|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: соновник
9.8.2012 9:30:16   
Barbicki2
pred okolu 4 ili 5 godini sonuvav eden son kako sum vo edna crkva mn ubava i vnatre imase eden pop vo crveno oblecen i so zlatno izvezena taa nosijata,i so brada bese i mi se smeese. koga vcera neli bese sv Petka,i bevme so mm i decata vo manastir eden sv Petka nov napraven vo edno selo tuka blisku.koga vlegov,ostanav celata zaprapastena,pa toa e istata crkva sto ja sonuvav se isto vnatre,istata ikona na sredina istiot raspored,i vaka mi pominaja mornici,solzi mi dojdoa na oci.

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 251
   RE: соновник
4.9.2012 7:16:53   
majka na eva

ИЗВОРНА ПОРАКА: Barbicki2

pred okolu 4 ili 5 godini sonuvav eden son kako sum vo edna crkva mn ubava i vnatre imase eden pop vo crveno oblecen i so zlatno izvezena taa nosijata,i so brada bese i mi se smeese. koga vcera neli bese sv Petka,i bevme so mm i decata vo manastir eden sv Petka nov napraven vo edno selo tuka blisku.koga vlegov,ostanav celata zaprapastena,pa toa e istata crkva sto ja sonuvav se isto vnatre,istata ikona na sredina istiot raspored,i vaka mi pominaja mornici,solzi mi dojdoa na oci.

user posted image user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 252
   RE: соновник
4.9.2012 7:31:43   
majka na eva
а јас ова утро сум некако премногу збунетаuser posted image user posted image ми се испомешаа чувствата некако и во сон и на јаве...го сонував мојот бивши дечко кој го сакав премногу,и дека сум побегнала со Ева и сум отишла да живеам со него,и ред други глупостиuser posted image user posted image user posted image леле не дај Боже...соништаuser posted image ама некако ми е чудно сега се чувствувам како сонот да бил вистина,и како да сум го изневерила сопругот-не знам како да ви објаснамuser posted image .а таман помислив дека сум го заборавила,престанав да мислам на него и се тоа...ама ете ти го пакuser posted image .сега сум уверена дека колку и да сакаш да избришеш нешто и да заборавиш.тоа е невозможно.ќе биде сокриено и закопано некаде длабоко,дали во срцето,дали само во мислите,ама одвреме навреме пак ќе се појавуваuser posted image МИНАТОТО

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 253
   RE: соновник
4.9.2012 7:42:46   
majka na eva
сега ќе пишувам отворено и искрено.баш во моментот кога се разбудив го гледам мојот сопруг и се чувствував некако како да сум сторила голем грев,бидејќи цела вечер јас бев со некој ДРУГ.ми се чинеше како сонот да траеше премногу доооооолго.и сега си мислам дали е можно некогаш сонот да ја искажува и нашата потсвест.user posted image дали навистина потсвесно посакувам да бидам со него,да ми се исполни желбата од минатото,и дали е можно сеуште да чувствувам нешто за негоuser posted image

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 254
   RE: соновник
4.9.2012 7:46:43   
majka na eva
ви се има ли случено нешто вакво????????????? слично или пак сонот е сега навистина сон и значи нешто...знае ли некој?

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 255
   RE: соновник
4.9.2012 8:06:31   
Ikana
Имаше некоја статија на еден наш сајт што ги објаснува наводно овие соништа, да го сонуваш бившиот значело дека можеби врската во која си сега треба да ја направиш поинтересна или дека чувствуваш дека нешто не е во ред во односот со сегашниот партнер.

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 256
   RE: соновник
4.9.2012 10:45:48   
majka na eva
е па изгледа таа статија во овој случај е точна.user posted image навистина така чувствувам

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 257
   RE: соновник
4.9.2012 12:59:06   
Barbicki2
sto znaci da sonuvas poveke nevesti i mladozenci?

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 258
   RE: соновник
23.9.2012 15:35:08   
Maria
Леле мора да ви го кажам сонот што го сонував синоќа,многу ми е чуден и цел ден го мислам user posted image .
Сонував како братучетка ми, која е седми месец бремена, ми го дала бебенцето,кое и е во стомакuser posted image ,да и го причувам,во мојот стомак user posted image user posted image user posted image .Арно ама јас сум била четврти месец и бебето почнало да клоца и јас сум и се јавила да и ја кажам убавата вест,дека бебето премрда.user posted image user posted image Цела возбудена, ме пресекува мислата:Леле па сега како ќе и го вратам?Ќе треба прво да го раѓам па да и го дадам...оооо НЕЕЕЕ!!!user posted image user posted image user posted image 0деднаш бебушот почна пак да мрда и се разбудив со раката на стомак и насмеана од уши до уши.user posted image user posted image user posted image
Што ли значи сонов???user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 259
   RE: соновник
23.9.2012 16:24:47   
Barbicki2
:) da ne ostanes bremena marija?

