|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
30.11.2009 9:57:31   
caci20
Vo Slovacka ili Ceska ili pak nekade na more, moze i Hrvatska - Dubrovnik, Split

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
30.11.2009 10:11:01   
penelopa
Јас живема во прекрасната Словенија, лично ако јас се прашувам на крај памет не ми паѓа да се вратам во Македонија...но никогаш не се знае каде животот ке не однесе, нелиuser posted image ... Тука ми е преубаво, луѓето живееат еден поинаков живот, културни се, чисто е, соседите не те оговараат, ја нема таа близика ко во МК, што мене посебно ми се допаѓа...буквално секој си ја гледа својата работа, плус блуску ни се Италија, Австрија, Хрватска а и да не заборавам Словенија има прекрасни места кое вредат да се видат...моите ми недостасуваат ама редовно се слушаме а и не сме којзнае колку далеку...не посетуваатuser posted image

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот caci20)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
30.11.2009 23:29:47   
delfinka
mislam deka ima mnogu luge sto zaminale vo stranstvo i poktraj perfektnite uslovi koi gi imale se slucuva klimata da ne im odgovara na mnogumina pa se vrakaat nazad
poznbavam licno 2para i mislev deka toa e zafrkancija,no posle moeto doaganje tuka kade sto skoor sekojdnevno vrne navistina ima golemi razliki
znaci ne e samo do smestuvanjeto......

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
30.11.2009 23:31:30   
Enika
sakam da patuvam mn....ma mislam deka niogas ne bi e prilagodila da ziveam na dr mesto...zaljubena sum u anglija ama mislam deka i posle nekoe vreme ke sakam da si dojdam doma...i deka nikogas nema da se osekam deka pripagam celosno negde...kako sto se osekam tuka...so znam takva sum...najveke sum bila nadvor 2 pati po mesec dena...i poslednite denovi so dusha sum cekala da se vratam vo rodna zemjauser posted image

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
30.11.2009 23:54:10   
Julie1
Ја сакам премногу Македонија, а Словенија ја чуствувам како втора татковина, баш онаква како што ја опиша пенелопа. Би била среќна кога би можела дел од годината да живеам во Македонија дел во Словенија.

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
1.12.2009 0:02:35   
Enika
Slovenija zakon....lani bev 1 mesec i se zaljubiv odmauser posted image ako bi virala kade da ziveam vo stranstvo togas sigurno bi bile ili Slovenija ili hrvatska...nejku mn daleku

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
1.12.2009 10:50:54   
lilit

jас би живеела некаде покрај море Аланија во Турција или Сплит, а можеби и Њујорк. 

< Поракaта ја уредил mother 29 -- 12.12.2009 11:49:18 >

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
1.12.2009 10:56:07   
lilit
pak kesi bideme blisku so Mila na mamauser posted image Ama sepak bi se vratila tuka sega mi e super skoro se mi se sredi vo zivotot i srekna sum !

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
12.12.2009 11:37:43   
pacuvce
Ima nekolku mesta kade sto bi ziveela.

1.Belgrad...Mojata neostvarena zelba.Koga trebase da se zapisuvam na fakultet insistirav,no togas besneese vojna i moite ne sakaa da cujat.No si vetiv sebesi deka koga-togas ke otidam da ziveam tamu...Sega kako sto mi izgleda,izgleda ke bide koga ke odam vo penzijauser posted image user posted image user posted image ...BTW za 8-mart mm me odnese na osmomartovsko patuvanje vo Belgrad,ama vremeto bese katastrofa,taka sto mnogu malku uzivavme vo negovata ubavina.Ama zatoa se najadovme slatki vo slatkarrnicata vo samiot centar...

2.Istanbul...Ne poradi Seherezad ha,ha,ha...Tuku zatoa sto se oduseviv od cistotata,ljubeznosta na negovite gragani,ubavinite na Otomanskata imperija...Pred da odime site ni velea-Sto barate tamu,samo dzamii ke gledate...Tie sto ne bile ne znaat sto propustaat...Ubavina koja ne se opisuva so zborovi...A za mladite Turci nemam zborovi...Moderni,urbani...Se naj,naj...

3.Graz...Bev tamu mnogu mlada,so nepolni 18 godini,i definitivno gooolema razlika vo mentalitet i odnesuvanje...Malku lugeto se ladni i distancirani,no zatoa se funkcionira besprekorno...

I vo mnogu drugi mesta bi sakala da odam.Go terav mm da odime za Qatar,bidejki tamu baraat luge so iskustvo vo naftenata industrija,ama nema sansi...Toj e eden na mama i toa ne doaga vo predvid...

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот lilit)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
29.3.2010 21:26:23   
the_pere
Pa pred nekoj den dobiv pokana za rabota vo dalecna zemja. Uslovite za rabota sto mi gi nudat se TOP, ama i ovde rabotata mi e ok. Mi nudat komplet preselba do deca i zena. Na golema milsla sum. I need help, please...user posted image

(Одговор на членот sunchips)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
29.3.2010 22:28:37   
mother 29
the _pere ти посакувам топло добре дојде на рр!
во врска со преселбата ке треба да си ги разгледате со сопругата сите опции кои ви ги нуди земјата каде си добил прекрасна понуда за работа,образованието на децата,сопругата како би се снашла во целата приказна со вработување и сл.
но ,јас смислам дека што и да одберете нема да погрешите!ти посакувам многу успех и среќа ..извести не, што сте одлучиле!?
позз

(Одговор на членот the_pere)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
29.3.2010 22:43:50   
topce
да во Нирнберг.
Прага ја обожавам ама незнам дали би сакала таму да живеам

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
29.3.2010 22:47:31   
viksa
и јас би сакала да живеам во странство. Мислам дека најмногу би ми одговарало Германија. Начинот на кој што се функционира во таа земја ми одговара најмногу особено ми се допаѓа германскиот јазик.

