|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
8.8.2011 15:18:11   
mila mama
Koga kako-sakav da bidam ucitelka, pa si vodev dnevnik doma barabar so ucitelkata do 4-to oddelenie. kako kogo isprasuvase taa i ocenuvase i jas doma si gi zapisuvav ocenkite. Ako ne daj Boze izgorese dnevnikot, imase ona ete rezerva za backup user posted image user posted image user posted image
Posle edno vreme mnogu sakav pejacka da stanam i, mozebi toa e edna od moite vistinski neostvarlivi zelbi, ama pusti glas nigde mi go nema user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
8.8.2011 15:23:26   
miana
prodavacka ,frizerka i sl user posted image user posted image user posted image i peackauser posted image

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
8.8.2011 15:25:51   
dostickage
ne samo koga bev mala i sega seuste bi ja menuvala diplomata za diploma od medicinski fakultet :-)
steta sto na sentimentalna baza se otkazav vo posleden moment od namerata...

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
8.8.2011 16:29:39   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

prodavacka ,frizerka i sl user posted image user posted image user posted image i peackauser posted image
user posted image da se menuvame ako si stjuardesa user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
8.8.2011 16:59:18   
Olivia
Doktorka hirurg, site kukli gi osakatuvav i pravev masakar, bidejki majka mi rabotese vo bolnica lesno dostapni mi bea spricovite bez igli sekako, site igracki bea polni so vodauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , no nekako den denes se pokajav sto ne se zapisav medicina poarno mi bese da skitam po svetov user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
8.8.2011 17:49:20   
Bibe 14
Najprvo sakav da stanam peacka, sekoj den stoev pred ogledalo so tcnikot i peev na cel glasuser posted image  Potoa sakav nastavnicka i zemav eden tefter gi napisav site iminja po red na site moi soklasnici i toa mi bese dnevnikot i sekoj den gi isprasuvav i zapisuvav otcenkiuser posted image  Koga bev sredno razmisluvav da se zapisam na medicina i da stanam ginekolog (ironicno, uplav imam od bolnici i doktori) za potoa da mi pomine taa zelba i da se zapisam ekonomski i da stanam smetkovoditeluser posted image

_____________________________

THE SKY IS THE LIMIT!

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
8.8.2011 19:37:01   
Bethany
Стјуардеса user posted image
Не знам зошто ја заборавив таа желба кога требаше да ја имам... се уште ми е желба, ама сега е веќе неостварена. user posted image

(Одговор на членот Bibe 14)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
8.8.2011 23:55:26   
Maca25
секој месец нешто различно, но најмногу од се сакав да бидам детски кардиолог! штета што имам страв од игли!user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
9.8.2011 0:19:49   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany

Стјуардеса user posted image
Не знам зошто ја заборавив таа желба кога требаше да ја имам... се уште ми е желба, ама сега е веќе неостварена. user posted image


И јас сакав да бидам стјуардесаuser posted image Исто така и секретарка,не знам како ја замислував таа професијаuser posted image
А докотори, учители, актери и пејачи мислам дека сите сме сакале да бидеме во одреден период од животот

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
9.8.2011 10:24:25   
miana
ne sum stjuardesa,ama mi pominaa zelbite za prodavacka i frizerka...od toa mi ostana zelbata i talentot  da sminkam 

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
11.8.2011 0:35:55   
biljanaM
Цело време сакав да бидам наставничка или актерка.....додека учев за на училиште цело време на глас раскажував и се шетав низ собата и пишував плусеви и минуси......user posted image , па ке се преселев во другата соба демек одам во друга училница и пак истат лекција ке ја зимаме и така стигав до купатилото...хахаха....утре за на училиште бев спремна топ....Среќа моја денес не морам да си замислуавмм ученици бидејќи тие се вистински пред мене....user posted image

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
13.10.2011 12:35:58   
anedespo
Kako pomala kosmonaut, aposle veterinar. Ispadna sosema deseto, ama merakot bese golem.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
13.10.2011 12:55:39   
JovanaJ

ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ne samo koga bev mala i sega seuste bi ja menuvala diplomata za diploma od medicinski fakultet :-)
steta sto na sentimentalna baza se otkazav vo posleden moment od namerata...


Ova isto kako jas da sum go pisuvala. Si se pronajdov...user posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
13.10.2011 12:56:04   
Luci
Кога бев мала сакав да бидам учителка и продавачкаuser posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
13.10.2011 14:04:53   
temjana
Министерка или жена на амбасадорuser posted image user posted image аххх пусти желби додуша до ден денешен го убедувам мм да се зачлени во некоја партија и да ми ја исполни желбата, ама за жал имаме различни амбицииuser posted image user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
13.10.2011 14:12:19   
dostickage
ah jas seuste sakam da bidam ne samo kako malecka user posted image

menjam diplomiran ekonomist za diplomiran lekar , ako ima nekoj za moze da mi prati PP user posted image

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
15.1.2012 10:18:11   
Snow Queen
хехе како мала што не сум сакала,од докторка(кога бев болна),пеачка (кога имаше евровизија),манекенка (мис на свает),учителка(кога тргнав прваче),водителка....

_____________________________

07.04.2006........до ден денес со саканиот сме лудо вљубени

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
15.1.2012 10:51:35   
kikicka
Кога бев мала сакав да бидам балерина ...а после тоа адвокат дури памтам имав тетратка и на неа сум се потпишала име и презиме и доле Адвокат user posted image user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Snow Queen)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
15.1.2012 11:06:37   
Yummy Mammy
Sekogas sakav da bidam nastavnicka i rabotam so deca i se uste sakam, i samo krojam planovi kako da go postignam toa. user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
15.1.2012 11:46:22   
Natuska85
Јас продавачка или водителка и нонстоп го малтретирав брат ми да игра со мене во остварување на моите замислени професииuser posted image ,ама најсмешно ми е за мм сакал да работи на бензинска,да полни бензинuser posted image user posted image user posted image user posted image ден денес го зафркавам за тоаuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
15.1.2012 15:20:12   
Ikana
Zivotna zelba, a voedno i neostvaren son mi e da bidam Arheolog Egiptolog.user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
15.1.2012 15:27:24   
bombica
Од секогаш сум сакала да бидам докторка и до ден денес се каам што не завршив медицинаuser posted image

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
15.1.2012 15:37:58   
Martins mom
Пратеник во собраниеuser posted image Една од моите омилени детски игри беше „Собрание“. Си правев импровизирана говорница, микрофон и си зборев со саати шо ќе ми текнеuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
15.1.2012 15:45:48   
Pepelaska *
сакав да бидам учителка , само смислував игри, ги редев куклите и им предавав , ги занимавав , им правев вежби по физичко и секако имав дневник со оценки кој сеуште негде постои кај моитеuser posted image
И тоа и сум ама невработена за жал.И да сакав да бидам писателка , еднаш испратив песничка во една емисија и ја прочитале и ме пофалиле ама јас за жал не слушнав

А едно време сакав да бидам моден креатор, да си ја сменам јас струкава со ова полесно пари се вадатuser posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 15.1.2012 15:47:05 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Кога бев мал/а сакав да бидам?
15.1.2012 15:57:08   
AnnaMolly RR
Отсекогаш сум сакала да бидам професор по англиски јазик. Таа желба за жал уште не ми е исполнета, ама затоа работам како преведувач - тука некаде е.



_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?