|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде за Нова Година?
25.12.2011 14:57:12   
Natuska85
И ние дома ќе сме со user posted image и мм. Кристијан сигурно ќе заспие уште во 9, а јас и мм ќе си пиеме винце и ќе си се гушкамеuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Каде за Нова Година?
25.12.2011 15:29:24   
Martins mom
И мене дома ми стана традицијаuser posted image Кафани-бљак, плоштад студи, за по кафичи и дискотеки друштво немаме...Како и секоја вечер-мм на компјутер, ја зракната у телевизор, Мартин заспан до мене пее во сонuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Каде за Нова Година?
26.12.2011 11:34:22   
SkCura77
Уште не знам каде ќе бидеме вечерта за НГ, само знам дека сакам да сме надвор од дома, заедно со бебушкото наше и да ни тргне цела година на шетање, излегување и сл user posted image
ММ рече ќе ме носел на лекар за преглед, да не имам црви во задникот user posted image
И навистина, повеќе ми е мерак да шетам сега со бебето отколку што шетав додека бев бремена, а и тогаш секој ден, без оглед на времето, само скитав некаде user posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2012 14:58:33   
Annet
Ajde Ajde zenski,kade za New Year ?? Malku da gi aktivirame ovie ubavi temi:)))
Nie nikade,ama zelbata za nekade e mnogu golema hahahhahhauser posted image user posted image

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2012 15:07:04   
Mihaela 2010
ZAlba bas za nekade i nemam ,taka da ke si sedime domce,vo domasna atmosfera,toplo,so nesto vkusno prigotveno,jas mazle i kerka,moze ke dojdat nekoi nasi prijateli so dvete decinja..pricinata e taa sto M mi zaspiva rano,9.30 max 10,i kaj da idam??A da ja ostavam kaj moite pa da idam jas da se zurkam isto taka nemam namera,a i iskreno vise i ne mi se ni zurka..ne mi e kejf Nova godina...kako sto pominuvaat godinite mnogu mnoguu povekje im pridavam vaznost na badnik i bozik,i kolede....,
Da imase eftini letovi za Praga user posted image moze i ke go posetev brat mi ,ama ke pocekame druga prilika

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2012 15:10:02   
Mihaela 2010
ne ZALBA tuku ZELBa....sto da pravam profesionalna deformacijauser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2012 15:47:36   
Luci

ИЗВОРНА ПОРАКА: Mihaela 2010

ne ZALBA tuku ZELBa....sto da pravam profesionalna deformacijauser posted image

Ахх бе Михаела, ме изнасмеаuser posted image user posted image user posted image
Инаку ние дома за Нова Година, таков ни е планот, сега за сега user posted image

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2012 16:30:25   
Beatris
И ние најверојатно дома, немам намера А да ја оставам кај баби и дедовци, оваа година повеќе разбира, плус рано легнува, каде да ја малтретирам да ја влечкам со нас, па после да ја пренесувам, не фала! Вака домче нека седи додека седи, ќе си кркнеме нешто, ќе си се напиеме по некоја чашка со мм и тоа е тоа

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2012 21:41:13   
elenak
Дома со цуцка, и покрај тоа што она ќе си нанка важно ќе бидеме домче сите заедно. Шетање можда некоја од наредните вечери.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2012 21:57:31   
Cipi Ripi
Исто како и сите вас. домче. Син ми заспива во 9. За мене и мм сеуште немам план како ќе си поминеме за прв пат дома и сами, но не се ни замарам, моментално сум насочена кон тоа како ќе украсиме по дома за син ми многу да се радува. На сите сијалички има да им вика У!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2012 22:07:02   
Bogdancanka
веројатно домаuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2012 22:43:28   
mmbucko
Ovaa NY ke ni bide osobena. Ke ja slavime so uste 1 nov clen od nasata banda. A kade? Site 4-ca (dosega) ednoglasno se slozuvame deka najubavo ni e domicka i so netrpenie ke go cekame novogodisniot ognomet koj kako da go pravat specijalno za nas :))))). Od nasiot balkon imame tolku ubava gletka na ognometot sto nikade ne ni se odi. :)))))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2012 23:05:03   
Malecka23
i nie najverojatno domce ili eventualno u komsii kaj kumasinite i oni so malo dete i nie.Inaku jas sakam i domce d asi bideme so mm zs navistina periodov ic nemame vreme za nas pa NY moze da e dobar moment za nas.Mila ke si nanka nie ke si pivneme kasneme nesto pogali mazime i ke uzivame bez nervozi spremanje i slicno

(Одговор на членот mmbucko)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Каде за Нова Година?
7.12.2012 0:18:26   
Felly RR
Што е ова - цела РР дома ќе слави user posted image И ние најверојатно исто, или кај нас дома, или евентуално кај некои блиски дома.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Каде за Нова Година?
7.12.2012 0:28:22   
Martins mom
Кај сакам традиција да уништувамuser posted image Нормално, дома како и секоја година

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Каде за Нова Година?
7.12.2012 9:07:22   
lilicka
Ovaa godina ke bideme vo Mavrovo....ke si spoime nekolku dena poveke na cist vozduhuser posted image

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Каде за Нова Година?
7.12.2012 11:09:29   
Bethany
со мало дете, дома е најдобра варијанта user posted image Најпријатно, најопуштено. а инаку да ви кажам право и да немам дете и да се размислувам каде, немам појма каде би отишла? Вероватно пак би изабрала некое мирно место, без многу гужви.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Каде за Нова Година?
7.12.2012 12:01:42   
miana
Na staro mesto - Doma user posted image user posted image user posted image user posted image
Taman ednoto porasna,se rodi drugoto ..Uste doooglo vreme ke go cekame dedo mraz doma

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Каде за Нова Година?
7.12.2012 12:05:27   
arh_diz
Nie ovaa godina odlucivme vo Svedska da odime, M e pogolem .Dosta ni bese doma user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Каде за Нова Година?
7.12.2012 16:05:51   
Kockicka
I jas i mm sme na rabota taka da ke si pomineme rabotno, bebus ke si bide domce so babi i dedovci , no zatoa ja iznasetovme odejki 2 pati do Gr so nejze user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Каде за Нова Година?
8.12.2012 8:41:39   
Cipi Ripi
Значи ние рингерајки заедно ќе си славиме Нова Година user posted image
Журкаа на РР! user posted image user posted image

(Одговор на членот Kockicka)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Каде за Нова Година?
8.12.2012 11:19:54   
zzaa
za n.g ke bideme vo kafana so drustvo a malata kaj baba i.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Каде за Нова Година?
9.12.2012 22:08:17   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Значи ние рингерајки заедно ќе си славиме Нова Година user posted image
Журкаа на РР! user posted image user posted image

Супееееррррuser posted image user posted image user posted image Се пријавувам за картаuser posted image


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Каде за Нова Година?
9.12.2012 23:17:30   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Значи ние рингерајки заедно ќе си славиме Нова Година user posted image
Журкаа на РР! user posted image user posted image

Супееееррррuser posted image user posted image user posted image Се пријавувам за картаuser posted image


Ајдеее, благајник за карти user posted image user posted image

Шок! Шок! Шок!
Новогодишна забава на РР!

50 денари е карта, во тоа имате вклучено десетици пријатели што не можете да ги видите! Парите одат во добротворни цели!
user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Каде за Нова Година?
10.12.2012 14:06:03   
penelopa
Деновиве сме во потрага по аранжман за Нова Година- дефинитивно одиме на море, словенска обала едно 3-4 дена во хотел со 4* едвај чекаммммм

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?