|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 13:10:48   
Natasha5
е еееееееее таква дружба супер би било

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 13:11:06   
Enika
 А да идеме само на Шопинг заедно во Белград на пример?user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 13:15:59   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA

Zatoa sto Bogdancanka veke ja znam, i sigurno nabrzo ke se napieme nekoe kafence zaedno, bi sakala sto pobrzo da dojde leto pa da ni se ispolnat planovite so svat mi, za zaednicki familijaren godisen odmor so Bebicauser posted image user posted image user posted image
Isto taka bi sakala da se zapoznaam so Profesorica, enika, miss, Nadica, Mother 29, Paleska, Niki, arh_diz, Mila na mama, ripce,eca,Anuska, vezilka.........
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za site



A strumfeta doagam i jas so vas svakiteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ke vi bidam strojnikot i odime na odmoruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Site tri odime za Grcijauser posted image user posted image user posted image user posted image jas koga ke trgnam od Sk ke me stopirate kaj bogdanci i zaedno vo Grcka na odmoruser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 13:17:10   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

А да идеме само на Шопинг заедно во Белград на пример?user posted image user posted image user posted image


E Enika ideata ne ti e losa, jas i arh_diz, ako nema nisto protiv ke ve docekame vo Belgrad.user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 13:28:43   
pacuvce
Bebica,bravo za temava...A odzivot samo pokazuva deka itno treba da se organizira edno novo RR druzenje,kade ke ni se vkrstat patistata i licno ke se zapoznaeme site nie RR mamicki,trudnici ostanati clenovi...A kogo sakam jas da zapoznaam nema da pisuvam,tuku ednostavno ke kazam...SITE!!!user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 13:38:19   
Еца
Сите кои досега не сум ги запознала, а морам да ја истакнам Ники, од самиот почеток е на Рингераја. Поминуваме моменти на кои сме сведоци на дел од нашите животи И СТЕ СТЕ МИ ДРАГИ. Може некогаш и во конфликт ќе влеземе, но Боже мој, тоа е најнормална работа. Најважно е на крај повторно да си пуштиме user posted image бидејќи сите грешиме и сите сме приказна за себе која е достојна за раскажувањеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 14:25:35   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: BEBICA

ИЗВОРНА ПОРАКА: STRUMFETA

Zatoa sto Bogdancanka veke ja znam, i sigurno nabrzo ke se napieme nekoe kafence zaedno, bi sakala sto pobrzo da dojde leto pa da ni se ispolnat planovite so svat mi, za zaednicki familijaren godisen odmor so Bebicauser posted image user posted image user posted image
Isto taka bi sakala da se zapoznaam so Profesorica, enika, miss, Nadica, Mother 29, Paleska, Niki, arh_diz, Mila na mama, ripce,eca,Anuska, vezilka.........
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za site



A strumfeta doagam i jas so vas svakiteuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ke vi bidam strojnikot i odime na odmoruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image



Site tri odime za Grcijauser posted image user posted image user posted image user posted image jas koga ke trgnam od Sk ke me stopirate kaj bogdanci i zaedno vo Grcka na odmoruser posted image user posted image user posted image user posted image





Bebica toa ne ti bega te stopirame tuka nekade pred Gevgelija da ne ni pobegnes i pravo za grcija na odmor vie svakite a jas kako strojnikuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 14:39:52   
Mamicka3
Леле колку убава тема
Ја знам само denicka  но би сакала сите да ве запознаам ќе ми биде мило

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 14:43:53   
vezilka RR
и јас се надевам дека ќе имам можност некогаш сите да ве запознаам, и ќе ми биде многу мило.....

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 15:18:27   
profesorica
 јас се знам со анушка, мами и мила на мама а би сакала да ги запознаам бебица, аница, мотхер29, богданцанка, арх_диз, мис, Еца, Штрумфета, Пацувче, Еника и сите други кои не ги спомнав.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 15:49:11   
profesorica
а да ми текнаа и Боцко и Евгенија е и нив би сакала да ги запознаам личноuser posted image user posted image user posted image


бебице чекај те ме и  мене за Белградuser posted image


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 18:21:33   
ripce
Според пишуваните постови за секој член од рр имам формирано одредено мислење. Оние кои имаат поставено своја слика, отприлика го знам нивниот физички изглед, го поврзувам со она пишуваното и на тој начин си формирам своја визија за таа личност, иако не ја познавам лично. Во таа смисла интересни ми се бебица, професорица, мотхер29, мис, елена исто така, богданчанка, штрумфета, адријана мојата сограѓанка, надица ми е исклучително пријатна... сакам лично да ги запознаам за да видам колку моето мислење за нив е реално.