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 260
   RE: соновник
23.9.2012 18:18:46   
Maria
user posted image Засега не,денес добивuser posted image ,а тоа ли значи сонот?

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 261
   RE: соновник
23.9.2012 18:49:09   
Barbicki2
maria pisi na google ,,sanovnik sanjarica trudnoca,, i ima mnogu znacenja povrzani so son so bremenost.

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 262
   RE: соновник
23.9.2012 23:30:25   
Maria
Да,сега си прочитав.Tnx,barbicki2 user posted image

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 263
   RE: соновник
24.9.2012 0:20:05   
ZLATICKO
Sonuvav 2 prsteni eden kako da mi bil burma,a drugiot srebren prsten,na raka mi bile,inaku ne sum mazena.Ako nekoj znae sto znaci neka pise.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 264
   RE: соновник
24.9.2012 9:06:36   
Barbicki2
prsten znaci vencavka,a srebren prsten golema sreka.

(Одговор на членот ZLATICKO)
Непосредна врска до пораките: 265
   RE: соновник
24.9.2012 10:21:45   
Нивеа
јас сонував како сум стоела пред продавница за бебешки работи, сум требала да купам некој поклон за блиска особа за бебче и сум видела едно боди на кое пишувало нешто во стилот на "Го сакам тато" или така нешто и сум си рекла леле па кај нас нема вакви работи зошто да го купувам за некој друг ке си го купам за мене, за моето бебче и така после тоа се разбудив. хихихихи многу убаво се осеќав цел ден

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 266
   RE: соновник
24.9.2012 15:16:09   
miana
Nekolku veceri po red sonuvam kako mazot mi me izneveruva user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 267
   RE: соновник
24.9.2012 16:04:12   
Maria
Леле Миана и јас еден период речиси секоја вечер сонував како мм ме изневерува.user posted image Кога му кажав на мм,ми вика:Сигурно не ми веруваш и се сомневаш во мене,па дури и го сонуваш тоа user posted image user posted image user posted image .А навистина тој период ме маваа депресии и секакви мисли ми идеа.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 268
   RE: соновник
15.10.2012 14:16:39   
lilicka
Лелле ноќеска сум сонувала како сум била бремена со голем стомак,одам на пораѓај и немам болки никако да се породамuser posted image од сонов денов ми еuser posted image
Што ли значи знае некој???

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 269
   RE: соновник
16.10.2012 10:11:25   
miana
Jas sonuvav LAV..Golem,ubav raskosen,kako si jade nekoja koska...pa go galam,ama poleka...lele kolku bese ubav ...

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 270
   RE: соновник
16.10.2012 10:21:32   
Bisercinja
Sto znaci da sonuvas kako te kasnala zmija? Gadna i ligava, duri i bolka osetiv koga me kasna user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 271
   RE: соновник
1.12.2012 22:51:26   
Нивеа
леле бе девојчиња, како да се спасам од соновите???
мноооогу сонувам user posted image
сабајлево се разбудив,сонував како сум била во црква,свеќи да сум запалела!

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Bisercinja)
Непосредна врска до пораките: 272
   RE: соновник
1.12.2012 23:12:05   
Pepelaska *
Помоли се, појди во црква запали свеќа и остави нешто таму.

________________________________________________________________

Леле јас ноќеска сум сонувала дека мм е гинеколог па ординацијата му била кај што седевме претходно , јас сум му се лутела дека мн жени идат хаха, лудници, user posted image најверојатно дека бев на преглед.

А потоа сонував во поштенските сандачиња во зградата кај мајка ми едне куп новогодишни поклони , честитки, пакетчиња , триста чуда а јас со другарка една од средно сум се чудела од кај дошле.
Лудории

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 273
   RE: соновник
2.12.2012 20:01:03   
Нивеа
благодарам Pepelaska RR, ќе го сторам тоа!!!

_____________________________

Do not go where the path may lead; go instead where there is no path and leave a trail.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 274
   RE: соновник
12.12.2012 13:23:11   
lindicka
Sonuvav eden cuden son, barav na internet, ama ne najdov znacenje.
Ja sonuvav prijatelkata koje e bremena 6-7 mesec, kako se porodila predvreme, i rodila dve mascki deca od koi ednoto pocinalo na poroduvanjeto a drugoto bilo vo inkubator i go krstile Jovan.
Kako doagja kaj mene na gosti t.e si idi od rabota kaj mene na kafe, i ja gledam bez stomak, i ja prasuvam kade i se bebinjata, zosto nema stomak- mi veli onaka normalna, a ne so placenje, "Vcera se porodiv, ednoto umre a Jovan e vo inkubator vo bolnica, eve jas denes na rabota bev." Zbrovite bas gi zapamtiv. Dali ima nekoe znacenje sonot? Vase mislenje? :) Dali d ai go kazam, ili pak ne zosto mislam deka kje ja isplasam.user posted image

(Одговор на членот Нивеа)
Непосредна врска до пораките: 275
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 [11] 12 13   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?