|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
17.7.2010 14:21:45   
Тања РР
user posted image user posted image user posted image Леле Мартинс мам имам братучетка како тебе.
Јас не паметам имиња, со некои колеги студирав пет години а сеуште не им ги знам имињатаuser posted image
Лица паметам, понекогаш и премногу. Можно е некој да седел пред мене во автобус, сум го погледнала и запаметила како лице. Наредниот пат кога ќе го сретнам на улица знам дека сум го видела претходно.



_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
17.7.2010 14:26:59   
elle
јас не памтам ни лица ни имиња( посебно кога дојдов да живеам на ново место со нови луѓе), ни броеви не памтам не си го знам ни бројот на мобилниот ни фиксниотuser posted image user posted image user posted image
порано не беше така, но што да правам изгледа стареам


_____________________________

Само едно нешто е поубаво од тоа да бидеш жена, а тоа е да бидеш МАЈКА

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
17.7.2010 14:31:34   
Gari68
И јас секако повеќе памтам фаци отколку имиња.Бидејќи како лик може да го гледаш и секој ден ,дали додека одиш на работа или само онака шеташ и не мора да знаеш како се вика.Ама.....
Кога ќе отидеме во кафана ич не можам да запамтам кој келнер не служел за да го виканам да наплати user posted image user posted image user posted image user posted image , затоа е тука бетпет да ми каже кого треба да викнам.
Што знам можеби ако биле келнерки ќе сум ги забележалuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
17.7.2010 14:37:01   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: Gari68

И јас секако повеќе памтам фаци отколку имиња.Бидејќи како лик може да го гледаш и секој ден ,дали додека одиш на работа или само онака шеташ и не мора да знаеш како се вика.Ама.....
Кога ќе отидеме во кафана ич не можам да запамтам кој келнер не служел за да го виканам да наплати user posted image user posted image user posted image user posted image , затоа е тука бетпет да ми каже кого треба да викнам.
Што знам можеби ако биле келнерки ќе сум ги забележалuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



А можеби само не ти се плаќаuser posted image

Не памтам ни лица ни имиња, мора два три пати да се запознаваме за да запамтам и пак ако не се видиме долго, отидоа во заборавuser posted image расеана сум до даска


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Gari68)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
21.7.2010 11:08:06   
lila_mk
lica definitivno,mise slucuva cesto nekoe lice sto sum go sretnala onaka slucajno, koga vtor pak ke go sretnam da se cudam od kade go znam ....user posted image a ustvari od nikade samo sme se raminale. iminjaaaaaa.....tapa voopsto ne pametam.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
22.7.2010 0:43:27   
Bitolcanka
И лица и имиња, но најмногу броеви - дати. Со луѓе некогаш секојдневно се запознавам и се случува да заборавам кој од каде го знам или неговото/нејзиното име, посебно ако го видам само еднаш, па до наредната средба поминало подолго време. А дата - еднаш да ми каже некој, ја паметам user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
26.2.2011 20:28:08   
mila mama
I lica i iminja. Takva mi e rabotata, sto ako ne pamtam bi ostavila mnogu los vpecatok i nedoverba kaj sogovornicite. Ama ako se skoncentriram i broevi pamtam user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
27.2.2011 9:30:11   
denim
Lica pamtam, iminja ne. Rabotata mi e takva sto gi zapisuvam iminjata za da ne dojdam vo nezgodna polozbauser posted image . Na poveketo RR nikovite gi znam zasto redovno Ve chitamuser posted image .

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
7.4.2011 12:46:26   
zapce
Jas mnogu slabo pametam iminja, pred nekoj den ke imame sostanok na rabota i odime nakaj salata za sostanok i prebrojuvame uste koj ne dosol , koj se najavil i jas prasuvam a Maja @@@@@ kade e a taa pozadi mene i mi vika pa jas su Majauser posted image user posted image lele kolku su se zasramila, pa se vadev ova ona. Ajde ako nekoj znae nekoj nacin, finta kako polesno da pametam iminja. A sega sigurno nema da ja zaboravam.user posted image user posted image


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот denim)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
15.12.2011 17:10:31   
Bogdancanka
pred nekoj den vo butikot na moja prijatelka se sretnav so zena sto nikako nemozev da se setam kako se vika,zenata mi napravi muabet sedna malku me prasa do kade sme souser posted image a jas celo vreme se mislev koja e i kako se vika,vaka na faca poznata ama jas pojma nemav so koj razgovaram ziva bruka

