|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: соновник
14.7.2009 17:59:47   
denicka
ako nekoj znae da mi kaze sto znaci da sonuvas goooolem bel pajak a posle i   желка isto bela i toa na nasiot lezaj???? mnogu se isplasiv od zelkata user posted image  .

pred da napravam test (pred 2 nedeli) sonuvav kako sum sreduvala nekoja gradina megu zgradi i site izlegle od zgradite i mi rakopleskale zasto mnogu im se svigalo na lugeto kako sum ja sredila gradinata. a inaku vaka normalno cveke ne pipam user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: соновник
18.9.2009 13:25:52   
mami
синока сонував дека на Лука му пораснало уште едно запче??може некој да ми протолкува? знам дека заб значи грижа обичноuser posted image

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: соновник
21.9.2009 11:50:46   
mami
луѓе дај те некој сонотолкувач??
синока ја сонував сестра ми како си ја скратила косата ептен, онака машка фризура и уште ред глупости не поврзани покрај тоаuser posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: соновник
21.9.2009 14:59:28   
STRUMFETA
http://romanticni.com.mk/index.php?option=com_content&task=blogcategory&id=70&Itemid=152

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: соновник
21.9.2009 15:00:09   
STRUMFETA
ova samo go znam, se nadevam ke vi zavrsi rabota

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: соновник
23.9.2009 11:52:56   
big_mama817
mami znam koga se krati kosata znaci deka nekoja golema griza ke ti padne

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: соновник
23.9.2009 11:59:20   
mami
се надевамuser posted image user posted image

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: соновник
26.9.2009 13:15:52   
mother 29
lele sto gluposti sonuvav ovaa nok....se budev od kosmari.Tolku se strasni ,sto mi e strav da gi preraskazam.
i sabajle pred rabota,koga go nosev Marko kaj majka mi,pominavme od kaj crkvata i zapalivme sveki za zdravje.llelel sto ke bea sonista...da se raspamete covek!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: соновник
26.9.2009 13:43:48   
mis.
Нека излезат на добро друго неможеш да направиш.Кај мене ако сонам нешто лошо знае и на добро да ми излезе,зависи од сонот.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: соновник
7.10.2009 14:32:43   
mami
леле луѓе, една вечер сонував дека од некаде се појавиле две циганчиња и ми го извадиле Лука од вреќичка и ова помалово си го земало како кукла и си игра со него а ова поголемото се увиткало во неговата вреќа и злобно се смее.уф колку страшно беше, многу глупаво чувство имав кога се разбудив...

а следниот ден сонував една другарка која има малечко- 5-6 месеци, како била дома, ама во некоја куќа со само еден прозорец и стоеше на прозорецот и викаше ама многу гласно- дека се смрзнува, дека и е ладно..незнам, толку језиво што цело време ја мислам деновиве

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: соновник
7.10.2009 14:42:24   
profesorica
ВИКАЊЕ:ако чуете викање-благословени сте.
СМРЗНУВАЊЕ: неуспех, болест.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: соновник
9.10.2009 11:13:31   
ripce
синоќа (како и неколку претходни вечери), повторно сонував како си заминале ќираџиите што ги имаме во дуќанот. Размислував што може ова да значи, имате ли некоја идеја?

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: соновник
5.11.2009 14:57:23   
mami
какви кошмари имав вчера, неможам сеуште да си се смирам..
Сонував како правиме свадба и одиме во ресторанот и на масата мртовец (личеше на дедо ми кој почина пред две години точно вчера) а околу се беше средено и сите се однесуваа како да не го гледаат а јас не можев да се соберам од плачење- и се разбудив со некакво лошо чувство
После откако пак заспав, сонував како сме во црква на венчавање, и на сред церемонија внесуваат ковчег во црквата и попот вика- ај само набрзина да го отпеам па ке се вратам...Јас почнав да хистеришам и само истрчав од црквата и после ми беше страв да заспијам, па само го гушкав мм или го галев Лука за раче...


