sto popravo da pravish dali pelena da mestish dali noze da drzish dali lepenka da tegnesh dali da ja zalepish...mng komplicirano mi se vide hihihih

(Одговор на членот Sara)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Еднократни пелени
3.12.2009 16:10:26   
Весна
Ауф, Мила, не ме плаши вака, некако премногу коплицирано ми изглада. Јас за кој ден мама ќе станам, а во живот пелена немам сменето на бебе, па плус и плус колку сум само бавна, се’ натенане работам. А јој, тешко мене. Море за греота Јаничка со мене.

(Одговор на членот @Mila@)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Еднократни пелени
3.12.2009 16:17:48   
mis.
Јас колку бев бавна во ставање пелена па сега експерт не ми е рамен.Дури и кога ми се роди второво леле 5 саати пелена менував и си викам леле сум заборавила срамота но за некојден влегов во шема.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Еднократни пелени
3.12.2009 16:17:49   
nadica
мили пресни мамаички ќе го правите тоа толку вешто и брзо и никој друг нема да може подобро да ја намести пелената од вас и тоа уште од првиот ден верувајте user posted image user posted image user posted image сум осетила на своја кожа user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Еднократни пелени
3.12.2009 16:20:20   
Весна
ишала! user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Еднократни пелени
13.12.2009 17:02:33   
Палешка РР
Јас имав повеќе од 10 годишна пауза, па кога првпат и сменив пелена на внука ми како цел живот да сум менувала. Но велат дека за твоето си по-збунет. Незнамuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Еднократни пелени
13.12.2009 17:12:01   
S*B*
Во Тинекс и во МаксиД има промоција комплет пелени Памперс, влажни марамчиња и ќебенце 80х100 во Тинекс е 1349, а во МаксиД 1449.Побрзајте ќебенцето е многу убаво.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Еднократни пелени
13.12.2009 18:55:05   
nutelizza
Да, и ја си земав во тинекс 1349ден со повеќе памперси значи за четворката 12 памперси плус и гратис марамици. И кебенцето

Има вакви промоции и за 3-4-5 памперсиuser posted image

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Еднократни пелени
13.12.2009 22:41:45   
ananikol
Jas za sinceto pred 15 godini  koristev Beneton togas tie mi bea najdobri  a sega doprva od novo ke treba da birame...user posted image   

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Еднократни пелени
13.12.2009 23:17:27   
lidijas
jas koristam Pampers 3-ka i mnogu sum zadovolna, a si kupivme i od tie so kebence i mnogu e ubavo i meko.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Еднократни пелени
15.12.2009 10:21:25   
profesorica
на Дамјан му ставам 5ка памперс и до сабајле е утоп, се загрижив еве веќе 2-3 дена е мокар така.што да правам? многу мочка во последно време.пие многу млеко ама сепак мокар и боди и зиври и цел мокар стомакот и грботuser posted image user posted image user posted image

хелп...


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот lidijas)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Еднократни пелени
15.12.2009 10:41:52   
profesorica
молам за поглед тука...

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Еднократни пелени
15.12.2009 10:56:35   
BEBICA
Zlato a dali go stavas na noksirce pred spienje da se isprazni da se izmocka,normalno deka pak ke mocka i vo pelena no ne za do tolku.Eve meme Monika veke tri dena me ima iznenadeno preku nok pelenata e suva do sabajle, no obavezno pred spienje ja stavam na noksirce i ke se izmocka.A inaku ako pampersot ne mu drzi tka bese porano so Monika pa sega koristam Evy baby za mene se odlicni ne propustaat voopsto.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Еднократни пелени
15.12.2009 13:41:30   
profesorica
не седиме на нокширче, несака станува и ќе ми направи лом по дома.блазеси им на сите мајки што ги научиле своите во нокшир.

зборот ми беше, до сега не му била толку пуна пелената за да се направи лом мокар а 5ка памперс се до 25 кг.(дамјан има 12 кг.)


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Еднократни пелени
15.12.2009 13:58:08   
mis.
Професорица пред спиење мораш да му ги намалиш течностите.Млеко во ред да пие пред спиење но вода,сокови да избегнуваш.Мислам само тоа можеш да направиш друго не знам.а и прво станување менување на памперсот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Еднократни пелени
15.12.2009 14:02:51   
caci20
I mene mi se slucuva isto so pampersot. Sekoj den e utop, a ne pie tolku tecnosti za da propusti. Isto i so cnabebe bese. Nekako pampersot kako da e smenet. Koristime 5ka imame 15kg koga ke go rasiram mi gleda pomaluser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Еднократни пелени
15.12.2009 14:05:35   
mother 29
и мене ми се случуваше истото,ама зедов 6 памперс и голем не голем ,ке му го наместам убаво горе со ластичињата(гасеничките )од памперс и гајле нема до сабајле!а на сабајле лелел памперс 4 килаuser posted image

и само за преку нок 6 инаку 5 за денскиuser posted image

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 15.12.2009 14:06:07 >

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Еднократни пелени
19.12.2009 20:36:29   
Snowhite RR
Јас сакам да ве прашам, бидејќи ќе бидам за прв пат мама, кога почнувате со џамбо пакување, нели ако првите ги израснува брзо?

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Еднократни пелени
19.12.2009 20:48:43   
mis.
Па на почетокот земи 1 мало паковање па потоа 2 џамбо и потоа ќе видиш ќе направиш сама осет кога треба да преминеш на поголема бројка.Јас земав дирекно 2 џамбо и го потрошив не ми останаа.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?