|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Снег
12.12.2012 11:54:16   
vezilka RR
Никола синоќа пола саат без престан трчаше по снегот. Трча и се дере: „Види како тчам по негот! Види има нег! И тука има друг нег!“ Ама никако не сака да го фати со раче, вика ладно е..а не сака да носи ракавици.

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Снег
26.11.2013 13:16:20   
Mihaela 2010
Zenski padna prviot sneg vo Skopje,pred malku bev nadvor i zaveja,ne bas kako sneg pomesano so dozd ama sneg bese...jupiiiiii

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Снег
26.11.2013 13:50:03   
Felly RR
И кај нас заврна, само не знам М во градинка дали го виде - тооооолку го чекаше. Од пред неколку дена прашува кога ќе врне снег user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Снег
26.11.2013 13:56:44   
Martins mom
И во Битола врнеше снег! Штета што не можам надворuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Снег
26.11.2013 20:00:34   
Bethany
тооолку му се радувам на снегот! И Ј прееска стапна со нозете на првиот снег годинава ама ми изгледа како да го е заборавил од лани, или не му е баш интересен user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Снег
26.11.2013 22:42:34   
Snowhite RR
e vecerva ubavo zavrna sabajle ke bide belo :)

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Снег
26.11.2013 23:27:24   
elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Martins mom RR

И во Битола врнеше снег! Штета што не можам надворuser posted image

Уф, точно знам како се чувствуваш, најубавиот снег што ни заврна преклани што не се памти од којзнае кога во Гевгелија јас го преседов дома со user posted image . Ќе си пукнев.
Лани не ни заврна, се надевам годинава ќе имаме прилика да уживаме, јас многу сакам снег.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Снег
27.11.2013 8:27:25   
mommy_angels RR
Алал да ви е кај вас каде имате убав снег и јас го обожавам кај и да е ќе пиеме топло чајче со Бетани на планина user posted image
Ама снег во Скопје е жив кошмар user posted image Шлакатарници на сите страни,закочен сообраќај итн итн

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Снег
27.11.2013 9:29:38   
bucko mal
Aj nazdravje sneg!!
Samo sto go gledam po slikite mu se raduvam,prekrasno e user posted image user posted image user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Снег
28.11.2013 8:53:21   
Mihaela 2010
Padna i se stopi....a najrazocarana bese kerka mi user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Снег
29.1.2014 8:50:43   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Tanjat7880

Dobro utro devojki,se izraduvavte li na snegceto,Skopje e so "tenka"snezna pokrivka,se nadevam istoto ke dodrzi dodeka decata se priberat od shkolo pa da mu se izraduvaat.
Kakva e sostojbata vo drugite gradovi vo MK,eve ja povikuvam Defne koja mislam deka e od Berovo da ni ja dolovi tamoshnata zimska idila I da kaze dali patot do tamu e iscisten I prooden,bi sakala vikendov shto doagja da odime malku na vozduh tamuuser posted image




_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Снег
29.1.2014 8:52:47   
Felly RR
Ние веќе три дена си имаме снежна покривка. Само криво ми е што сум попладне на работа, па кога ќе си дојдам веќе е доцна и не можеме со М да излеземе да се порадуваме на снегот.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Снег
29.1.2014 9:03:13   
Mihaela 2010
I jas mnogu se izraduvav,ama mnogu e tnka pokrivkata
Uff bar za decava da imase malku da se posankavme

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Снег
29.1.2014 9:14:58   
Tanjat7880

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR

Ние веќе три дена си имаме снежна покривка. Само криво ми е што сум попладне на работа, па кога ќе си дојдам веќе е доцна и не можеме со М да излеземе да се порадуваме на снегот.

Felly za Prilep zboruvash,taka ili greshka sum?!Ako tamu ima tri dena sneg mozam da zamislam kako e vo Krushevo...lelee me fakja ludilo I mi se bega od Skopjevo..

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Снег
29.1.2014 9:38:45   
Felly RR
Да, во Прилеп. Нашата улица па бидејќи не е главна (а само главните улици ги чистат) е само за санкање. Вчера кога си идев од работа, на секој чекор имаше санки.
Вчера попладнето цел ден врнеше, и тоа убаво, да ти е ќеф да си седиш до прозорец и да гледаш.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Tanjat7880)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Снег
29.1.2014 10:12:00   
Snowhite RR
Е ако Фели и покасно не е ладно, ние сношти кај 7.30 вечерта излеговме и се санкавме и се тепавме со топки, многу убаво си поминавме, па дека и роденденот му беше, баш убава забава си направивме тројцата

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Снег
29.1.2014 17:22:19   
Defne90 RR
E nema sto da se pisuva veke epten se iznervirav sabalje koga stanav.Znaci sinoka pocna da paga sneg epten mnogu mislev deka ke go nafrla do sabalje koga ke staneme.I sabalje koga stanuvam sto da vidam.Streite kapat a od sneg ni S.Po pokrivite sto imase ostanato uste malku i TOLKU.Epten se razocaravme so sinko a cela vecer si planiravme koga ke staneme da se obleceme toplo i nadvor na sankanje.E ama vremeto ni gi rasipa planovite kakvo sonce imase deneska na nebo.Tuuuuu...

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Снег
28.11.2014 21:18:22   
scared RR
Многууу сакам снег премногуу, тогаш се ми е некако поубаво, поубава атмосфера има надвор, обожавам да шетам низ снегот. Се надевам годинава ќе го имаме, предходниве години слабо застапен ни беше..user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Снег
28.11.2014 21:30:42   
Ki4iko
Уф,јас мразам снег и ладно, а зимно дете сум user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Снег
28.11.2014 23:52:50   
caciana
Let it snow[sm=smiley36.gif . Pesnata Od frozen si ja peam koga ke pomislam na sneg,Mnogu go sakam,mi budi veseli cuvstva.

(Одговор на членот Ki4iko)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Снег
29.12.2014 11:44:36   
LoveableMe RR
Падна снегот и сите не изненади од служби до граѓани, user posted image user posted image , завеани патишта, улиц, никој не чисти пред влез, замрзнато насекаде, циркус.....

еве читам по медиумиве 30-тина примени во градска со скршеници, а тек како е низ државава....ееех моја чудесна Македонијаuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Снег
29.12.2014 11:49:47   
Mihaela 2010
Vcera bea radosti nevideni,cel den da bevme nadvor M nemase da se protivi
Iskreno mnogu se izraduvav i jas,i sakam uste da ima i da pagja
Sabajle sum iskocila ko na jajca da gazam,uste da trusnam mi fali

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Снег
29.12.2014 12:36:45   
Defne90 RR
И кај нас завчера заврна снег,па тоа радости големи по дома беа.Не знам само кој се радуваше повеќе јас или децата.И бевме пресреќни што конечно може и да се посанкаме малку.Ама вчера за жал се истури дожд па го потстопи доста снегот.Отсабалје пак како да сакаше да заврне снег,ама престана.А многу сакам и јас да го нафрла пола метар.Се надевам ќе ми се исполни желбата па да уживаме уште во него.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Снег
30.12.2014 19:50:36   
caciana
Eve 3 dena mu se raduvam na snegov..kako sto vidovte i pogore..ama pusti sneg bez internet me ostavi..sea konecno dojdee posle 2 dena user posted image

_____________________________

Life is party :D :*

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 324
Страница:   <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Страница: <<   < Претходна страница  9 10 11 12 [13]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?