|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Каде за Нова Година?
21.12.2009 8:53:48   
jovanka
Doma so moite sonca ima li nesto poubavo?Za atmosferata zadolzeni mama i tato.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Каде за Нова Година?
21.12.2009 9:09:32   
Cacko
Ovaa ng ke odime vo noviot stan na sestra mi,sea ovaa nedela se selat,so decinja super ke ni bideuser posted image .Lani oni kaj nas na noviot stan ni bea za docek godinava nie kaj nivuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Каде за Нова Година?
21.12.2009 9:12:35   
mami
што убаво Цацко..баш ќе ви биде весело...Ние ќе бидеме 6 возрасни, од кои една трудна, Лука и кумчето кое има 8 год. веќе трета година ке славиме истат бандаuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Каде за Нова Година?
21.12.2009 10:21:50   
profesorica
ние изгледа ќе славиме дома кај еден колега на мм од факс, ќе бидеме 3-4 пара од кои една женичка е 6ти месец трудна.баш зборевме на св. никола се ја интересира-нормално и се изнамуабетивмеuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Каде за Нова Година?
21.12.2009 11:28:52   
mother 29
ние одиме во кафичuser posted image договорот падна со друштвото кое ни беше  во петок на гостиuser posted image а Банско Бг со мм ке одиме после некој ден

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Каде за Нова Година?
21.12.2009 11:42:58   
mis.
Дома со семејството освен ако не тркнеме до Гевгелија.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Каде за Нова Година?
21.12.2009 12:18:42   
tati
doma...na moeto omileno mesto(ja citiram Sehrezaduser posted image )


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Каде за Нова Година?
22.12.2009 23:42:01   
ananikol
Ovaa Nova godina ke bidime doma a ke ni dojdat moite i zolvica so semejstoto user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот tati)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 10:19:51   
Mila na mama
Ние најверојатно Охрид дилемата или трилемата е меѓу Силекс, Белви и Десарет

_____________________________

love u all

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 11:13:11   
Enika
Јас ке имам љубовна Нова Година...со дечко ми кај мене...мммммм..а и сама ке сум тие денови така да и ке се дружиме и шетаме...не ми треба ништо повеке user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 11:28:05   
penelopa
Замислете! Новогодишна вечер. Вие и саканиот сами. Пред вас камин, надвор снег. Околу вас се е топло - душата, очите, собата... Црвен килим, полуосветлена просторија, многу мали перничиња... Вечерата на маса, виното во чашите... Соба полна со љубов! Атмосферата можеби е филмска, но не и невозможна. Доколку годинава испраќањето на старата и дочекот на Новата година сте решиле да го поминете во друштво на саканата личност еве неколку предлози: УЖИВАЈТЕ СО РОМАНТИЧНА МУЗИКА
Направете плеј-листа со своите омилени песни или, пак, со други добро познати љубовни балади. Следен чекор - опуштете се и уживајте во прекрасните романтични звуци. ВИЕ ВО НЕГОВАТА ОБЛЕКА
Машката претстава за романтика: по вечерата облечете ја неговата кошула. Тоа навистина дејствува! По ова сигурно ќе се случат сосема други работи за кои вие не сте ни размислувале.НАЗДРАВУВАЈТЕ ЗА ЉУБОВТА И ЗА ВАС
Кога и да наздравите и без разлика со што дали се работи за шампањ, сок или, пак, само вода одвојте момент со партнерот да наздравите за заедничките желби и соништата што посакувате да ви се исполнат во новата година. Испијте го пијалакот во знак на иднината. ХРАНЕТЕ СЕ МЕЃУСЕБНО
Чоколада, вино, лешници... одамна е познато дека храната е силен афродизијак. Зачинетата храна ја забрзува циркулацијата и ви ги заруменува образите. Со храната сервирана во ситни парченца може да се храните меѓусебно и да уживате во вкусните интимни моменти.ТАНЦУВАЈТЕ
Искористете ја романтичната музика за да танцувате. Така ќе постигнете идеална ситуација за поголема возбуда. Истражувањата покажуваат дека тангото го намалува нивото на стрес кај двојките, а го зголемува нивото на сексуалниот хормон. Клучни се три моменти: музиката, движењата и физичкиот контакт. ГУШКАЊЕ
По полноќ легнете си гушнати пред телевизорот и пуштете ги омилените филмови. Направете атмосфера: изгасете ги светлата, направете топла чоколада и земете ќебенце. Не ни помислувајте дека може да не ви биде убаво!
Nešto vaka misliš Enika....mmmm najubavouser posted image