(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: соновник
5.11.2009 15:02:11   
mother 29
мами јас знам ако се видиш како  невеста на сон не било убаво,а тоа дека плачеш -ке се радуваш!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: соновник
5.11.2009 15:20:09   
Mamicka3
mami  еве најдов нешто па види
http://www.tocka.com.mk/sonovnik.php?bukva=22&zbor=867

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: соновник
13.11.2009 22:57:22   
mami
Значи кога имам период на сонување имаам. Синока ја сонував јатрва ми дека се породила со второ, и тоа женско, ама личело комплетно исто како момченцето кое веќе го имаат..абе само што да не речам заврши сонот, ми стигна пораката од Срничка дека има ќеркаuser posted image мм вика- ко баба Ванѓа си станалаuser posted image user posted image

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: соновник
28.12.2009 15:33:41   
zami
Vo sabotata sonuvav deka sum bremena.
Ama sonot mi bese kako vistinski, kako deka navistina ke bidam bremena, ane kako pretskazuvanje.
Znam deka da sonuvas bremena znaci golema tezina za taa koja e bremena na son.
Ama se si mislam deka ova bese poinaku.....
Da ne me svatite pogresno, ne sum od onie koi ,,sonuvaat,, da ostanat bremeni, jas duri ne sum ni sigurna deka sakam sega da ostanam bremena.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: соновник
26.1.2010 14:13:28   
mami
Сонував дека дедо ми кој одамна е починат бил во болница- Систина, сршил нога, па не сме можеле да ја погодиме собата, абе цело време кружевме по ходници и скали и се го слушам како вика а не го гледам и едно време се расплакав на сред хол таму. По некое време се најдов кај него во соба како ме теши дека ке му помине. Станав со толку одвратно, тажно, никакво чувство, како да сум заборавила нешто, како да ми фали нешто, незнамuser posted image

(Одговор на членот zami)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: соновник
26.1.2010 19:05:30   
Bitolcanka
Мами според ова што велиш дека често сонуваш ... Мислам дека многу се грижиш, мислиш на многу работи и на јаве и тоа ти се одразува на сон - многу сонуваш. Не знам да толкувам сонови, само знам дека се што е лошо на сон, значи добро на јаве и обратно. Имам книга-соновник (ја купив еднаш на саем) па можам да видам за почестите симболи. Јас не сонувам често, инаку верувам во сонови. Некогаш тие се како претскажување за тоа што ќе ни се случи на јаве. Некои толкувања ми се исполниле, така да малку верувам во соништата.

Долго време немав сонувано ништо (некогаш и кога сонувам наутро не се сеќавам на сонот воопшто) и пред околу 2 недели сонував ... Сум се подготвувала за мојата свадба, 2 часа пред одењето во ресторанот каде што требало да е прославата, сум го облекувала невестинскиот фустан, кога ненадејно, не се сеќавам од која причина ... се откажала свадбата user posted image Сум се грижела дека нема да знаат поканетите гости кои не беа дојдени дома кај мене, ќе одеа директно во ресторанот, дека е откажана ... Тоа го сонував пред да се разбудам (велат соновите наутро се исполнуваат, така пишува и во книгата што ја имам). Наредното утро, пред да станам сонував друг сон ... Сум имала гости дома, па си заминала, а јас сум ги испратила. Тоа беше една по друга вечер (претходно многу време немав сонувано). Мајка ми има една пријателка која знае да гледа на кафе и да толкува сонови, па ја праша неа по телефон за соновите. Таа и рекла дека значат дека ќе надминам некоја препрека, добро било што се откажала свадбата и што заминале гостите во другиот сон.

Во врска со сонот за дедо ти, мислам дека многу ти значел и значи, дека ти недостига и често мислиш на него. Јас така порано го сонував дедо ми што е починат, како е жив... А некогаш другиот дедо што е жив го сонував дека починал, плачев и во сонот и кога се разбудив. Неговата смрт во сонот се толкувала дека долго ќе живеел.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: соновник
27.1.2010 10:02:53   
Mammy
http://www.sanjarica.aureldesign.com/
Еве ви добра страна за толкување на соништа..

