|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Снег
14.12.2009 12:10:17   
Bogdancanka
супер за вас Тереза и за тие кои го сакат снеготuser posted image user posted image user posted image јас веќе некаде напишав не сум баш по снегот не дека не ми е убаво да го гледам али за мене зима и брррррррр се ладно ми е и стално велам давам две зими за едно летоuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Снег
14.12.2009 12:10:32   
vezilka RR
..сакам снег..ајде снегче почни да паѓаш user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Снег
14.12.2009 12:42:21   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ајде сега вие две не бидете скржави, пратете го наваму..


So zadovolstvo vi prakam sneg....
user posted image user posted image

Прогнозираат 3 дена дека ке врне...значи ке биде веселоuser posted image


< Поракaта ја уредил penelopa -- 14.12.2009 12:55:33 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Снег
15.12.2009 9:26:20   
BEBICA
Mili moi ovde vo Belgrad paga od vcera sneg ko lud ima sigurno 10sm.Ubavo e se no duva probiva vo koski veterot.Ke slikam pa ke vi pratam slika.

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Снег
15.12.2009 9:32:30   
vezilka RR
леле, блазе си ви....user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Снег
15.12.2009 9:42:05   
BEBICA
Abe ubavo sto ima sneg no da ne duva kosava ke bide zimska idila.Jas eve cekam bar da se kaci temperaturava na 1 stepen pa da izlezeme so Monika.Tato inaku ni ja spremi sankatauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Снег
16.12.2009 10:45:47   
BEBICA
Леле луге мои да ви казам, до сега бевме надво со Моника на снег се валкавме во снегот правев снешко белчо, се санкаше, вчера нејќеше но денес од снка неможам да ја симнам.И на санката и вика брм....брм...
Снег имаме едно 40см ко на планина сме и супер е пошто денес не дува, мирно е малку паѓа снегче, права зимска идила.Поздрав


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Снег
16.12.2009 11:17:46   
profesorica
леле блазеси ви бебице, и јас сакам да го санкам Дамјанuser posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Снег
16.12.2009 11:29:32   
mami
Престојните зимски денови искористете ги за семеен престој на снег, а користа ке биде огромна. Вашето дете ке дише свеж воздух, ке си игра и ќе му биде весело. Денес за зимата главно се врзуваат скијањето и лизгањето, а како никој да не се сеќава на санкање, војна на снег, Снешко Белич, правење снежни ангели... Подсетете се на игрите кои сте ги играле како деца и научете го детето со радост да го чека снегот.

1.      Искористете ја секоја прилика за да го изнесете детето на снег. Кога ке почне да трча и да си игра во снегот извадете му ја јакната, капата и шалот(за да не се испоти) а во моментот кога ке застане повторно облечете го.

2.      Активностите на снег може да ги започнете со војна со снежни топки. Ракавици во овој случај не се потребни, бидејќи само додека ги прави топките ке му биде ладно. Но, како трае активноста, телото се загрева а и рацете стануваат потопли. И на крај, правењето топки без ракавици е добро за подобрување на циркулацијата на крвта.

3.      Ако во паркот наидете на други дечиња, организирајте им заедничка игра. Поделете ги во две групи, обеежете им простор во кој не смеат да влегуваат и играта може да почне. Слично нешто меже да направите и кога сте сами со своето дете.

4.      Има ли нешто поубаво од правењето Снешко? Костени, гранчиња, камчиња- ќе ги заменат очите, устата и метлата. А ако од дома понесете морков за носот- на среќата ке и нема крај.

5.      најомилена дечја игра во снегот е секако санкањето. Ви треба дрвена санка со што помалку метални делови на неа, бидејќи пластичните се потешки за управување. И не заборавајте на златното правило- децата секогаш си ја влечат својата санка сами. На тој начин освен што ги зајакнуваат мускулите, постигнуваат и одговорност кон своите работи и спортски реквизити. Доколку детето има над 6 години, може и сам да се спушта по падината, додека за помалите е потребно да биде со тато или мама.
6.      Сликање во снег- Прво проверете да не има некој скриен камен под снежната покривка, и после детето може да се валка и д прави снежни ангели и што год сака во снегот. Снегот е идеален за детските лудории бидејќи ги ублажува падот и ударот.     

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Снег
16.12.2009 11:30:41   
profesorica
и во гостивар имало снег ептен, сега се чув со шефот, не му ни текнува да дојде тукаuser posted image user posted image user posted image

ајде да го повикаме снегот и во скопје-сакам снегuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Снег
16.12.2009 11:39:20   
big_mama817
не фала јас не сакам снег поубаво нека е ладно но не и да паќа снег

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Снег
16.12.2009 11:39:54   
mami
Лани го санкавме и беше супер, не дека разбираше нешто ама се радуваше на снегулкитеи сега надвор кога виде бело беше пресреќен..едвај чекам да падне убаво и да не се прибереме дома цел ден

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Снег
16.12.2009 11:41:30   
profesorica
И Дамјан се санкаше лани и со мамА И СО ТАТО а и со баба(свекрва ми)user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Снег
17.12.2009 19:21:52   
mami
Надвор врне снег!!!!!!!!!!!!!!!!!! не е убав, дека е со доэд, ама барем е снег и убаво е да го гледаш низ прозорецuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Снег
17.12.2009 19:23:20   
bojanas
Каде ли врне снег????? Јас сум во Кисела Вода и тука истура дождuser posted image

_____________________________

Кајче мама тато дада јас и бато секој среќен пее дури ветре вее

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Снег
17.12.2009 19:23:21   
Mila na mama
Мами снегот пак само кај тебе. Овде K. Вода врне истура дожд.

< Поракaта ја уредил Mila na mama -- 17.12.2009 19:24:04 >


_____________________________

love u all

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Снег
17.12.2009 19:28:05   
lilit
    Marko so dusa cek da padne sneg ama sega kaj nas vrne dozd a ne sneg

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Снег
17.12.2009 19:29:07   
bojanas
Мами пушти ни го снегот навамуuser posted image Го чекаме со душа и срце

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Снег
17.12.2009 19:37:20   
mami
ххехех, ај ке се смилувам..и овде не е ништо поарно, врне помешано со дожд ама е убаво да се гледа, ај ке ви го пуштам од планинаваuser posted image user posted image

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Снег
17.12.2009 20:19:36   
mis.
Исто е и кај мене во населба само што скоро 2 саати немавме струја,само што дојде.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Снег
17.12.2009 20:47:07   
mami
ете го смени, срам да му е...врне само дожд и снемувам нет нон стопuser posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Снег
18.12.2009 8:32:52   
mami
аааа колку беше убаво сабајле кога станав..беличко и снегче врнеше и дојдовме накај центар и нема ништоuser posted image  

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Снег
18.12.2009 8:45:12   
ananikol
Prekrasno utro,snezno....user posted image

Veke vtor den kako imame sneg,radosti ...radosti.

Se nadevam deka ke potrae uste nekoj den.

Eh,kolku ubavo vreme za na planina,zalno so nemame planiniuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Снег
18.12.2009 8:57:00   
caci20
Vo K.Voda sabajlevo imase snegce. Na kolite najmnogu. Na pat kon rabota vo Kumanovo na avtopat bese cisto, ama klizavo. Temperaturata tuka sega e -4.5C

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Снег
18.12.2009 9:08:01   
Mila na mama
Конечно снег и во К.Вода. фала Мами што го прати!user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?