|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 21:46:01   
karla
SITEEEEEEEEEEE...

(Одговор на членот steci)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 23:00:15   
S*B*
Јас пошто сум најнов овде во ова големо семејство сакам да ве запознам сите.Се надевам дека ќе комуницираме супер.

(Одговор на членот karla)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 23:33:32   
nadica
уф па колку тешко прашање user posted image user posted image user posted image

па се разбира сите мотхер29, мами, еца, еника, професорица, мис, богданчанка, бебица, аница, ... СИТЕ нека не ми се лутат неспомнатите user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
11.12.2009 10:08:51   
biljana16
Jas bi sakala da ve zapoznaam site.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
11.12.2009 10:10:38   
mami
ајде после Нова година ке се договориме нешто, ке се собереме, само ке треба да бараме поголем просторuser posted image

(Одговор на членот biljana16)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
20.12.2009 10:57:09   
Боцко
универзална сала?!
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
28.1.2010 0:44:58   
verka
jas PROFESORICA, nema mesto kade ja nema da pishe neshto,bash e profesorica.

(Одговор на членот Боцко)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
28.1.2010 0:46:09   
S*B*
во право си те подржувам.

(Одговор на членот verka)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
28.1.2010 0:51:14   
HristinAntonio
ohooo i jas sakam siteeeee

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
28.1.2010 8:27:13   
profesorica
ИЗВОРНА ПОРАКА: verka

jas PROFESORICA, nema mesto kade ja nema da pishe neshto,bash e profesorica.


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот verka)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
28.1.2010 9:11:49   
mother 29
Vezle..ja dodavam vo spisok!user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
22.6.2010 14:43:39   
iviv
сите и исто везилка ја додавам и јас Ч)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
22.6.2010 16:22:18   
Viktori
Затоа што правам разлика помеѓу форум-нефорум не ни размислувам на тема запознавање во живо. Вака ми е подобро. Си имам за сите супер слика во главава и не сакам нешто да ми ја изремети user posted image
Инаку ја издвојувам Ники и Маца25 (ли беше)...
а  нормално кога би имало собиранка со сите супер ќе си поминам user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
22.6.2010 23:07:03   
Maca25
Анушка, Битолчанка, Тања, со Јуле се договараме деновиве да пиеме кафе, Надица ( ептен сакам), виктори, Палешка и уште многу други. Кога би можела би одела од град во град и сите би ве запознала.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
22.6.2010 23:21:44   
Bitolcanka
Сите user posted image Како што кажа Виктори, вака е поинтересно, си правиме некоја слика за секој член, но супер би било кога ќе се запознаеме и лично - тет,а тет user posted image - да видиме дали добро сме го процениле секого user posted image И да направиме групна фотографија user posted image Сигурно ќе се случи и тоа, што велите? user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
22.6.2010 23:35:09   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Затоа што правам разлика помеѓу форум-нефорум не ни размислувам на тема запознавање во живо. Вака ми е подобро. Си имам за сите супер слика во главава и не сакам нешто да ми ја изремети user posted image
Инаку ја издвојувам Ники и Маца25 (ли беше)...
а  нормално кога би имало собиранка со сите супер ќе си поминам user posted image



Абе запознавање во живо носи и обврски потоа, треба да се контактира со луѓето, па пак ќе те викаат да ги дружиш, па треба да ги викаш ти, па да им се јавуваш на тел. да ги контактираш секако некако, да ги поздравуваш на улица кога ќе ги сретнеш, да им праиш љубезни муабети............user posted image многу комплицираноuser posted image . вака на форум, кога сакаш доаѓаш, кога сакаш си одиш, а постојано си во тек и никому не фалиш, нит некој ти фали и така убаина. Ни арч ни ќарuser posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
22.6.2010 23:44:31   
Bitolcanka
Во право си Ники сосема user posted image И вака имаме многу пријатели, така уште повеќе ќе ни се намножат user posted image ќе треба тоа да ни е работа-од гости на гости, со гости, телефонски... сметките астрономски user posted image Кога не размислувам - римувам, за чудо user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
22.6.2010 23:48:55   
Bitolcanka
П.С. Јас затоа сум offline на фб кога се вклучувам (а се вклучувам еднаш дневно ако имам приватно пораче user posted image ), сега се вклучив по барање на 1 колешка и одма почнаа да ми пишуваат - не можам да престигнам. На РР можеш да се скриеш, не ти замеруваат - вака, прашуваат кај си - ако не си на фб си исчезнал user posted image user posted image user posted image Толку е популарен, нема збор user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
22.6.2010 23:52:35   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Затоа што правам разлика помеѓу форум-нефорум не ни размислувам на тема запознавање во живо. Вака ми е подобро. Си имам за сите супер слика во главава и не сакам нешто да ми ја изремети user posted image
Инаку ја издвојувам Ники и Маца25 (ли беше)...
а  нормално кога би имало собиранка со сите супер ќе си поминам user posted image