_____________________________

Me, Myself and You..and our Baby too...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: соновник
27.1.2010 13:17:53   
Bitolcanka
Периодот пред вечерите, т.е. утрата кога сонував едноподруго сонови (слични, поврзани на некој начин) постојано слушав такви работи (другарка се вери, соседи, гледав бебиња, деца) и - во сонот ми се одрази. Но тоа беше само неколку дена по ред, па прекина. За сонот кога сум имала гости, но заминале прочитав во соновникот дека ако заминат гостите, тоа значи - губење на некој драг предмет. И навистина, наредниот ден ја изгубив едната обетка user posted image Ми беа драги тие обетки, зашто ми ги подарија брат ми и неговата девојка (идната моја снаа user posted image ) за роденденот (ми беа прв подарок тој ден), беа сребрени, нежни, многу ми се допаднаа и ги носев...

Соновите се нашите потајни желби.

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Mammy)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: соновник
27.1.2010 14:48:49   
delfinka
aj dajte tolkuvanje
drugarkami me sonuvala kako majkami praela ekleri,jas sum gi dekorirala a ona gi jadela
istiot den koga mi se javi da mi go kaze sonot i jas i kazav deka ja sonuvav nea kako mi dosla na gosti nie sme slavele nesto pak ko svadba demek nesto sme sakale da obelezime,pa ona mi donela podarok vo cizmicka od matrijal crven kako so gi pravat veke paketcinjata vo cizma i so bilo zlaten prsten
vikam ama so mi nosis taka skap poklon nie praevme veke svadba a ona mi rece ako,jas taka sakam
otvaram uste eden poklon gledam isto obecki kako od zlato ama malce potemno,kako prljavo vikam od koj se ovie zlatni se pak,i edna komsika moja,inace e romka vika od nas se ama se stari,ne se orginal zlato ama se mnogu skapoceni
ajde sega tolkuvajte
ve cekam so netrpenie

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: соновник
2.2.2010 9:17:46   
tereza
леле луѓе толку глупави и морбидни соништа сум имала синоќа уфффф,се разбудив целата преплашена,што ќе беше ова неколку вечери со ред се некои неубави работиuser posted image којзнае што ќе ми се случиuser posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: соновник
2.2.2010 22:54:17   
mina_m

ИЗВОРНА ПОРАКА: delfinka

aj dajte tolkuvanje
drugarkami me sonuvala kako majkami praela ekleri,jas sum gi dekorirala a ona gi jadela
istiot den koga mi se javi da mi go kaze sonot i jas i kazav deka ja sonuvav nea kako mi dosla na gosti nie sme slavele nesto pak ko svadba demek nesto sme sakale da obelezime,pa ona mi donela podarok vo cizmicka od matrijal crven kako so gi pravat veke paketcinjata vo cizma i so bilo zlaten prsten
vikam ama so mi nosis taka skap poklon nie praevme veke svadba a ona mi rece ako,jas taka sakam
otvaram uste eden poklon gledam isto obecki kako od zlato ama malce potemno,kako prljavo vikam od koj se ovie zlatni se pak,i edna komsika moja,inace e romka vika od nas se ama se stari,ne se orginal zlato ama se mnogu skapoceni
ajde sega tolkuvajte
ve cekam so netrpenie


PRSTEN-ako nekoj vi podari prsten-ke bidete zastiteni od moken covek
OBETKI-ako dobiete obetki na poklon-nekoj ceznee po vas,(vakvo znacenje ima vo sonovnikot)

ama jas znam deka prsten oznacuva SVADBA ili MASKO DETE a, obetki ZENSKO DETE, sonov me asocira za bliznaci....


(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: соновник
2.2.2010 23:45:04   
delfinka
ako bide toa te castam :))

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?