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
15.12.2011 20:05:41   
temjana
ништо не паметам ни фаци ни имиња, жива брука сум user posted image Пред некое време гледаме на тв со мм фудбал и му викам ееј како се викаше овој глумецов ( кадарот беше од публика) инаку тој глумецот беше Бил Клинтонuser posted image user posted image Или ќе му кажам од кај ми е познат овој? пааа на одмор бевме заедноuser posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
15.12.2011 20:38:42   
kuklicka26
Имам јака меморија паметам и лица,но имиња и презимиња без промашај,значи ги паметам лугето не само по име и по презиме.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
15.12.2011 21:47:15   
kapina
iminja pametam lica ne tolku no iminja i preziminja da 

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
15.12.2011 22:24:52   
libra.n
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjana

ништо не паметам ни фаци ни имиња, жива брука сум user posted image Пред некое време гледаме на тв со мм фудбал и му викам ееј како се викаше овој глумецов ( кадарот беше од публика) инаку тој глумецот беше Бил Клинтонuser posted image user posted image Или ќе му кажам од кај ми е познат овој? пааа на одмор бевме заедноuser posted image user posted image


user posted image Ме изнасмеа...и јас такви глупости тресам, ништо не памтам само се мислам од кај ми беше познат некој што сум го виделаuser posted image ....а имиња и тука ја оплескувам работата.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
15.12.2011 23:07:52   
kikicka
зависи од персона хахх се шалам како сум погодена инаку вас повеќе ве знам по никкот отколку на име што веимам на фб

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
16.12.2011 9:44:53   
Felly RR
Лица памтам, но имиња тешко.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
16.12.2011 11:35:07   
Luci
Фаци ретко а имиња уште поретко user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
16.12.2011 11:52:13   
AnnaMolly RR
Лица не памтам, дури и многупати во незгодна ситуација сум се довела. Пред некој ден во продавница во центар продавачот ми вика „Еј, како си? Што има ново? Одамна не сме се виделе“ А јас знам дека го знам од некаде, ама да ме убиеш не знам од каде. И само му реков „Еве супер, одам накај работа“ и толку. Ми беше глупаво да речам „А извини, од каде се знаеме?“

user posted image


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
9.1.2012 13:40:16   
Melanija RR
Ниту имиња ниту лица user posted image , сепак полесно ми е по некое име а за лик знам да се препознаам.Ако еднаш видам некого нема шанси да го препознам,а пак кога се представувам ја да си кажам како се вика а за другиот ако дослушнам ако не си подпрашувам user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
9.1.2012 14:55:41   
zapce
Дефинитивно лица многу подобро памтам, ама пробле е што кога ке видам некоја личност не се секавам како се вика ниту пак во која ситуација сме се сретнале, од каде го знам, подоцна можеби и ке се сетам, ама кога ке одминам.

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
9.1.2012 15:03:10   
kikicka
мене еднаш ситуацијадапропаднеш......седерам јас така поедна познаничка што оддаааамна јанемав видено али ја довикував со друго име......сум гисмешала фаците и онатака одалеку не ме слушнала како и викам ама се заврте и сега тепаме муабет а јас у себе си викам лелее која беше оваа јас се збркав тотално и оп она едно време а зошто ме викаш симона??? А јас панели беше симона user posted image user posted image user posted image user posted image и сите се смееме и уствари послеми текнаколку е саат user posted image битно бледажата отиде.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
15.1.2012 10:06:22   
Snow Queen
и тоа и тоа,дури некоја жена ако ми остави впечаток во автобус а ја видам после година дена на улица - ќе ми текне каде сум ја видела
исто така многу помнам дати (родендени,годишнини...)

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
30.11.2013 10:57:07   
Mihaela 2010
Lica definitivno,ic ne pamtam iminja
bidejki rabotata mi nalaga postojano da sum vo kontakt so luge ponekogas duri koga ke vidam nekoj neznam od kaj go znam,mi se pomesani,dali e nekoj kolega,go znam od sto sum go usluzila(stranka) ili nekoj prijatel sto ne sum go videla oddamnauser posted image
imase oddamna edna slucka so tatko mi,se kacil vo avtobus i go videl Djoksi pejacot,i vika go gledam toj me gleda vika lele ne mi kaza zdravo od kaj go znam covekov ama ne me pozdravi...posle si go vratil filmot mu teknalo deka go znae od TVuser posted image user posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
30.11.2013 10:58:36   
deluxe
Имиња паметам,а за лица права склеротична сумuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што подобро памтите лица или имиња?
1.12.2013 23:03:47   
Snowhite RR
Лица памтам, т.е. ги препознавам иако не знам секогаш од каде, посебно сите тетки што работат по институции ако ги видам на улица, знам дека ги знам од некаде, ама одма да се сетам нема шанси, а памтам и имиња

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?