|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Што може да ве расплаче?
25.9.2010 23:34:45   
mama26
more ke puknam ama ne placam.mm mi vika abe ti dusa imas? sve v sebe sobiram  taka e poloso...i posle izbuvnuvam na bilokogo i taka ...user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Што може да ве расплаче?
26.9.2010 12:01:23   
Martins mom
Плачам само кога сум во друштво самата со себе, пред друг НЕ ПЛАЧАМ (мама и баба се исклучокuser posted image )...Си плачам најмногу кога се самосожалувам и кога ќе се скараме со мм. Почесто се расплачувам од среќа отколку од тагаuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Што може да ве расплаче?
26.9.2010 12:48:22   
Martins mom
user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Што може да ве расплаче?
2.10.2010 17:57:57   
amelbebe
se me rasplakuva ,placka sum


ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Некогаш и од смеење плачам user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Што може да ве расплаче?
2.10.2010 17:59:20   
mama26
preeska tolku me nasmea gazdata sto se rasplakav user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Што може да ве расплаче?
5.10.2010 17:17:27   
prettygirl
placka nevidena sum na se placam

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Што може да ве расплаче?
5.10.2010 17:29:53   
agnes77
ме разплаче лоши луѓе, злото во светот ... кога ќе размишлам за сите лоши работи во светот ... 

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Што може да ве расплаче?
11.7.2011 13:13:02   
zapce
Јас многу често можам да се расплачам, еве најсвеж пример нашата Рингераја многу често ме рсплакува со некои постови кои се навистина срцепарателни, најчесто ме расплакуваат тажни животни истории и некој филм на ТВ. 

_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Што може да ве расплаче?
11.7.2011 13:18:04   
temjana
прашање е што не може да ме расплачеuser posted image мислам дека и како бебе не сум плачела толку, незнам што ми стана ама последнава година на се живо рикам, мм веќе не ме ни приметува само ќе ме праша пак плачеш а? Искрено веќе почна ужасно да ми пречи немам осет не бирам место ни време, нешто ќе видам ќе ме погоди и оди смири меuser posted image

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Што може да ве расплаче?
11.7.2011 13:33:27   
anedespo
Porano vazev za covek so najcelicni nervi, a sega cmizdram vo sekoja situacija, pa duri i na srekni. Nervive mi se skros popusteni.

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Што може да ве расплаче?
11.7.2011 14:36:46   
Џесика
И јас сум голема плачка, доволно е да се сетам само на некој момент и одма врекнувам... и многу се мразам поради тоа, прво ќе се изналигавам, па после ќе се кавгам. Јас сум ти само за во турско-шпанско- индиска  серија, има да потопам све user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Што може да ве расплаче?
11.7.2011 14:49:52   
Pepelaska *
Првокласна плачка сум и јас, особено на некои ептен емотивни сцени реални и на филм, еве сабајлево ме расплака еден разговор со една личност која многу ми значеше во минатото

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Што може да ве расплаче?
11.7.2011 14:57:20   
AnnaMolly RR
Нервоза. А инаку филмови, случки и слично не. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Што може да ве расплаче?
11.7.2011 23:47:01   
Libra
Ronam solzi na reklami, se smeam so solzi...eve pred malku me rasplaka prikaznata na Melanija, a inaku placev citajki gi i site drugi porodilni prikazni....Placam na vesti,na film, zivotni sudbini...Ama si placam skrishum, nikoj da ne vidi :-)

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Што може да ве расплаче?
12.7.2011 0:04:21   
rina13
placam mn mn retko,isklucivo sama pred sebe mm me nema videno rasplakana vika sum bila emotiven dibekuser posted image ..jas sum od onie tipovi sto sobiraat vo sebe sto mislam deka e mn loso,podobro da moze covek da se iznaolace i da si olesni odkolku da sobria.ne placam na filmovi romantiki potresni ljubovni sceni...

