|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:12:31   
elle
ние им купивме LCD телевизор незнам дали е доволноuser posted image

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:18:41   
Палешка РР
Да не сте претерале малку user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:20:50   
elle
свекрвами ме тера уште и да купувам бовчиuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:20:52   
Cacko
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

ние им купивме LCD телевизор незнам дали е доволноuser posted image

jas za svadba ne dobv lcduser posted image user posted image user posted image
na 3 mesta sme kumovi pa neame takvo neso(od toj kalibar dobieno)
cim ste kupile dobro,ne da e dovolno preterano e ama vase si e


_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:32:21   
Adrijana
Treba li da se daruvaat kumovite????

_____________________________



(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:32:41   
elle
Не сакам да ме сватите погрешно и јас мислам дека е многу но истото ми се случи и за свадбата кога се работи за кумот никогаш не е доволно и ај сеа шо го купивме па и малку е 

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:38:30   
Adrijana
Немав поим дека кумовите се даруваат и за крштевкаuser posted image Кумата што ќе ја крсти Ева и што ќе не венча е мојата нај нај нај дорба другарка, и купив скромен дар( рачен часовник) што ќе и го дадам на венчавката, ама не знаев за крштевка дека се купува.Хммм ќе треба уште нешто да купам изгледа, ама и тоа ќе е скромно.

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 23.4.2010 12:40:03 >


_____________________________



(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:47:17   
elle
Адријана ако немаш суфлери од страна купи колку имаш и што сакаш кумот ако е човек ќе разбере дека трошоците со дете во семејството се големи и нема да ти замере ако поклонот е скромен. и мојот кум е човек и знам дека нема да се лути за такви работи

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:50:17   
Палешка РР
И јас се чудам што да им купам, треба за кумот, кумата и трите деца. Мислам дека треба да прежалам 150-200 Евраuser posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:50:34   
Adrijana
Па нормално, затоа ми е чудно за LCD, јас немам пари за себе да си купам нешто такво, а не па за друг некој, ама не давам јас на никој да ми се меша јас кога плаќам, и затоа немам проблемuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:52:46   
elle
да ама мм си ги слуша мама и тато


(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 12:54:50   
Leonida
ИЗВОРНА ПОРАКА: elle

свекрвами ме тера уште и да купувам бовчиuser posted image


Абе какви бовчиuser posted image Вие стварно се купиле повеќе од доволно и уште па бовчи?
Да не ви се мешам, но мислам дека е too much.

Јас ич не се замарам ни со крштевка сега за сега. Ќе ја крстиме Илона кога ќе можеме, не се брзаме, па кој што сака нека си збори. А мене ако ме прашате и не би ја крстила, кога ќе порасне ако сака нека се крсти она. Но мм сака, па ќе ја крстиме кога ќе можеме.
А за дарување на кумовите, ќе им купиме нешто скромно, бовчи не доаѓа во предвид. Ние свадбата ја направивме без такви глупости па ни сега немам намераuser posted image

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 13:24:16   
mami
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

na kumovite im odnesovme golem ubav sad za ovosje bidejki kumata mi rece deka ke me utepa ako im kupime nesto, bidejki toa e den na Luka a ne nivni, i vo pravo e do nekade. ne trosi pari na niv, trosi na bebushot



да не се повторувам...Крштевката е на детето, а не на кумот и едно сосема мало внимание е предоволно...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Крштевка - колку е важна?
23.4.2010 14:02:30   
ikipp
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

na kumovite im odnesovme golem ubav sad za ovosje bidejki kumata mi rece deka ke me utepa ako im kupime nesto, bidejki toa e den na Luka a ne nivni, i vo pravo e do nekade. ne trosi pari na niv, trosi na bebushot


vo pravo si,ama...toa e,site cekaat poklon,eve nie za prvoto mikrobranova,za vtoroto pravosmukalka
да не се повторувам...Крштевката е на детето, а не на кумот и едно сосема мало внимание е предоволно...


