|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Проблеми во втора бременост после царски
6.10.2015 23:30:48   
angelce moe
zdravo mamicki
bremena sum 14ta Nedela, pred edna Nedela pocnav da osecam bolki vo delot na predhodnoto poroduvanje T.E. carskiot rez. se porodiv pred 3godini, i ne kako neznam zosto osecam bolka, dodusa i si ja osecav ranata ovie 3 g. Ko da ne mi zazrea bas kako sto treba.
Ve molam vasi iskustva. mozebi ke mi olesni malku user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 8.10.2015 16:43:33 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Проблеми во втора бременост после царски
7.10.2015 1:13:26   
Melanija RR
angelce moe добре дојде на РР
твојот пост го копирав во темата ТУКА таа е општо за царското породување но и во однос на раната потоа. Незнам дали некој има некакво искуство.Јас знам дека по 2-3 год е сосема нормално да се има уредна бременост со раѓање. Контроли сигурно си правела така што внатрешно раната е секако помината ,а надворешно е прашање на кожа која за 6 месеци целосно заздравува.Ако чуствуваш непријатност консултирај се и на преглед во болница или некој специјалист

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.10.2015 13:41:28 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Проблеми во втора бременост после царски
7.10.2015 1:14:47   
katalina1
Zdravo...i jas se porodiv carski pred 2 ipol godini i se uste imam cuvstvo deka ranata ne mi e celosno zarasnata.Imeno i samiot maticen ginekolog mi rece ednas deka loso sum sosiena pa zatoa luznata mi e kako ispaknata i se uste e crvena.Na promena na vreme uzasno me cesa,a jezivo mi e da pipap,a ne pa da ja cesam.Isto taka pred da mi dojde menst.me boli poveke od voobicaenoto.Alal da ti e,jas se uste ne se osmeluvam za vtoro dete.Mislam deka najdobroda se konsultiras so svojnt maticen,ama mislam deka ne e nisto strasno,seceno e tamu,normalno e da naboluva.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.10.2015 13:41:46 >

(Одговор на членот angelce moe)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Проблеми во втора бременост после царски
7.10.2015 12:30:43   
Kvisko
Јас немам нискуство со претходно породување, ама имав лапароскопија пред огидна дена уредно зарасната и се како што треба. Е сега во бременоста почнав да добивам болки некако во пределот мешу двата реза и матичната ми рече дека кај некои жени е нормално да се јават такви болки при ширење на ткивото ако имале некаква интеревнција. МИ рече обично тие што имаат претходен царски се шалат на вакви болки. Не е ништо опасно или страшно туку е само заради растегнивање на ткивото.

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 9.10.2015 13:42:23 >

(Одговор на членот katalina1)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Проблеми во втора бременост после царски
13.10.2015 13:41:11   
Melanija RR
Сите постови се префлени во темата ТУКА

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 5
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:


Анкета

Dali?
Jana9

Dali ako ve povredi nekoj pamtite i vrakate?

Da (0%)

Ne (100%)

Ponekogas (0%)


Број на сите гласови: 2

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!