< Поракaта ја уредил ripce -- 10.12.2009 18:22:47 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 18:25:58   
nutelizza
Joванка
Анушка
Ники
и мами.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 18:28:19   
Enika
Еј бе ја со Боцко се упознав веке забораив да кажам...а професорице баш го прашавав Лука за тој негов братучед Мики што ти е другар..па го знам го иам упознаено летовоuser posted image user posted image user posted image Ајде да се зберемеееееееее( иако незнам као кога сме на различн страни сите)user posted image

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 18:31:20   
Anushka
толку многу години имам, а сите вас како да ве знам барем половина живот:
не сакам да ве зпознаам, ЈАС ВЕ ЗНАМ. Сакам да ве видам, да си се напиеме кафе, пивце. Еве, нели е Нова Година добра прилика за тоа?  Локација?
На пр.: Плоштад, со некој Дедо Мраз во придружба на нашите деца, или колективна прошетка на Водно, или кај мене дома во било кое време...
Кој е за, нека пише

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 18:31:47   
ripce
Аууу ја заборавив ники... ми се допаѓа што е своја, има свое лично мислење, по различни прашања, дури и кога сите се против неа со своите ставови, таа е доследна на себе и го брани своетоuser posted image user posted image user posted image . Ова го имам приметено уште во почетокот кога се зачленив на рр... само немало простор каде да го кажам.

< Поракaта ја уредил ripce -- 10.12.2009 18:32:08 >

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 18:46:17   
BEBICA
Lele ripce i ti si na mojot spisok te zaboraviv da pisam no go dopolnuvamuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 18:48:11   
Enika
А мене ме забораи user posted image

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 18:59:27   
jovanka
nutelliza
eca
profesorica
bebica
mis
anuska
ripce
i site........

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 19:13:07   
BEBICA
ИЗВОРНА ПОРАКА: Enika

А мене ме забораи user posted image


Lele stram da mie.izvini enika i ti si mi na spisok.lele eve bas pravev spisok mnooogu e golem.user posted image


_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 19:21:08   
Enika
за рибче мислев...ама се шалам не се лутамuser posted image user posted image user posted image ја прво почнав да пишувам...и видов невидов ги стаив сите...зашто мн се по име да ги пишам сите, а и стварно сакам сите да ве запознаам user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Enika -- 10.12.2009 19:28:38 >

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 19:24:34   
ripce
Леле јас прочитав ама си мислам на Бебица се однесува... срам да ми е, посебно што заборавив да те напишам. Сигурно имам уште некој заборавено. Извинете како ќе се сетам, ќе го дополнувам списокот. Иако би ми било драго било кој од форумов да запознаам, не значи дека ако некој не сум споменала не сакам да го запознаам. Само ги наведов веројатно оние кои ми оставиле најсилен впечаток.

< Поракaта ја уредил ripce -- 10.12.2009 19:25:29 >

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 19:30:29   
Enika
А колку ли е изводливо да се напраи некоја средба..мислам некои се и надвор од државата аи не сме сите во исти градови, плус деца ..никој нема да си ги остави за да има средба некоја што ке грае цел ден или пак неколку дена ( до Белград на пр- ама му се згнав на Белград значиuser posted image user posted image user posted image ).

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 20:46:51   
Боцко
ИЗВОРНА ПОРАКА: profesorica
а да ми текнаа и Боцко и Евгенија е и нив би сакала да ги запознаам лично


каква коинциденција професорице. тукушто сакав да те напишам. ники многу би сакал да ја запознаам. нека не ми се лутат другите, но многу од вас веќе запознав, жто ми е особено драго, одиме на секое дружење...и ќе одиме. иако ме нема пречесто периодов рр е многу убав и важен дел од мојот живот!
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes it is the people who no one imagines anything of, who do the things that no one can imagine.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Кого би сакале ЛИЧНО да го запознаете на РР?
10.12.2009 21:29:36   
steci
Jas bi sakala site da ve zapoznaam bidejki sum ood drug grad konkretno od Bt.Aosobeno mi se dopaga strumfeta,miss i profesorica a da i ke ja zaboravev julia.

(Одговор на членот Natasha5)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?