|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде за Нова Година?
10.12.2012 14:12:13   
Gwendolin

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi


ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Значи ние рингерајки заедно ќе си славиме Нова Година user posted image
Журкаа на РР! user posted image user posted image

Супееееррррuser posted image user posted image user posted image Се пријавувам за картаuser posted image


Ајдеее, благајник за карти user posted image user posted image

Шок! Шок! Шок!
Новогодишна забава на РР!

50 денари е карта, во тоа имате вклучено десетици пријатели што не можете да ги видите! Парите одат во добротворни цели!
user posted image user posted image user posted image


Се пријавувам и јас за карта user posted image , секако бебушка ми е малечка па ке бидеме со вас . А и сега има некоја навика, пред 2 а.м. нема шанси да заспие user posted image user posted image user posted image , па ќе ве дружиме user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2013 20:40:06   
Mihaela 2010
uste e rano ama sum 90 posto sigurna deka doma ke si slavime...kako sto minuvaat godinite bre ne mi se mrda od doma pa sto saka neka bide...sakam komotno da si se osekjam,koga ke mi se prispie da si legnam,dete da si zaspijam i tn...taka da sigurno ke bide so uste eden par,nekoj sto ne galami mnogu, a da e prijatno drustvo,so zaednicki temi na razgovor

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2013 21:00:34   
Bethany
јас па 100 посто сум сигурна дека ќе бидеме дома, за друго ниту не помислувам.
Тоа е, за друга опција можеби може да размислувам за десетина години и тогаш нема да одам по кафани и сл.
Немам веќе мерак за такви работи. Повеќе би сакала да одам во некоја светска метропола и да дочекам Нова година таму на плоштад user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2013 21:55:00   
Annet
I jas ne pomisluvam da cekam Nova Godina.Baska ovaa godina ni e prva da cekame vo nasiot dom,site zaedno,so polna trpeza i nekoe oro,za nas ima sekogas dobra zurka,Jas Maz mi i kerka mi:))Ne sakam kafani..Neznam mozebi sum izziveala se toa,sega sakam samo doma.....Da go cekame dedo mraz da dojde i kaj nas:))

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2013 21:56:00   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR

Повеќе би сакала да одам во некоја светска метропола и да дочекам Нова година таму на плоштад user posted image

И јас сум за ваква варијанта Бетани, ама оваа година сите изгледа на исто место ќе славиме. user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2013 22:09:28   
sandriana RR
Уште некоја година и мене ми изгледа дека ќе се случува дежа ву user posted image
Ние 3ца и уште други 3ца кај нас или кај нив дома - чашка муабет, ред музика и после полноќ секој во својата дома и во својот кревет user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2013 22:33:47   
mommy_angels RR
Дали во друштво со уште тројца или само ние тројца,сеедно ми е,ама знам дека ќе си бидеме дома на топличко,покрај елкичката user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Каде за Нова Година?
25.11.2013 23:39:54   
vezilka RR
Хе хе, јас.ја поминав фазата кога ми се седеше дома изгледа. Е баш ми се иде на некоја журка, онака да откачам. Тоа е изгледа, стареам, а несакам да се соочам со тоа, хи, хи..

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Каде за Нова Година?
26.11.2013 6:05:11   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Хе хе, јас.ја поминав фазата кога ми се седеше дома изгледа. Е баш ми се иде на некоја журка, онака да откачам. Тоа е изгледа, стареам, а несакам да се соочам со тоа, хи, хи..


Кај мене е обратна ситуација,јас сакам домааа!! И тоа по можност сама со семејството,не сакам гости ,никој да ме вознемируваuser posted image
не за друго,туку не сакам после на 1 јануари јас да суредувам после гостите user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Каде за Нова Година?
26.11.2013 6:07:43   
bucko mal
Nie vcera rezerviravme od 27/12/13 do 4/1/14 ova nas ni
e leten odmor I slucajno se pogodi za Nova Godina.Sakavme pred NG ama nemase nisto slobodno vo toa gratce kaj sto ke odime.
Nema da ima posebni proslavi,vecera nadvor I prosetka po ulici.
Seushte nemozam da se naviknam za NG da se odi na plaza.Dedo Mraz na plaza pokloni da deli user posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Каде за Нова Година?
26.11.2013 7:46:31   
rina13
Јас саκам сеκаде само не дома и ќе идеме било κаде само не домаuser posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Каде за Нова Година?
26.11.2013 8:31:22   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: vezilka RR

