|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде за Нова Година?
8.12.2010 16:46:40   
Maci3
Jas bev minatata godina vo Sandanski.Imase organiziran precek od hotelot,megutoa nisto posebno.Inaku mesto samo za odmor i relaksacija.Se odmorivme kako nikogas,bazen zatvoren i otvoren,masaza,tivko,mirno,prosetki niz gradot...user posted image

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Каде за Нова Година?
8.12.2010 20:15:06   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

INTERHOTEL SANDANSKI

eve konecno doznav kade ke odime,user posted image user posted image user posted image user posted image



Лукас солидно изгледа хотелчево.Најјака ми е бабата во када на втората слика што се појавуваuser posted image user posted image user posted image user posted image .Има и игротека виде?Сигурно убаво ќе си поминете.А преку која агенција не те прашав?


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Каде за Нова Година?
8.12.2010 21:37:17   
lukas
preku turist agencija,da ima igroteka i dadilka posebno za sekoe dete,ama nema sansi jas da go ostavam lukas na nekoja ne me sfakajte pogresno,a jas da si go brkam kefot...dur e aren ke sedam so drustvoto posle toa ke odam v soba ke si gledam tv...sum barem po tv..pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Каде за Нова Година?
13.12.2011 15:54:51   
AnnaMolly RR
Повторно се наближуваат новогодишните празници, па баш сакам да ми дадете некоја идеја за дочек на Новата година.
Би сакала некој ако знае интересно место во Македонија со прифатлив аранжман, да видиме некоја убавина од нашава земја.
Ако има некој информации, може да ги споделите тука.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Каде за Нова Година?
13.12.2011 16:12:23   
Annet
subavkoo Nova godina.
nie doma so malata ,a tate na 1 e dezuren na rabota.... zdravje , ovaa ke bide najubava dosega vo mojot zivot,nie trojca zaedno;-))))

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Каде за Нова Година?
13.12.2011 16:21:54   
miana
Bidejki vo sekoj moment ocekuvame user posted image ,ovaa godina ke si sedime doma jas,mm i dvete princeziiiuser posted image  sakavme da vikneme drustvo no se premisliv bidejki ne sakam zaradi gostite postojano da begam vo soba za da dojam ili da se sekiram dali mi galamat - resivme da si bideme sami nie doma za da mozeme da si se opustime kako sto treba..Edvaj cekam user posted image

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Каде за Нова Година?
13.12.2011 16:44:08   
Pepelaska *
И ние домче ама во новото, одва чекам со сестра ми и зетот и уште еден пар, искрено мене никаде не ми се оди по кафани и слично, здравје в година некаде подалеку можеби,

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Каде за Нова Година?
13.12.2011 16:48:16   
kikicka
Ваљда некоја дискотека неззнам уште лани непланироно испадна на саматанова година се одлучивме

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Каде за Нова Година?
13.12.2011 16:49:04   
mamicka77
I nie sme del od tie sto ke bidat vo domasen ambient so kumovite i naseto malo kumce i nie so malo dete i tie i taka da ke si prokarame super sekogas si cekame zaedno so kumovite pa taka i ovaa god samo sto ke bideme vo domasen ambient i nasite mali sonca,imame moznost i vo nekoj hotel od gradot bidejki MILA  ne cica no ne mi se ostava jas da setam a taa doma so sveki nema sansi

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Каде за Нова Година?
13.12.2011 19:51:05   
temjana
домааааааа сами без никој, ако треба и ќе заклучам и ќе изгаснам светло само да не ни се доклапа некојuser posted image Лани демек само 5 души ќе славевме кај нас и после 12 цела сурија кога ни се ставија кој од каде оди избркај ги, уууууффф вриев од нервоза особено што сум спанка и планирав и на овие гости што ги имав да им ја дадам клоцата накај 1. Нема шанси оваа година се договоривме со мм никој и никаде најубаво самички со еден куп филмчиња, алкохол и некое мезе, ќе пеам караоке ќе играм оро сама а мм ќе ми се смееuser posted image

