|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Спонтан абортус
15.12.2009 0:22:32   
Еца
Веснич имаме тема за конизација КЛИК ТУКА

и за ЦИН клик тука

Но дали оттогаш беше на гинеколог, дали му кажа за обилната менструација... се надевам дека сеќе биде во редuser posted image


_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот vesnic80)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Спонтан абортус
15.12.2009 13:47:59   
vesnic80
Da,bev na ginekolog,i gi napravivme site ispituvanja za moznata pricina,se pokaza deka brisot za clamidija e pozitiven,no vo krvta ja nemam?!Pa sega vo konsultacija so drug ginekolog ke napravm povtorno ispituvanje no vo privatna laboratorija,taka mi predlozi doktorotuser posted image no sepak on misli deka mi e poradi toa sto ne mi e napraveno cerklaz.A za menstruacijata bas ke mu spomnam,da vidam sto ke mi predloziuser posted image Ti blagodaram za informaciiteuser posted image

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Спонтан абортус
23.12.2009 9:22:26   
gvenda
Vesnic
A kako ti se sluci spontaniot sto oseti, te molam kazi mi zosto mnogu se grizam za mene 20 nedela sum i sea treba da idam na pregled i mi e mnogu strav deka nesto mi e nisto ne cuvstvuvam imam energija i se a do pred edna nedela mi bese podrugo mozebi e normalno neznam
Pozdrav

(Одговор на членот vesnic80)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 18:24:03   
angelcinja
zdravo na site jas sum seuste mnogu tazna vo vtornikot me cistea kaj mene bebceto nesto mu stana ne naprednalo inaku vo 6 ta nedela se bese vo red no vo 11 ne bese se vo red i taka so placki denovive pominaa inaku kacuvav temperatura ne se simnuva vcera bev kaj ginekologot i znaete li sto mi rece deka ne me iscistile ovoj doktorov vo bolnica ne mi e jasno sto cistese i toa e mojata sudbina sega nekoj apcinja jak antibiotik mi dade i demek samoto telo da go otvrli pa ke vidime do ponedelnik inaku jas namesto za nova god da se spremam jas so g;luposti mnogu sum tazna neznam sto ke bide dajte mi sovet sto mislite ke moram li pak vo ponedelnik da odam da me cistatuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот gvenda)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 18:29:30   
STRUMFETA
Zlato,znam kolku e bolno cistenjeto i koja trauma se dozivuva.Jas uste 10 paati bi rodila karlicno samo da znam deka nema da mi se povtori toa.Ne se plasi se ke pomine i POLEKA, ama navistina poleka ke izlezes od toa.I mene isto ,me cistea megutoa ne me docistea i ne se plasi po nekoj den mi padnaa nekolku parcinja kako zasirena krv.Toa deka nedobro iscistena.Eve posle  godina cuvanje, ne deka taka mi preporaca lekarot tuku od golemite traumi pominati povtorno ostabnav i si rodiv prekrasno since .Samo pozitivni misli i probaj da ne mislis na toa sto bilo.

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 18:30:59   
Еца
ангелчиња а каде те чистеа? Не знам некако мислам дека во приватните болници се многу поажурни, па мој сове3т ти е да одип на преглед во некој приватна болница, да те погледнат и да ти кажат што е и како е.Вака си играат играчки, те исчистил, не те исчистил, антибиотик, ...човек да не затропа на болничка врата. Ајде ќе биде добро се, полека, ќе си останеш пак трудна, не тагувај сега, морало така да биде. user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 18:40:00   
angelcinja
ne bev vo privatna bolnica bev vo drzavna doktorive ni se katasrofaaaa mene se mi ostavile i vrekickata i plodot se bukvalno se ne mi e jasno samo sto strugaa sto cistea ke vidime zdravje pijam sega jak antibiotik i treba sam organizmot da go otvrli ama ke vidime mene nekako i krvarenjeto mi zapira neznam jas ke ve izvestuvam vo meguvreme sto i kako e inaku fala vi na podrskara 

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 18:48:59   
STRUMFETA
src,ist slucaj,jas i po cistenjeto imav bokli. Ne se plasi ke se isfrlat sami

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 18:52:24   
angelcinja
fala ti mnogu od se srce i cul te gospod se da bide vo red i da go isfrli sam organizmot... pozdravce

(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 18:54:56   
mami
можам само да ти кажам колку ми е жал што испаднало вакво нешто..и се надевам дека се ке помине во најдобар ред и како наша Штрумфета, догодина ова време ќе не прашуваш какви кашички да му даваш на малото...user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 19:05:59   
arh_diz
жал ми е што така ти се слуцило но мила животот продолжува понатака мисли на нова бременост.Го имам поцуствувано тоа знам како ти е user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 19:12:07   
angelcinja
да мислам на нова бременост но сакам првен ова да се среди ме фака стар и паника тоа е еден вид заристе температурава де се кацува де се симнува мора да се реси проблемов ако не се остарни сам до понеделник ке одам пак да ме чистат па сега тоа е сто е инаку не ви казав реултатите микробиолошките од брисевите се беа во ред не ми е јасно само од сто се случило ова

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 19:14:48   
arh_diz
температурата што ти е усте повисока мислам дека е нормално така беше кај мене јас после спонтаниот лежев во болница уште 3 недели но поради други проблеми и температурата знаеше да се каци до 37.5 . А може затоа сто си сеусте многу возбудена . На мене докторите ништо не ми дадоа да се спушти температурата сама се спушти дури кога си дојдов дома