Хе хе, јас.ја поминав фазата кога ми се седеше дома изгледа. Е баш ми се иде на некоја журка, онака да откачам. Тоа е изгледа, стареам, а несакам да се соочам со тоа, хи, хи..

eiii vezilke bravos be,toa da ne e do bremenostauser posted image ,si vikas aj da se uzduvam oti posle so vtoro dete potesko,obvrskiuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Каде за Нова Година?
26.11.2013 12:17:24   
Snowhite RR
Леле и мене ми се оди некаде на журка, не во кафана на свадба, туку баш журка, ама пошто нема, најверојатно ќе си седиме домаuser posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Каде за Нова Година?
26.11.2013 13:08:10   
Hunny
Домаааа, се надевам дека конечно ќе се одморам, многу ми е напорен периодов.

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Каде за Нова Година?
26.11.2013 14:12:04   
zzaa
Со ова сите дома, излезете прошетајте децата кај бабите и уживајте една вечер.
Ние изгледа во кафана, ни под разно не седам дома.
И на мене како Бетани ми се оди во некоја светска метропола баш гледав понуди од колектива имаше евтини.па може да се шетне негде.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Каде за Нова Година?
26.11.2013 17:05:29   
Палешка РР
Во Малта...соба user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Каде за Нова Година?
14.12.2013 0:48:32   
Melanija RR
Со сарма,кифли,руска,мевце и вино по дома со бебе user posted image ех дојде и ваква нова година опуштено user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Каде за Нова Година?
14.12.2013 2:52:08   
Defne90 RR
Vo restoran so drustvoto malce i nie da se otpustime.Imame rezervirano uste pred edna nedela.A deckite po doma so babite i dedovcite.Ni slucajno ne ostanuvam doma.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2014 9:30:35   
Mihaela 2010
Sakavme vo Kumanovo kaj sto sme kumovi,ama sepak se odlucivme za doma so komsiite,isto ko lani,samo ovojpat moze kaj niv da se pojde..i onaka eden den ni e za odmor pa sleden na rabota..povekje mu se raduvam na Bozik i Badnik

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2014 9:35:19   
Malecka23
Mnogu imam zelba godinava da otideme do Krusevo ili Berovo.Ama tesko malce toa.Iskreno mi se zdosadi od doma sedenje i taka ova ke mi bide posledna godina da mozam da setnam slednata so bebce sigurno ke sedime doma.Ama ednoe zlba drugo e moznost.MM na rab i taka sepak krugot pak ke se svrti so drustvo kumasini kaj nas doma:)Toa mi e..

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2014 9:51:54   
niki
nemame isplanirano nisto za docek kaj majka mi ke sme pred i posle nova godina i ili ke padne nekoja sobiranka kaj nea ili kaj nekoi rodnini osven ako ne ni duvne so mm nesto romanticno da izvedeme vo posleden moment, nekoja venecija nekoj pariz toa bas bi mi se dopadnalo

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2014 10:27:11   
scared RR
За нова година ќе бидеме во Охрид, ќе престојуваме кај чичко на мм, а каде ќе ја прославиме ќе видиме user posted image

(Одговор на членот Gwendolin)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2014 11:00:32   
LoveableMe RR
Сакам некаде надвор од Скопје, ама со пари не знам како ќе бидемеuser posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2014 11:35:41   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

nemame isplanirano nisto za docek kaj majka mi ke sme pred i posle nova godina i ili ke padne nekoja sobiranka kaj nea ili kaj nekoi rodnini osven ako ne ni duvne so mm nesto romanticno da izvedeme vo posleden moment, nekoja venecija nekoj pariz toa bas bi mi se dopadnalo

Дали ова значи дека Ники доаѓа во Македонија? user posted image

Инаку, оваа НГ 99,2 % ќе сме дома, од причината бебе Илина user posted image . Тамам Тина порасна за дружби, бебево не врати малку назад user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2014 11:37:02   
Defne90 RR
За Нова година немаме некои големи планови.Причината е тоа што сите од друштво навака натака ќе одат,а ние со мали деца едноставно не можеме да ги оставиме и да одиме во друг град.Се договоривме со едни пријатели ќе си бидеме во домашна атмосфера и околу 12 ќеидеме до чаршија па таму ќе поседиме малку.Тоа ни се првичните планови,па ќе видиме што ќе биде.И мене ми се одеше надовор од градот,ама децата додека се ептен мали,тоа ќе го одложуваме.Ама како и да е има време за се.Битно е да имаш добро друштво на крај на краиштата.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 7 [8] 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?