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Каде за Нова Година?
13.12.2011 21:31:32   
AnnaMolly RR
Ние требаше со кумашините зашто и тие имаат мало детенце, а другите пријатели ни се сингл и сакаат по дискотеки. Јас не одев во дискотеки ни пред да се омажам, не па сега. Ама кумашинот му се паднало да биде дежурен на 31 и ни пропадна планот. Сакам да си бидеме со Филип, мада тој во 21 заспива, ни Н нема да види од Нова година. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот temjana)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Каде за Нова Година?
13.12.2011 21:40:58   
Viktori

Дома, традиционално.
Само со другариве мои чувствувам дека луда журка ќе имаме. Се по мрднати се user posted image , Јана почнала Најтвиш да слуша, се научи и глава да тресе има да имаме ЛАЈВ РОК ШОУ за Нова година user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Каде за Нова Година?
14.12.2011 12:18:42   
arh_diz
Doma ke bideme za NG , user posted image zaspiva okolu 01-02 taka da sekoja vecer e za nego NGuser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Каде за Нова Година?
14.12.2011 13:00:11   
kuklicka26
Nie ovaa godina ke bideme doma so user posted image i mm,i plus dve drugarki koi imaat isto user posted image po eden mesec razlika ni se.Edvaj cekam...Ovaa i e prva nova godina na Simona,ke bide veselo

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Каде за Нова Година?
14.12.2011 14:00:02   
riba79
nekade vo domasen ambient so kumovite e sega dali vo sk ili nekade na planina seuste ne padnal dogovor..kako i da e vo ubavo drustvo ke bideme jas i mm a decite najverovatno kaj baba i dedouser posted image

(Одговор на членот kuklicka26)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Каде за Нова Година?
15.12.2011 9:16:13   
Bububebe
Или надвор од мк или дома.Не сакам по кафани,по кафулиња.Некако изживеано ми е

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Каде за Нова Година?
15.12.2011 13:14:58   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: Viktori RR


Дома, традиционално.
Само со другариве мои чувствувам дека луда журка ќе имаме. Се по мрднати се user posted image , Јана почнала Најтвиш да слуша, се научи и глава да тресе има да имаме ЛАЈВ РОК ШОУ за Нова година user posted image


баш интересно звучи user posted image


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Каде за Нова Година?
15.12.2011 22:39:51   
libra.n
Јас лани Нова година ја поминав во WC на шољаuser posted image - повракав (трудна бев) и не отидовме никаде, па годинава ми се оди во некое кафуле- Прилеп дефинитивно ке одиме за да може малата да ја чува свекрва ми. 

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Каде за Нова Година?
15.12.2011 22:49:25   
kremco
Jas se nadevam na boks porodilen kje bidam za nova godinauser posted image

(Одговор на членот libra.n)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Каде за Нова Година?
16.12.2011 11:51:01   
Luci
Домаuser posted image Ова ни е прва Нова Година со синчето, така да ќе си бидеме ние + печеното прасе user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот kremco)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Каде за Нова Година?
24.12.2011 15:48:53   
Olivia
Ovaa godina docekot definitivno nadvor od Sk, poso neli sum singluser posted image po tolku godiniuser posted image , mora da izludam na svoj nacin, imam neodoliva ponuda koja ne se propusta , ne e tolku bitna ponudata bitno e od koj e user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Каде за Нова Година?
24.12.2011 15:57:06   
iviv
Jas definitivno ke si bidam doma vo mojata nova dnevna vo krevet ........ahhahahahah ke bide samo nekoj den od ET taka da ovaa godina ke si odmaram doma zaedno so moite embrioncija user posted image user posted image user posted image ....

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Каде за Нова Година?
24.12.2011 18:10:35   
mila mama
Дома за жал... А баш ми се одеше некаде, ама како се падна оваа нова година, нема слободни денови, здравје догодина да се спојат повеќе денови па да се организира нешто.

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Каде за Нова Година?
24.12.2011 19:25:50   
anedespo
Vo domasna atmosfera. So sarmi, ruska i peceno meso i prijatni lugje okolu mene.

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Каде за Нова Година?
25.12.2011 11:43:07   
AnnaMolly RR
Сакавме некаде низ Македонија, ама операцијата на Филип е утре и решивме да останеме дома годинава. Тој ќе спие, сигурно нема да дочека буден Нова година, па јас и мм може да тркнеме до плоштад, Филип ќе си спие дома со свеки.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?