|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 23:07:06   
AnnaMolly RR
Оваа година Филип е мал за да го шетаме некаде. А нема шанси да го оставиме дома а ние да шетаме. Затоа ќе си седиме домче.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 23:08:29   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

prasanje:
za nova godina so drustvoto se dogovarame da odime za bugarija,sandanski,e sega nekako mi se plasi okoto deka lukas e 9 meseci,i prv pat ke izlegvam so nego taka na podolg pat..hotelot bil ,mnogu ubav,so zatvoreni bazeni,nezz tamu,aj neka mi kazi nekoj iskustvo za odenje na podolg pat so pomalo dete..nezz dali da odime,odi celo nase druustvo ama niv decata mu se po 3g,10,i 5g..pogolemi se..ili pak da ne se sekiram i ednostavno da trgnam..sto mi preporacvate..?



да одиш и да не се секираш за ништо! Не одиш на Хималаи или надвор од цивилизација! Аман. Уживај и убаво да си поминете user posted image



Потписuser posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 23:10:22   
agnes77
Јас останам дома во друштво со мм или можда дојдем во МК (да видиме што каже комисијаuser posted image user posted image user posted image )

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 23:18:15   
jvesna
za nova godina moze ke odime vo bolnica da se porodam togas mi e terminot 

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 23:21:39   
lukas
odobruvaat od agencija i zaminuvam bez grizi...so polna parea..pa sto ke pravev bez vas moi rr-ki...fAla agnes77

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот jvesna)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 12:36:48   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

Јас останам дома во друштво со мм или можда дојдем во МК (да видиме што каже комисијаuser posted image user posted image user posted image )


Стискаме палци да дојдете во Мкд и 4цата да си ја дочекате Новата Годинаuser posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 22:08:54   
baby mama
Zimava sakame da odime na vikend nekade na planina ,Krusevo ili Mavrovo ili mozebi nekade vo sosednite zemji ama toa nema da bide za Nova Godina. Eve vcera ni bea edni prijateli na gosti so decinjata i ne pokanija zaedno da slavime vo domasna atmosfera.user posted image More mislam deka pak sami so mm i kerka mi ke si proslavimeuser posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 22:33:10   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

Јас останам дома во друштво со мм или можда дојдем во МК (да видиме што каже комисијаuser posted image user posted image user posted image )


user posted image  Daj boze MK

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 22:40:58   
Maca25
Ние и оваа година ќе си бидеме дома, ќе си отвараме поклони (тоа Нина), ќе си јадеме и ќе гледаме огномет од тераса.
Агнес дај Боже да дојдете во МК за Нова година. user posted image user posted image user posted image Доаѓате на славење кај нас.



_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 22:43:38   
lukas
odime za bugarija gotovo denes ni potvrdija,samo uste da se ustanovi dali ke odime so kombe za site ili so koli mnogu sakam so koli da odime ama ke vidime...sega sum kefoj jupiiiiiiiii!!!!!!!!ah samo da bev barem 5-6 kila poslaba za kupacite da mi sedea poubavo aman ovaj stomakot,koga ke mi se namali....pozzzzzzzz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 22:45:19   
Viktori
лукас имаш време за една диета со ананас, многу стомачни, без благо и газирано,  трчај малку низ куќа и ќе ти се намали.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 22:47:26   
mama26
lukas pred da vlezes vo bazenot ,zemi vozduh user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 22:47:38   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

лукас имаш време за една диета со ананас, многу стомачни, без благо и газирано,  трчај малку низ куќа и ќе ти се намали.user posted image user posted image user posted image


оваа со ананас е- јадеш се само ананас не!?!?! user posted image


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 22:50:06   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Maca25

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

лукас имаш време за една диета со ананас, многу стомачни, без благо и газирано,  трчај малку низ куќа и ќе ти се намали.user posted image user posted image user posted image


оваа со ананас е- јадеш се само ананас не!?!?! user posted image


НЕ! Јадеш се освен ананас, ама не пиеш газирано и не јадеш благо, вежбаш и трчаш и то! user posted image user posted image user posted image
Мислам дека лукас има мал проблем само со стомакот, па мислам дека ригорозни диети не и требаат user posted image за 5-6 кила е поважно движењето од нејадењето.
Уфф кога ќе ми текне на диета одма ми се пријадуваuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 22:55:10   
Тања РР
Виктори тебе диета и не ти треба, освен ако не планираш проѕирна да станувашuser posted image user posted image user posted image

Јас за НГ дома, исто како лани...

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 22:56:05   
lukas
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ,me iznasmejavte,a jas ovde zagrizenauser posted image ,ke vikaat bugarite eve go kitot,ili user posted image pristigna ke ni go isprazni bazenot edno skokanje vo nego i site ke bidat iskapeni...a drugo da ve prasam ima gajle lukas deka vodata ke e so hlor,nema vrska taka?pozz super ste zimi se,a za toa dieta i jas a pomislam na dieta odma mi se jadat makaroni so tuna...m,m,m..user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 23:03:52   
mama26
i viktoru na dieta e? ajdeee sve kao od bilbord ke stanete user posted image ..abe jadete si i uzivajte,osven ako nekoja za manekenka saka da se prijaviuser posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 23:05:14   
Viktori
не сум јас на диета. Јас не можам да држам диета. Можам да не доручкувам, ручам и вечерам, ама нон стоп грицкам нешто user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 23:07:01   
mama26
a za stomak koj ima vikaat da ne se vecera

inaku i jas doma za nova godina


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 23:14:04   
lukas
a be ovie mazite nasi zakazvaat so zakazvaat ama neznaat koj hotel e,znat samo deka imalo bazen koj so izlegval od pod nekoj tunel nadvor,znaj nekoj so ima odeno?????user posted image user posted image se pomocav veke od sreka aman kaj ke odam i jasuser posted image user posted image ,tesko mene ko nekoe dete sum,i sega gi gledam hotelite, a hotelot kaj so ke odime bil v centar,hahah,,pozz jas odam me brkaat za da sedni mm...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Каде за Нова Година?
5.12.2010 23:17:50   
mama26
user posted image user posted image me iznasmea lukas

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2010 0:17:42   
Twins
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26
inaku i jas doma za nova godina

ti se pridruzuvam i jasuser posted image
ajde na RR da ja docekameuser posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Каде за Нова Година?
6.12.2010 0:24:25   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: Twins

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26
inaku i jas doma za nova godina

ti se pridruzuvam i jasuser posted image
ajde na RR da ja docekameuser posted image

dogovoreno twins user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот Twins)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Каде за Нова Година?
8.12.2010 14:22:31   
lukas
INTERHOTEL SANDANSKI

eve konecno doznav kade ke odime,user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Каде за Нова Година?
8.12.2010 14:49:01   
sone
za nova god sme doma.ova ke bide prva nova godina za bebceto nase pa sakame zaedno da si ja proslavime.lani bese vo meseto na mama.sigurno ke bideme so drustvo.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?