|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде за Нова Година?
30.12.2009 8:34:50   
Iva
Ние дефинитивно остануваме дома, освен што можеби ќе појдеме со кумот и со на кумот кумот, до плоштад едно саат време накај 12 и толку. 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Каде за Нова Година?
30.12.2009 8:35:38   
mami
хехехе јас првата нова година кога славевме со кумовите бев бремена и им заспав некаде кај 1 по полноќ..си легнав на двоседот, божем да одморам и сум си заспала, ама ми простија дека демек трудно па хормони ово оноuser posted image , ти само пази да не лупнеш со глава во чинијаuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Каде за Нова Година?
30.12.2009 8:38:51   
arh_diz
user posted image user posted image moze se da se sluci mami

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Каде за Нова Година?
30.12.2009 13:15:17   
FIFIKA
I nie ovaa godina ke si sedime domceuser posted image
Mislam nekako mi se iziveani proslavite za NG,ne deka ne e ubavo ama otkako si ja imame lepotickata so nas si sedime domce nekako ni e najubavo.
Svetot ostanuva na mladite.......ne deka sega sme ostarele user posted image ama ajde moze od drugata godina pa so drustvence.........

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Каде за Нова Година?
30.12.2009 14:14:30   
mother 29
ајде ако не се успеам да ве погледнам утре ,сите убаво ,најубаво да си поминете на дочекот каде и да одитеuser posted image

(Одговор на членот FIFIKA)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Каде за Нова Година?
30.12.2009 14:31:51   
srnicka
Doma vo drustvo so najsakanite moi zlatca, maz mi i Milena (najubava nova godina)

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Каде за Нова Година?
1.1.2010 21:51:32   
mami
И? како си поминавте? испадна ли планираното или нешто сосема друго? Ние супер пројдовме..Лука седеше до 12.30, гледавме огномет на плоштад, малку бевме на Џибони долу на свирка...прекрасна вечер во секој случај

(Одговор на членот srnicka)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 11:09:03   
lukas
prasanje:
za nova godina so drustvoto se dogovarame da odime za bugarija,sandanski,e sega nekako mi se plasi okoto deka lukas e 9 meseci,i prv pat ke izlegvam so nego taka na podolg pat..hotelot bil ,mnogu ubav,so zatvoreni bazeni,nezz tamu,aj neka mi kazi nekoj iskustvo za odenje na podolg pat so pomalo dete..nezz dali da odime,odi celo nase druustvo ama niv decata mu se po 3g,10,i 5g..pogolemi se..ili pak da ne se sekiram i ednostavno da trgnam..sto mi preporacvate..?


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 19:43:01   
Natuska85
Лукас како се цените во Сандански??Јас гледав во Банско и Златибор изгор е за две вечери па не ми се даваат толку пари.А сакавме поблиску негде за да не патуваме долго,пошто јас сум user posted image налиuser posted image .Лани бевме во Прага 4 ноќи супер си поминавме, ама долг е патот со автобус пошто бевме.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 19:52:25   
Beatris
Леле стварно е изгор Банско баш сега гледам, па поготово за НГ..... Лани бевме некаде околу Божиќ ама понормални цени имаа. А баш ми се одеше негде поблиску кај што има снегче user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 21:36:34   
lukas
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

Лукас како се цените во Сандански??Јас гледав во Банско и Златибор изгор е за две вечери па не ми се даваат толку пари.А сакавме поблиску негде за да не патуваме долго,пошто јас сум user posted image налиuser posted image .Лани бевме во Прага 4 ноќи супер си поминавме, ама долг е патот со автобус пошто бевме.



natushka85 sega duri  ja vidov porakata,mm veli deka bilo 130e od covek,plus imalo vo toj hotel kaj so imame plan da odime zatvoren bazen,a vamu vo bansko kolku se?pozz


_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 21:37:00   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

prasanje:
za nova godina so drustvoto se dogovarame da odime za bugarija,sandanski,e sega nekako mi se plasi okoto deka lukas e 9 meseci,i prv pat ke izlegvam so nego taka na podolg pat..hotelot bil ,mnogu ubav,so zatvoreni bazeni,nezz tamu,aj neka mi kazi nekoj iskustvo za odenje na podolg pat so pomalo dete..nezz dali da odime,odi celo nase druustvo ama niv decata mu se po 3g,10,i 5g..pogolemi se..ili pak da ne se sekiram i ednostavno da trgnam..sto mi preporacvate..?