(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Крштевка - колку е важна?
28.4.2010 15:12:38   
Палешка РР
Мајка ми е мноогу религиозна и ми вели дека Миа ќе била помирна откако ќе сме ја крстеле user posted image  user posted image  user posted image
Дали верувате во вакви работи? Јас не user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Крштевка - колку е важна?
29.4.2010 8:43:03   
Cacko
ne veruvam vo vakvi raboti,nego sakam da si ja krstam Elena ete taka,posto sakamuser posted image user posted image user posted image
inace na kumovite im kupivme za poklon fildzani za kafeuser posted image toa si pobaraa
inace Elena pri kraj e so spremanjeuser posted image ,ko peackine ke bide so dve toaleti,edna za pred krstevka a edno za posle krstevka.


_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Крштевка - колку е важна?
29.4.2010 9:09:16   
topce
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Мајка ми е мноогу религиозна и ми вели дека Миа ќе била помирна откако ќе сме ја крстеле user posted image  user posted image  user posted image
Дали верувате во вакви работи? Јас не user posted image



откако ја крстивме дете не сака црква да види user posted image user posted image user posted image
бевме на свадба после крштевката и а се доближиме до црквата дете плаче ли плаче.
сакавме за велигден ај како сите верници да ја однесеме да види народ малку абе се доближивме до црквата плаче ли плаче.И мм вика ова атеиста како тебе user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Крштевка - колку е важна?
29.4.2010 9:12:42   
Adrijana
ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

Мајка ми е мноогу религиозна и ми вели дека Миа ќе била помирна откако ќе сме ја крстеле user posted image  user posted image  user posted image
Дали верувате во вакви работи? Јас не user posted image



Ne veruvam deka od krstevkata zavisat takvi raboti. Inace bas vcera bev vo carsija i na kumata i kupiv lance i obetki, komplet (bizuterija), i dosta i seuser posted image

< Поракaта ја уредил Adrijana -- 29.4.2010 9:13:30 >


_____________________________



(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Крштевка - колку е важна?
29.4.2010 9:23:05   
pacuvce
И нас полека ни се раситнуваат деновите...На 13 мај (Спасовден) ќе биде крштевката...Веќе закажавме и црква и ресторант...Само времето да се погоди...user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Крштевка - колку е важна?
4.5.2010 15:57:41   
Natali061
Сакам да прашам тој што знае,што му ноевте освен поклон на кумовите кога ги каневте?Слушам разни приказни а мислам дека е доволно благо и вино.Некој викаат погача,некој торта... мислам дека е претерано?Посоветувајте ме!!!

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Крштевка - колку е важна?
4.5.2010 21:52:02   
mami
Апсолутно ништо не носевме кога ги каневме, мислам им се јавив и им кажав во колку и каде...Подарокот- Сад за овошје- им го однесовме недела дена после тоа кога отидовме на гости...Мислам дека целата таа фама со бовчи за кумовите и триста поклони и трошење пари за ништо е малку претерано

(Одговор на членот Natali061)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Крштевка - колку е важна?
4.5.2010 22:46:14   
ikipp
ИЗВОРНА ПОРАКА: mami

Апсолутно ништо не носевме кога ги каневме, мислам им се јавив и им кажав во колку и каде...Подарокот- Сад за овошје- им го однесовме недела дена после тоа кога отидовме на гости...Мислам дека целата таа фама со бовчи за кумовите и триста поклони и трошење пари за ништо е малку претерано
vo pravo si mami,ama znaes svekrvata i svekorot koga ke recat mora,ili malku e,a sam go kupuvas,epa ti ide da se utepas,i niv da gi utepas...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Крштевка - колку е важна?
5.5.2010 0:52:40   
iki82
а да не знаете што се купува обично за крштевка? золвата моја прави во сабота крштевка и немам појма што се носи за тоа? 

(Одговор на членот ikipp)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Крштевка - колку е важна?
5.5.2010 9:22:05   
Cacko
sto ti dusa saka mozes da kupisuser posted image dali alistence,dali igracka(toa bi kupila ja) a nekoi kupuvaat zlato so za mene e glupost,ete kumovite kupuvaat nesto zlatno i dovolno e

_____________________________

Think Pink

(Одговор на членот iki82)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Крштевка - колку е важна?
5.5.2010 9:27:36   
Viktori
Јас не ги крстев децата, ако сакаат нека се крстат кога ќе пораснат, нема да ми смета. 

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?