(Одговор на членот Libra)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Што може да ве расплаче?
12.7.2011 0:40:20   
mamamoni
порано бев голема плачка, ама сега станав мама и сум многу цврста, ништо не можи да ме извади од такт, речиси и да не плачам, а мислев дека ќе биди обратно

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Што може да ве расплаче?
26.7.2011 13:49:08   
zapce
Еве зошто мајките плачат
Зошто плачеш? - мало дете ја прашува неговата мајка.
Затоа што сум мајка одговорила мајката
Не разбирам, вели детето. Неговата мајка само го прегрнува цврсто и му вели: "Никогаш нема да разбереш!"
Подоцна момчето го прашало татка си, зошто мајка му изгледа како да плаче без причина.
Сите мајки плачат без причина, бил одговорот на таткото.
Кога момченцето пораснало и станало маж, сеуште се прашувало зошто плачат мајките.
Затоа, тој конечно решил да стави крај на недоумицата и се обратил кај Бога.
Боже, зошто мајките плачат така лесно?
Бог одговорил: Гледаш, кога ги створив мајките, тие мораа да бидат посебни.
Нивните рамења ги направив доволно силни за да ја носат тежината на светот, а сепак доволно нежни за да дадат утеха.
Им  дадов внатрешна сила да го издржат раѓањето и потоа отфрлањето, кое многу пати доаѓа од нивните деца.
Им  дадов таква издржливост која им помага да продолжат, кога сите други ќе се откажат, и да се грижат за своите семејства, и преку болест и замор, без да се жалат.
Им  дадов чувствителност за да ги љубат своите деца во секакви услови, дури и кога нивното дете ќе ги повреди многу лошо. Истата чувствителност им помага да направат нивното повредено дете да се чувствува подобро и да ги споделат нервозите и стравовите со тинејџерите.
Им дадов солза. Таа е ексклузивно нивна, за да ја употребат секогаш кога е потребна. Тоа е нивната единствена слабост. Тоа е солза за човештвото.  

< Поракaта ја уредил zapce -- 26.7.2011 13:51:39 >


_____________________________

Ако не сум за себе - кој ќе биде за мене?
Ако сум само за себе - што сум јас?
Ако не сега - кога?

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Што може да ве расплаче?
26.7.2011 13:54:19   
anedespo
Е ова. Абе лигла сум, што можам.

(Одговор на членот zapce)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Што може да ве расплаче?
26.7.2011 13:57:44   
miana
SE!!! Golema placka sum user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Што може да ве расплаче?
26.7.2011 14:03:27   
Martins mom
Ќе си плачемеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Ете јас си плачам од макаuser posted image user posted image Оти сум гуска невиденаuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Што може да ве расплаче?
26.7.2011 14:06:52   
big_mama817
кога и е многу тешко кога сум многу несреќна  а тоа е во последно време многу често user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Што може да ве расплаче?
26.7.2011 16:23:51   
annie
ИЗВОРНА ПОРАКА: Џесика РР

И јас сум голема плачка, доволно е да се сетам само на некој момент и одма врекнувам... и многу се мразам поради тоа, прво ќе се изналигавам, па после ќе се кавгам.


ista sum i jas!user posted image


_____________________________

Солзата е нејзин начин да се изрази, нејзината тага, нејзината љубов, нејзината осаменост, нејзината болка и нејзината гордост!!!

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Што може да ве расплаче?
26.7.2011 16:50:46   
Bibe 14
Moze se da me rasplace, duri i nesrekata na drugite. Mnogu sum cuvstvitelna i socuvstvuvam so site. Golema plackauser posted image

_____________________________

THE SKY IS THE LIMIT!

(Одговор на членот annie)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Што може да ве расплаче?
15.1.2012 10:39:58   
Snow Queen
Буквално се, голем емотивец сум,така да се зависи од моментот како се чувствувам и ситуацијата

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот Bibe 14)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Што може да ве расплаче?
15.1.2012 21:00:01   
temjana
леле сабајле во никое време бидејки станувам уште во 5 user posted image на хрватска1 имаше црно бел филм со расна тематика односно за правата на црнците во Америка. Абе со липање си плачев една цела ролна тоалетна хартија потрошив. Мм до мене хрчи спие гајле нема ја липам ли липамuser posted image

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Име за моето девојче?
ping

Со ваша помош да озбереме име за моето девојче..

Андреа (38%)

Доротеа (10%)

Михаела (33%)

Изабела (18%)


Број на сите гласови: 251

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!