Па нешто слично... уф али одвај чекам user posted image


< Поракaта ја уредил Enika -- 23.12.2009 11:33:52 >


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 11:31:44   
Mila na mama
user posted image Вашата е романтична, нашата е семејна. Мислам дека јас почнав да уживам во Нова година дури откако ја родив Мила е сега едвај го чекам Дедо Мраз user posted image

_____________________________

love u all

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 11:34:44   
Bile
Pak sum vi ljubomorna.
Jas doma so dvete decinja i toa sami ke si bideme. Mm doticniot ke go soberat na rabota iako ne e na smena mora da odi.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 11:37:31   
Enika
Не ми се појави постот претходенuser posted image
Нешто слично пенелопа ке имаме..со мн јаденње, гушање..тиииииит...и др работи..за танцување незнам нешо не ми е по играњето иако знае така да си заиграме кога се гушкамеuser posted image

А кај работи мм Биле?

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 11:39:36   
Bile
Enika zosto me prasuvas?
user posted image user posted image user posted image  da ne si mu koleskauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 12:13:37   
ripce
дефинитивно дома... и најверојатно самите тројца, фамилијарно... требаше да дојдат и другар на мм со жена му и близначките, ама во неделата ни откажаа зашто другарот ќе бил на 1ви цел ден на работа дежурен, а и мали им се девојчињата, па оние викаат ние да одиме кај нив, ние тие кај нас да дојдат, така секој по дома, ќе се гледаме на Skype user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил ripce -- 23.12.2009 12:14:27 >

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 12:18:39   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bile

Enika zosto me prasuvas?
user posted image user posted image user posted image  da ne si mu koleskauser posted image user posted image user posted image


Незнам дал сум му колешка ако незнам кај работи user posted image user posted image user posted image а да не се исплаши малку? Не не сум му колешка бидејки не сум уште вработена  прашањето беше онака поставено...зашто и мој братучед е баш дежурен таа вечер ама он е  обезбедување во банка..затоа

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 12:21:15   
Bile
mnogu ne mi se zbori za mm
sakam barem ovde za mig da bidam
slobodna i da ne mislam na negouser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 12:26:28   
Enika
Оффф сори...незнаев...ајде не збориме за мужииииииuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Каде за Нова Година?
23.12.2009 13:32:17   
mother 29
ајде бре кажете тие што ке одите некаде,во што ке се облечете?

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Каде за Нова Година?
25.12.2009 11:54:30   
mis.
Ние одлучивме новата година да ја поминеме во гевгелија со брат ми, снаа ми,внук ми и внука ми.Ќе ни биде забавно со децата.

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Каде за Нова Година?
25.12.2009 12:10:10   
Adrijana
Ovaa Nova godina ke ja docekame doma jas, mm i Eva, i sveki ke bide tukauser posted image
A nisto cudno i da ja prespieme ovoj patuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Каде за Нова Година?
25.12.2009 14:26:01   
Bogdancanka
Ајде Мис ако си поседете во Гевгелија може ќе се видиме на едно кафе ако имаш време и ако не ти е проблем.


а ние за Нг уште појма немаме али мм знае да се договори и последната ден и да ми го крене притисокот 200user posted image што мразам последна ден да се одлучува а би сакала дома да си седам глава ме боли од тоа па што да облечам што да си купам глупости али мене ме нервираат...


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Каде за Нова Година?
30.12.2009 8:30:21   
profesorica
конечно падна договор за нова година.Ќе бидеме дома кај кумот, четири парови без деца, прво забава со лотарја а потоа пижама парти.звучи интересно па ќе видиме што ќе испадне.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Каде за Нова Година?
30.12.2009 8:32:45   
arh_diz
Nie ke odime so uste dva para vo restoran .Jas se plasam da ne zaspijam user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?