abre sto tuku prasuvas zensko,sekako deka ke odis..ponesisi za deteto sve sto treba od garderoba kebence,sisence,i sirupcinja i najubavo da si pominesuser posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 21:41:03   
lukas
mama26 pa kaj si ti dosega da me iskaras?hehehhe,ocekuvav vakvo odgovorce od tebe...cekaj uste ne se znaj dali ke se odi 100%sigurno treba da ni potvrdat od agencija mi se odi ama od druga strana mi se vrakaat nozete...hahah,sepak e mal...pozdravce do tebe

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Iva)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 21:48:22   
Natuska85
Во Банско е од 60-70 евра нокеваќења со појадок по човек.Значи без дочек вечерта.Плус пат.Што е многу многу е.А после 5 јануари е дупло поефтино

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 21:50:23   
lukas
da da skapo e...a nema nisto vo tie pari...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 21:53:48   
Natuska85
Стварно незнам што ќе правиме,ич не ми се седи дома,прва нова година во брак ни е на тоа се вадамuser posted image user posted image user posted image .А не ми се оди по ресторани,кафани....

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 21:56:09   
lukas
nie imavme sansa da odime negde ama dremevme doma so jatrva mi i dever mi,sega koke sum so dete sni zbesnale mu vikam na mm,jas i kako so sum subeglivka,aj da ne zabegvame,ajde vo bla bla...

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 22:35:57   
Viktori
Дома. Традиционално. Имаме повеќе од 300 ноќи да се акаме ако ни се ака некаде, ама новогодишната ноќ и утрото потоа се чека дома со децата кај нас.
Додека сме во брак 2 нови години сме дочекале со друштво и погрдо не сум си поминала никогаш и никаде.

< Поракaта ја уредил виктори -- 4.12.2010 22:36:22 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 22:39:38   
Martins mom
На јорган планинаuser posted image user posted image user posted image
Home sweet homeuser posted image


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 22:42:24   
Natuska85
Јас не сум за дома ич.Ако е за тоа имаме и 300 други ноќи да седиме домаuser posted image .Ама знам дека другата година со user posted image   до нас сигурно најубаво ќе ни е домчеuser posted image .

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 22:44:43   
nadica
мм традиционално на работа user posted image user posted image user posted image  а јас обично т.е откога сме заедно дома ја поминувам новата година
ама ... годинава решил да бидам со него па и во близина закажа за свирка и сме во преговори дали ќе одам user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 22:46:55   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

prasanje:
za nova godina so drustvoto se dogovarame da odime za bugarija,sandanski,e sega nekako mi se plasi okoto deka lukas e 9 meseci,i prv pat ke izlegvam so nego taka na podolg pat..hotelot bil ,mnogu ubav,so zatvoreni bazeni,nezz tamu,aj neka mi kazi nekoj iskustvo za odenje na podolg pat so pomalo dete..nezz dali da odime,odi celo nase druustvo ama niv decata mu se po 3g,10,i 5g..pogolemi se..ili pak da ne se sekiram i ednostavno da trgnam..sto mi preporacvate..?



да одиш и да не се секираш за ништо! Не одиш на Хималаи или надвор од цивилизација! Аман. Уживај и убаво да си поминете user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 22:54:48   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85

.Ако е за тоа имаме и 300 други ноќи да седиме домаuser posted image .


ха ха ха да и така може да се гледа на работите! user posted image user posted image user posted image

Само што јас не можам да ги оставам децата за ќеиф да си терам во кафани кога знам како ја чекаат новата година и Дедото мраз.  А искрено, и мене ми е безвезе на највозбудливата ноќ да ги оставам, а супер другарчиња ми се единствени user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 23:00:50   
davidco
I nie ke si sedime doma, zdravje togas ke vlezam vo 8 mi mesec i sakam doma da si bidam, moze ke ni dojde kumot na gosti a moze da bideme i sami so prekrasnata elka!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Каде за Нова Година?
4.12.2010 23:04:12   
lukas
vo pravo si viktori,ama sum za kotece...od ovaa moja pusta subeslivost..koga nezz kaj odam kako ke bidi,me sfakas?zatoa,inace fala ke gledam ubavo da si pominam i ke ima i sliki ako ni odobrat od agencija a ako ne ni odobrat za dgabe eden kup muabeti,hehe,pozz

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?