|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: соновник
2.2.2010 23:48:16   
Еца
Јас мината ноќ сонував многу мравки, леле сега се наежив колку ми беше неубав сонотuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: соновник
3.2.2010 0:01:28   
ananikol
Da vidis mravki na son

Ve ocekuva teska no uspesna rabota

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: соновник
3.2.2010 0:02:06   
Еца
Ама мравките ме имаа испокасано целатаuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: соновник
3.2.2010 0:05:06   
ananikol
Kasnuvanje od mravki- cuvajte se od nesreki

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: соновник
3.2.2010 8:23:09   
mami
Леле синоќа сонував некој остро и земјотреси, и цело земјиште се лизгаше и наместо да си одиме од таму јас сакав да останеме да се шетаме. Жива ненаспана сумuser posted image

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: соновник
12.5.2010 13:17:17   
Bitolcanka
Некогаш сонувам, но заборавам. Овој сон уште ми е пресен user posted image Чуден, невообичаен. Сонував сабајле, пред да станам ...

Лесно и брзо сум родила user posted image - не сум сигурна за полот. На болница за породувањето, во ходникот чекале дедо ми и вујко ми. Потоа сум била в комшии со децата - бебето и поголемкото (машко, околу 1-2 години). Цицало бебето, (другото-поголемото дотогаш немало цицано воопшто дотогаш), па потоа и поголемото. Па сум лежела на улица кога доаѓале кај мене дома дечко ми, мајка му и татко му со колата ... Сум мислела - да здивнам малку од породувањето и доењето, па ќе ги известам пријателките од РР user posted image

Во соновникот прочитав:
Ако храните животни или луѓе - богатство и среќа.

Убаво, но во сонот имаше од се' по малку - како целина user posted image што значи ...


_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: соновник
12.5.2010 16:46:15   
Rossana
poroduvanje:
-za nemazeni-bolno iskustvo
rodnini:
-nekoj ke te naluti
da dobies dete:
-imas dobri prijateli
doenje:
-za nemazeni nabrgu brak


Znaci spored mene ke imas nekoe bolno iskustvo i nekoj ke te naluti, no sepak ovde ke se prijatelite za da te smirat. a toa za doenjeto veli deka ako nemazeni sonuvaat kako dojat dete ke stapat nabrgu vo brak...

yupiiiiiiii svadbaaauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: соновник
14.5.2010 1:12:35   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Rossana

Znaci spored mene ke imas nekoe bolno iskustvo i nekoj ke te naluti, no sepak ovde ke se prijatelite za da te smirat. a toa za doenjeto veli deka ako nemazeni sonuvaat kako dojat dete ke stapat nabrgu vo brak...

yupiiiiiiii svadbaaauser posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image Фала за толкувањето пријателке, те бива, пуштам рака user posted image Има време за свадба, прво збор/веридба, ќе видиме како ќе испадне ... Имаше еден период само такви сонови сонував - бебиња и сл., па пауза и сега пак - важно ништо лошо не е, ниту според објаснувањето - user posted image значи убава работа во секој случај.



_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: соновник
14.5.2010 11:31:10   
Bogdancanka
еве две три вечери знам дека сонувам нешто без веза,станувам вознемирена али никако да ги запамтам соновите?

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: соновник
14.5.2010 14:41:50   
Rossana
bogdancanka, probaj pokraj krevetot da si ostavis hartija i penkalo i vednac stom ke se razbudis da si zapises, kaj mene uspeva toauser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: соновник
18.5.2010 9:57:32   
niki
Две ноќи по ред сонувам ист сон.
Бебе, многу дебело и големо ( во двата сона имаше различен лик) ми тропа на прозор ( прозорот и целото опкружување ми се непознати, ама ко да сум дома) и сака да влезе и ми вика мама. Јас штом го видам целата успаничена, бидејки сум на 1 спрат, му викам што се пентраш тука, ќе паднеш, оди си не сум ти јас мајка. И потоа се будам.
Толкување?