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот topce)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
30.3.2010 11:17:00   
Leonida
Љубљана дефинитивноuser posted image


(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
30.3.2010 12:41:21   
mina_m
sakam negde vo Evropa ....malku poblisku do MKuser posted image

(Одговор на членот Leonida)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
30.3.2010 13:55:52   
lukas
nikade,lelle si velev duri i od sk nekoj ako zasakam nekam da se mazam...pri pomislata deka nema da si gi vidam vnukite koke mi tekni i deka ke bidam oddelena od se so poznavam neznam...ne ne ne ...ete nitu pka sega mazena so dete nekam...za setanje da ama za da ziveam negde na drugo mesto vo druga okolina nema sansi...

(Одговор на членот mina_m)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
30.3.2010 16:01:54   
Adrijana
Bi ziveela, veke ednas probav, 2 god. ziveev vo SAD, i pak ke odam nekade sigurno, posto nekako ne mozam da zamislam da ziveam vo MK, ednostavno mk ne mi nudi nisto dobro.Nesto i se strvam mnogu na Avstralja, mozno e za 1 ili 2 godini da ja zduvneme, a bi ziveela i vo porazvienite evropski zemji, moze Francija, Svajcarija, ne znam zosto no ja sakam Finska, ama tamu brrr ke se smrznamuser posted image

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 30.3.2010 16:02:54 >


_____________________________



(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
30.3.2010 20:15:53   
the_pere
golemo fala za dobredojdeto. BTW vo vrska so moeto zaminuvanje vo stranstvo, se konsultirav so mnogu lujge. I site vo prv moment mi vikaat "ic ne se misli odi", definitivno si dobil "lifetime offer". No koga ke se razmislat , pa mi velat "pa toa e taka hrabra odluka". I navistina e hrabra oduka. I najverojatno ke odam, bidejki vo prashanje e mojata kariera- definitivno ke odi vo nagorna linija, definitivno moite deca ke dobijat pokvalitetno obrazovanie, i najverojatno mojata sopuga ke dobie dobra rabota. No toa kto me vlece se emotivnite vrski so mojata familija, prijatelstvata, druzbite, koi definitivno nema da bidat isti i koga ke se vratam nazad...
poz,  pa ke vi pisham kako e... (ako otidam) user posted image

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
26.4.2010 20:41:08   
Glück90
Eve jas ziveam vo Svajcarija.Preubava zemja,kultura na zavidno nivo,cistota,uslovi za zivot,no sekogas so mala rezerva za doma.Realnosta deka nemam nekoj od svoite bliski mnogu me pogoduva no preku net se slusame na sekoj dva dena.Ne bi ja menuvala Svajcarija za niedno drugo mesto.

(Одговор на членот the_pere)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
27.4.2010 17:14:48   
Тања РР
Јас не би сакала да живеам никаде на друго место освен во Македонија. Едноставно отсекогаш сум сакала да бидам успешна помеѓу луѓето кои ме познаваат, во средината во која сум родена и порасната. Мислам дека постигнатото во животот вреди помалку доколку не се сподели. Ја знаете онаа дека единствено среќата се множи со делење.
Мм за разлика од мене сака да живее во некоја од скандинавските земји заради, како што вели, завидната општествена култура и самосвест на населението.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
27.4.2010 17:30:15   
Maca25
Одамна со мм мислиме да се селиме во Канада, ама чекаме да потпорасне Нина и ќе одиме. Нормално ако најдеме добра работа. За мене тешко, но мм без проблем би нашол работа. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
27.4.2010 17:30:51   
lilicka
Јас би сакала да живеам во New York....многу ми се допаѓаuser posted image ма да планираме со маж ми кога ке дипломирам да се отселиме од тука одиме за Брисел!!!

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
27.4.2010 22:14:15   
iki82
И јас би сакала да живеам во Америка, а желба ми е да го посетам New York, па може за некоја годишнина од брак ќе си ја направиме и таа екскурзијаuser posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
28.4.2010 0:00:45   
Viktori
Би одела во октомври во Минхен, во јуни, јули, август Шпанија или Италија, во јануари во Австралија, не за друго туку да ја почувствувам мизеријата на Новата година по кратки ракави и Дедо Мраз и рудолф на даска за сурфање....

Не! Никогаш не би се иселила од Македонија.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали би живееле во странство и каде?
28.4.2010 16:55:22   
ananikol
ИЗВОРНА ПОРАКА: Тања

Мм за разлика од мене сака да живее во некоја од скандинавските земји заради, како што вели, завидната општествена култура и самосвест на населението.



Jas veke ziveam vo Holandija no koga bi mozela da biram jas bi ja izbrala SVEDSKA toa e mojata zemja na sonistata...zatoa i cesto odime tamu user posted image  posebno za nova godina

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?