Абе запознавање во живо носи и обврски потоа, треба да се контактира со луѓето, па пак ќе те викаат да ги дружиш, па треба да ги викаш ти, па да им се јавуваш на тел. да ги контактираш секако некако, да ги поздравуваш на улица кога ќе ги сретнеш, да им праиш љубезни муабети............user posted image многу комплицираноuser posted image . вака на форум, кога сакаш доаѓаш, кога сакаш си одиш, а постојано си во тек и никому не фалиш, нит некој ти фали и така убаина. Ни арч ни ќарuser posted image


аа не. извини, таква обврска не преземам user posted image то јавување, па кај си, шо си, не ми е гајле баш. user posted image
јас сум за кафе еднаш у месец/два со другарки да се исклештиме убаво и толку.
Скајп авеј, фејсбук исто така. Телефон фиксен не дигам, мобилниот ми е шашав (јас сум смотана-со виндоус е) На врата иам шпунка!! а бе раат! user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 22.6.2010 23:53:16 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
22.6.2010 23:58:11   
niki
Ме заболе стомак од смеа Викториuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
23.6.2010 0:10:42   
Bitolcanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

user posted image


аа не. извини, таква обврска не преземам user posted image то јавување, па кај си, шо си, не ми е гајле баш. user posted image
јас сум за кафе еднаш у месец/два со другарки да се исклештиме убаво и толку.
Скајп авеј, фејсбук исто така. Телефон фиксен не дигам, мобилниот ми е шашав (јас сум смотана-со виндоус е) На врата иам шпунка!! а бе раат! user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
30.5.2014 15:53:26   
Mila mamicka
Па би сакала да ги запознаам сите лично. Читајќи ги форумите, сите ми оставиле некој убав впечаток (добро де, има и некој исклучок), ама посебно би ги издвоила и би сакала да ги запознаам Анушка и Ники. Тие ми се две личности чии постови секогаш ги читам со внимание, и нивните мислења и размислувања ми се секогаш интересни и издржани. Имаат цврсти ставови и секогаш си стојат на нив. А од другите би ги издвоила Палешка, Еца, Богданичанка, професорица, Еника, мами, везилка, Џесика, Сноувајт, Виктори, АнаМоли, лукас, Натуска85, Беатрис, Пепелашка, пенелопа, темјана, Калипсо, Михаела2010, еленак, Дефне, Виктори, Тања, надица, Октавија, Меланија, Миана, Фели, Јами Мами, буцкомал, Бетани, Икана, мами_ејнџелс. Списокот станал долг, ама навистина според мене ова се лицата кои секогаш имаат што да кажат, а тоа што го кажуваат има смисла. Овие лица со задоволство би ги запознала  би се дружела со нив. Се надевам дека тоа ќе се случи на некоја од наредните средби на РР.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
19.6.2014 17:54:12   
Melanija RR
Хм многу ги има низ годиниве user posted image
Miana, Mihaela2010, Snowhite, deluxe , Felly , andrijance90 , Defne90, princessa, Dilina , kapina, mama_06, Tanjat7880 , elenak, Kvisko, Палешка ,.Hopeful, ..... znam deka ima uste nekoja no nemozam da se setamuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
19.6.2014 22:00:55   
Snowhite RR
бидејќи повеќето што саκав ги запознав саκам да ги запознаам уште Меланија, Ловеблми, еленаκ, Дефне, Анелав, буцκомал, Михаела2010, Маρтинс мам(замисли не сум ја запознала се уште) миана, Тања7880, има и дρ не ми теκнуваат, неκа не ми замеρуваат

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 19.6.2014 22:05:17 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
19.6.2014 22:29:14   
princessa
Сакам да ги запознаам сите што се отворени за дружба, јас по природа сум многу дружољублива и такви луѓе и преферирам. Глупо ми е да да спомнувам имиња зашто ќе заборавам да напишам некое и со тоа може и некој да навредам. Но мило ќе ми биде тие луѓе што секојдневно пишуваат на форумот да ги запознаам одблиску. Сите тука не поврзува една работа а тоа е семејството, децата во него и оне кои имаат желба да ги имаат.

_____________________________

All of us have our own beliefs, opinions. These inner assumptions rule and govern our lives. A suggestion has no power in and of itself. its power arises from the fact that you accept it mentally!

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?