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: соновник
18.5.2010 10:04:19   
big_mama817
ники јас мислам дека бебе беше нешто неубаво user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: соновник
18.5.2010 13:36:42   
Bogdancanka
дали за тоа што сум толку опседната и растрчана по доктори и правиме се за user posted image пред две вечери сонувам, како држам машко бебе мое и имаше уште некој во собата со мене али не се сеќавам на сите само знам дека била свекрвата со мене......и јас ја прашувам неа кога сум го родила зашто не се сеќавамuser posted image Што би можело да значи оваuser posted image Или е нешто од мојата подсвестuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: соновник
18.5.2010 13:42:03   
big_mama817
може и да е нешто во твојата посвестuser posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: соновник
18.5.2010 13:43:14   
Anushka
Драга Богданчанка, преоптоварена си... Мој совет е навечер да гледаш повеќе „порничи“, па после раскажувај ни што си сонувала...
П.С.: кога се сонува женско, велат „ангел“, а за машко-„ѓавол“

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: соновник
18.5.2010 14:18:47   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Две ноќи по ред сонувам ист сон.
Бебе, многу дебело и големо ( во двата сона имаше различен лик) ми тропа на прозор ( прозорот и целото опкружување ми се непознати, ама ко да сум дома) и сака да влезе и ми вика мама. Јас штом го видам целата успаничена, бидејки сум на 1 спрат, му викам што се пентраш тука, ќе паднеш, оди си не сум ти јас мајка. И потоа се будам.
Толкување?




-tugjo bebe: -ke se skaras so prijatelite
-debelo bebe: -ke imas mnogu deca
-prozorec: -otvoren-dobri vesti
                -zatvoren-kavga i neprijatnosti



(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: соновник
18.5.2010 14:24:40   
Rossana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

дали за тоа што сум толку опседната и растрчана по доктори и правиме се за user posted image пред две вечери сонувам, како држам машко бебе мое и имаше уште некој во собата со мене али не се сеќавам на сите само знам дека била свекрвата со мене......и јас ја прашувам неа кога сум го родила зашто не се сеќавамuser posted image Што би можело да значи оваuser posted image Или е нешто од мојата подсвестuser posted image


ne najdov vo knigata sto znaci da drzis bebe

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: соновник
18.5.2010 14:27:25   
Rossana
Mili ringerajki, i jas cesto sonuvam bebinja, da ne e toa sto preku den, a i nokta sedime na rr, zborime za bebinja pa potoa gi sonuvame? Sepak nekogas ima vistina vo sonovite eve ovde moze da go raskazete svojot son i da dobiete poprecizno tolkuvanje od moeto user posted image user posted image user posted image

TOLKUVAC NA SONISTA


(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: соновник
18.5.2010 14:30:27   
brineta88
Најчесто го сонуваме тоа што го правиме преку денот. Но има многу луѓе на кои соновите им предскажуваат што ќе се случи еве на пример золвами и свеки се што сонуваат им се оствара било добро или лошо, но мене не ништо досега што сум сонувала не ми се случило. Можеби зошто не им придавам голема важност на соновите

< Поракaта ја уредил brineta88 -- 18.5.2010 14:31:42 >


_____________________________

Women were made from a man''''''''''''''''s rib, not from his head to be superior, not from his feet to be walked on, but from his side to be equal, from under his arm to be protected and from next to his heart to be loved...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: соновник
18.5.2010 14:36:34   
stela
Јас ноќеска сонував обетки, што значи тоа?user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: соновник
18.5.2010 15:52:27   
Rossana
Obetki:
-da nosus-ke doznaes necija tajna
-da vidis-nova ljubovna vrska

(Одговор на членот stela)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: соновник
9.7.2010 17:29:07   
Тања РР
Леле жени сношто сонував ептен чуден сон. Се сонував бремена во 9 месец, добив контракции, отидов во болница, се породив и родив машко детенце. Знам дека сестрата ми рече дека требало да го гушнам за да се искака и јас направив така и бебчето се олесни user posted image Сето тоа беше толку јасно како вистински да го преживувам секој момент па дури и контракциите и породувањето.
Знае ли некој да го протолкува?? user posted image




_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: соновник
9.7.2010 20:40:53   
mama26
tanja bremenost e grizi bolest.ama ti si se porodila.znaci ke otfrlis nekoja maka golemaaaa.nekoj problem sto te macel dolgo vreme. a od druga stana moze da e potajno da sakas uste edno dete? epa sega ti si znaes od tie dve edno e.user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: соновник
9.7.2010 21:30:20   
Bitolcanka
мама26 толкуваш сонови? user posted image user posted image Да не знаеш да гледаш и на кафе? user posted image Јас обично и кога сама си пијам дома, редовно го вртам финџалот од навика и се лажам сама user posted image А имам другарка која знае добро да гледа на кафе, само поретко се среќаваме - навистина погодува user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: соновник
9.7.2010 21:39:56   
Bitolcanka
Толкување на породување од соновникот:

Ако присуствувате на породување: можно е да бидете повикани за сведок. Ако помагате при породување: ќе добиете подарок. Ако раѓате самите: ќе платите за некоја своја непромислена постапка. Но според унгарското верување: семејна среќа.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?