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 19:19:59   
ikipp
of lele mnogu mi e zal,najmnogu mi e zal koga nekoj ke zagubi bebe.samo ne gi razbiram tie sto namerno se cistat,ako treba 10 deca ke rodam,ama ne bi se cistela

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 19:35:00   
angelcinja
tocno taka taa temperatura mi e samo ako pocnam da placam se kacuva  do 38 inaku tuka si drzi 37 so 4- 5 zavisi legnuvam se potam ke ja simnam poslem ke sednam i za pola saat pak e 37 so 5 celo vreme taka mi e ama mene me faka strav oti uste ova strano telo e vo mene vikam nekoj problem da ne mi napravi za temperaturata ne mi e strav ke se simne neznam veke sto da kazam user posted image sto i da kazam nemozam nisto da smenam ostanuva samo da cekam
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

температурата што ти е усте повисока мислам дека е нормално така беше кај мене јас после спонтаниот лежев во болница уште 3 недели но поради други проблеми и температурата знаеше да се каци до 37.5 . А може затоа сто си сеусте многу возбудена . На мене докторите ништо не ми дадоа да се спушти температурата сама се спушти дури кога си дојдов дома

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 19:37:24   
arh_diz
доколку си толку исплашена направи си уште еден преглед во  приватна ординација побарај второ мислење . Немој да се оптеретуваш со лоши мисли.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 19:43:09   
angelcinja
vo ponedelnik ke odam pa ke vidam 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Спонтан абортус
26.12.2009 23:53:58   
mis.
После второто породување 15 дена потоа беше констатирано кај мене заборавена постелка.А симптоми исто качена температура 37,5-6.Крварењето еден периот се сопре но потоа наеднаш почнаа да излегуваат парчиња.Се уплашив и трк на гинеколог.Бев на киретажа,пиев антибиотици,примав и инекции за да се нормализира крварењето и да чукнам во дрво сега е ок.Мој совет е веднаш да одиш на поново чистење не чекај само да се исфрли.Па од тоа сепса се добива нема зезање со тоа.Уште утре нема чекање.

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Спонтан абортус
27.12.2009 11:32:21   
angelcinja
utre ke odam prven kaj ginekologot rece da me videl znaci sakam nejkam ke mora pak da odam da me cistat ne moze sam organizmot da otvrli se kaj mene pocnaa ama nekolku samo parcinja padnaa i denes imam bolki vo stomahot a temperaturata pak e tuka 37 so 4 denes resiv da ne lezam ke sedam ako se kaci poveke togas ke legnam pak da se potam... takov e zivotov nie zenite da stradame ( nekoj od zenite ne site )

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Спонтан абортус
27.12.2009 11:37:38   
arh_diz
мене двапати ме гледаа на ехо кога ме исчистија наредниот ден и после една недела пак ме гледаа
angelcinja таков е животот мила ние ништо не можеме против тоа што ни се случило .Не се разоцарувај само полосо си правис себеси.Јас бев речиси во депресија падната благодарение на мм и жените од форумот супер се чуствувам.Прашај го гинекологот кога можес да имас односи на мене ми реце дека е подобро после првата менструација

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Спонтан абортус
27.12.2009 11:43:02   
angelcinja
za odnosi ne mi spomnal samo doktorot od bolnica znaete li sto mi rece toj sto me cistese ajde vo fevruari ke dojdes da ti utvrdime deka si bremena a vidi sega sto napravi jas pak ke odam da me cisti se bese vo red i so brisevite site rezultati rekoa uste nekoj ispituvanja ke napravat i ako bile i tie vi red za 3 meseci pak ke sum mozela da zabremenam... prven sakam ova da se sredi da sum jas zdrava ziva se da se sredi poslem ke mislam na odnosi pa i na zabremenuvanje sega nemozam da mislam na toa sakam veke da se resi se da se sredi...

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Спонтан абортус
27.12.2009 11:47:37   
arh_diz
Да секако се согласувам со тебе.Но мораш за се да ги прашуваш докторите по неколку пати. Исто треба да се испита плодот да се види зошто не се развивал .Отиди си уште утре немој да чeкаш

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Спонтан абортус
27.12.2009 11:54:09   
angelcinja
fala na podrskata pa ke te izvestam ke pisam ako mozam uste utre sto sum napravila

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Спонтан абортус
27.12.2009 12:07:41   
angelcinja
od apcinjava sto mi gi dal doktorov ednive se vikaat flazil i na niv citam deka tie bile za krvta za otsranuvanje na antitela da ne dojde do komplikacii jas mnogu ne se razbiram ama tie se i da ne dobijam sepsa za toa ili gresamuser posted image ako znaete pisete mi... jas malku sum dosadna no misla mi i e poarno da ve prasam ako znaete da mi pomognete da mi kazete negoli da mislam


< Поракaта ја уредил angelcinja -- 27.12.2009 12:08:27 >

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Спонтан абортус
27.12.2009 12:11:18   
arh_diz
јас незнам мила на мене не ми дадоа никави лекови после цистењето. Ми дадоа  инфузија и уште едно мало шише  исто со инфузија беше и инекција некој антибиотик.Исто ми рекоа на стомакот да ставам мраз да ми се собере побрзо матката мада јас ставив само2-3 пати а требасе на секои два цаса да држам по 15 минути

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот angelcinja)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Br
Bilence2

Kolku deca imate?

1 (55%)

2 (28%)

3 (3%)

4 (1%)

niedno (13%)


Број на сите гласови: 88

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!